Şimdi Ara

SSD İLE 3 LÜ RAID O KURULUMU GEREKLİ Mİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese iyi bayramlar iyi pazarlar, uzun süredir takip ediyorum donanımhaberi ama ilk defa konu açıyorum, benim diskte özellikle okuma performansına ihtiyacım var, sata3 bunu ne kadar kısıtlıyor, yani ben 2 veya 3 ssd ile raid 0 kurulumu yapsam, normal şartlarda 1000-1500 mb/s okuma hızlarına erişmem gerekirken sata3 ün sınırları buna engel olur mu, yazma benim için önemli değil,her standart harddiskin yazma hızı bana yeterli ama okuma hızında 1300-1500mb/s değerleri sata3 te mümkünmü

• Sata 3 un maxumum hizi 600mb/s dir o yuzden sata expres ngff m 2 gibi arayuzlere gecildi
    yazdiginiz hizlar icin en ideali pciexpess arayuzlu ssd kullanmaktir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle ssd de raid tamamen gereksiz bir uygulamadir . 2 li raid 0 da 1100MB kadar okuma yazma elde ediyorum . 3 lü raid te 1400 civari . Trim destegi olmadigi icin pek sicak bakmiyorum ssd raid olayina .

• quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Öncelikle ssd de raid tamamen gereksiz bir uygulamadir . 2 li raid 0 da 1100MB kadar okuma yazma elde ediyorum . 3 lü raid te 1400 civari . Trim destegi olmadigi icin pek sicak bakmiyorum ssd raid olayina .

Hocam ,Şu anda 2 SSD yi raid 0 kullanıyorum z68 de raid tarım desteği yok ama z77 ve sonrasına var.

• İlk defa duydum trim desteği olmadığını hocam z87 bi anakart kullanıyorum, raid de herhangi bi sıkıntı yaşar mıyım, bir de çıkabileceğim maximum okuma hızı ne olur
  • cobi C kullanıcısına yanıt
    RST ver:11 den itibaren windows 7 altinda destek var raid 0 ssd ler icin .Mayis 2015 e kadar raid 0 ATA TRIM destekleyen raid kontrlcü yoktu . Sonrasinda ciktiysa bilmiyorum . Yazilimsal destek var sadece .

• quote:

Orijinalden alıntı: *666*

http://www.anandtech.com/show/6161/intel-brings-trim-to-raid0-ssd-arrays-on-7series-motherboards-we-test-it

Z68 varken çok arastirmistim bu linkteki habere gore trim desteği olsun diye çok sevdiğim asus z68 e veda etmek zorunda kalmıştım.

• Trim desteği var yani sorunsuz kullanabiliriz, peki önerdiğiniz bi ssd var mı raid kurulumu için
  • Muhtemelen 3*120 gb kurulumu yapıcam bunun için öneriniz var mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.