Şimdi Ara

Ssd tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuana kdr hep hdd kullandım daha önce ssd kullanmadım ssd lerin hdd ye göre daha çabuk bozulduğunu duydum o yüzden sadece systemi kurmayı düşünüyorum o yüzden. Kingston a400 120gb ı almayı düşünüyorum 200₺ sizce bir problem olurmu m2 girişli değil anakart o yüzden bu tip alıcam teşekkürler.

Performansı ciddi şekilde etkiliceğini düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Samsung, Crucial, Corsair olabilir fakat Kingston, Sandisk, WD, Seagate, James Donkey gibilerini düşük performanslarından dolayı önermem. SSD'lerin ömrü yazılan veri miktarıyla orantılıdır yani ne kadar az veri yazılırsa o kadar daha uzun ömürlü olurlar, okuma işlemleri ömürlerini etkilemez.

• poko001 P kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Öyleyse onu almaktan vazgeçiyorum.
    Teşekkürler

• 120 lik ssd çok az olur. Yani sürekli ssd yi boşaltmak için uğraşırsın. Ben 250 lik aldım. Bazı önemli program ve dosyalarımı bırakınca 120 gb yer kaldı. Yani 100 gb kullanmış oldum. Windows klonlama yapınca 42 gb yer kapladı. Sıfırdan kursan sanırım 30 gb falan tutar.
  • abrooke139 kullanıcısına yanıt
    Mantıklı ama ben sadece system için kullanıcam birde küçük çaplı programlar için diğer şeyler hdd de olacak systemi hızlandırmak için yani :) ama yinede sağolun bilgi için

• Filizlipatates kullanıcısına yanıt
    Bilemem ilerde örneğin 50 gb lık tüm bir bluray film indirecek olduğunu varsayalım. Ne kadar HDD ye indirmeyi kursan da C den D ye geçiş yapmış gibi olduğundan yer yoksa hata verebilir. Birde yer ne kadar boşsa, disk o kadar sağlıklı çalışıyor.
    Nasıl yani indirmeyi direkt d gösteririm tarayıcıya systemi kurmak istyorum ssd ye pc nin dosyalarına pc hızlı erişsin ve sanal disk kullanımı hızlansın diye diğer şeyleri hdd yapıcam işte oyunlar vs

• Filizlipatates kullanıcısına yanıt
    Eğer bana yeter diyorsan birşey diyemem. Ama tavsiyem min. 250 gb olur benim.
    Bilgilendirme için sağol bende yüksek tutmak istiyordum ama askerden yeni geldim gitmeden öncede pc yi sattımda gittim şimdi yavaştan zaman geçirmelik bir pc toplamaya çalışıyorum yeni geldim askerden bir kaç gün oluyor :) maddi durumum iyi değil yani idare edicem artık

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.