Şimdi Ara

SSD alsam ne kadar etki eder

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    750gb seagate hdd kullanıyorum ama 5-6 yıl oldu hız olarak düşüş oldu ve zorlanma sesleri artmaya başladı nadirde olsa kendiliğinden reset atıyor sistem dosyalarından kaynaklı sorunlardan dolayı.İlerde sistemi yükselteceğim fakat kısa vadede yanına bir ssd alsam windowsu ona kursam ve önemli programlar ssd de olsa hdd yide gittiği kadar kullansam ne kadar etki eder.
    Bunu yapmaktaki amacım en basitinden bilgisayar kullanarak bi fatura ödemek istediğimde veya mailleri kontrol edeceğimde bile 2 dakikalık iş bilgisayarın açılması mozillanın/chrome un açılması vs yavaşlığı yüzünden 5-10 dakkaya çıkıyor.Oyunda oynuyorum oyun performansında sorun yok gibi ama onun dışında bi yavaşlık ve sistem dosyalarında bozulmalar var
    İşlemci amd athlon ii x4 640
    Ekran kartı gtx650ti boost
    4gb ram

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Slm, usb 3.0 anakartım var,ssd ile windows 10 saniyede açılmakta format işlemide 10 dk yı geçmiyor.Oyun film yükleme,giriş çıkış hdd ile arasında dağlar kadar hız farkı var.sistem ssd ye kurulu,depolama olarak hdd kullanıyorum.Ama anakart 3.0 usb olması ve 3.1 hızları 2.0 'a göre çok farkediyor.
  • GOKHANBABAMJ kullanıcısına yanıt
    Anakartımın 3.0 destekliyor olması lazım peki ssd yi neye göre alacağım 120gb en az uygun bulursam 240 lık almayı düşünüyorum ama bu konuda iyi markalar hangileri

• Ssd cok farkediyor ben samsung 750 120 gb aldım win 8.1 le 10 saniyede aciliyor kesinlikle fark eder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.teknofiyat.com/?search=240+gb+ssd

fiyatlara burdan bakabilirsiniz.550-500 oranda hızları olsun marka pek farketmez.Uygun fiyatlı olanı alın..
  • RyzeTheAmazing kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler anakartım 3.0 ise en kısa zamanda alacağım

• 3.0 olmasada hızı baya fark eder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakart ve işlemci değişene kadar tam performans olmasada farkı hissettirir diyorsanız alacağım.Teşekkürler

• Ssd aslında her türlü lazım yani iyi bir ssd alırsan her açıdan iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Ronnien

Cevap için teşekkürler anakartım 3.0 ise en kısa zamanda alacağım

Ssd usb ile değil sata portu ile alakalı be kardeşim Anakartın sata 3 portu varsa ssd yi tam kullanır.Sata 2 portuna bile taksan gözle görülür iyileşme olur

ne hala geldi şu forum ya
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    İnternetten araştırınca ona benzer şeyler buldum bende ama demek öyleymiş.Arkadaşta öğrenmiş olur böylece.Alayım o zaman gönül rahatlığıyla sağolun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.