Şimdi Ara

Spotterlık (Hava fotoğrafcılığı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemizde toplam 50-60 kişinin bu hobiyle uğraştığı sanılmaktadır. Bizler sadece uçak fotoğrafı çekmiyoruz. Uçakları çok iyi tanıdığımızdan herhangi bir aksiliği fark edebiliyoruz. Mesela bir gün adam spotting yaparken fotoğrafında uçağın dış kapısının kiliginin tam oturmadığını görüyor ve hemen yetkililere haber veriyor, daha sonra uçak sorunsuzca geri havaalanına iniş yapıyor. Birkeresinde fotoğraf çekerken beni terörist zannedip göz altına alınmıştım :) Tabi sonra durumu anlatınca çay bile ısmarladılar Herneyse fotolarımı buradan takip edebilirsiniz :

http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=72307

https://www.flickr.com/photos/127543524@N06/

Teşekkürler...

• Hocam gerçekten güzel fotoğraflar bu hobiyle uğraşan ilk sizi gördüm daha zor olsa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cardiff

Hocam gerçekten güzel fotoğraflar bu hobiyle uğraşan ilk sizi gördüm daha zor olsa gerek

Teşekkür ederim. Maalesef ülkemizde çok zor şartlar altında çekim yapıyoruz. Mesela yarın bir çekimim olacak fakat konya havalimanına sadece sabah ve akşam uçak geldiği için saat sabah 5 te hazır olmam gerekiyor havalimanı pisti yakınlarında :)
  • -Airbus- kullanıcısına yanıt
    Çekimlerinizi eklediniz mi hocam? takipteyim...
  • quote:

Çekimlerinizi eklediniz mi hocam? takipteyim...

evet hocam bu sabah gittim kahvaltımı da orda yaptım 4 fotoğraf çektim. Flickr hesabımdan ilk 4 foto bu sabah çektiğim fotolar :)
  • Süperler hocam 2. fotoğraf farklı bir deneme olmuş
  • quote:

Süperler hocam 2. fotoğraf farklı bir deneme olmuş

Teşekkür ederim. Okul başladığından maalesef artık çok gidemeyeceğim. Kışın fotoğraf için ışık durumunu iyi değerlendirmek lazım. Kış ışıüını yakalayabilirsem mükemmel olur. Tıpkı şu fotodaki gibi :
     Spotterlık (Hava fotoğrafcılığı)

• Hava fotoğrafcılığı derken havada uçaktan ya da parşütle atlarken çekilmiş fotoğraflar gibi birşey oluştu kafamda ama girip baktığımda farklı birşeyle karşılaştım.

Birde birşey dikkatimi çekti hiç helikopter fotoğrafı göremedim. Sadece uçakları mı kapsıyor bu olay?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y2kmtt

Hava fotoğrafcılığı derken havada uçaktan ya da parşütle atlarken çekilmiş fotoğraflar gibi birşey oluştu kafamda ama girip baktığımda farklı birşeyle karşılaştım.

Birde birşey dikkatimi çekti hiç helikopter fotoğrafı göremedim. Sadece uçakları mı kapsıyor bu olay?

yok hocam, helikopterleri de cekiyoruz. Flickr daki hesabimda UR-CIT tescilli bi rus dokuntusu olacak Bulundugum bolgede pek helikopter olmadigindan cekmiyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Airbus-

quote:

Hava fotoğrafcılığı derken havada uçaktan ya da parşütle atlarken çekilmiş fotoğraflar gibi birşey oluştu kafamda ama girip baktığımda farklı birşeyle karşılaştım.

yok hocam, helikopterleri de cekiyoruz. Flickr daki hesabimda UR-CIT tescilli bi rus dokuntusu olacak Bulundugum bolgede pek helikopter olmadigindan cekmiyorum :)

Merak saldım şimdi ama croplu makinede 135mm ile çokta başarılı olamam gibime geliyor

• quote:

quote:

quote:

Merak saldım şimdi ama croplu makinede 135mm ile çokta başarılı olamam gibime geliyor

Vallahi bulundugunz meydanin kosullarina gore degisir. Ben konyadayim 200mm rahatlikla yetiyor fakat lensimde IS olmamasinin zararini cok goeuyorum. Siz siz olun, IS siz lens almayin.

• Başarılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeroCaptain

Başarılı

Teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Simone Simos

Hayırdır hocam niye güldün :)
  • quote:

quote:

Birkeresinde fotoğraf çekerken beni terörist zannedip göz altına alınmıştım :) Tabi sonra durumu anlatınca çay bile ısmarladılar

• quote:

quote:

quote:

Birkeresinde fotoğraf çekerken beni terörist zannedip göz altına alınmıştım :) Tabi sonra durumu anlatınca çay bile ısmarladılar

O an benim yerinde olsaydın var ya dualar takır takır ağzından dökülürdü

• quote:

quote:

quote:

• çok güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SATURNUS2015

çok güzel.

Teşekkürler :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.