Şimdi Ara

SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey! (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.546
Cevap
73
Favori
550.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Masaüstünde sağ alt tarafta bir bölüm var. Herhangi bir disk yada aygıt taktığımızda sürücü yükleniyor yazısı çıkan yer. İstendiği zaman o bölümden sürücü güvenle kaldır seçeneğini de seçebiliyoruz. Şuan o bölümde o simgeye tıkladığım zaman "Corsair Force GT SCSI Disk Device aygıtını çıkar" yazısı çıkıyor. Bu normal mi? Yoksa SSD yi yanlış mı taktım? Düşük puan almasının sebebi bu olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuntius -- 18 Ocak 2012; 4:18:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ëmir

Masaüstünde sağ alt tarafta bir bölüm var. Herhangi bir disk yada aygıt taktığımızda sürücü yükleniyor yazısı çıkan yer. İstendiği zaman o bölümden sürücü güvenle kaldır seçeneğini de seçebiliyoruz. Şuan o bölümde o simgeye tıkladığım zaman "Corsair Force GT SCSI Disk Device aygıtını çıkar" yazısı çıkıyor. Bu normal mi? Yoksa SSD yi yanlış mı taktım? Düşük puan almasının sebebi bu olabilir mi?

senin ssd yi usb olarak mı görüyo ne :D ilginç..
    dostum sen buraya atto sonucunu da koy..bende de seninkine benzer bir durum var..attoya göre sana söyleyeceğim..çünkü as ssd ile attonun çalışma mantığı farklı..sadece bu programa göre değerlendirmen yanlış olur..

• quote:

Masaüstünde sağ alt tarafta bir bölüm var. Herhangi bir disk yada aygıt taktığımızda sürücü yükleniyor yazısı çıkan yer. İstendiği zaman o bölümden sürücü güvenle kaldır seçeneğini de seçebiliyoruz. Şuan o bölümde o simgeye tıkladığım zaman "Corsair Force GT SCSI Disk Device aygıtını çıkar" yazısı çıkıyor. Bu normal mi? Yoksa SSD yi yanlış mı taktım? Düşük puan almasının sebebi bu olabilir mi?

Hocam güncel ahcı driverini indirin bir usb diske atın güzelce bir format atın pcye ahcıyı windows yükeleme sırasında kurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

quote:

Hocam güncel ahcı driverini indirin bir usb diske atın güzelce bir format atın pcye ahcıyı windows yükeleme sırasında kurun.

ben sadece biostan ahcı bölümünü seçiyorum f10 yapıp yeni windows kuruyorum yalnız raıd0 sistem varsa kurulum aşamasında tek tek bölüm oluşturursak yani hdd ları silerde yüklersek problem kalkıyor ben önceki ssd yi oğlumun laptop una taktım kendime 120 gt serisi aldım raıd sistemi hiç bozmamıştım ilk aldığım veriler düşük çıktı canımı sıkmıştı hdd deki bilgileri yedekledim d ve e olarak sonra tam format attım hdd de yeniden bölüm oluşturdum problem çözüldü hatta aldığım verileri yukarıda ekledim

• Atto sonucu

• quote:

quote:

Güncel Ahcı Driverini indirip usb diske atıp güzelce format atmamı önermişsin. Windows yükleme sırasında da ahcı yı kurmamı söylemişsin. Açıkçası biraz acemi olduğum için karışık geldi. Bunları nasıl yapacağım?

• quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

quote:

dostum sen buraya atto sonucunu da koy..bende de seninkine benzer bir durum var..attoya göre sana söyleyeceğim..çünkü as ssd ile attonun çalışma mantığı farklı..sadece bu programa göre değerlendirmen yanlış olur..

Atto sonucunu ekledim. Sanırım benim SSD yi usb olarak görüyor. Nerede hata yapıyorum? Baştan sona ne yapmam lazım? Biri anlatırsa çok sevinirim.

• quote:

quote:

quote:

Atto sonucunu ekledim. Sanırım benim SSD yi usb olarak görüyor. Nerede hata yapıyorum? Baştan sona ne yapmam lazım? Biri anlatırsa çok sevinirim.

hocam senin sıkıntı benimkinden de ilginç ben attoda en azından 550mb lere ulaşıyorum ama as ssd de senle aynı nerdeyse..sende atto değerleri çok kötü..ben corsair in sitesinden firmware update etmiştim..az biraz artmıştı bi onu dene..ben ahcı falan yüklemedim bu arada..biostan ahcı ya aldım o kdar..

• quote:

quote:

quote:

Güncel Ahcı Driverini indirip usb diske atıp güzelce format atmamı önermişsin. Windows yükleme sırasında da ahcı yı kurmamı söylemişsin. Açıkçası biraz acemi olduğum için karışık geldi. Bunları nasıl yapacağım?

Kısaca açıklmaya çalışayım :)
    İlk olarak Biosutan AHCI yı seçiyoruz. kaydetip çıkıyoruz
    Windows 7 Cd'mizi takıyoruz
    Windowsu ön kurma içlemini bitirdikten sonra
    Windows kurma ekranına geliyoruz ileri diyoruz gerekli onaylamaları yaptıktan sonra
    Disk seçimi menüsüne geldiğimiz zaman burada duruyoruz
    İlk olarak SSD'ye ait disk bölümünü siliyoruz yeni bir bölüm oluşturmadan
    Aşağıda seçenekler olur oradan Sürücü yükle diyoruz
    dedikten sonra Gözat dümesine tıklıyoruz orada usb(Diske attığınızı varsayarak USB diski seçiyoruz) tamam diyoruz. Windows sürücüyü otomatik tanımlar. ve bulur
    Sonra ileri diyoruz . sürücü yükleme tamamlandı. ^^ windowsu kurabilirsiniz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patronage -- 18 Ocak 2012; 15:04:28 >

• peki şu an ki ahcı driveri mizi nasıl öğrenecez..yeni sürümüyle krşılaştırmak için ??
  • Onu bilemiyorum malesef :))
  • quote:

Onu bilemiyorum malesef :))

benim sıkıntıyı anladın dimi sen :D attoda 550mb lerde ama 4k erişim hızı falan düşük as ssd de..aldığım puan 300 yani..bence bu ssd den kaynaklı..ahcı dan falan zannetmiyorum düzelsin..force 3 serisi böyleymiş kanaatindeyim şu an..
  • Kontrolcü ile alakalı herhalde yavaş olmasının sebebi.
  • VAlla bende de durum bu Bu 500 ler hayal mi kaldı şimdi :((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProLoade -- 27 Ocak 2012; 15:34:49 >

• senin ssd sata2 olmasına rağmen AS SSD de benden fazla puan alıyosun..ki ben attoda 550 leri görmeme rağmen..bende forge 3 60gb var..yani sata2 ssd ye göre değerlerin normal senin..
  • quote:

senin ssd sata2 olmasına rağmen AS SSD de benden fazla puan alıyosun..ki ben attoda 550 leri görmeme rağmen..bende forge 3 60gb var..yani sata2 ssd ye göre değerlerin normal senin..

Valla ben sata 3 biliyordum SSd yi
    Bu arada crystal disk info ile bakayım dediğimde Nedense ssd mi göremiyor Yanlış bir bağlantı mı yaptım acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProLoade -- 18 Ocak 2012; 18:22:48 >
  • Evet everest tende baktım sata 3
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProLoade

Evet everest tende baktım sata 3

Intel de sata2 destekliyor görünüyo..daha doğrusu sata2 hızında çalıştığı görünüyo..çünkü everest programı bilgileri direk çipsetten alıyo..çipset de desteklediğine göre everest de 6gb/sn görüyo olabilirsin ama intel şu anki durumun sata2 olduğunu gösteriyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ProLoade

Evet everest tende baktım sata 3

Intel de sata2 destekliyor görünüyo..daha doğrusu sata2 hızında çalıştığı görünüyo..çünkü everest programı bilgileri direk çipsetten alıyo..çipset de desteklediğine göre everest de 6gb/sn görüyo olabilirsin ama intel şu anki durumun sata2 olduğunu gösteriyor

Tamam Peki bunu nasıl düzeltebilirim
  • bilgisayarın sata3 desteklemiyor olabilir..tam modeli ne bilgisayarın anakartın işlemcin vs ?
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.