Şimdi Ara

SSD YAZILIMSAL SORUN...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sandisk SSD PLUS 240 GB Ürünümü servise gönderdim.

Test değerleri : 530R/480W

Sebebi;Okuma hızında bir problem yoktu.Fakat yazma hızı 150mb/sn ile yazıyorken birden 10mb/sn ye düşüyor sonrasında tekrar 50mb/sn ye çıkıyordu.Fakat ürünümü yolladıktan sonra hdd alıp windowsu kurduğumda ne göreyim aynı sorum diyelim ki 100 mb/sn ile yazıyor.Bir de bakmışsınız ki 10mb/sn gibi değerlerde geziyor.

Bundan şunu çıkardım.Benim bilgisarım da kurulumdan sonra yapılması gereken bir şey var fakat en ufak bir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ahci mod açık

Gigabyte GA-H81M-S1 modelinin kendi sitesinden sata driverını indirdim kurdum.

• Güncel +
  • Güncell +
  • Koskoca forumda bu konu ile alakalı bilgisi olan yok mu ?
  • Dosya kopyalarken dalgalanma yapması normaldir. Ama sana işlem çok yavaş geliyorsa mümkünse başka bir ssd ile dene, o zaman belli olur sorun ssd'de mi yoksa başka bir parça ya da yazlımda mı.
    Kurulum sonrası yapman gereken bir şey yok.
    Windows 7 ise aşağıdaki işlemleri yapabilirsin. Çok bir etksi olmaz gerçi.http://www.disk-partition.com/kb/tips-ssd-optimization-windows7-1.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catastrop -- 19 Haziran 2017; 15:29:55 >
  • 2 sn 130 mb/sn ile düşüyor sonra 10 saniye içerisinde yavaş yavaş tekrar 130 mb/sn gibi bir yere çıkıyor.2 saniye sonra tekrar düşüyor bu normal değil bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.