Şimdi Ara

Ssd Disk Alacam,ama laptop'a uyar mı(Laptop'ın yuvasının resmini çektim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
9.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben ssd harddisk almayı düşünüyorum laptop'ıma,fakat ssd'lerin resimlerine baktığımda laptop'a uyumsuz olduğunu görüyorum.Çünkü benim laptap'ın harddiks bölümünü açtığımda,piyasadaki hddlere uygun bir soket olmadığını görüyorum.Bunun için resimleri çekip buraya koydum.

Bu benim Asus N20A'nın hdd'si..Arkadan resmi

Bu da laptop'ın hdd yi oturttuğumuz yuvası.dikkat ederseniz soket felan yok hdd'ye bağlamak için,yani bilgisyardaki gibi sata kablosuyla bağlanmıyor,direk bağlıyoruz.

buda benim alabileceğim piyasadaki ssdlerden biri..

SOLDAKİ RESİMDE GÖRÜLEN SSD DİSK,GOOGLEDA ARATTIĞIM SSD DİSKLERDEN......SAĞDAKİ BENİM LAPTOPIN İÇİNDEN ÇIKAN ŞİMDİKİ DİSKİM.

SİZCE BÜTÜN SSDLER Mİ BÖYLE,YANİ LAPTOPLARA UYUMSUZ...Yoksa benim laptop için özel bir durum mu sözkonusu..Ya da şöyle deyim,hangi ssd'yi alayım ki benim laptop'a uyumlu olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stekemen -- 16 Eylül 2009; 18:28:00 >

• Senin laptopun sanırım biraz eski ve PATA arabirimini kullanıyor.SSDler ise çok yeni cihazlar ve SATA2 arabirimi kullanıyorlar.Malesef yapabilecek birşey yok.
    Eğer SATA olsaydı laptop problemsizce takabilirdin.

PATA SSD var mı bilmiyorum ama sanmıyorum olduğunu.Yeni bir teknolojiyi niye eski veriyolu ile kullansınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABSOLUT -- 16 Eylül 2009; 19:58:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABSOLUT

Senin laptopun sanırım biraz eski ve PATA arabirimini kullanıyor.SSDler ise çok yeni cihazlar ve SATA2 arabirimi kullanıyorlar.Malesef yapabilecek birşey yok.
    Eğer SATA olsaydı laptop problemsizce takabilirdin.

PATA SSD var mı bilmiyorum ama sanmıyorum olduğunu.Yeni bir teknolojiyi niye eski veriyolu ile kullansınlar.

Kardeş benim laptop alalı 2 ay oluyor,Asus N20A 200DV Nisan 2009 da piyasaya sürüldü.12.1" ekranlı bir cihaz.eski değil ama bilmiyorum yani..
  • O iğneli kısmı sökmeyi denedin mi?Onu sökünce normal sata bağlantısı olması lazım diskte.
  • ikiside SATA bunlarin...

ama galiba Senin normal hardiskin ucunda fazladan bir aparat var... o aparat cikiyormu bir kontrol edersen sevinirim...

detayli olarak anlatmak gerekirse, senin laptop'un giris soketi Asus'un ozel soketi... o sokete harddisk takabilmek icin harddiskin ucuna kucuk bir donusturucu soket olmasi gerek..ve hatta o harddiskin yerine takilmasi icin kullanilan bir kucuk metal var... o metale vidalidir kendisi... mevcut harddiskin arka goruntusunde uctaki vidalar gozukuyor... onlar cozecek ilk once ucundaki soketi sonra harddiski kasasindan ayircaksin... ondan sonra alacagin SSD'ye ilk oce bunlari takacak sonra bilgisayarina o kasa sayesinde sabitleyeceksin..

saygilarimla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 16 Eylül 2009; 21:37:59 >
  • Yani tüm ssd diskler olur mü diyorsunuz bu notebook a.
  • Evet,Towarscke haklıymış.Daha dikkatli bakınca ek aparatın HDD'ye vidalı olduğu belli oluyor.Özel tasarım aparatlara bir türlü alışamadım.

SSD'yi alıp problemsiz şekilde o aparatı takıp kullanabilirsin arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABSOLUT

Evet,Towarscke haklıymış.Daha dikkatli bakınca ek aparatın HDD'ye vidalı olduğu belli oluyor.Özel tasarım aparatlara bir türlü alışamadım.

SSD'yi alıp problemsiz şekilde o aparatı takıp kullanabilirsin arkadaşım.

Anladım arkadaşlar,yardımlarınız için minnettarım.Çok teşekkür ediyorum.Aynen söylediğiniz gibi o aparat çıkınca normal hale geliyor,hdd..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.