Şimdi Ara

Ssd Görmüyor [Çok Acil]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hdd caddy almıştım laptopuma ekstra bir hdd takmak için. Bugün dvd sürücümü çıkartıp bi tane eski hdd yi denemek amaçlı taktım.

Sonra aygıt yöneticisine girip hdd yi biçimlendirmek istedim. Öncelikle mbr kısmını seçin tarzı bir yazı geldi, disk1 seçeneği seçili idi. Tamam dedim ve hdd yi gördü ama ekstra olan bu hdd arızalaydı yani omru tükenmişti galiba.

Neyse pcyi kapatıp hdd caddy çıkarttım. Normal olarak açmaya çalıştım ki "harddisk smart error 301 " hatası veriyor ve devam edince "no bootable device insert boot disk and press any key" diyor.

Galiba aygıt yöneticisinde o seçenekten dolayı bir hata yaptım.

Çok acilen yardımlarınızı bekliyorum. Ssd nin içerisinde sunum raporları, ödevlerim ve projelerim vardı. Ulaşmam ve sistemi eski haline getirmem gerekiyor.

Ekstra bilgi olarak, hp compaq cq58 kullanıyorum ve ssd yi 1 sene kadar önce aldım. Sağlık durumu çok iyiydi yani.

Herkese teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Konu çok önem arz ediyor yardim edin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rovaniemi -- 2 Aralık 2017; 1:42:14 >
  • Güncel

• Up

• Bios'dan bootable olan sürücünü kontrol et, işletim sistemi olan sürücünün boot sırası karışmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

Bios'dan bootable olan sürücünü kontrol et, işletim sistemi olan sürücünün boot sırası karışmış olabilir.

Onlar aynı şekilde duruyor. Orada bir değişiklik yok

• Bu durumda işletim sistemin çökmüş diyebiliriz. Muhtemelen veri kaybı oluşmuş. Windows yüklü flash bellek takarak boot bilgisini onarmayı deneyebilirsin. Yada başka bir PC'ye SSD'yi takıp verileri başka yere çekme şansın var. Bunun dışında kurtarma programlarıyla verileri kurtarma şansın da olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

Bu durumda işletim sistemin çökmüş diyebiliriz. Muhtemelen veri kaybı oluşmuş. Windows yüklü flash bellek takarak boot bilgisini onarmayı deneyebilirsin. Yada başka bir PC'ye SSD'yi takıp verileri başka yere çekme şansın var. Bunun dışında kurtarma programlarıyla verileri kurtarma şansın da olabilir.

Hocam win7 cdsi ile harddisk ekranına gelince diski görmüyor.

Başka pc ye taktim unallocated olarak gözüküyor ve biçimlendirme dahi yapamıyorum.

Birden bire ne oldu anlamadım. Bu arada normal hdd değil ssd. Onlar içinde veri kurtarma imkanı var mo acaba? Meblağ bin liralara yaklaşan veri kurtarma şirketlerine verme imkanım yok. Firmaya verip garanti den yararlanayım diyorum.

Bu gece de çözüm bulamazsam verilere elveda diyeceğim. Ödevler sunumlar ve projeler gidecek. Keske bir çözümü olsa en azından 5 6 gblik önemli verilerin.

• Bunu dene. Eğer SSD'de çok büyük bir sorun yoksa kurtarır.

https://filehippo.com/download_recover_my_files/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.