Şimdi Ara

SPIDER-MAN Fan Club (Sohbet/bilgilendirme)(ANA konu) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.138
Cevap
37
Favori
88.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazing Spider-Man #700'de olduğu gibi Superior Spider-Man #1 de internete düşmüş. An itibariyle sızan versiyonun kalitesi alıştığımıza göre daha düşük; resmi çıkışından sonra alışılan, asıl kaliteli sürüm gelecektir diye tahmin ediyorum. Yine de birazdan başlıyorum bakalım okumaya, nasıl bir başlangıç yapmışlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 8 Ocak 2013; 22:07:54 >
  • Dikkat spoiler ilk sayıdan...

Tepkiler işe yaramış. Beklenilenden daha hızlı harekete geçmiş çizerler. Otto'nun iki kişiliği arasında gidip gelmesi ve zekasını konuşturması iyiydi. Ancak asıl benim merak ettiğim şey, Peter bedenini geri alsa bile gerçek Peter olacak mı?
  • ---SPOILER---

Önyargımı kırdım diyebilirim.

Öncelikle bana Peter'ın ölmediğine dair bir işaret gerekiyordu,son sayfada onu spirit boyutta görünce bir gülümseme geldi yüzüme.Benim tüm korkum bu değişikliğin kalıcı yada çok uzun süreli olması ihtimali yüzündendi.Bu kırıldı artık.

İlk sayı olarak fena değildi.Hızlı bir başlangıç..yepyeni Sinister Six.Ve yepyeni Spidey..Otto gerçekten farklı bir çizgide ilerleyecek bu açık,beyninide Peter dan daha çok ortaya koyacak.Daha stratejik ve daha komplike planlar üzerine,nasıl demeli..Batman gibi..Peter'ın bilimsel beyninden şüphemiz yok ama resmen kendini israf ediyordu.Peki Büyük beyin daha büyük sorumlulukta getirecek mi?

Ve tahmin ettiğim gibi kendini geri tutmayacak Otto,gücü savurgan ve sorumsuzca kullanacak.Peter aynı Ben amca gibi ona yol gösterici ve sorumluluk verici olacak gibi duruyor.Her ne kadar Otto'nun onu ilerde görüp duyabileceğinden emin olmasakta.

Spidey'in yeni oyuncakları var.Tırmıklar ve Nigthcrawler tipi ayaklar hiç hoşuma gitmiyor ve spidey'e yakışmıyor.Bunlar hep alışma sürecinden geçip zamanla kanıksayacağımız şeyler gibi dursada hayır, ben sade Spidey köstümünü yeğlerim.

Ve Mj.Olanlardan ilk kuşkulanacak kişi o olmalı.Ve MJ ile ilgili endişe duyması gereken tek kişi Otto değil.Peter nasıl emanet edecek kuzuyu kurda yahu..

Son sözler içimi rahatlattı ve Peter'ın akıbeti ortaya çıktı.Ne diyelim Peter geri gelecekse ben herşeye fitim..Onu umarım sık sık öğüt verici olarak görürüz.

---SPOILER---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 8 Ocak 2013; 21:43:43 >

• Şu an bilgisayara ulaşma ve internette fazla arama şansım yok biri linki paylaşabilirse sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheAmazingSemizotu

Şu an bilgisayara ulaşma ve internette fazla arama şansım yok biri linki paylaşabilirse sevinirim

Bilgisayara geçmen gerekecek zira torrentden indirdi herkes.Ben pm ile linki atayım ama yarın yüksek çözünürlüklüsü çıkınca okumayı tercih edebilirsin.Bide torrentini aldığım site çince olduğundan nereye tıklayacağımı ben bile zor bulduğum için sana anlatmam zor olacaktır:D
  • Tamam çok teşekkürler

• ------------------------------------------------------------SPOILER----------------------------------------------------------------------

Superior Spider-Man #1 için ben de iyiydi diyebilirim. Fena bir giriş olmamış ancak yaptığımız ve genel olarak yapılan tahminleri beklenenden daha erken doğru çıkardılar; misal ben Peter'ın belki de bu kadar erken devreye gireceğini, kendi benliğini de hissettireceğini tahmin etmezdim ama gerçekten bence bunda bir nebze de olsa hayranlardan gösterilen tepkiler de etkili. Sonuç olarak zaman zaman Otto, zaman zaman Peter gibi hisseden, Otto'nun bilimsel zekasını konuşturan ama bunun hemen ardından kendisi ne yaparsa yapsın kredinin Peter'a gideceğini fark eden, ardından bunun tam aksini düşünüp kendi içinde düşünce bakımından iç çatışmalar yaşayan, hafiften Batman tarzı bir hava da verip önceden planını, programını yapan ve ona göre strateji geliştiren bir Superior Spider-Man iyiydi; belki kendisi için önceden 'karanlık bir tarafa da sahip olacak' denmesinin hakkını verecek bir biçimde son anda o öldürmeyi yapamadı, Peter engel oldu ama yazar kostümün içinde baskın olan bir Otto Octavius da olsa Spider-Man'in bunu yaparsa kendi imajına, görüntüsüne zarar verebilecek olduğunu düşündüğünden bunu yapmamış ve bu yolla da Peter Parker'ın aslında tamamen ölmediğini, Otto'nun hükümranlık sürdüğü Peter bedeninde zihin olarak oralarda bir yerde bulunduğunu, zaman zaman varlığını hissettirerek mutlaka geri döneceğini göstererek yapılan tahminleri haklı çıkarmış oldu.

------------------------------------------------------------SPOILER----------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 9 Ocak 2013; 13:28:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Campo

Kadıköyde fazlasıyla mekan var;Gerekli Şeyler,Büyülürüzar vs vs kadıköyde çok fazla var.

teşekkürler.Araştırayım ben biraz
  • Superior'u okudum ve bende beğendi.Özellikle Amazing'den sonra iyi toparlamış Slott.Kalitesini artırarak devam edeceğini umuyorum.

• Dizimag, efsane dublajıyla hatırladığımız 94 yapımı Spider-man animated serisinin 3 sezonunu sitesine koymuş.Hemide Türkçe.Nostalji sevenler kaçırmasın.Böylesi gelmez bidaha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 10 Ocak 2013; 19:46:51 >
  • Gelecekten gelen SPOILER!!!

Bu bölümde spoiler butonu olmaması tam bir zulüm arkadaş.Aşağıda verdiğim resim linki Superior #3 den spoiler içermektedir.Newsarama tanıtım mahiyetinde paylaşmış sayfayı,benimde gözüm kayıverdi..Spider-man olmakla Batman olmak arasında bu kadar ince bir çizgi olmamalı diye düşünüyorum.

http://pelerinli.com/wp-content/uploads/2013/01/SUPSM2013003001_col.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 11 Ocak 2013; 20:35:47 >
  • az önce amazing spidermna 700 okudum ama ingilizcem çizgi roman okumaya yeterli olmadığı için pek birşey anlamadım ama sonu güzelmiş ama peter ile otto ne zaman zihin değiştiriyor onu anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalarca

Gelecekten gelen SPOILER!!!

Bu bölümde spoiler butonu olmaması tam bir zulüm arkadaş.Aşağıda verdiğim resim linki Superior #2 den spoiler içermektedir.Newsarama tanıtım mahiyetinde paylaşmış sayfayı,benimde gözüm kayıverdi..Spider-man olmakla Batman olmak arasında bu kadar ince bir çizgi olmamalı diye düşünüyorum.

tek diyeceğim OHA sadece OHA diyorum kim yazıyosa (galiba dan slott) herhalde bütün batman filmlerini izledikten sonra yazmaya başlamış

• quote:

Bu bölümde spoiler butonu olmaması tam bir zulüm arkadaş.Aşağıda verdiğim resim linki Superior #2 den spoiler içermektedir.Newsarama tanıtım mahiyetinde paylaşmış sayfayı,benimde gözüm kayıverdi..Spider-man olmakla Batman olmak arasında bu kadar ince bir çizgi olmamalı diye düşünüyorum.

ince çizgi falan kalmamış yani..

• Açıkçası 700 den sonra her şeyin düzeleceğini bilmeme rağmen Dan Slott'a çok kızgındım.Fakat şimdi Superior serisine verdiğim tepki beni bile şaşırtıyor.Ben ilk sayıyı gayet iyi buldum ve Peter'ın zekasını kullanmadığını bir kere daha fark ettim.Evet önceki sayılarda bir çok kez Horizon Labs'de kendine ekipmanlar yaptı stealth suit ve arctic vibranium'dan yapılma olanlar ve cryogenic spider-tracerlar çok hoşuma gitmişti fakat peter tüm bu şeyleri hiç bir zaman otto gibi planlamadı nedense.Villainlığın getirgiği bir şey olsa gerek bu planlama işi. Ayrıca Peter'ın kendini tutmadığı sayılar hep güzel sayılar olmuştu (Grimm Hunt, Back in Black...) Ben en azından gücünü tam kapasiteye biraz daha yakın kullanacağı için seviniyorum evet bu Spider-Man'e yakışmıyor fakat çoğu insan tarafından güçsüz görülmesi hoşuma gitmiyor.(Son zamanlardaki crossoverlarda bile hep ikinci planda kalan güçsüz bir karakter olarak gösterilmişti.) Pençeleri de pek Friendly Neighborhood Spidey tarzı olmasa da sevdim petera pek yakışmasa da... Belki bana grimm hunt ve back in black story arclarını hatırlattığı içindir.(bkz. Tony Stark'ı duvara yapıştırıp kaskını yamultan Peter.)

• konumuz türkiyedeki çizgi roman hızı kadar yavaş hızlandırmak için ne yapabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: spider 24

konumuz türkiyedeki çizgi roman hızı kadar yavaş hızlandırmak için ne yapabiliriz

Bizim yapabileceğimiz hiç bir şey yok şu an ilgilenmeyen kesmin ilgilenmeye başlamasıyla talep artarsa dediğin gerçekleşir. Turkiyede çizgiroman okuyucusu az. Bunun etkisiyle Türkiyede yeterli girişimler yapılmıyor var olan okuyucu kitlesi de 1 yıl önceki çizgiromanı Türkçesi çıksın da okuyalım diye beklemek istemiyor. Dolayısıyla basilanlar bile fazla satılmiyor.

• quote:

Şaka dimi bu? Noel hediyeleri dağıtan Spidey tadında hani?

• Görsel şaka değil beyler:D Birde düzeltme yapayım,sayfa Superior #3den imiş.

Konumuzla ilgili olarak ise ben çokta olumsuz düşünmüyorum.Çizgiroman bölümünün en güncel ve en yaşayan konusu burası oldu,tabiki hepinizin burayı keşfedip ilgi göstermeniz en büyük etken..Konuyu hızlandırmak için sizin yapmak istediğiniz birşeyler var ise çekinmeyin, hoşunuza giden bir görsel,bir videoa yada güncel bir haberi paylaşın mesela.Ben mümkün olduğunca toparlıyorum ilgi çekici haberleri ama muhakkak gözümden kaçan oluyor.

Ha birde ileride bu konumuzda süprizlerim olabilir.Mesela önümüzdeki bir cosplay partisine katılıyorum ve kim olarak gideceğimi az çok bilebilirsiniz.Ordan size bolca fotoğraf getireceğim:) Ve birde bilmediğiniz birşey daha var benimle ilgili oda yakında ayyuka çıkacak...:)

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 11 Ocak 2013; 21:00:01 >

• Japonya
    ABD
    Avusturalya
    Fransa
    Filipinler
    Güney Kore
    Çin Halk Cumhuriyeti
    Tayvan
    Tayland
    Endonezya
    Belçika
    Singapur
    Brezilya
    Türkiye
    cosplay faaliyeti gerçekleştirilen ülkeler bunlarmış.türkiye'yi görünce dumur oldum,mutlu oldum.bol bol foto bekliyoruz yalarca.emma frost katılırsa öpersin benim yerime :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi double minded -- 11 Ocak 2013; 22:14:14 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.