Şimdi Ara

SQL Management Studio'ya girmeden Script/Backup alma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet, arkadaşlar SQL management Studio'ya girmeden yani kısacası SQL'e girmeden mevcut database'in script'ini nasıl alırız ?

Bilgisayarım bozuldu ve sadece içindeki dosyalara erişebiliyorum. Daha önceden oluşturduğum database'in backup dosyası ya da script'i yoktu, o yüzden erişebileceğim dosyalar içinde zaten yok. Ama bilgisayarın içine portable XP programıyla girip dosyaları görebiliyorum.

İstediğim database'in yedeğini nasıl Windows üzerinden SQL programına girmeden alabilirim? Bir yolu var mıdır?

• Mdf ve Ldf dosyalarını görebiliyor musunuz ? Mesajınızdan bu dosyaları görebiliyor ve erişebildiğinizi anladım.
    Eğer görebiliyorsanız, mdf ve ldf dosyalarını kendi diskinize kopyalayın.
    Kendi lokalinize MSSQL kurun. Veritabanındaki mdf dosyasını attach edin. Veritabanı karşınızda. İçersinde view/store proc vb şeyleri alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ConquerorIron

Mdf ve Ldf dosyalarını görebiliyor musunuz ? Mesajınızdan bu dosyaları görebiliyor ve erişebildiğinizi anladım.
    Eğer görebiliyorsanız, mdf ve ldf dosyalarını kendi diskinize kopyalayın.
    Kendi lokalinize MSSQL kurun. Veritabanındaki mdf dosyasını attach edin. Veritabanı karşınızda. İçersinde view/store proc vb şeyleri alabilirsiniz.

Hocam merhaba,

Hızlı yanıt için öncelikle çok teşekkür ederim.

Bu dediğiniz taktiği mesaj yazarken deniyordum ama tabii ki çalışan diğer bilgisayarımda. MQL server hizmetlerden çalıştığı için ve kapatamadığımdan dolayı kopyalamama yönetici izni dahilinde de olsa izin vermiyordu.

Ama çalışmayan bilgisayarımda hizmetler aktif olmadığından başarılı bir şekilde kopyaladım. Tekrar teşekkür ederim.

• Narthyard N kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Dediğiniz gibi ; Sqlserver servisi start edilmiş ise, mdf ve ldf dosyalarını kopyalatmaz. Servisi stop etmeniz gerekir. Ama bahsettiğiniz durumda zaten sql server hizmeti çalışmadığı için kopyalayabildiniz.
  • Arkadaşlar dosyayı bozuk bilgisayardan aldım ve çalışan bilgisayara projeninin .mdf /.log dosyalarını attım.

Sonra bu dosyaları attach ettikten sonra database geldi. Fakat database de bulunan tables, store procedures, view sekmelerinde projeme ait hiçbir şey gelmemiş; yani boş gözüküyor.

Bu durumun sebebi ne olabilir?
  • Doğru mdf ve ldf dosyalarını aldığınıza emin misiniz? Dosyalar zarar görse, veritabanını hiç ekleyemezsiniz. Hata mesajı alırsınız. Ama başarıyla eklediyseniz böyle bir durum söz konusu olamaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.