Şimdi Ara

SSD tavsiyesi // SanDisk Ultra II mi Samsung EVO 850 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2 SSD arasında kararsız kaldım ; daha önce SSD kulanmadım.
    SSD yi Samsung R540 ( i3 - 6 GB RAM) sata 2 çıkışlı dizüstü bilgisayarım için almayı düşünüyorum.

Aklımda 2 ürün var ;

1-Sandisk Ultra II 240GB --- Yazma:550 MB / Okuma:500 MB -- Bench puanı=3530 -- Fiyat = 265 TL
    2-Samsung 850 EVO 250 GB --- Yazma:540 MB / Okuma:520 MB -- Bench puanı = 4083 -- Fiyat = 300 TL

Aynı zamanda sistemde hazır kurulu olan HDD yi'de DVD ROM dan depolama alanı olarak kullanacağım.

Sizce aradaki 35 TL lik fark için Samsung'u mu tercih etmeliyim yoksa Sandisk alıp 35 TL yi DVD ROM a takacağım 2. HDD kızağı ile mi değerlendirmeliyim?

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jckOB -- 18 Ocak 2016; 14:30:23 >

• 850 evo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jckOB kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

850 EVO bir süre öncesine kadar fiyat olarak üstlerdeydi (330 TL civarı). Şimdi 300 TL bantlarına inmiş görünüyor.

Ultra II 3 yıl, EVO 5 yıl garantili bir ürün. Eğer fiyat farkı 70 TL ve üzerinde olsaydı bir nebze düşünebilirdiniz. Ancak fiyat farkı bu kadar az iken 850 EVO daha mantıklı bir hal alıyor haliyle.

Ultra II'de tabii ki kötü bir ürün değil. Eğer rakibi gibi 5 yıl garanti sunabilseydi düşünmeden Ultra II alın derdim. Sandisk tarafında 5 yıl garanti Extreme II modelinde mevcut şu an sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 18 Ocak 2016; 15:21:13 >
  • Fiyat farkı az 10GB fazla kapasite ve 5 yıl garanti ile evo daha mantıklı bir tercih olacaktır bence'de.
  • Gözüken o ki parayı Evo ya yatıracağız.

• hocam 850 evo ya 300 tl demişsiniz ama tam olarak nerede bu fiyat ben vatan da 357 tl gördüm bugun
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-mac3

hocam 850 evo ya 300 tl demişsiniz ama tam olarak nerede bu fiyat ben vatan da 357 tl gördüm bugun

http://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-samsung-850-evo-250gb-mz-75e250bw-fiyati,4597710.html

n11'den 299 TL diyelim hatta (kuponsuz).
  • Sorulan soru bence yanlış. Birisi en kaliteli SSD markasi digeri en ucuza ürün üretmeyi ilke edinmiş. Kingston Fury 240gb ile 850 evo 250 gb kiyaslanir ama sandisk-samsung kiyaslanmamali bence

• quote:

Orijinalden alıntı: T-mac3

hocam 850 evo ya 300 tl demişsiniz ama tam olarak nerede bu fiyat ben vatan da 357 tl gördüm bugun

N11 de kargo dahil 298 TL

http://urun.n11.com/hard-disk/samsung-850-evo-250gb-mz-75e250bw-ssd-P84285747
  • Bugün Gittigidiyor 'da 13:00 / 16:00 arası % 7 indirim vardı.
    295 TL ye EVO 850 ve 22 TL ye HDD Candy indirmli olarak 317 TL ye sipariş verdim.

Her halde en geç perşembe sabahı elimde olur. Bakalım performans artışı ne kadar olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Merhaba,

850 EVO bir süre öncesine kadar fiyat olarak üstlerdeydi (330 TL civarı). Şimdi 300 TL bantlarına inmiş görünüyor.

Ultra II 3 yıl, EVO 5 yıl garantili bir ürün. Eğer fiyat farkı 70 TL ve üzerinde olsaydı bir nebze düşünebilirdiniz. Ancak fiyat farkı bu kadar az iken 850 EVO daha mantıklı bir hal alıyor haliyle.

Ultra II'de tabii ki kötü bir ürün değil. Eğer rakibi gibi 5 yıl garanti sunabilseydi düşünmeden Ultra II alın derdim. Sandisk tarafında 5 yıl garanti Extreme II modelinde mevcut şu an sadece.

merhaba

Bu 3 yil garanti sandisk plus modellerinde mevcut mu? Birde Tr de servis nasil bu konuda bilginiz var mi?atiyorum 3.yilda bozulsa Tr de garanti 2 sene deyip topu yurtdisina atma durumlari olabiliyor mu yoksa Tr dede 3 yil bakmak zorundalar mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Samsung EVO 850 ssd elime ulaştı ; gayet şekil bir tasarım ve güzel bir kutu içeriği var.
    Yanında gelen yazılım ile ssd 'nin tüm optimizasyonlarını yapabildiğiniz gibi bench performanısı da ölçebiliyorsunuz.
    Benim dizüstü SATA 2 olduğu için okuma / yazma hızı 270/260 da kaldı ama bu bile ciddi bir performans artışı.

SSD nin hızı 56 k dan 32 Mbit fiber internet hızını geçişte hissetikleriniz ile aynı.
    Pc nin açılış süresi 9 sn kapanış 8 sn ye düştü. Photoshopun açılış süresi 10 sn civarı.

SSD yi kesinlikle tavsiye ediyorum. Süper sessiz ve hızlı.
  • bu 250 gb samsung evo yu nasıl alıyoruz o fiyata ? orjinal midir ? sorun çıkartır mı ? kendim laptop a takabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatlck

bu 250 gb samsung evo yu nasıl alıyoruz o fiyata ? orjinal midir ? sorun çıkartır mı ? kendim laptop a takabilir miyim ?

n11.com a girip kartla alıyorsunuz. Ürünler orjinal aksi durumda alıcılar ürünle ilgili olumsuz yorum bırakırdı. Ürün geldikten sonra seri no'dan kontrol edebilirsiniz.
    Montajı gayet basit eski hdd yi söküp ssd yi takıyorsunuz. Samsungun SSD ile gelen yazılımını kurduktan sonra ister SSD ye sisteminizi baştan kurabilir ya da eski hdd deki tüm dosyaları program ile ssd ye otomatik aktarabilirsiniz.
  • Merhabalar, benzer bir durum olduğu için yeni konu açmak yerine buradan soruyorum. Elimde hepsiburada'da 150tl üstü alışverişimde kullanabileceğim 30 liralık bir çek var. Durum böyle olunca sandisk ultra ii 250 gb ssd'nin bana maliyeti 235 lira olacak. Yani arada 65 liralık bir fark var. Çok nadiren Edius kullanıyorum, önümüzdeki dönemde Ableton Live kullanacağım (belki her gün birkaç saatlik kullanım şeklinde). Bilgisayarım samsung r540, i5 480m işlemci ve 4 gb ram var. İki hard disk arasında çok küçük bir fark olacaksa bence değmez gibi geliyor. Sonuçta bilgisayarım da eskimeye başladı. Bu hard disk ile üç sene idare etsem, daha sonra bilgisayarı değiştiririm, bu süre zarfında ssdlerde de mucize bir değişiklik olabilir sanki :D
    Lafı uzattım sorumu özet geçeyim, günlük kullanımda çok farketmeyeceğini tahmin ediyorum, ama ableton live kullanırken ikisi arasında fark hisseder miyim, yoksa işlemci ve ram mi darboğaz oluşturur?
    Bir de eski hard diskimi takacağım caddynin kalitesi önemli midir? Hepsiburada'da üzerine 5 lira kargoyla 44 liraya m tech marka caddy buldum. 55 liraya xtray var. Ama n11.com'da 25 liraya kargo dahil caddyler var. Pahalı bir caddy'e gerek var mı?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Para çok sorun değilse 850 evo derim,lakin sandisk de gayet yeterli ve eğer ssd gerektirecek ağır yüklemeler yapmıyorsanız aradaki farkı anlayamazsınız bile....
  • Dediğim gibi en çok yüklenecek uygulama Ableton Live olur heralde, onda da sadece bu programı açıp kullanacağım ve çok küçük performans farkları beni çok etkilemeyecek. Sanırım sandisk alacağım, 150 lira ile çözerim dediğim meseleye 250 lira ayırdım bunu 350 lira yapmak istemiyorum :) Caddy kalitesi hakkında fikri olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palapiyer -- 25 Ocak 2016; 22:23:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.