Şimdi Ara

(Ss’li) Türkler olarak tembel olduğumuz gerçeği! SURVIVOR-OYUN bağımlılığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
1
Favori
6.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam tv, sigara konusunda size katılıyorum.

Ama hobiler hakkında söylediklerine katılmıyorum.
    Bugün bir bisikletin kaç para olduğu ortada. Veya bir enstrümanın, bir fotoğraf makinesinin ne kadar olduğu...
    Bu konuda Norveçliler, Avrupalılarla kıyaslamak mantıklı değil.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Türklere tembel demek halkı kin nefret ve düşmanlığa tahrik etmektir.

• Bu konuyu açan şahıs Türk değil ve iki haftada bir "biz Türkler şöyle kötüyüz böyle kötüyüz" diye başlık açan provakatörün teki. Defalarca şikayet ettim ama nafile.

Hiçbirimiz annemizin karnından çıkarken Türk, Kürt, Nijeryalı olmayı seçmedik. Körü körüne milliyetçi olmak ne kadar saçma ise başka bir millete de körü körüne düşman olmak bir o kadar saçma.

Allah herkese öncelikle akıl ve sabırlar versin ki aklımızdaki bu saçma engelleri aşıp elele huzurla beraber yaşayalım.

• DHTech D kullanıcısına yanıt
    (Ss’li) Türkler olarak tembel olduğumuz gerçeği! SURVIVOR-OYUN bağımlılığı

Hiç ilgisi yok...

Kusurumuzu ortaya koymak sorunu çözmek için önce sorunumuzu kabullenmek gerekir.

Biz kendimizi hep kusursuz gördüğümüz için kusurlarımızı düzeltemiyoruz.

Ve bu Tembellik bir vakadır, bilimsel istatistikler hakarete girmez.

İlber Ortaylı yıllardır bunu ortaya koyuyor.

Konunun amacı da bu sorunu çözmektir! Özeleştiri yapıyoruz burada, hepimiz aynı gemideyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 19 Mart 2022; 14:19:31 >

• LeviEfendi kullanıcısına yanıt

Tv ve Sigara hobilerden çok daha pahalı...

Bir paket sigaranın aylık maliyeti 900₺ ortalama.

TV'nin aylık maliyeti ortalama 720₺

İdeal bir bisiklet ortalama 2.000₺

(Ss’li) Türkler olarak tembel olduğumuz gerçeği! SURVIVOR-OYUN bağımlılığısporx.com
    Bir paket sigara kaç paradır? 2022 zamlı Sigara fiyatları listesi (07 Ocak Cuma)
    https://www.sporx.com/error404.php)-SXHBQ943557SXQ
    (Ss’li) Türkler olarak tembel olduğumuz gerçeği! SURVIVOR-OYUN bağımlılığıkocaeli gazetesi
    Televizyon her gün 10 saat açık kalırsa kaç TL’lik elektrik yakar?
    https://www.kocaeligazetesi.com.tr/makale/7743994/mesut-akbulut/televizyon-her-gun-10-saat-acik-kalirsa-kac-tllik-elektrik-yakar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 19 Mart 2022; 14:28:37 >

• Theologist kullanıcısına yanıt
    2500 nasıl oluyor
    Pakete 30 lira desek 30 gün içilse 900 lira yapıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • DiazLou kullanıcısına yanıt

Nerede ne kadar kaç kişi iş yapıyoruz?

Ülkede 35 Milyon insan hiç çalışmıyor...

İstihdam edilenlerin sayısı 29 Milyon...

O 35 milyonda yaşlı ve öğrenci oranı ne. Aslında çalışıp, çalışmayan gösterilen işçiler dahil mi oraya? Tarım işçisi, bakkalın yanında çalışan eleman vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiazLou

O 35 milyonda yaşlı ve öğrenci oranı ne. Aslında çalışıp, çalışmayan gösterilen işçiler dahil mi oraya? Tarım işçisi, bakkalın yanında çalışan eleman vs

Öğrenciler ve yaşlılar işsizlik sınıfına dahil edilmez. Emeklilik için Kağıt üstünde sigortalı olanların sayısı da az değil ülkede… yani kayıt dışı çalışanlar ile çalışıyormuş gibi görünenler birbirini dengeler belki de.

Ancak televizyon izleme oranı,

Bilgisayar oyunlarında geçirilen vakit,

Hatta forum tarihinin en çok konuşulan, en çok tıklanan ilk üç konusuna bakmanız bile yeterli buyurun…

1) Survivor
    2) Futbol
    3) PlayStation

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Tamam öyle diyorsun doğru da. Türkler çok çalışıyor. Eminim bi çoğumuz hazır para gelsin hiç çalışmayım derdinde ama çok çalışıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: DiazLou

Tamam öyle diyorsun doğru da. Türkler çok çalışıyor. Eminim bi çoğumuz hazır para gelsin hiç çalışmayım derdinde ama çok çalışıyoruz

Çalışanlar çok çalışmak zorunda kalıyor çünkü iş şartları ağır sen de haklısın ancak çalışmayanlar ve tembellerin sayısı çok daha fazla yoksa birinci çıkamazdık tembel konularda, sonlarda olamazdık başarı konularında.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

İlber hoca orda farklı bir şeyden bahsediyor sen konuyu çarpıtıyorsun, hepimiz aynı gemide felan değiliz bırakın bu martavalları gençlere düşmanlık yapmaktan vazgeçin.

Çalışmama olayını sadece tembelliğe yormak doğru değil bence. Eğitim sistemi başta olmak üzere, kültür meselesi de var

• DHTech D kullanıcısına yanıt

İlber hoca neyden bahsediyor?

İlber Ortaylı: “Şimdi ben ‘Gezin’ diyorum; bazı gençler hâlâ ‘Bizim paramız yok, nasıl gezelim’ diyor. Yani bu, affedersin, bir mazeret değildir; bu olsa olsa tembelliğin mazeretidir. Yani bir genç insan etrafında uzanan dünyayı görmeden nasıl yaşayabilir?”

Hepimiz aynı gemide değil miyiz? Enflasyon yükselince sadece bir zümreye mi yükseliyor? Marketteki fiyatlar kişiye göre mi değişiyor?

Kitap okumamak tembelliktir,

Gezmemek tembelliktir,

İş yapmamak tembelliktir,

Araştırmamak tembelliktir,

Yabancı dil öğrenmemek tembelliktir,

Fazla oyun oynamak tembelliktir,

Fazla Televizyon izlemek tembelliktir,

Spor yapmamak tembelliktir,

Sosyal medya bağımlılığı tembelliktir,

Eğitim sistemi ve kültür bu tembelliklerin sonucudur, bu tembelliklerin nedeni değildir.

Hayır nedenidir. Halkı eğitebilsek bu dediğin sorunlar ortadan kalkar

Kültür ve Eğitim Sistemi halktan çıkmıyor mu?

Yani öğretmenler, akademisyenler, politikacılar mı halkın arasından çıkıyor yoksa politikacılar, öğretmenler ve akademisyenler başka yerden mi geliyor?

Kısaca halkın eğitilebilmesi için halkın çalışması ve kendini eğitmesi gerekiyor. Avrupadan gelip bizi eğitmelerini beklemek mantıklı olmaz.

Kültür halktan çıkıyor evet ama eğitim sistemi ile bunları düzeltmek mümkün. Cumhuriyetin ilk yıllarında Türk halkı taş çağında olduğu için tepeden eğitim sistemi geldi. Çünkü halkta öyle bir kültür yok. Eğitim sistemin çarpıklığı yüzünden onlara akademisyen öğretmen demeğe bin şahit lazım. Birşeyler yapmak isteyenlerde yurtdışına gidiyor.

Demokrasi kültürü oturmamış bizim gibi toplumlarda siyasiler bu kadar vasat oluyor.

Şunu da unutmamak lazım dünya genelinde eğitim seviyesi gerçekten düştü. Mesela fransa da sistem aynı bir dogol e bak birde sarkozy e bak yada macrona.

Oxford bile üniversiteye giriş sınavında seviyeyi 2 kademe düşürmüş.

Halkın kendisini egitebilmesi için ülke içinde bir etkin bir referans noktası lazım. Ve onu da kültür ile harmanlayıp ileri taşımak lazım

• Böyle saçma sapan karşılaştırmalar yapmayı huy edinmişsin ama yine de yazayım.

Gelecek kaygısı olan insanlarla, olmayan insanları karşılaştıramazsın.

Ben sabah kalkıp kendi işlerime bakıyorum, kahvaltı yapıp öğlen iş yerine geçiyorum. Akşam 7 de eve geliyorum bitmiş halde ama yemek yedikten sonra yine gecelere kadar çalışıyorum. Hafta sonları da yine farksız.

Bunların hepsi gelecek kaygısından dolayı, şu an çalışabilirken çalış diyorum, ileride ne olacağın belirsiz.

Merak ediyorum, bu kadar ağır şartlarda çalışan çabalayan var mı oralarda? Hafta içi çalıştıktan sonra, hafta sonu da çalışan bulabilir miyim? Ya da mesai saatinden sonra?

Ben alsam bisikletimi 3 ay ara veriyorum desem geri de ne iş kalır ne başka bir şey. Ben 1 haftalık bir otele gittiğimde bile çalışmaya devam etmek zorunda kalıyorum.

Gel gör ki benim bu çalışmayla kenara koyduğum şeyin sayısı çok az, ama onlar benim çalışmamın ve tecrübemin binde biriyle hem en lüks arabanın hem de mortgage ile müstakil bir evin sahibi olabiliyorlar. O yüzden konunun her yerinden cahillik akıyor, sosyal medyanın anadan doğma zenginlerinin yazdığı saçma şeylerden ibaret. Avrupa da bizden daha çok çalışan ama karşılığında daha az kazanan yoktur herhalde. Resmi saatlerde bile durum böyleyken gerçek çalışma zamanlarını ve şartlarını görseler ağızları açık kalır.

• Rimesia R kullanıcısına yanıt

Sana katılıyorum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.