Şimdi Ara

SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey! (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.547
Cevap
73
Favori
549.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende anlamış tam anlamış değilim ama sanırım kendi içinde ya raid yaptılar yada 4-5 gb ssd lik bir keş bellek koydular içine...ikisinden birisi sanırım..ama okuma ve yazma hızı hakkında bilgi vermemişler
  • dostum biz yeni gördük evet
    benim notebook un anakartının bunu desteklediğini sanmıyorum...
  • ne yani ssd ve hdd yi ben şimdi aynı anda laptopumda kullanıyorum. hdd ye sistem kurup ssd yi bellek gibi tanıtsam - desteklediğini varsayarak - ssd nin normal hızından daha iyi bi hızda mı çalışack ??

ssd sonuçların çok iyi bu arada
  • Hayır, HDD hızlı çalışacak depolama alanın çok olmuş olacak o kadar.
  • arkadaşın HP TouchSmart 520-1000tr bilgisayarına Team Xtreem s3 120gb ssd aldık. Güzel windows kurduk. yamaları yaptık. Ayarlarını yaptık. Fakat zırt pırt windows kitleniyor. Program kurarken donuyor. Durup dururken donuyor. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duna

arkadaşın HP TouchSmart 520-1000tr bilgisayarına Team Xtreem s3 120gb ssd aldık. Güzel windows kurduk. yamaları yaptık. Ayarlarını yaptık. Fakat zırt pırt windows kitleniyor. Program kurarken donuyor. Durup dururken donuyor. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

mavi ekran hatası alanı çok duydum.bu bana arada nadiren oluyor durup dururken..ancak senin gibisini hiç duymadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhuncoskun
    Bu da benim AS SSD testi.
     SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey!

Benim sata 2 anakartla aldığım puan sizinkine yaklaşmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 20 Ocak 2012; 12:41:18 >
  • ben de bunu anlamıyorum yaa ben sata3 ssd imle 300 puan alıyorum ne ayak ??
  • Program 300 vermiş 500 vermiş ne değişir.Sen kendin memnunsan hızı iyi ise problem yoktur zaten. Kimiside aynı ssd ye windows 7.9 vermiş bana 7.4 veriye neden? Yahu 9.9 verse kaç yazar
  • geçen sene SSD aldım 7 ay kadar kullandım sonra arıza yaptı neyse garantiye gönderdim yenisini gönderdiler. Bende kutusunu açmadan sattım nyse demek istediğim. SSD yi söktükten sonra pc bana ölü gibi geldi. (Profilimde özelikleri mevcut). Şöyle ki sata 2 (285 okuma 275 yazma hızı vardı) ssd me1-2 dakikada yüklenen oyunlar 5-10 dk hatta daha fazla sürede yüklenmeye başladı. ( tabi ssd yi kullanınca böyle oluyor). 25-30 de açılan pc 1 dk civarı açılmaya başladı. Oyun içi yüklemeler deli ediyor insanı :). Hdd ye tıklıyosun 1 2 sn ye bekletiyor seni.

Demek istediğim ssd kullanın bir daha bırakamazsınız. 3-4 ay dayandım 500 tl ya team xtreem s3 120 gb aldım.

• sonuçlar gayet başarılı..iyi değerler..ben de ssd kullanıyorum ama force 3 serisi..memnun değilim.inş bundan sonraki hedefim ya xtreem ya da force 3 GT olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

sonuçlar gayet başarılı..iyi değerler..ben de ssd kullanıyorum ama force 3 serisi..memnun değilim.inş bundan sonraki hedefim ya xtreem ya da force 3 GT olacak..

siz alırken gt serisi alsaydınız daha memnun olabilirdiniz senkron yongalı değil sizin ürününüz senkron yongalılar %50 ye varan performans farkı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeSioN

quote:

sonuçlar gayet başarılı..iyi değerler..ben de ssd kullanıyorum ama force 3 serisi..memnun değilim.inş bundan sonraki hedefim ya xtreem ya da force 3 GT olacak..

siz alırken gt serisi alsaydınız daha memnun olabilirdiniz senkron yongalı değil sizin ürününüz senkron yongalılar %50 ye varan performans farkı var

aynen hocam da alırken ben bu kadar bilgi sahibi değildim.."ssd bilgisayarı uçuruyo" bi bunu biliyodum ama yine de şükür allahtan 120 lik almamışım
  • ssd optimizasyon ayarlarını mutlaka yapmak gerekir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

ssd optimizasyon ayarlarını mutlaka yapmak gerekir diye düşünüyorum.

şu an hiç bişi yapmadım..ikinci formatım bu..ilk formatımda yapmıştım herşeyi birşey farketmemişti..şimdi de sonuçlar aynı zaten..sadece biraz kapasite kazanmak için yapılan çalışmalar onlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xlmnt13

geçen sene SSD aldım 7 ay kadar kullandım sonra arıza yaptı neyse garantiye gönderdim yenisini gönderdiler. Bende kutusunu açmadan sattım nyse demek istediğim. SSD yi söktükten sonra pc bana ölü gibi geldi. (Profilimde özelikleri mevcut). Şöyle ki sata 2 (285 okuma 275 yazma hızı vardı) ssd me1-2 dakikada yüklenen oyunlar 5-10 dk hatta daha fazla sürede yüklenmeye başladı. ( tabi ssd yi kullanınca böyle oluyor). 25-30 de açılan pc 1 dk civarı açılmaya başladı. Oyun içi yüklemeler deli ediyor insanı :). Hdd ye tıklıyosun 1 2 sn ye bekletiyor seni.

Demek istediğim ssd kullanın bir daha bırakamazsınız. 3-4 ay dayandım 500 tl ya team xtreem s3 120 gb aldım.

En iyisini yapmışsın firmware felan gerekmiyor p4'de bile denedim TEAM süper çalışıyor.
  • quote:

quote:

şu an hiç bişi yapmadım..ikinci formatım bu..ilk formatımda yapmıştım herşeyi birşey farketmemişti..şimdi de sonuçlar aynı zaten..sadece biraz kapasite kazanmak için yapılan çalışmalar onlar..

Bence de AHCI ve TRIM aktif olduktan sonra gerisine pek gerek yok, yer sıkıntısı yoksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemonicMajesty

quote:

quote:

Bence de AHCI ve TRIM aktif olduktan sonra gerisine pek gerek yok, yer sıkıntısı yoksa.

Daha önceki sayfalarda bahsetmiştim. SSD için yapılan ayarlar ömrünü uzatmak için, sürekli okuyup-yazıp durursa ömrü 4 yıl yerine 1 yıl gidiyormuş yabancı forumlarda böyle söylüyorlar.
    Birde SSD'de cache bellek gerekmediği için HDD için olan indeksleme, sanal bellek gibi ayarlar kapatılıyor, ssd zaten kendisi yüksek hızda çalışan bellek modülü olduğundan bellekle HDD'nin ilişkilendirildiği ayarlar kapatılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spygame

bu bilgisayara http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=57288

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cssd-f120gbgt-bk-120gb-force-3-gt-serisi-sata-30-ssd-(555mb-okuma--515mb-yazma)/productdetails.aspx?I_ID=56068

bu ssd yi yükleyebilirmiyiz? eskisini(750gb hybrid hddyi) kaldıracakmıyız o zmn?

lenovo y570 lerde hdd yanında mini ssd yuvası var..n55 de var mı bilmiyorum..ki mini ssd kullanmak ne kadar mantıklı o da var..ama ben sana benim yaptığımı söyleyeyim.. bende mini ssd yuvası falan da yok y560p de. ssd yi taktım sata3 destekli..bi de Caddy alıp taktım..yani dvd sürücü iptal..şimdi ssd+750gb kral
  • 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.