Şimdi Ara

Spire Yani Siri'yi Proxy Host Bulup, Çalıştırabilenler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
2.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Youtube'da gezinirken Spire'ı yani iPhone 4S haricindeki cihazlarda çalışan Siri'yi gördüm ve hemen Cydia'dan yükledim. Ancak bu jailbreak dalgası yüzünden halka açık olan yani kendini ifşa etmiş Siri proxy hostları ya doluluktan ya da yeni üye almadıklarından çalışmadıklarını gördüm.

Bilmeyenler için yazayım:

Önceki sürümleri gibi dertli birşey değilmiş bu Spire. Kamera açılmaması felan yok. Gayette sağlıklı çalışıyor. Ancak illaki bir proxy hosta ya da evinizde kurduğunuz Ubuntu server'ına ihtiyaç duyuyor. Evde ubuntu server kurmak ise dertli bir iş gibi görünüyor.

Neyse bu jailbreak dalgası ile yakın zamanda düşük fiyata host satanlar felan olur isteyen alır kullanır. Ben sadece şu ana kadar Siri'den sadece "sana cevap veremiyorum"dan başka birşeyini duyamadım ancak yinede menü tuşuna basılı tutunca Siri'nin açılması da ayrı bir his:)

Neyse Siri'yi yani Spire'ı yükleyenlerin önce Ayarlar, Genel, Siri başlığından Siri'yi aktif etmeleri gerekiyor. Sonra Ayarlar kısmından Spire'a bir proxy girmeleri gerekiyor. Eğer çalıştırabilirseniz buyurun iki proxy;

http://iphone-my.com
    https://siri.cd-team.org

• Bende kurcaladim bayagi, proxyler calismiyor. Beklemedeyiz
  • Beklemedeyim :)
  • Bekliyoruz ciksada yazsak diye.
  • bekliyoruz
  • Gelmesi super oldu tabiki ancak proxy olmadan bi caciga yaramiyor, beklemedeyiz.
  • Yakında halledecekler
  • İnşallah dört gözle bekliyoruz
  • bekliyoruz
  • spire ı untetheredlara nasıl yükleyecegiz ? bildigim kadarıyla yüklenme sırasında pcye baglayıp bi islem yapmamız gerekiyor
  • 4s kullanan kisilerden bir bilgiyi alip calistirabiliyorduk sanirim bu spire tweakini. O tam olarak nasil oluyor,bir anlatim varsa linkini paylasir misiniz?
  • edit edit edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caca40 -- 29 Aralık 2011; 16:48:58 >
  • spire sanildigi kadar puruzsuz bir tweak degil aslinda. h1siri'de video cekme problemi oluyordu, spire'da bu tur bir sorun yok ama asiri sekilde ram'den yiyor ve kasmaya basliyor.

ayrica henuz calisan public bir proxy yok ortada. 4s'i olanlar 4s keyi ile proxy kurabiliyor ama sadece kurulan wifi ile calisiyor ve biraz yuklenme olunca cokuyor. bazilarida satiyor aylik olarak $5-6 civarinda.
  • açıklamaların birinde 4S'iniz varsa ya da arkadaşınızın bir 4S'i varsa onun bilgilerini kullanabileceğimiz yazıyordu. Nereye nasıl gireceğiz bu bilgiyi bilen var mı? Eşimde 4S var onunkiyle girmeyi deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozansah

açıklamaların birinde 4S'iniz varsa ya da arkadaşınızın bir 4S'i varsa onun bilgilerini kullanabileceğimiz yazıyordu. Nereye nasıl gireceğiz bu bilgiyi bilen var mı? Eşimde 4S var onunkiyle girmeyi deneyeceğim.

Peki bu ücretli alınan proxyler ile gerçekten bağlanılabilir mi?
  • kardesimde var 4s nasil oluyor.
  • sanırım proxy için serfitika gerekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psycna

spire sanildigi kadar puruzsuz bir tweak degil aslinda. h1siri'de video cekme problemi oluyordu, spire'da bu tur bir sorun yok ama asiri sekilde ram'den yiyor ve kasmaya basliyor.

ayrica henuz calisan public bir proxy yok ortada. 4s'i olanlar 4s keyi ile proxy kurabiliyor ama sadece kurulan wifi ile calisiyor ve biraz yuklenme olunca cokuyor. bazilarida satiyor aylik olarak $5-6 civarinda.

Aynen çok fazla ram yiyor. Sağlam proxy olsa onada razıyım.
  •  Spire Yani Siri'yi Proxy Host Bulup, Çalıştırabilenler?
  • 4S Key'i ile sanırım Ubuntu server'u evimizde kendimize hizmet edecek ya da istersek proxy adresini arkadaşlarımıza vererek, bilgilendirilmiş kişiler içerisinde kullanabiliyoruz. Yani 4S Key'leri ile hazır kurulmuş proxy hostlarda sadece tweak'i yükle ve kullan şeklinde olacak.

İnternette Ubuntu server kurulumu ve proxy listeleri hakkında oldukça bilgi ve görsel var. Youtube'a Spire proxy yazınca izle izleyebildiğin kadar...
    Bunun dışında bende, RAM kullanımı takibi yapmadığım halde, kasma gibi bir dert olmadı. Ama inanılmaz hızlı bataryam bitiyor. 12 saatte 20 dakka oyun oynadım 30 dakka konuştum bataryam %75 harcandı ve geriye %25 kaldı. Bunun sorumlusu kimdir bilmiyorum ama jailbreak bataryamı öldürüyor. Bu yüzden Spire'a dikkat etmekte fayda var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.