Şimdi Ara

Spor salonuna gitmek mi evde alet alıp çalışmak mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi arkadaşlar 1.74 boyum var 85 kiloyum göbek bacak baldır göğüslerde falan yağlanma var evdemi çalışsam yoksa spor salonunamı yazılsam hiç gitmedim pek bilmiyorum hatta hiç spor yapmadım deyim yaş 28 ankarada xfit spor salonu var eve yakın yürüyerek falan nasıldır yada evde kondisyon bisikleti barfix demiri damble alıp mı çalışsak gerci öylede çalışmayacaz para verince çalışırım gibime geliyor

https://www.facebook.com/xfitsporsalonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angry006 -- 31 Ocak 2015; 22:37:24 >

• Aleti alacaksın 2gün sonra köşede duracak sende biliyorsun bunu . salona gittiğin zaman ister istemez çalışıyorsun çalışanları görüp motive oluyorsun düzen oluyor vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evde sadece (belki) kardiyo yapılır. Geri kalanı spor salonunda yapılır kendini kandırma bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardiyo yu anlarimda evde kardiyodan baska bisey yapilmaz spor hocaları daha iyi program yazar senin için
  • Ben ikisini de denedim. Yorumlarımı söyleyeyim sana.
    Spor salonunun +ları
    Genelde daha iyi motive olunur(ben evde oluyorum istediğim müziği açıyorum don atlet takılıyorum )
    Bir çok kas grubunu eksiksiz çalıştırabilirsin
    Antrenman programı hazırlarlar
    Hareketi yanlış yaparsan hemen uyarıcak kişiler olur çevrende
    Rahatlıkla kardio yapabilirsin 1 saat koşsan 500kalori yakarsın fakat evde ağırlıklarla bu kadar yapılmaz. Ha dışarı çıkar koşarım dersen sen bilirsin
    Spor salonu -leri
    Maddi açıdan sıkıntı çıkarır her ay 70-80TL verirsin. Yılda 1000TL para yapar
    Salon kalabalık olursa ağırlık bulamazsın koşu bantları dolu olur
    Arkadaşların varsa muhabbete dalarsın her set sonrası 10dk konuşursun vücudun soğur
    Zaman zaman saçma sapan müzikleri duymak zorunda kalırsın
    Aracın yoksa gidip gelmek sıkıntı olur. Özellikle bacak antremanından sonra adım atacak halin kalmaz

Ev +ları
    Özgürsün istediğin müziği aç istediğini giy istersen çıplak dolaş kimse sana bir şey demez
    Set aralarında muhabbete dalmayacağın için soğumazsın
    Antremandan hemen sonra yemek yiyebilirsin
    Kapı çarpmasın diye dumbellerı kapıya tutturmak için koyabilirsin
    Gidip gelme problemin olmaz
    Ev - leri
    Yanlış hareket yaptığında seni uyaracak kimse yok
    Kendi antrenman programını kendin yazarsın(başlangıç için biraz sıkıntı olur ama 2-3 ay sonra +ya döner)
    Motive olamayabilirsin

Evde çalışırım ben dersen kesinlikle ayarlanabilir dumbell al. Sabit ağırlıklarla çalışmak bir işine yaramaz. Ayarlanabilir 2 çeşit dumbell var birisi vinly(plastik) diğeri döküm. Vinly plakalar ucuzdur ama çok büyükler. 3kg döküm plaka ile 1 kg vinly plakanın boyutu aynı olur. Ağırlık sehpası alman gerekir göğüs için en az 200TL ayırman lazım farklı eğim açılarına ihtiyacın var. 500-600 gibi fiyata kapatabilirsin diye düşünüyorum. 200TL sehpaya verirsin 100TL z bar, düz bar, ve dumbell barına verirsin kilosu 3 tlden de döküm plaka alırsın .Zamanla ağırlık plakalarını arttırırsın ömür boyu kullanırsın. Ama geçici hevesim var diyorsan salona git 2 ayda hevesini al bırak. Ben sana edindiğim tecrübelerden yola çıkarak yazdım bunları sorun olursa pm atarsın

• ReturnOfLegend R kullanıcısına yanıt
    spor salonuna gidecem dostum 6ay 250tl 1 yıl 400tl yakında bana zaten genelde sabahları gidecez daha eşofman ayakkabısı havlusu var :D
  • evde yapılmıyor hocam direk salona git

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.