Şimdi Ara

SSD TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
8.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi forumlar asusk555ln laptop uma ssd almayı düşünüyorum fakat ssd ler hakkında hiç bir bilgim yok. Sizce hangi marka olmalı yardım ederseniz sevinirim

120 yada 240 gb almayı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şuaralar en çok tutulan samsung evo850 serisi
    Bu ay bende alacağım birtane..
    Kullananların hepside memnun bu üründen

• En iyisini istiyorsan. 850Evo alacaksın. Ben 1TB 850Evo kullanıyorum

Ama tuzludur tabi.

Ekonomik bir şey istersen 225TL ye 240GB verebilirim.

Ekonomik diyince çekincen olmasın. SSD nin en dandiği bile HDD ye 10 kat fark atıyor. Ki bendeki sanırım 25 e falan katlıyor normal bir HDD yi.

Bütçeni ve Notebook un tam modelini yazarsan daha fazla yardımcı olabiliriz.
  • O zaman 850evo 120 yada 240 alayım baska tavsıyesı olan var mı

• evo 850 ler gercekten cok cok iyiler ve gunluk kullanım icin fazlasıyla yeterlidir.Amazondan alıp forumda satan arkadaslar var 250 tl ye 250 gb civarında bulunabiliyor tabi garantisi tr de gecerli degil, ben de almayı dusunuyorum soyle birsey buldum kullanan var mı bilmiyorum ama bolye birsey varhttp://www.hepsiburada.com/crucial-bx200-240gb-540mb-490mb-s-2-5-sata-3-ssd-ct240bx200ssd1-p-BD804524
  • OCZ alabilirsin ssd konusunda baya başarılılar ama 850EVO gerçekten muhteşem
  • 850 pro ile farkı nedir evo nun 120 gb samsung 850 evo alacağım herhalde peki bilgisayarıma uyar değil mi ve ben nasıl takılacağı bilmiyorum nasıl olur sizce ? Laptop asus k555ln

• PhiLum P kullanıcısına yanıt
    Her türlü uyar lakin şöyle bir durum var eğer ssd için ekstra yer bulunmuyorsa laptop'ta disk yerine takmak zorunda kalırsın.Yani kendi diskini kullanamayacağın anlamına gelir buda.
  • berkcano B kullanıcısına yanıt
    Hocam bana 120 gb yeter aslında hdd kullanmasam da olur onun yerine takınabilir miyim ? Yoksa vatan takar mı birde ben hdd yi satabilir miyim 1.5 TB i

• HDD forumda satabilirsin
    240 G alıp kullan
    samsung evo pahalı ve iyi
    Onun kadar olmasa da Sandisk ultra II de olabilir

Vatan PC SSD takmaz..
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Peki nasıl olacak takma işlemi ben hdd yerine takmak istiyorum

• pc modeline göre youtube da bulabilirsin videolarını
    çok zor değil takmak
    Ama elin yatkın değilse bilen birine taktır.
  • Hocam yatkin degil fakat zor degilse yaparım diye düşünüyorum çok karışık mıdır ?

• PhiLum P kullanıcısına yanıt
    Hocam diskin dışında bulunan bir kap var actiginda göreceksin diski yatagindan çıkar dışındaki kap 4 tane vidayla diske tutturulmus yanlardan söküp diskini ayir kaptan aynı şekilde ssd yi kaba 4 vidayla montalayip geri koyacaksin aynı yere sata portun takicaksin olay bu kadar basit bişey

• SSD alacaksan asla 240/250 gb altını alma. 120gb lıklardan alsan kafadan 30gb sistem götürür. Doğru düzgün bir kullanım alanı kalmaz.

En iyisi 250 gb Samsung Evo 850 al rahat et.

Montajı HDD'den basittir çünkü manyetik alan etkisi yoktur. Yani HDD'yi ellerken bile dikkatli olmak lazım vücuttaki elektrikten etkilenmemesi için ama SSD'lerde böyle bir dert yok.
    Ben geçen hafta SSD Bracket yani SSD metal yuva aldım. SSD'yi onun üzerine monteliyorsun sonra metal bracket i de kasaya vidalıyorsun bu kadar basit. Sata ve güç girişleri sıradan hdd ler ile aynı.
  • 850 evo işini görür çok üst performans arıyosan corsair force gs serilerine bak
  • MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    hiç laptop içini açmadım yapabilir miyim o zaman ? videolarda gördüm de pek zor bir şey değil birde 240 gb biraz pahalı gibi 120 alacaktım da kendi hdd'mi satıp 240 mı alayım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhiLum

hiç laptop içini açmadım yapabilir miyim o zaman ? videolarda gördüm de pek zor bir şey değil birde 240 gb biraz pahalı gibi 120 alacaktım da kendi hdd'mi satıp 240 mı alayım ?

Montajı kolay, youtube de istemediğin kadar montaj videosu var yaparsınız sıkıntı olmaz. Pili çıkarın, elektriği kesin yeter.

250 gb için indirim çeki/kod vs bulursanız 1 gb=1 tl gibi alabilirsiniz. Şuan 300-TL civarında normal fiyatı. 250-tl ye mal ederseniz alın.
    120 lik lerle hiç uğraşmayın sonradan keşke dersiniz.
  • merhaba ben bu ürünü sipariş vermeyi düşünüyorum sizce nasıl ssd takıcam aldıktan sonra ve ramı yükselticem bu konular hakkında pek bir bilgim yok samsung ssd önermişsiniz takılırmı takılmazmı nedir ne değildir bu notebook a uygunmudur takılırmıhttp://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/asus-x550vx-dm277dc-i7-6700hq-156fhd-4gb-1tb-gtx-950-2gb-P128594651
  • tamam, aldık taktık. windows ve diğer proğramları nasıl kuracağız? windows cd vermiyor ki, hdd içinde yüklü oluyor. aktarmak bayağı zor iş(benim için) .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.