Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
13.238
Cevap
507
Favori
1.045.697
Tıklama
Giriş
    1096 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: paradoks_82

quote:

Orijinalden alıntı: THE FREEDOM

http://www.nanokatalog.com/Samsung-850-EVO-250GB-25-SATA-III-SSD-MZ-75E250BEU,PR-2117.html?gclid=Cj0KEQiAtri0BRDLoaCF95e7o_sBEiQA_pgRQx7ORU9y0zsDjWf35SmTDdEHIErNnWUj7MOVjSTRz50aAvQu8P8HAQ fiyat iyi ama güvenilir mi? gidip alsın biri yorumlasın :) 250gb evo850 277tl peşinde 264

Samsung Evo 850 250GB --- 268 tl
    ürünü havale ile aldım 2 günde elime sıfır ve faturalı olarak sorunsuz geldi. Sıkınıtı yaşamadım.
    Bu mesaja eklenen görseller:

hangi siteden almıştın hocam?

• Teğmen
    212 Mesaj
    |
    |
    In Time kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: paradoks_82

quote:

Orijinalden alıntı: THE FREEDOM

http://www.nanokatalog.com/Samsung-850-EVO-250GB-25-SATA-III-SSD-MZ-75E250BEU,PR-2117.html?gclid=Cj0KEQiAtri0BRDLoaCF95e7o_sBEiQA_pgRQx7ORU9y0zsDjWf35SmTDdEHIErNnWUj7MOVjSTRz50aAvQu8P8HAQ fiyat iyi ama güvenilir mi? gidip alsın biri yorumlasın :) 250gb evo850 277tl peşinde 264

Samsung Evo 850 250GB --- 268 tl
    ürünü havale ile aldım 2 günde elime sıfır ve faturalı olarak sorunsuz geldi. Sıkınıtı yaşamadım.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Ben de bu firmadan almayı düşünmüştüm ancak ürünler anladığım kadarıyla Samsung Türkiye garantili değil. Firma her ne kadar Avrupa bölgesine ait bir ürün olduğunu ve garantisinin olduğunu söylese de Samsung Türkiye'nin bunu kaale alacağını zannetmiyorum. İçinden garanti belgesi çıkmadı sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1282 Mesaj
    asus X550JX-XX171D için ssd tavsiyesi yapabilecek olan var mı? Bütçem 275 300 tl arasındadır. Teşekkür ederim şimdiden. Mesela alttaki uygun mudur?

http://urun.n11.com/hard-disk/samsung-750-evo-250gb-540mb-520mbs-sata-3-25-ssd-mz-750250-P97997543

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetle Juice -- 3 Mart 2016; 14:32:07 >
    @elisa38
    evet doğru garanti kaşesi yok, Fakat fatura garanti yerine geçmez mi?
    yok olmuyorsa en kötü firmayla iletişime geçerim eğer bi sorun olursa?
    |
    |

Orijinalden alıntı: Beetle Juice

asus X550JX-XX171D için ssd tavsiyesi yapabilecek olan var mı? Bütçem 275 300 tl arasındadır. Teşekkür ederim şimdiden. Mesela alttaki uygun mudur?

http://urun.n11.com/hard-disk/samsung-750-evo-250gb-540mb-520mbs-sata-3-25-ssd-mz-750250-P97997543

750 değil 850 evo al
    |
    |

Asus eee pc 1015px Netbook için bakıyorum da.
    |
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj
    Ben de bir iki güne 2 adet msata 120gb Samsung Evo 850 alaca?ym.
    raid0 yapmak ile daha ucuza tek ssd almak konusunda kararsyzym. Anakartym Intel® HM87 Express Chipset.
    yorumu olan?

Webdenal güvenilir mi? Garantisi süresini ne kadar veriyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhk_mhk -- 5 Mart 2016; 14:53:34 >

sandisk ultra 2 kafi gelecektir ..
    |
    |
    yuusuuf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3073 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mhk_mhk

Ben de bir iki güne 2 adet msata 120gb Samsung Evo 850 alaca?ym.
    raid0 yapmak ile daha ucuza tek ssd almak konusunda kararsyzym. Anakartym Intel® HM87 Express Chipset.
    yorumu olan?

Webdenal güvenilir mi? Garantisi süresini ne kadar veriyor?

Webdenal saglam bir firmadir, iyi de calisirlar. Defalarca alışverişim oldu, baya memnunum ben. En son iki hafta once ssd ve ram almistim.

|
    |

Tavsiyem SSD de en hizli olsun varsin pahalisi olsun diye hareket etmeyin, SATA2 den dolayi kaybiniz da test harici anlayamiyacaginiz kadar az olur, yine 850EVO ile, SanDisk Plus serisini bile sentetik test ile yada kronometre ile olcmeden farkini anlamaniz mumkun degil. Hizli olan yerine, yine dunya capinda bilinen, guvenilir bir markanin (Hi-Level bilenen marka degildir mesela, uzak durun, ayni fiyata daha iyi urunler var) ucuz ama daha yuksek kapasiteli SSD sini tercih edin. Yani En hizlisi olsun 120GB EVO alayim yerine, Sandisk PLUS 240GB almak daha mantiklidir, hiziniz 2 katina cikmaz EVO aldiginizda ama Sandisk de kapasite 2 katina cikar.

Suan kendi cihazlarim da kullanmak ve test etmek icin satin aldigim cihazlara gore diyebilirim ki, dunyaca bilinen markanin ucuz, ortalama hiza sahip ama yuksek kapasiteli cihazi daha mantikli.

Bendeki SSDler: http://i.imgur.com/oEDT6yX.jpg
    OCZ Trion 100 Series 240GB SATA III TRN100-25SAT3-240G
    Transcend 256GB MLC SATA III 370 (TS256GSSD370S)
    Crucial M500 240GB SATA III SSD (CT240M500SSD1)
    Samsung 840 EVO 250GB
    Samsung 850 EVO 250GB
    Fordisk M360 SATAII SSD 32GB (19 USD ucuz SSD)
    KingSpec 64GB SATAIII ACSC4M064S25 (27 USD ucuz SSD)

Bu SSD lerin toplu incelemesini yayinlamak istiyorum aslinda, testlerini SATA 3 ve SATA2 uzerinde ayri ayri yaptim ama derleyip metin ile yauinlamaya useniyorum biraz cok vaktimde yok yine.
    |
    |
    Umitbjk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    419 Mesaj

Aynen hocam dediklerinize katılıyorum.
    Sizin almış olduğunuz ssd lerden fiyat performans olarak hangisini önerirsiniz ?

|
    |
    Elky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Elky

Tavsiyem SSD de en hizli olsun varsin pahalisi olsun diye hareket etmeyin, SATA2 den dolayi kaybiniz da test harici anlayamiyacaginiz kadar az olur, yine 850EVO ile, SanDisk Plus serisini bile sentetik test ile yada kronometre ile olcmeden farkini anlamaniz mumkun degil. Hizli olan yerine, yine dunya capinda bilinen, guvenilir bir markanin (Hi-Level bilenen marka degildir mesela, uzak durun, ayni fiyata daha iyi urunler var) ucuz ama daha yuksek kapasiteli SSD sini tercih edin. Yani En hizlisi olsun 120GB EVO alayim yerine, Sandisk PLUS 240GB almak daha mantiklidir, hiziniz 2 katina cikmaz EVO aldiginizda ama Sandisk de kapasite 2 katina cikar.

Suan kendi cihazlarim da kullanmak ve test etmek icin satin aldigim cihazlara gore diyebilirim ki, dunyaca bilinen markanin ucuz, ortalama hiza sahip ama yuksek kapasiteli cihazi daha mantikli.

Samsung 840 EVO 250GB
    Samsung 850 EVO 250GB

Bu SSD lerin toplu incelemesini yayinlamak istiyorum aslinda, testlerini SATA 3 ve SATA2 uzerinde ayri ayri yaptim ama derleyip metin ile yauinlamaya useniyorum biraz cok vaktimde yok yine.

Forumdan 1 yıl ve üzeri kullananlara danışarak hi-level satın aldım.

1 haftadır kullanıyorum.Şimdilik çok memnunum. 120gb işimi fazlasiyla göreceği için hızı ön planda tuttum.Çok teşekkürler yine de vakit ayırdıgınız için.

|
    |

• Yarbay
    2095 Mesaj
    Arkadaşlar k55vd laptopuma ssd alacağım ancak sorularım var.

1- Bu ürüne hangi tip ssd takılır?
    2- Ssd takınca kendi harddiski kullanım dışı mı kalacak?
    |
    |

|
    |

Test değerlerine takılıp da bosuna bütçenizi aşan paralar harcanmasına gerek yok.
    Testi bir kere yapacaksınız, sonraki günlerde unutacaksınız
    PC yi her açtığınızda, her oyun ve grafik programı açtığınızda hızını mı ölçüyoruz,
    Bence HAYIR..
    her durumda normal mek diskten 10 kat daha hızlı çalışacaktır.
    sandisk ultra 2 ve plus modelleri çok rahat alınır.
    |
    |

• Teğmen
    108 Mesaj
    |
    |

• Binbaşı
    1176 Mesaj
    http://urun.n11.com/hard-disk/samsung-250gb-850evo-m2-mz-n5e250bw-ssd-P58278101
    SAMSUNG 250GB 850 EVO M.2 Mz-n5e250bw SSD 318 TL. 275/55 ile 263 TL ye aldım. Kuponunuz yoksa forumda bulabilirsiniz.
    Amazon fiyatı şuan 90$(bazen 85$'a çekiyorlar). Sırf bu fiyatı versek 270 TL felan yapıyor zaten. Baya sıcak bence. Ayrıca M.2 normallerinden daha pahalı.
    http://www.amazon.com/Samsung-850-EVO-250-MZ-N5E250BW/dp/B00TGIVZTW/ref=pd_sim_147_3?ie=UTF8&dpID=41TSFnqpChL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160%2C160_&refRID=0N1JTS624SNEK7ZY5ANN
    |
    |

• Binbaşı
    1141 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Elky

Samsung 840 EVO 250GB
    Samsung 850 EVO 250GB

SATA 2 den bahsetmissiniz Notebookum SATA 3 desteklemiyor sanırım SSD den yeterince verim alabilir miyim ?

HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
Bey Azura
SEO
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.