Yüzbaşı
10 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 65 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar arkadaşlar hemen konuya gireyim.

10 senelik arkadaşım tarafından kazık yedim sizden tavsiye almak istiyorum.10 sene önce İstanbula taşındığımda kimseyi tanımaz etmezdim bu elemanla tanıştım.Gel zaman git zaman kardeşim gibi oldu.Bunun arkadaş çevresinde ki elemanlar garip kişilerdi.Bende ona dedim oğlum bu adamları salla bunlar sana yamuk yapcak.yaklaşık2 sene evvel yamuk yaptı ve araları bozuldu bu dönemde üniversiteye giremeyince ben bunun yanında oldum kimsesi kalmamıştı.Okulu veya işi olmadığı için yalnızlığın dibine vurulmuştu bende okulu fala boş verdim okul bittiği gibi gidip onunla buluşuyordum.Hatta bu durum o kadar ileri gitti ki okuldakilerle muhabbetim bitti bir yandan üniversiteyi kazanması için ders falan çalışıyorduk beraber bir yandan ise yeni kişilerle tanıştırıyordum onu.Yaklaşık 1 hafta önce bu eski arkadaşlarıyla tekrardan takılmaya başladı ve beni arayıp sormayı bıraktı.Bende okulu falan boş verip sadece bununla ilgilendiğim için çevremde 3-5 kişiden başka kimse kalmadı.

Arkadaşlar ilk defa kardeş dediğim adamdan kazık yedim.Artık ne yapacağımı bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.
Evet arkadaşlar olay basit Bsc'yi 10 yıl sonra nerede görüyorsunuz.
Evet arkadaşlar ben 15 mayısta D3'ü aldım zaten 6 senedir bekliyordum ben beklediğimi buldum oyunda atmosfer olarak tam olarak olmasada ucundan başından yakalamş 2.oyunu bir tek skill sistemini beğenmedim okadar onun dışında 4-4'lük bir oyun çıkmış ortaya.
Evet arkadaşlar milyonların yıllardır beklediği oyun D3'ün taksimdeki lansmanına katılacakmısınız ben şahsen orada olacağım!
Evet arkadaşlar yayınladığı video ile gündeme oturan Call of Duty:Black Ops 2 beklentilerinizi karşıladımı.
Evet arkadaşlar bu sene çok yoğun geçecek belli e3'te en çok hangi oyunu görmek istersiniz.

Şahsen ben Tomb Raider ve Metro:Last Light'i çok merak ediyorum.
 Stacking[Bir Tim Schafer oyunu]


Stacking,Double Fine’ın 2010 senesinde duyurusunu yaptığı, PSN ve Xbox Live için çıkaracakları dört adet ufak oyun projesinin 2. halkası ve Double Fine’dan beklenildiği gibi yine “farklı”.

Aslında Double Fine, Brutal Legend’in devam oyunu için Electronic Arts’ı ikna edebilseymiş, şu an ne Stacking, ne Costume Quest, ne de yeni duyurdukları Kinect oyunu “Sesame Street: Once Upon a Monster”‘ın isimlerini duymuş olacaktık. 2007 senesinde, Tim Schafer’in çalışanlarını motive etmek ve cesaretlendirmek için yaptığı, çalışanların dörder gruba ayrılıp, 2 haftalık periyod içerisinde bir oyun prototipi geliştirdikleri “Amnesia Fortnight” isimli etkinlik sonrasında seçilen en iyi dört proje, yukarıda söylediğim dört ufak oyun aslında. Neyse sonuç olarak Tim Schafer’ın Global Gaming Jam tadındaki bu etkinliği sonrasında, proje olarak sırasını bekleyen bu oyunlar teker teker ortaya çıkıyor ve Stacking’de bunlardan biri…

Hikaye:
Hikâyesinden kısaca bahsedelim istiyorsanız. Fakirliğin üst düzeyde olduğu endüstriyel çağda, babası iş aramaya gidip aylarca gelmeyen, ailesinin diğer üyeleri de çocuk işçi olarak çalıştırılmak üzere zorla alıkonulan ve kendisi de ufacık boyutu yüzünden alıkoyulmaya dahi uygun görülmeyen Charlie Blackmore’u yönetiyoruz oyunda. Matruşkalar dünyasındaki en küçük matruşka olan sevgili Charlie, tüm cesaretiyle annesini de evde bırakarak babasının ve kaçırılan kardeşlerinin peşinden yollara düşüyor ve bu hikayenin kötü adamı Baron’u alt etmek için and içiyor (abarttık tabii biraz). Gördüğünüz gibi çok dallı budaklı da bir hikayesi yok ancak tarihi göndermeleri ve hikaye anlatımının “sevimliliği” ve tabii ki Double Fine oyununların olmazsa olmazı mizah anlayışı oyunu tadından yenmez bir hale getiriyor.

Oyun Mekanikleri:
Charlie’nin en büyük özelliği diğer matruşkaların içine girip boy sırasıyla ilerleyerek matruşkaları istifleyebilmesi. Basit olarak anlatmak gerekirse; uygun özelliği olan matruşkayı bulup, o matruşkanın özelliğini kullanarak bulmacayı çözmek olayın büyük kısmı. Bunun dışında yan görev olarak bir seri matruşkayı istiflemek yada örneğin tokatlama özelliğine sahip matruşka ile rastgele 10 kişiyi tokatlamak gibi şeyler de var. Açıkçası, olayı okuyarak anlamak zor, o yüzden oynanış videosunu izlenemiz, karşılıklı işimizi kolaylaştırır. Ama şunu söylemekte fayda var, sistem çok özgün ve gerçekten iyi çalışıyor. Zaten iyi çalışmasa oyun mundar olurdu.
Ara Sahneler:
Stil olarak Sessiz sinemaya ve sovyetler birliği filmlerine gönderme yapan ara sahnelerin, kalite olarak oyunun önüne geçmesi bile muhtemel. Açıkça söyleme gerekirse bölümü bitirip ara sahneye bir an önce geçme istedğim çok oldu.
Kısa Hikaye:
Oyunun hikâyesini kavradıktan sonra, her aile ferdinin farklı bir yerde tutulduğunu ve hepsini kurtarmak için teker teker tutuldukları yerlere gideceğimizi ve son olarak da babayı hep beraber kurtaracağımızı düşünerek bir 5-6 saatlik oynanış süresi tahmin ettim. Ancak maalesef yanılmışım. Ne herkes farklı bir yerde tutuluyormuş, ne de o beklediğim oynanış süresi varmış. Hikayenin canı 2-3 saatlik ve ancak yan görevler ile ancak 5 saati görebiliyorsunuz, ki şunu da ekleyeyim, Brutal legend’da da varolan yan görevlerin sıkıcılığı ve oyunun sizi yan görevleri yapmak için motive edememesi durumunu ben bu oyunda da gördüm. Bir bölümü geçtikten sonra yan görevleri yapmadığınız konusunda oyunun sizi uyarması ya da oyun bitince sizi çayıra salar gibi yan görevleri yapmanız için oyuna döndürmesi bence kesinlikle yeterli değil.

Benim görüşüm arkdaşlar oyunu Steam üzerinden alın bir deneyin kesinlikle pişman olmayacaksınız hatta hayatınızda oynadığınız en iyi puzzle oyunların arasında yer alacağını size garanti ediyorum.Son yıllarda eşi benzeri bulunmayan bir yartıcılık var oyunda kesinlikle oyunculuk hayatınızda deneyim etmeniz gereken bir deneyim.

Şahsen PS1'de en çok Resident Evil,Dino Crisis ve Crash oynardım.Birde Jackie Chan oyunu vardı adını çıkartamadım şimdi peki siz en çok hangi oyunları oynadınız...
İki gün önce Blizzard forumlarından Diablo III ile ilgili yetkili bir ağızdan bekletilerimizin azaltılmasını tavsiye eden bir yorumun haberini yapmıştık ve aklımızda "Acaba bu adamlar oyunu istedikleri gibi geliştirmeyi beceremedi mi?" sorusu oluşmuştu. İşte bizi şok eden bu açıklamanın ardından Diablo III'ün takım lideri Jay Wilson bu açıklamayı yalanlayan bir açıklama yaparak Blizzard forumlarında paylaşılmasını sağladı. Jay Wilson, Bashiok'un yaptığı açıklamanın dalga geçmek amaçlı olduğunu ve firmanın oyundan hiçbir şekilde bir kaygısının olmadığını şu sözlerle açıkladı:

"Bazılarınız bizim, Diablo III'ün nerede durduğu ile alakalı olarak huzursuz olduğumuzu ve Diablo serisindeki bu yeni oyun için beklentilerinizi dizginlemeniz gerektiğini düşündüğümüz belirten başlıkları veya o bilindik (ve dalga geçici olduğu aşikar olan) mavi gönderiyi görmüştür.

Şu konuda açık olayım: Hiçbir şey bu söylenenler kadar gerçekten uzak olamaz.

İçinizden betaya katılmış olanlar oyunun iyi bir durumda olduğunu görmüştür. Açıkçası ben de oyunun beta versiyonunun iyi durumda olduğunu söylemeliyim. En son hazırlanan ve burada ofiste denediğimiz full yapı ise mükemmel durumda.

Tasarım ekibimizin sebep olduğu uzun saatler süren crunch time'lar (geç kalan oyunun yetişmesi için yapılan ücretsiz fazla mesailer) için diğer ekipler bize anlayış gösteriyorlar, ancak işin sırrı şu ki, oyunun son halini verdiğimiz hataları giderilmiş ve optimize edilmiş şeklini oynamak inanılmaz eğlenceli. Bir Blizzard oyunu için şu her zaman bir gerçektir: eğer çalışanlara o oyunu (kontrol etmek için oynamalarına rağmen) oynamayı bırakıp işlerinin başına dönmelerini söylüyorsak o zaman biliriz ki o oyun hazır olmak üzeredir. Şu an ki durumda kesinlikle bu yönde.

Bizce Diablo III çıktığında ona bayılacaksınız, bu arada çıkıştan bahsetmişken, bizden ciddi anlamda yakın gelecekte bir çıkış tarihi bekleyebilirsiniz. Bakın, sizlere "yakında" demiyorum, yani sizle alay etmiyorum. ;) Kesin tarihi ben öğrendiğim anda sizler de öğreneceksiniz.

Ve bu arada gerek Diablo III için gerekse diğer Blizzard oyunları için beklentilerinizi yüksek tutun. Sizlere olabilecek en iyi oynanış tecrübesini sağlamak için bizlere güç veren şey beklentilerinizdir. Eğer Diablo III, Diablo serisinin sıradaki oyununa yakışmayan bir kurulum olsaydı bunu zaten yayınlamazdık. Biz işimizi böyle yaparız. Biz işimizi her zaman böyle yapacağız.

Yakın geçmişte pek çok kez söylediğim gibi, bizce Diablo III harika olacak ve sizlerin de bu oyuna kavuşması için sabırsızlanıyoruz. Sizlerin Sanctuary'ye ayak bastığınız anda inanılmaz bir zaman geçirmenizi kesinleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Öte yandan benim kanaatimce Diablo daha çok Evil Dead film serileri ile karşılaştırılabilir, ki o seri de her yeni filmde daha da güzelleşiyor. Tamam, pek çoğunuzun Evil Dead 2'yi Army of Darkness'a tercih edeceğini biliyorum ama yapmayın şimdi, Bruce Campbell'in bir ordu dolusu küçük Bruce Campbell'cıklarla savaşması! Paha biçilmez birşey. =)"

Bu açıklama ile birlikte Diablo III'ün neredeyse hazır olduğunu ve önümüzdeki bir iki hafta içerisinde çıkış tarihinin açıklanacağını söyleyebiliriz. Bashiok'a da dün öğle yemeği verilmediğini düşünüyoruz. Zira yemiş olduğu bu son halt onu tok tutmuştur.

Kaynak:http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/4079872821
Arkadaşlar ben RE:Revelations için 3DS almak istiyorum(biraz basit bir neden ama...)RE dışında konsol gerçekten aldığıma değermi merak ettim.
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Vodafone
Takım
Trabzonspor
Steam
twozerwolf
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Mesaj Sayısı: 994
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.036
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 9.592 (Bu ay: 40)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 197 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.