Şimdi Ara

SSD Mİ TAKSAM RAM MI TAKSAM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba sistem özelliklerim;
    8 gb ram
    gtx 1050 (4gb)
    1 tb hardisk
    i5 7300HQ 2.50ghz

Sizce bu sisteme takviye olarak 250gb ssd mi taksan yoksa 8gb ram takviyesi mi yapsam.

Sürekli oyun oynamaktayım (gta5)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suquba -- 5 Nisan 2020; 6:30:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ben SSD alırdım. 8 GB ram birçok oyun için senin sisteminde yeterli. Ram genel olarak oyun performansına 2% etki eder diyorlar. Sen 1% olacak etkiyi hissetmessin diye düşünüyorum
    SSD bilgisayarın ve oyunların açılmasına ciddi şekilde katkı sağlayacaktır. Oyun açıldı SSD nin gorevi bitmiyor.
    Oyundaki her ara bölüm yüklemeleri de yine SSD devreye giriyor. Ama aksiyon anında tabiki ihtiyacın olan şey SSD değil.
    SSD genel bir konfor sağlayacaktır. Hele hele laptop HDD leri 5400 rpm olduğu için daha çok fark hissedersiniz
  • Hocam ara sıra fps drop giriyor 8 gb ram tskviyesi yapsam en aza düşürebilir miyim laptob kullanıyorum bu arada.

• Oyun açıkken kontrol ettiğimde 6.9/8 oluyor ramin %80'ini kullanıyor malesef :D

• Aynı durum bende de var hocam aynı laptopu kullanıyoruz heralde özellikleri aynı.Bende SSD var 128 gb.8 gb ram boşta 3 GB kullanıyor zaten bi oyuna girince kasma olmuyor ultrada gears 5 oynuyorum ama ram kullanımı neredeyse 95 e çıkıyor bende ram eklemeyi düşünüyorum ama model bulamadım.

• 1x8gb ram varsa 2x8gb yapmak performansı arttırır bence gerek yok tabi çünkü 8gb üzeri ram kullanacak bir sistem yok işlemcin zayıf ekran kartın zayıf darboğaz ram değil arka plan işlemlerini kapatarak ram kullanımını azaltabilirsin

ssd ise genel windowsu baya hızlandırır yani hissedersin birde ssd ucuz ramda ucuz ben olsam ikisinide değiştirirdim ramdan başlamak daha sağlıklı ama bu zamanda ssd şart gibi

hiç olmazsa disk birleştirme yap hddde
  • Ben SSD alırdım. 8 GB ram birçok oyun için senin sisteminde yeterli. Ram genel olarak oyun performansına 2% etki eder diyorlar. Sen 1% olacak etkiyi hissetmessin diye düşünüyorum
    SSD bilgisayarın ve oyunların açılmasına ciddi şekilde katkı sağlayacaktır. Oyun açıldı SSD nin gorevi bitmiyor.
    Oyundaki her ara bölüm yüklemeleri de yine SSD devreye giriyor. Ama aksiyon anında tabiki ihtiyacın olan şey SSD değil.
    SSD genel bir konfor sağlayacaktır. Hele hele laptop HDD leri 5400 rpm olduğu için daha çok fark hissedersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThePiraeusHunter -- 6 Nisan 2020; 8:49:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ssd al. 10 yıllık laptopumda fps artışı yaptı. artık takılmadan s4 league oyayabiliyorum
  • 8 gb ram yeterli,SSD al mutlaka
  • Böyle bir soruyu ne sen sordun ne de biz okuduk.

Tabi ki her zaman ve kesinlikle SSD.

Ram 8 değil, 4 bile olsa yine SSD.

Alınca anlarsın neden SSD söylediğimizi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrOpen -- 5 Nisan 2020; 10:29:34 >
  • Ssd oyun olarak çok işine yaramayacak olsads bilgisayarda sadece oyun oynamıyorsundur heralde.
    Tavsiye ssd alıp bilgisayardaki tüm verilere erişim hızını çok iyi değerlere çekip bilgisayarının daha güçlü değil ama çok daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsin

• Hocam kasayı yan yatır.
  • suquba S kullanıcısına yanıt
    Ben oyun konusunda her zaman masaüstü bilgisayarları tercih ederim. Masaüstü bilgisayarlar parça değiştirme konusunda daha esnekler. Masaüstü bilgisayar almak istemiyorsanız Playstation, XBOX ve Nintendo gibi oyun konsolu almak daha mantıklı olur.

Oyun konsolları nasıl oyun oynamak için üretiliyorsa Notebook bilgisayarlarda genelde günlük işleri yapmak için üretilir, temel amaçları da budur.
  • bilgisayarının en yavaş parçası hdd.

bir şeyi tümüyle hızlandırmak istiyorsan en zayıf halkayı yani hdd'yi sdd olarak yenilemen lazım.

basit ve net
  • SSD tak. Windowsu ona kur, oyunları ona kur.

Bilgisayar genel anlamda hız kazanacaktır.
  • SSD. Açıklama yapmama bile gerek yok.
  • hocam sana şunu söyleyeyim benim pc casper c600 920mx ekran kartı 8gb ram 500 gb hdd vardı ama anlatamam sana powerpoint açılırken bile kasıyordu oyunlarda low grafikte bile kasıyordu çileden çıkartıyordu. yanlış anlaşılmasın öyle oynatmak istediğim oyunlar da büyük oyunlar değil zaten genelde okul amaçlı kullanırım pc yi. artık satıp yeni bilgisayar alma raddesine gelmişken arkadaşın tavsiyesiyle samsung 250 gb 860 evo ssd alıp bilgisayarıma taktım oyun performansını etkilemez vesaire dediler ben bilgisayarın genel hantallığı gitse yeter diyordum. oynatamadığım çoğu oyunu en yüksek ayarlarda cayır cayır oynatmaya başladı pc. 8gb ram bence çoğu oyun için yeterli zaten mutlaka bir ssd tak. 20 sn de bilgisayar açılıp internette arama yapabiliyorum.
  • ssd. oyunu ssd ye kur.
  • ssd
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.