Şimdi Ara

Sporda yapılacak egzersiz listesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba yaklaşık bir buçuk haftadır bi spor salonuna yazıldım. şanssızlıkmı desem bilmiyorum ama ben salona yazılmadan 5-10 gün önce antrenör mekanın sahibiyle kavga edip işi bırakmış. spora gidiyoruz ama egzersiz listesi felan veren yok. bir sürü alet var hangisinden ne kadar yapmalı veya hangisinden yapmamalı. bakıyorum herkes kendi kafasına göre yürüyo diğer aletleri kafasına göre kullanıyo. mekanın sahibine sordum ne zaman yeni hoca getireceksiniz diye uğraşıyoruz gelicek yakında diyo.
    vel hasıl bilen arkadaşlar egzersiz programı önerebilir mi? aletleri yanlış şekilde kullanıp kendimize zarar vermeyelim. teşekkürler.

• bıraderım sımdı nabıosun bılıyomusun 33 lıraya guzel bı proteın dozu alıorsun karıstırıosun muz fln ıste gıdıosun salona tam 11 kere şınaw cekıosun bak bura cok onemlı.Ondan sonra gıdıosun tmm mı 7 kere dambıl kaldırıosun 3.5kg olcak ondan sonra duwarları kırabılırsın tek yumrukla kardesım,cok ıyı
  • Yeni başladıysan fullbody yapmalısın. İlk 2 ay bölgesele geçme. Bilimsel olarak kanıtlanmış birşey fullbody çalışmak.
    2 göğüs 2 sırt 2 omuz 2ön kol 2 arka kol 2 bacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Squat,Deadlift,Bench Press,Overhead Press gibi temel hareketlerin tekniğini öğrenmekle başla hocam.İlk başlarda ağırlığı çok takma tekniğini iyice öğrendikten sonra ağırlığı arttırırsın.Youtubeda Ağırsağlam,Gencvefit,Berkay Türkkan vb.spor kanallarını takip edebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ireneo

bıraderım sımdı nabıosun bılıyomusun 33 lıraya guzel bı proteın dozu alıorsun karıstırıosun muz fln ıste gıdıosun salona tam 11 kere şınaw cekıosun bak bura cok onemlı.Ondan sonra gıdıosun tmm mı 7 kere dambıl kaldırıosun 3.5kg olcak ondan sonra duwarları kırabılırsın tek yumrukla kardesım,cok ıyı

zaten kalıplı adamız birde protein tozu içip iyice şişmek istemiyorum biz normal tozsuzdan devam edelim sağol yorumun için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Met-h

Yeni başladıysan fullbody yapmalısın. İlk 2 ay bölgesele geçme. Bilimsel olarak kanıtlanmış birşey fullbody çalışmak.
    2 göğüs 2 sırt 2 omuz 2ön kol 2 arka kol 2 bacak

tamamdır zaten bölgesel çalışmak gibi amacım yok. full çalışalım heryer gelişsin. yorumun için sağol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scarface007

Squat,Deadlift,Bench Press,Overhead Press gibi temel hareketlerin tekniğini öğrenmekle başla hocam.İlk başlarda ağırlığı çok takma tekniğini iyice öğrendikten sonra ağırlığı arttırırsın.Youtubeda Ağırsağlam,Gencvefit,Berkay Türkkan vb.spor kanallarını takip edebilirsin.

usta dediğin gibi taktiğe önem vericem. youtube kanallarınıda çok beğendim sağol yorumun için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cleveland23

quote:

Orijinalden alıntı: Scarface007

Squat,Deadlift,Bench Press,Overhead Press gibi temel hareketlerin tekniğini öğrenmekle başla hocam.İlk başlarda ağırlığı çok takma tekniğini iyice öğrendikten sonra ağırlığı arttırırsın.Youtubeda Ağırsağlam,Gencvefit,Berkay Türkkan vb.spor kanallarını takip edebilirsin.

usta dediğin gibi taktiğe önem vericem. youtube kanallarınıda çok beğendim sağol yorumun için.

Rica ederim dostum
  • 45 gün şu programı uygula
    göğüs:bench pres,dumbbel fly
    omuz:barbell press,lateral
    kol:barbell curl,triceps pushdown
    sırt:Wide-Grip Lat Pulldown(göğse değil sırta çekiceksin),seated row
    bacak:leg extension,leg curl (ters şekilde)

hareketlerin yapılışına youtubedan bakabilirsin 3x10 veya 3x12 şeklinde çalış ağırlığa ve gücüne bağlı 45 sonunda hala antrenör olmaz ise bana pm at.
    not:o kadar geçte yatma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsav12 -- 26 Ağustos 2016; 18:09:27 >
  • quote:

quote:

bıraderım sımdı nabıosun bılıyomusun 33 lıraya guzel bı proteın dozu alıorsun karıstırıosun muz fln ıste gıdıosun salona tam 11 kere şınaw cekıosun bak bura cok onemlı.Ondan sonra gıdıosun tmm mı 7 kere dambıl kaldırıosun 3.5kg olcak ondan sonra duwarları kırabılırsın tek yumrukla kardesım,cok ıyı

zaten kalıplı adamız birde protein tozu içip iyice şişmek istemiyorum biz normal tozsuzdan devam edelim sağol yorumun için.

He kardaş he toz içinçe şişiyon balon oluyon havalanıyon

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsav12

45 gün şu programı uygula
    göğüs:bench pres,dumbbel fly
    omuz:barbell press,lateral
    kol:barbell curl,triceps pushdown
    sırt:Wide-Grip Lat Pulldown(göğse değil sırta çekiceksin),seated row
    bacak:leg extension,leg curl (ters şekilde)

hareketlerin yapılışına youtubedan bakabilirsin 3x10 veya 3x12 şeklinde çalış ağırlığa ve gücüne bağlı 45 sonunda hala antrenör olmaz ise bana pm at.
    not:o kadar geçte yatma

usta tavsiye için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fear The Reaper

quote:

quote:

çok arkadaş var balon gibi şişiyolar e sonra iniyolar tabi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yok öyle bir şey

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok öyle bir şey

hı hı aynen yok

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok öyle bir şey

hı hı aynen yok

Yav birader sizin gibi boş beleş adamlar şöyle saçma sapan konuşuyor heryerde sonra yeni başlayan herifler hayallere kapılıp gidiyor ulan şişmek ne demek protein tozu içince protein sentezi mi artıyor kaslar su mu topluyor testo üretimin mi hızlanıyor bi açıklasana şişmek ne demek.Nerden duydun anlamıyorum ki şişmek dediğin ne biliyon mu gidicen koluna synthol vurucan o zaman şişer işte yav toz dediğin zıkkımın tek farkı tavuktan kana daha hızlı karışıyor.

Pritin tizi şişiriyi bin şişmik istimiyirim

• Youtube'da Savaş hocanın bulk programı var. Onu uygulayabilirsin. Kafana takılan başka bir şey olursa pm atarsın.

• Bana kalırsa bulk programı vs. gibi bölgesel programlar için şuan daha yeniysen çok acele etmiş olursun. Bench press squat gibi hareketler için de erken çünkü daha yeni başlamışsın ve vücudun ham spora alıştırman lazım. Ağırlık altına girmek yerine makinelerle çalışmayı dene 1 ay boyunca tüm vücut antrenmanı yap. Her bölgeden bölgenin boyutuna göre 1-2 şer hareket (örneğin sırt ve bacak büyük kas grupları 2 şer hareket olabilir) ve ısınma olarak destekli barfiks ve dips aleti varsa onları yapmayı ihmal etme. İlerde boş barfiks ve dips çekmek çok işine yarayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3HARFLİLER

Youtube'da Savaş hocanın bulk programı var. Onu uygulayabilirsin. Kafana takılan başka bir şey olursa pm atarsın.

usta çok teşekkür ediyorum sorum olursa pm den yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: FootballAlveS

Bana kalırsa bulk programı vs. gibi bölgesel programlar için şuan daha yeniysen çok acele etmiş olursun. Bench press squat gibi hareketler için de erken çünkü daha yeni başlamışsın ve vücudun ham spora alıştırman lazım. Ağırlık altına girmek yerine makinelerle çalışmayı dene 1 ay boyunca tüm vücut antrenmanı yap. Her bölgeden bölgenin boyutuna göre 1-2 şer hareket (örneğin sırt ve bacak büyük kas grupları 2 şer hareket olabilir) ve ısınma olarak destekli barfiks ve dips aleti varsa onları yapmayı ihmal etme. İlerde boş barfiks ve dips çekmek çok işine yarayacak.

tavsiyelerin için teşekkür ederim harfi harfine uygulamaya çalışacam
  • Ne demek, başarılar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.