Şimdi Ara

(Ss'li) Asosyalliğe hemen çözüm ve beleş Yiyecek İçecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
13
Favori
15.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özellikle gezginlere yönelik ama herkes istediği zaman kullanabilir bu sistemi... Sistemin adı FoodRail, Couchsurfing benzeri ama yatma için değil yemek paylaşımı için... Yine REFERANS sistemi üstüne kurulu, böbrek muhabbetine hiç girmeyin...

Tarafımdan bu ay denenmiş ve harika zaman geçirilmiştir... Sosyalleşilmiş, lezzetler paylaşılmış, muhabbetin koyusu, arkadaşlığın güzeli yaşanmıştır.

Bisikletle İstanbul-İzmir turuna başlamadan önce İstanbul Avcılar'da şu arkadaşlara misafir olduk, bir Makedonya'da yaşayan ve de bir Türk, ikisi de öğrenci. Yapmışlar yöresel yemeklerini, açmışlar ilanı bekliyorlardı bizleri...

Sistemde yemeği tek başına yemek istemeyen davet ediyor birilerini, tabi referanslı oluyor her şey, aç olan veya katılmak isteyen katılıyor.

İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve İzmir'de de konuk olduk yemeklere veya konuk ettik yemeklerimize, tur boyunca...

Ne güzel insanlarla tanıştık anlatamam... Bazen bayan, bazen bay ama her bir tecrübe muhteşemdi.

Kamp yapıp çevredeki insanları da biz davet ettik... böyle güzel yemeklerimizi paylaştık...

Sadece yemek değil bir şeyler içmeye de davet edebilirsiniz, veya kalkar davet edene gidersiniz...

Ablalar Çanakkale'de davet etti...

Yine bizi alıp evine götüren bir güzellik daha... Adam bir efsane çıktı, hayatını anlatınca...

Restoranda yemek ısmarlayan İstanbul'da Tekstil fabrikaları olan eski Malatyalı bir siyasetçi, neler öğrendik neler... Bize iş bile teklif etti, işe sadece hayat tecrübesi olan, macera yaşamışları alıyormuş zaten... Kendisine faydası olmayanın bana ne faydası olacak diye de noktayı koydu.

Sadece ev değil, restoranda da ısmarlayan oldukça boldu, biz de ne yersek paylaşıyorduk aynı şekilde insanlar da ne yerse paylaşıyordu...

Böylece

1) Sosyalleşme

2) Paylaşma

3) Tutumluluk

4) Kültür zenginliği

5) Farklı lezzetler tatma

6) Gezme ve görme

7) Bilgilenme

ve daha fazlası kazanılmış olacak...

Konuyu daha derli toplu hazırlamak isterdim ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 24 Ağustos 2017; 16:36:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen bırakmamış mıydın bakayım buraları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir böbrek için girdiğiniz zahmete bak yahu. Söyle adresi atıyorum ben emek var sonuçta

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan1212

Sen bırakmamış mıydın bakayım buraları

Çok mesaj geldi geri gelme için, paylaşmak zaten güzeldi... Konusunu açtım zaten gelince tekrar, gözden kaçırdın galiba.

• Reklam Alanı

Böbreklerinizi buradan tanitabilirsiniz.

Sag böbrekler son zamanlarda daha revaçta. Sol böbreklerin özellikle korteks kısımları pek tercih edilmiyor.

• Tamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rock N Roll Seven Sinek

Bir böbrek için girdiğiniz zahmete bak yahu. Söyle adresi atıyorum ben emek var sonuçta

Böbrek diye diye evden çıkmayıp, şişmanlıktan obezlikten öleceksiniz... Asosyalliğe karışmıyorum bile...

• Saçlara neden ak düşmüş hocam bu yaşta yoksa boya mı?

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Bir yorumum ile tüm benliğimi açığa çıkardınız hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Kostokss

Saçlara neden ak düşmüş hocam bu yaşta yoksa boya mı?

Boya değil, sebebini ben de tam çözemedim... Genetik değil en azından onu biliyorum.

• böbrek güzel miydi
  • 8) Böbrek ile kapanış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rock N Roll Seven Sinek

Bir yorumum ile tüm benliğimi açığa çıkardınız hocam

Bu genel ülke gençliğinin problemi...

Evden çıkmaz, bilgisayar oyunlarının başından kalkmaz...

Arkadaşlar edinmez, yabancı dil öğrenmez...

Kitap okumaz, sosyal medyadan ayrılmaz...

Robot gibi ezber yapar, diplomayı alır, evlenir araba ve iş peşinde koşar...

Dünyayı ve doğayı merak etmez, kültürünü arttırmaz...

Siyaset ve Futbol dışında genel kültüre hep uzaktır...

Spor ve hareketli bir yaşam ona terstir...

vs. vs. vs.

Düzeltilecek çok kusurumuz var....

• quote:

Orijinalden alıntı: Annalise

böbrek güzel miydi

57 Bin Üyesi var Türkiye'de...

Tek bir sorun çıkmadı ortaya...

57.000 İNSAN!

Sen böbreğim gidecek diye oyun başından ayrılma, sonra böbrek yetmezliğinden hık diye gidiver öte tarafa, ne anlarsın dünyadan görmedikten, yaşamadıktan sonra, o böbrek değil, vücut bile fazla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 24 Ağustos 2017; 1:16:56 >
  • Aslında mantığı ve işlenişi çok güzel bir uygulamaya benziyor da, güvenemiyorum ben böyle şeylere. Ya art niyetli birine denk gelip böbreği bırakıp çıkarsam diye korkuyorum hep bu tür uygulamalardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NOX97

Aslında mantığı ve işlenişi çok güzel bir uygulamaya benziyor da, güvenemiyorum ben böyle şeylere. Ya art niyetli birine denk gelip böbreği bırakıp çıkarsam diye korkuyorum hep bu tür uygulamalardan.

Davet edenin altına daha önce davetine icabet etmişlerin yorumu geliyor, gerçek arkadaşlarından yorumlar geliyor, referans oluyorlar...

Benim haberim yoktu 12 arkadaşım bunu kullanıyormuş zaten, ben davet açınca hemen hepsi yorum yaptı benim hakkımda...

Böyle şüphecilikle sokağa da çıkmayalım, hanzonun biri çarpar öldürür bizi değil mi? Bırak böbreği tümden gideriz...

• Asosyal tayfa ne anlar yeni arkadaş edinmekten, milletle kaynaşmaktan? Kaç yıldır couchsurfing olsun veya foodrail gibi sistemler olsun, insanlar kazasız belasız kullanıyor. Bizimkilere gelince "aha böbrek gidiyor".

Seni kınıyorum Theologist, gölgesinden korkan insanlara "gidin sosyalleşin" diyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drake Ramoray -- 24 Ağustos 2017; 1:31:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drake Ramoray

Asosyal tayfa ne anlar yeni arkadaş edinmekten, milletle kaynaşmaktan? Kaç yıldır couchsurfing olsun veya foodrail gibi sistemler olsun, insanlar kazasız belasız kullanıyor. Bizimkilere gelince "aha böbrek gidiyor".

Seni kınıyorum Theologist, gölgesinden korkan insanlara "gidin sosyalleşin" diyorsun.

Bi umut benimkisi, mutlaka bir şeyleri değiştiriyor çünkü...

Böbreği kaybetmekten korkan, sokağa çıkmaktan, araba çarpmasından da korktuğu için asosyal oluyor zaten... Korkup göbek büyütüyorlar sadece ama bir umut kendini değiştirmeye kalkan çıkacaktır... Çıktı daha önce çok fazla, diğer konulara gelen cevaplardan, özel mesajlardan anladığım kadarıyla...

• Özlemişim senin konuları...

• quote:

Orijinalden alıntı: SebnemFerahHayranı

Özlemişim senin konuları...

Teşekkür ederim dostum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.