Şimdi Ara

Sponsor nasıl bulabilirim? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
3.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaanrevan

Arduino bir mikrodenetleyici karttır. Buna bağladığınız örneğin nem sensöründeki değeri alır, uzaktan evinizin sıcaklığını akıllı telefonunuzdan takip edebilirsiniz. Tüm bunlar programlama aşamalarından geçerler. Biz de öğrencilerimize bunları aktarmayı hedefliyoruz. Saygılar. İlginiz için tekrar teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Tamam hocam kaç tane lazım bunlardan? Alıp size yollayacağım da.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-809FC2E19

Tamam hocam kaç tane lazım bunlardan? Alıp size yollayacağım da.

Alıntıları Göster
    Hocam yardımın miktarı olmaz. Biz bir yola girdik. Robotik atölyesi oluşturacağız. Bunu yaparken robotik kodlama eğitimine başladığımız 18 öğrencimizle, her sene alttan gelecek öğrencilerimize bunu daha iyi yapabilmek için materyalleri bir araya getireceğiz. Biz sene başında bizler kattık birkaç materyal ama bu uygulamalı eğitim. "Bakın bu arduino, bakın bu led, bakın bu sensör" diyip geçmek istemiyoruz. Bu nedenle size tekrar teşekkür ediyorum. Durumunuz neyi gerektiriyorsa o adet yardım yapabilirsiniz. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • izayoi kullanıcısına yanıt
    Aynen haftada 1 saat mat fizik gören adamlar bana bilgisayar telefon yaptı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: youniverze

Haftada 1 saat mat fizik gören öğrenciler bulunduğum ilçe ve ildeki 2 satranç turnuvasında da ilk 4 ün derecesini aldı götürdü.(Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı Öğrencileri)... Nokta. Hala saçma sapan karşılaştırmalara giriyorsun. Bana bilimden bahsediyorsun. Fen liselerinde okuyan öğrencilerimiz sistem gereği bilim üretmiyor. Sistemin onlardan istediklerini yapıyor. Üniversitelere gittiklerinde ise son derece başarılı oluyorlar. Bundan şüphemiz yok. Ama sen burda gelip insanları provoke ediyorsun. Bu vatan evlatlarının birbirleriyle sorunu yok merak etme. Herkesin bir görevi var. Bilgin varsa konuş yoksa da konuş ama insanları rencide ederek değil.
  • Her yere sponsorluk konusunda mail atmalisin yabanci sirketler dahil

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F97E00D06

Her yere sponsorluk konusunda mail atmalisin yabanci sirketler dahil
    Buna devam ediyorum hocam. Hiç ummadığım şirketler gerçekten geri dönüşler yaptılar daha önceki yıllarda. Bu yapılan yardımlardan kimsenin haberi olmadı öğrencilerim ve arkadaşlarımdan başka. Ancak bu aralar özellikle yurtiçindeki firmalar ne yazık ki ekonomik durumu mazeret göstererek geri dönüş yapmıyorlar, yapanlar da olumsuz. Yarın birkaç yerel firmaya görüşmeye gideceğiz arkadaşımla. Birşey çıkmasa da biz her yolu deniyoruz. Ancak buradan bile gönlü zengin, belki kendisi gerçek anlamda zengin olmayan arkadaşlar çıktı. Bu bizi sevindiriyor. Şunu da belirttim yine belirtiyorum. Reklam kokan hareketlerle yardım işine girmek istemiyoruz.
  • Redbulu da dene adamlar ucan kusu sponsorluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F97E00D06

Redbulu da dene adamlar ucan kusu sponsorluyor
    Hocam onlar spor aktivitelerinde sponsor oluyorlar sanırım. Bizim meseleye el atacaklarını hiç ihtimal vermiyorum.
  • Organik hosaf varken 3D yaziciyla ne yapacaksin.

Saka bir yana universitelerde bile olmayan cihazlarin meslek lisesinde olmasi ne kadar mantikli? Kim niye bir proje icin bunu fonlasin. Universitede bulunsa bircok arastirmada kullanilabilir. Bir arastirma icin bunu fonlamak mantiksiz. Ayrica 3D yazici kiralama diye bir sey var ve saatligi de oldukca uygun.

Not: Yurtici firmalardan biri olsam ben de yardim etmem, siz yapiyorsunuz demiyorum ama sonucta bu tur arastirmalarda sponsor paralarinin yarisindan cogu birilerinin cebine giriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patatos -- 6 Aralık 2018; 18:49:32 >
  • quote:

Demek istediğim bilgisayarın bozulsa elektronikçiye götüreceksin. Bisikletin, ev eşyan vs. bozulsa tamirciye. Evine buton, kablo, lamba, priz vb. lazım olsa elektrikçiye ihtiyacın var ve bu kişiler beğenmediğin sanat okulu mezunlarıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patatos

Organik hosaf varken 3D yaziciyla ne yapacaksin.

Saka bir yana universitelerde bile olmayan cihazlarin meslek lisesinde olmasi ne kadar mantikli? Kim niye bir proje icin bunu fonlasin. Universitede bulunsa bircok arastirmada kullanilabilir. Bir arastirma icin bunu fonlamak mantiksiz. Ayrica 3D yazici kiralama diye bir sey var ve saatligi de oldukca uygun.

Not: Yurtici firmalardan biri olsam ben de yardim etmem, siz yapiyorsunuz demiyorum ama sonucta bu tur arastirmalarda sponsor paralarinin yarisindan cogu birilerinin cebine giriyor.
    Sponsorluk aslında yanlış anlaşıldı sanırım. Biz materyal istiyoruz. Direk alsın, faturayı devletin okuluna kestirsin. Bunu istiyoruz. Nesiller boyu kullanılsın. Ayrıca üniversiteler elbette değerli işler yapar. Ancak ağaç yaşken eğilir. Bahsi geçen öğrencilerimin bir üniversitede dahil bu kadar istekli grup olmayacağını iddia ediyorum. Ben de okudum zamanında üniversite dediğiniz binalarda. Elbette değerli işler yapılıyordur, ancak bizler akademik çalışmasak da, ön hazırlık yapıyoruz. Bu çok net...
    İşte öyle R atarsın hocam siz alıntılamayın bu arada benim derdim sizle değil yolunuz açık olsun sana gelince yukarıda bilgisayarın olmazdı diyosun burda bozulsa tamir ettiremezdin ne dediğini bilmiyosun meslek lisesinden çıkan adam benim telefonumu bilgisayarımı yapacak bi kapasiteye sahip değildir BOŞ YAPMA

• quote:

İşte öyle R atarsın hocam siz alıntılamayın bu arada benim derdim sizle değil yolunuz açık olsun sana gelince yukarıda bilgisayarın olmazdı diyosun burda bozulsa tamir ettiremezdin ne dediğini bilmiyosun meslek lisesinden çıkan adam benim telefonumu bilgisayarımı yapacak bi kapasiteye sahip değildir BOŞ YAPMA
    Bak senin derdinin ne olduğunu bilmiyorum. Derdin benimle olmayabilir ama benim her sabah girip motive etmeye çalıştığım, hayata hazırlamaya çalıştığım değerli adamları motivasyonunu senin gibi adamlar kırıyor. Eğer senin gibi adamlar olmasa ya da sayıları az olsa ben derse daha erken başlar öğretime daha çok zaman ayırırım.

Senin bahsettiğin mevzular uzun. Sana burada yazsam inanmayacaksın. O yüzden yaşa gör. Meslek lisesinden zamanında ve hala mezun ettiğimiz öğrenciler, örn: Web Programcılığı dalı, işletmeye 12.sınıfta gönderdiğimiz öğrenciden bahsediyorum.... Bir ulusal e-ticaret yazılımı şirket müdürünü yalvar yakar ikna ettik ve ilk defa bir lise öğrencini stajer olarak aldılar. Adam 6 ay sonra aradı ve "Hocam bu çocuk CSS, Javascript ve grafik yazılımlarında çok iyi... Temeli sizin okulda mı alıyorlar yoksa çocuğun kendi özel araştırması mı? Eğer okulda bu tarz öğrencileriniz varsa seneye de 2 stajer alabiliriz...Birşey gösteriyoruz hemen kapıyorlar. Biz ordan burdan adamlarla uğraşıyorduk. Çok iyi oldu." dedi desem inanmayacaksın. Çünkü işine gelmeyecek. Aynı örneği Teknik Servis dalı için de veririm. Konuşmayayım diyorum ama konuşturuyorsun. Sen genel resme bakıyorsun. Genel resimde meslek liseleri sana öyle görünüyor olabilir. Ancak sayıları azımsanmayacak kadar değerli öğrenciler var. Bunu böyle bil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanrevan -- 6 Aralık 2018; 22:3:56 >
  • kaanrevan kullanıcısına yanıt
    Hocam konunun sizin olması 2 kişi konuşurken araya girmeniz gerektiğini göstermiyor özelliklede belirttim girmeyin diye anlamamakta zorluk mu çekiyorsunuz bende konuşmak istemiyorum ama sürekli yazıyorlar bende cevap vermek zorunda kalıyorum ben meslek liselerinde kötü eğitilmemiş çocuklar var falan demedim çoğunluğundan bahsediyorum kimsenin eğitim hakkını çöpe atmak gibi bi niyetim yok herkes eşittir söylediğiniz gibi
    Hala kalkıp bana satrançta 1.olduk şöyleyiz böyleyiz diye konuşuyorsunuz satranç nedir hocam ? ne alaka yani neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz 3-5 öğrenci seçtiniz onlarımı eğitiyorsunuz sadece diğer öğrencileri kafadan mı sildiniz ? fen liselerinden bahsediyorum karşılaştırma diyorsunuz neden karşılaştırmıyım madem bu kadar iyisiniz neden her fen lisesinden bahsettiğimde atlıyorsunuz direk konuşmalara fen liseli çocukların üstün zekalı ve çok daha çalışkan kişilerden oluşuyor veya anadolu liseleride öyle fen liseleri ve anadolu liselerine karşı bi tavrınız mı var ? ülke sadece meslek liseli çocuklardan oluşmuyor sizin bahsettiğiniz yazılım programlarına fen liseli çocuk çok kolay adapte olabilir matematik fizik bilgisi zaten var ama sizin öğrencilerinizde yok ? bu programların tabanını matematik vb oluşturuyor ileride büyük sıkıntılara yol açacaktır geometri bilmeyen bi adam autocadde çok verimli olmayacaktır böyle uzar gider her halukarda o beğenmediğiniz veya benim öyle düşündüğüm fen liseli çocuklar sizin meslek liseli çocuklarınızdan başarı olarak çok ilerideler bunu kabullenmenizi istiyorum sizin yapmak istediğiniz şuan meslek lisesiyle fen lisesini bir tutmak sanırsam ama herşey istediğiniz gibi gitmeyecek
  • quote:

O adamlara diplomanın yanında yer açma belgesi veriliyor, ne kadar ağlasan da. Yaşın küçük olduğu için anlamaman normal. Senin dediğin bi nevi şu emekçiye ihtiyacım yok. Basit örnek o inşaatta çalışan meslek lisesi mezunları olmasa şu an sığınacağın bir yerin olmazdı evlat. Kimin çalışacağını zannediyorsun fen lisesi mezunlarının mı BOŞ YAPMA
    Ne bu meslek liseleri fen liserinden üstün mü diyosun üstü kapalı

• quote:

Hocam konunun sizin olması 2 kişi konuşurken araya girmeniz gerektiğini göstermiyor özelliklede belirttim girmeyin diye anlamamakta zorluk mu çekiyorsunuz bende konuşmak istemiyorum ama sürekli yazıyorlar bende cevap vermek zorunda kalıyorum ben meslek liselerinde kötü eğitilmemiş çocuklar var falan demedim çoğunluğundan bahsediyorum kimsenin eğitim hakkını çöpe atmak gibi bi niyetim yok herkes eşittir söylediğiniz gibi
    Hala kalkıp bana satrançta 1.olduk şöyleyiz böyleyiz diye konuşuyorsunuz satranç nedir hocam ? ne alaka yani neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz 3-5 öğrenci seçtiniz onlarımı eğitiyorsunuz sadece diğer öğrencileri kafadan mı sildiniz ? fen liselerinden bahsediyorum karşılaştırma diyorsunuz neden karşılaştırmıyım madem bu kadar iyisiniz neden her fen lisesinden bahsettiğimde atlıyorsunuz direk konuşmalara fen liseli çocukların üstün zekalı ve çok daha çalışkan kişilerden oluşuyor veya anadolu liseleride öyle fen liseleri ve anadolu liselerine karşı bi tavrınız mı var ? ülke sadece meslek liseli çocuklardan oluşmuyor sizin bahsettiğiniz yazılım programlarına fen liseli çocuk çok kolay adapte olabilir matematik fizik bilgisi zaten var ama sizin öğrencilerinizde yok ? bu programların tabanını matematik vb oluşturuyor ileride büyük sıkıntılara yol açacaktır geometri bilmeyen bi adam autocadde çok verimli olmayacaktır böyle uzar gider her halukarda o beğenmediğiniz veya benim öyle düşündüğüm fen liseli çocuklar sizin meslek liseli çocuklarınızdan başarı olarak çok ilerideler bunu kabullenmenizi istiyorum sizin yapmak istediğiniz şuan meslek lisesiyle fen lisesini bir tutmak sanırsam ama herşey istediğiniz gibi gitmeyecek
    Sen anlamakta zorluk çekiyorsun. Seni konunun en başında da bir şekilde haberdar ettim. Burası saçma sapan ayrıştıracağın, oranın öğrencisi buranın öğrenci muhabbetlerini yapacağın yer değil. Sen ısrarla gelip burda bu tarz cümleler kuruyorsun.

3-5 öğrenciden bahsediyorsun. Benim yazdıklarımı zerre kadar okumamışsın. Sen ayrıştırırken, ben ne sınıfımdaki, ne ilçemdeki, ne ilimdeki, ne vatanımdaki hiçbir öğrenciyi hiçbir okulu ayırmam. Hele hele sınıfımdaki hiçbir öğrenciyi ayırmam. Ayıran sensin. Gelip burada 3-5 asıl senin gözün çarpan bu tarz öğrencileri bütün bir okula hatta bütün bir okul türüne yüklüyorsun.

Satranç nedir diyorsun, o senin bahsettiğin başarı organizasyonlarında senin pozitif ayrıştırdığın okullar kazanınca satranç "zekanın bir kriteri" oluyor. Ancak örneği ben verince satranç nedir oluyor? değil mi?

2 gün önce okulumuza düzenlediğimiz kariyer günleri için gelen bir Öğr.Grv. arkadaş ilçemizde bulunan mühendislik fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümündeki çocuklar için aynen şunu söyledi. "Bize meslek liselerinden gelen arkadaşlar derslere çok daha kolay adapte oluyorlar ve çok daha başarılı oluyorlar." Bunlara inanırsın inanmazsın. Ayrıca bu benim düşüncem, benim söylemlerim değil. Problem senin. 40 kişilik kontejandan 3 tanesi meslek lisesidir der geçersen. Biz bu sayıyı arttırmaya çalışırız. Derdimiz budur.

Ben lise bazında bakmıyorum olaya. Başarı artık kişiseldir. Çocuk hiçbir liseden mezun olmaz, Microsoft sertifikalarını dosyalar, hayatının en iyi kariyerini yapar. Ya da siber güvenlik istihdamı açarlar, adını bile duymadığın bir adam alır oturur masaya, 50 tane duvarı geçer alır tüm puanları, sen ben burda sabaha kadar konuşuruz nafile. Bana bilişimle ilgili saçma sapan örnekler verme. Çözdüğün matematiğin, öğrendiğin fiziğin bilişimde etkisi ne kadardır bunu bilecek durumda değilim. "Alın bu çocukları, bu çocukların 1 saat fizik dersi var, ben bunlara web anlatmam", "1 saat matematiği olan çocuğa Programlama Temelleri mi? Sizin neyinize oğlum bu dersler"... Böyle mi söyleyeyim öğrencilerime?

Şuan burada çalışıyorum. Buradaki çocuklardan sorumluyum. Bu başlık onlar için elde edebileceğim materyaller sponsorluklar vb... Sen geliyorsun burada beni Fen liselerini beğenmediğimi falan anlatıyorsun. Ben öğretmenim. Yarın Fen Lisesine gider orada görev yaparım onlar için sponsor ararım. Ancak zaten zihniyetini belli ediyorsun, üstelik kendi zihnindekileri bana yüklüyorsun. Benim cümlelerimin bir tanesinde bir üstünlük, aşağılama var mı? 5 parmak var her birinin görevi farklı. 5 i de bir mi? Hepsi bizim. İlk Fen lisesi cümlesini kuran, ardından gelen kalitesiz karşılaştırmaları yapan sensin, en son yazdığın mesajda bana ihaleyi yüklüyüp kaçıyorsun.

Ayrıca başlık benim olsun olmasın, istediğin kadar yaz. Ama ayrıştırma. Ayrıca sezarın hakkını sezara vermeyi unutma. Nokta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanrevan -- 6 Aralık 2018; 23:18:41 >
  • quote:

Devlet üniversitelerinde bile 3d yazıcı falan filan yok ayrıca fen liselerinde bile yok neden meslek liselerinde olsun ? Kimse meslek liselerine bu yardımı yapmayacaktır
    Onu bilmem ama Tekirdağhttps://www.bulurum.com/details/b13276ada_336f7f271g056c45c1604b Bilim Sanat Merkezi 'nde 3 D yazıcı var arkadaşım öğretmen olduğuna o aleti kullanıyor bu yer de.. Yer Tekirdağ..
  • quote:

her şey istediğimiz gibi gidecek,çaya bekleriz..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.