Şimdi Ara

Spoiler hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10 yıllık bir oyunun ya da filmin spoilerını vermek ahlaksızlık ve bilgisizlik değil midir?
    RDR 2 çıktı, bende Dost Kayaoğlu'nun anlatımıyla izleyeyim dedim, oyun zaman olarak 1. oyunun gerisinde başlıyor. Yani RDR2 aslında 1. oyun sayılır.
    Dost rdr1 hakkında çok pis spoiler verdi, hiç uyarı yapmadan falan.

Bende bunu eleştirdim insan bir uyarır gibisinden, sonra bana bi sürü hakaret edenler oldu ve şöyle diyenler oldu ''oyun çıkalı 10 sene olmuş zaten'' Bence spoiler ne kadar süre geçerse geçsin, verilmemesi gerekiyor ya da vermeden önce uyarı yapılması gerekiyor. Sizce yanlış düşüncede olan kim?

• o yorumları yapanlar saçmalamış. videonun başında belirtmeliydi o dingil rdr1'den spoiler var ona göre izleyin diye. anlaşılan izleyici kaygısına düşmüş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 12 Kasım 2018; 8:3:22 >
  • Birçok oyun oynamışımdır ama hiçbir oyun RDR kadar güzel his uyandırmamıştır bende. Kesinlikle oynadığım en iyi oyun. Bunlardan bahsediyorum çünkü ben de geçenlerde can sıkıntısından bahsettiğin kişiden oyunu izleyeyim dedim. Aman yarabbi, gözlerim kulaklarım kanadı resmen. Bir insan bir oyunun içine bu kadar edebilir yorumlarıyla. Yani bu kişinin yaptığı büyük bir başarı, bu kadar güzel bir oyunu kişiye soğutmak. Spoiler konusuna pek değinmesem de bu kişiden uzak durmanı tavsiye edebilirim. Yukarıdaki arkadaş gereken cevabı vermiş zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AH.C

Birçok oyun oynamışımdır ama hiçbir oyun RDR kadar güzel his uyandırmamıştır bende. Kesinlikle oynadığım en iyi oyun. Bunlardan bahsediyorum çünkü ben de geçenlerde can sıkıntısından bahsettiğin kişiden oyunu izleyeyim dedim. Aman yarabbi, gözlerim kulaklarım kanadı resmen. Bir insan bir oyunun içine bu kadar edebilir yorumlarıyla. Yani bu kişinin yaptığı büyük bir başarı, bu kadar güzel bir oyunu kişiye soğutmak. Spoiler konusuna pek değinmesem de bu kişiden uzak durmanı tavsiye edebilirim. Yukarıdaki arkadaş gereken cevabı vermiş zaten.
    Çıktım abonelikten zaten.
  • Bahsini ettiğiniz kişi kimdir necidir bilmiyorum ama burada haksız olan bence sizsiniz. Şahsi düşüncem bir yapım hakkında rahat rahat konuşabilmek için 10 yılı bırakın 1 yıl geçmesi yeterlidir. İlgi alaka azaldıktan sonra bir başkası diğerini düşünmek zorunda değil, o saatten itibaren kişi kendini düşünmek zorundadır. Siz aradan geçen 8 yılın ardından sebebi vardır yoktur bilemem ama hala RDR1'i oynamadıysanız bu sadece sizin sorununuzdur başkasının değil. Üstelik oynamadığınız bir oyunun geçmişini anlatan oyunu izliyorsunuz, spoiler yeme ihtimaliniz zaten çok yüksek, bile bile lades olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Bahsini ettiğiniz kişi kimdir necidir bilmiyorum ama burada haksız olan bence sizsiniz. Şahsi düşüncem bir yapım hakkında rahat rahat konuşabilmek için 10 yılı bırakın 1 yıl geçmesi yeterlidir. İlgi alaka azaldıktan sonra bir başkası diğerini düşünmek zorunda değil, o saatten itibaren kişi kendini düşünmek zorundadır. Siz aradan geçen 8 yılın ardından sebebi vardır yoktur bilemem ama hala RDR1'i oynamadıysanız bu sadece sizin sorununuzdur başkasının değil. Üstelik oynamadığınız bir oyunun geçmişini anlatan oyunu izliyorsunuz, spoiler yeme ihtimaliniz zaten çok yüksek, bile bile lades olmuş.
    Okudoğunu anlamayan bir insandan da böyle cevap beklenirdi zaten.
  • Aslında bu soruyu buraya sormam yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 12 Kasım 2018; 13:41:25 >
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    Okuduğumu gayet iyi anladım, sizin üzerinizden genel bir örneklendirme yaptım ve savunduğunuz şeyin bana göre yanlış olduğunu söyledim. Ancak siz belli ki insanları "ahlak" ve "bilgi" üzerinden yargılama derdine düşmüşsünüz, kolay gelsin.
  • quote:

Okuduğumu gayet iyi anladım, sizin üzerinizden genel bir örneklendirme yaptım ve savunduğunuz şeyin bana göre yanlış olduğunu söyledim. Ancak siz belli ki insanları "ahlak" ve "bilgi" üzerinden yargılama derdine düşmüşsünüz, kolay gelsin.
    Madem okuduğunuzu anladınız bu laf ne? ''Üstelik oynamadığınız bir oyunun geçmişini anlatan oyunu izliyorsunuz''

Sizin dediklerinize göre misal veriyorum kendimden, 22 yaşında bir çocuk kendi zamanına kadar her şeyi izlemiş, okumuş, oynamış olması gerekiyor.
    Böyle bir düşünce olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 12 Kasım 2018; 13:41:2 >
  • 10 yılda geçse 50 yılda geçse önemli değildir spoiler spoilerdir. Belki hayatında hiç video oyunu oynamayam birisi o oyunu oynamaya karar verdi ilgi alanı değil ama hayatında bir değişiklik yapıp oyun oynamak istiyor böyle düşünün. Ne oluyor peki bir söyleşi bir sohbet yada böyle bir video esnasında hooop spoiler harika bravo...

Hayır buna bilgisizlik ilgisizlikte diyemessiniz çünkü adamın hayatında daha önce video oyun geçmişi yok.

Yada daha önce hiç film izlememiş yada kitap okumamış böylede düşünmek lazım.

Adam atomu parçalıyor ama gidip yüzüklerin efendisi izlememiştir gayet doğal
  • quote:

Bahsini ettiğiniz kişi kimdir necidir bilmiyorum ama burada haksız olan bence sizsiniz. Şahsi düşüncem bir yapım hakkında rahat rahat konuşabilmek için 10 yılı bırakın 1 yıl geçmesi yeterlidir. İlgi alaka azaldıktan sonra bir başkası diğerini düşünmek zorunda değil, o saatten itibaren kişi kendini düşünmek zorundadır. Siz aradan geçen 8 yılın ardından sebebi vardır yoktur bilemem ama hala RDR1'i oynamadıysanız bu sadece sizin sorununuzdur başkasının değil. Üstelik oynamadığınız bir oyunun geçmişini anlatan oyunu izliyorsunuz, spoiler yeme ihtimaliniz zaten çok yüksek, bile bile lades olmuş.
    çok haksız bir yorum olmuş bir insanın 1 yıl içinde butun film, oyun, kitap, tiyatro... gibi dallara hakim olması imkansızdır.. örneğin isterse film 1967 yılına ait olsun gene de sonunu söyleyeceksen veya önemli bir bilgi vericeksen spoiler uyarısı yapmalısın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.