Şimdi Ara

SSANG YONG ACTYON SPORTS KLÜBÜ (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
485
Cevap
14
Favori
168.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bir üye listesi oluştursak en azından kimin nerede olduğunu bilsek iyi olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zülişşş

ben araca zarar vermemek için hiç bişey yapmiyorum evet otomatik böyle olması normal mi ? birde aracı kullandıktan sonra motoru hemen kapatmayın 1 dakika rölanti de çalişsin dedi gALERİ her zaman mı yapmalıyım bunu.

*Bu bütün turbodiesel araçlar için geçerlidir arabanız stop etmeden önce turbonun yağlamasını bitirmeniz ve turbonun yavaşlaması, bozulmaması için söylerler eski yeni farketmez ama bizim araçların turbosu iyi bence ben öyle bir dakika falan beklemiyorum öyle bir çalışma ortamım yok sabah çok soğuklarda 1 dk çalışır bekletirim o da ilk marşta.Kışın ilk çalıştırmada araba ısınmadan 2500 3000deviri pek geçmemenizde turbonuz için hayırlı olacaktır.

*Aracınıza biraz zarar verin ama rodajını tamamlamamış bir motoru zorlamak anlamsızdır rodajı bitsin ilk 5000 km ondan sonra bi küreklere asılırsınız :D ben aldığımda 9000kmdeydikayseriden gelirken 160-170lerde gezdim hep araba genelde 3300 devirde geldi ankaraya tahminim son hızıda 180 falan arabanızın zorlanması gereken yerlerinizorlayın bu durumlara alıştırın haftasonu mesela yarın kalkın yakınınızdaki bir köye gidin bir yaylaya gidin süspansiyon sisteminizi zorlayın hemde hafif off-road dedikleri şeyi yapmış olursunuz.

*İlk defa otomatik kullanıyorsanız ondan bu kadar farklı gelmiş olabilir.veya bu kadar kuvvetli bir otomatik araba ilk defa kullanıyorsanız ondan size tuhaf gelmiş olabilir.Hafif öne yığılmalar bazılarını rahatsız eder bir sorentoya veya sportage'a bininin yığışma nedir ozaman görün :D

• quote:

Orijinalden alıntı: toprak2009

arkadaşlar bir üye listesi oluştursak en azından kimin nerede olduğunu bilsek iyi olur diye düşünüyorum.

deniz özkan yaş 33 erzurumda öğrtmenim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dnz60 -- 13 Ağustos 2011; 15:21:44 >
  • Teşekkür ederim :-) ilk defa bu kadar ağır bı araç kullanıyorum ve dizel o yüzden çok temkinli olmaya calisiyorum :-) ama alıştım artık çok zorlanmiyorum yine de merak ettigim seyleri size sormaya devam edeceğim :-)
  • Merhaba arkadaşlar.ford fusion aracımız var.2004 model ama çok iyi bakılmış 45binde lpg li,aksesuarlı yani 20bin tl edecek bir aracımız var.hemen hemen piyasasını araştırdım biraz.Biz bu arabayı satıp üzerinede yaklaşık bi 10bin tl ekleyip 30bin tlye sıfır pek yok maalesef 2.el temiz bir araba almayı düşünüyoruz.Aradığım fiyata çok yakın olan bir ssangyong actyon sports buldum.arkası kapatılmış jip gibi hoş duruyor.ama bu ssangyonglara bir türlü güvenemiyorum.araç 2008 model,45 binde,triptonik vitesli,park sensörlü,140 BEYGIR VE DIZEL,far sensörü,yağmur sensörü,hız sabitleyici vs gibi çok sayıda özelliği var.dolayısıyla benimde aklımı çok kurcalıyor.2008 model ve bu özelliklere sahip bu kadar hoş bir araç neden bu kadar ucuz.Kaç haftadıır yiyip bitiriyor beni.Bazıları içinde mercedes motor ve şanzıman var diyorlar.bu süper birşey tabiki.ama bu doğrumu değilmi bilmiyorum.bunu bilen bi arkadaştan bu sorunun cevabını rica ediyorum.ayrıca mercedes motor ve şanzıman var ise bu arabanın çok daha pahalı olması gerekiyor ve gene ucuz çok aklımı kurcalıyor.ama mercedes motor olmasa bile bu aracı kullanıp deneyen bilen varmı?.nasıl yol tutuşu,sağlamlığı,konforu güzelliği,bazıları çok iyi diyor bazıları çok kötü diyor.kafam çok yoruldu araştırmaktan :).artık dh üyelerine sormanın zamanı geldi diye düşündüm :).herkes yorum yapsın fikrini söylesin ama özellikle kullanıp deneyen bilen birinin görüşlerine çok ihtiyacım var teşekkürler.

Almayı düşündüğüm araç bu normalde pick up tarzı ama kapattırmışlar ve böyle jip gibi daha hoş duruyor:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-kazasiz-boyasiz-triptronic-vites-li-42-55837875/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: Wezraphell

Merhaba arkadaşlar.ford fusion aracımız var.2004 model ama çok iyi bakılmış 45binde lpg li,aksesuarlı yani 20bin tl edecek bir aracımız var.hemen hemen piyasasını araştırdım biraz.Biz bu arabayı satıp üzerinede yaklaşık bi 10bin tl ekleyip 30bin tlye sıfır pek yok maalesef 2.el temiz bir araba almayı düşünüyoruz.Aradığım fiyata çok yakın olan bir ssangyong actyon sports buldum.arkası kapatılmış jip gibi hoş duruyor.ama bu ssangyonglara bir türlü güvenemiyorum.araç 2008 model,45 binde,triptonik vitesli,park sensörlü,140 BEYGIR VE DIZEL,far sensörü,yağmur sensörü,hız sabitleyici vs gibi çok sayıda özelliği var.dolayısıyla benimde aklımı çok kurcalıyor.2008 model ve bu özelliklere sahip bu kadar hoş bir araç neden bu kadar ucuz.Kaç haftadıır yiyip bitiriyor beni.Bazıları içinde mercedes motor ve şanzıman var diyorlar.bu süper birşey tabiki.ama bu doğrumu değilmi bilmiyorum.bunu bilen bi arkadaştan bu sorunun cevabını rica ediyorum.ayrıca mercedes motor ve şanzıman var ise bu arabanın çok daha pahalı olması gerekiyor ve gene ucuz çok aklımı kurcalıyor.ama mercedes motor olmasa bile bu aracı kullanıp deneyen bilen varmı?.nasıl yol tutuşu,sağlamlığı,konforu güzelliği,bazıları çok iyi diyor bazıları çok kötü diyor.kafam çok yoruldu araştırmaktan :).artık dh üyelerine sormanın zamanı geldi diye düşündüm :).herkes yorum yapsın fikrini söylesin ama özellikle kullanıp deneyen bilen birinin görüşlerine çok ihtiyacım var teşekkürler.

Almayı düşündüğüm araç bu normalde pick up tarzı ama kapattırmışlar ve böyle jip gibi daha hoş duruyor:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-kazasiz-boyasiz-triptronic-vites-li-42-55837875/detay/

sorularınızın cevaplarının hepsi üstteki msj larda verilmiştir onları bi okuyun hala takıldıgınız nokta olursa
    seve seve yardımcı oluruz.
    Araçların ikinci elinin ucuz olmasına gelince 4x2.oto.kapalı kabin 3yıl bakım hediyesi ile gecen sene
    37bin civarı idi.yani sıfırları da ucuz idi şimdi şimdi fiyatlar arttı ve bakım kampanyası ile orj.kabin kapama
    artık ücretli.
    Araçlara kötü diyenlerin cogunlugu ya ismine,ya koreli olmasına laf atıyor.
    pick-upların içinde en iyi yol tutuş actyonsports'da dır.

• quote:

Merhaba arkadaşlar.ford fusion aracımız var.2004 model ama çok iyi bakılmış 45binde lpg li,aksesuarlı yani 20bin tl edecek bir aracımız var.hemen hemen piyasasını araştırdım biraz.Biz bu arabayı satıp üzerinede yaklaşık bi 10bin tl ekleyip 30bin tlye sıfır pek yok maalesef 2.el temiz bir araba almayı düşünüyoruz.Aradığım fiyata çok yakın olan bir ssangyong actyon sports buldum.arkası kapatılmış jip gibi hoş duruyor.ama bu ssangyonglara bir türlü güvenemiyorum.araç 2008 model,45 binde,triptonik vitesli,park sensörlü,140 BEYGIR VE DIZEL,far sensörü,yağmur sensörü,hız sabitleyici vs gibi çok sayıda özelliği var.dolayısıyla benimde aklımı çok kurcalıyor.2008 model ve bu özelliklere sahip bu kadar hoş bir araç neden bu kadar ucuz.Kaç haftadıır yiyip bitiriyor beni.Bazıları içinde mercedes motor ve şanzıman var diyorlar.bu süper birşey tabiki.ama bu doğrumu değilmi bilmiyorum.bunu bilen bi arkadaştan bu sorunun cevabını rica ediyorum.ayrıca mercedes motor ve şanzıman var ise bu arabanın çok daha pahalı olması gerekiyor ve gene ucuz çok aklımı kurcalıyor.ama mercedes motor olmasa bile bu aracı kullanıp deneyen bilen varmı?.nasıl yol tutuşu,sağlamlığı,konforu güzelliği,bazıları çok iyi diyor bazıları çok kötü diyor.kafam çok yoruldu araştırmaktan :).artık dh üyelerine sormanın zamanı geldi diye düşündüm :).herkes yorum yapsın fikrini söylesin ama özellikle kullanıp deneyen bilen birinin görüşlerine çok ihtiyacım var teşekkürler.

bu araçları kullanıpta memnun olmayan azdır.ben 1.5 ay önce aldım şuana kadar gayet memnunum.ben alırken favorilerime eklediğim bir araç vardı.o zaman 33000di.adam acil satmaya çalışıyor galiba epey fiyat kırdı şimdi 29500.link http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-ssangyong-actyon-sports-4x2-otomatik-vites-53209253/detay/ bence bir görüş.önceden fiyatları epey ucuzdu o nedenle 2ci elde ucuza gidiyor.şimdi 4*2 otomatik vitesve kasa kaptma dahil 43000 lira.ben kırmızı rengini aldım ama hala beyazına hastayım.başka yardımcı olabileceğimiz birşeylar varsa uğraşırız.birde bu araçlar ticari olarak geçiyor.hız sınırı duouble yolda 93 km/h ve heryıl muayeneye girmeli bilgin olsun.en az 2000 lira radar ceza masrafı ayır kenara çünkü 140 ile giderken bile daha fazlasını istiyorsun hızı hissettirmiyor.aracın bence kötü yanı yol bilgisayarının olmaması ve direksiyon simitinin biraz ince olması ama buna hemen alışıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: toprak2009

quote:

bu araçları kullanıpta memnun olmayan azdır.ben 1.5 ay önce aldım şuana kadar gayet memnunum.ben alırken favorilerime eklediğim bir araç vardı.o zaman 33000di.adam acil satmaya çalışıyor galiba epey fiyat kırdı şimdi 29500.link http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-ssangyong-actyon-sports-4x2-otomatik-vites-53209253/detay/ bence bir görüş.önceden fiyatları epey ucuzdu o nedenle 2ci elde ucuza gidiyor.şimdi 4*2 otomatik vitesve kasa kaptma dahil 43000 lira.ben kırmızı rengini aldım ama hala beyazına hastayım.başka yardımcı olabileceğimiz birşeylar varsa uğraşırız.birde bu araçlar ticari olarak geçiyor.hız sınırı duouble yolda 93 km/h ve heryıl muayeneye girmeli bilgin olsun.en az 2000 lira radar ceza masrafı ayır kenara çünkü 140 ile giderken bile daha fazlasını istiyorsun hızı hissettirmiyor.aracın bence kötü yanı yol bilgisayarının olmaması ve direksiyon simitinin biraz ince olması ama buna hemen alışıyorsun.

usta bilgiler için çok teşekkürlerde 93km/s hız sınırı da çok azmış hakikaten ya :'(.çok büyük sıkıntı o.yanlız aklıma şuan takılan en önemli şey şu:motoru mercedes motorumu öyle söylemler felan var ama doğrumu yanlışmı bu bilgi.

• @wezraphell,
    ssangyong bir dönem mersedes ile ortak calışıyordu;kimi modellerinde şanzıman,kimisinde motor
    mersedes ile ortak idi.(musso v.s)
    Şimdi knov-how yöntemi motor-sanzıman kullanıyor.mussolarda motorda görebileceginiz yıldız artık yok,
    mersedes teknolojili veya onlardan öğrendikleri motorları üretiyorlar artık.
    kimi ülkelerde bu mussolar mersedes amblemi ile de satılmıştı
  • olsun buda güzel bişey :):):):):):).bilgi için teşekkürler :)
  • quote:

Test etmeni isterim bu aracı yol tutuş,konfor donanım vs.çok iyi sınıfının açık ara en iyisidir.

• bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim.
  • selam arkadaslar 3 aydır 4 cekerını kullanıyorum ve agır off road yapıyorum ... tek kelimeyle bu arac tank gıbı 265 75 16 lastık taktım 10 cm yukselttım aracı ve tunungle 40 beygır artarak motor 181 beygır oldu onde vınc var .... tuketım 100 km de 8 9 lıtre cıvarı cok konforlu cok saglam bır arac ..selam herkese
  • Ben 3 hafta önce aldım aracımı sıfır aldıktan bir gün sonra fiyatları arttı bende çok düşündüm alırken ama çok seviyorum şimdi aracımı ve İnan gözümde öbür araçlar karınca gibi kaliyo iyi ki almisim diyorum hatta biraz daha kullandıktan sonra kyrona gececeğim kısmet olursa sehir icinde bu araçla gezerken herkesin gözü bende :-D e bide bu kadar büyük bı aracı bayan kullanınca daha bı sasiriyo insan:-)
  • Bu aksam arabayı park ederken el frenini cekili unutup one doğru sürdüm sanki Hic el freni cekili değilmiş gibi gitti araba ya bu normal mi el freni cekiliyken araç gider mi lütfen Yardim edin.
  • eger tam cekili değil ise olabilir az bir yol gittiyseniz hiç önemli değil kafanıza takmayın
  • Sizin aracınız yeni olduğu için balatalar yeni alışıyor diske zaman icinde yol yaptikca daha iyi tutacaktir el freni .. Ben aracıma tunigle 180 beygire çıkardım ağır Off Road yapıyorum yarım metre balcik çamurlardan bir metreye yakın dere veya akarsulardan çok rahat geciyorum 10 cm yükselttim aracı. Lastikler 265 75 16 .. Türkiyede an ağır şartlarda çalışan actyon benimkidir ;) alt karter korumaları ' vinç ' tepe farlari vs vs araç 2400 kılo civarı ... O kadar zorlamaya rağmen ben kiramadim aracı saftlari difrsnsiyalleri akslari şasesi çok güçlü ... Bir o kadar da ekonomik yakıt tüketimi ... Daha önce defender kullanıyordum arazide bu araç tek kelimeyle on numara ;) her Off Road dan sonra sanayiden çıkamazdık ... Resimleri Gezenbilir . Çom da görebilirsiniz .. Günlük sehir ici kullanım icinde Megan 2 dizelim var ama inanın aylardır kapısını bile acmıyorum .. Herkese selamlar ...

• şu aracı almak bi nasip olmadı bana...arkadaşlar sizlere sorum devirlerle ilgili. 90 km de kaçbin devir yapıyor.
    aslında sırasıyla 90-120km devirlerini öğrenmek istiyorum. diğer hızlar hakkında da bilginiz varsa paylaşırmısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

şu aracı almak bi nasip olmadı bana...arkadaşlar sizlere sorum devirlerle ilgili. 90 km de kaçbin devir yapıyor.
    aslında sırasıyla 90-120km devirlerini öğrenmek istiyorum. diğer hızlar hakkında da bilginiz varsa paylaşırmısınız?

düz vites 4x2 ler'de 5.vites 2100 devirde 90km,2500 devir civarı da 120km hız yapıyor
    ama yarın daha net rakamları yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnz60

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

şu aracı almak bi nasip olmadı bana...arkadaşlar sizlere sorum devirlerle ilgili. 90 km de kaçbin devir yapıyor.

düz vites 4x2 ler'de 5.vites 2100 devirde 90km,2500 devir civarı da 120km hız yapıyor
    ama yarın daha net rakamları yazarım.

üstad sadece 400 devir sonrası mı 120 yapıyor? yarın ki rakamlarını merakla bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.