Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (373. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: movistar73 , movistar73 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
33.416
Cevap
472
Favori
1.645.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mastikadandabeter M kullanıcısına yanıt
    Samsung r650 daha cok mutlu eder.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar soundbar alacağım bu konuda çok bilgim yok, haftasonu mediamart'ta soundbarları dinledim, jbl hoşuma gitti, marka olarak jbl'de karar kıldım gibi.JBL 2.1 ve 3.1 arasında 1000 TL'ye yakın fark var, ikisi arasındaki fark 1000 TL'ye değer mi; 3.1 modelinde ortadaki kısımdan ses gelmiyor dolayısıyla çok farkı yok, sadece subwoofer'ı daha güçlüdür diye yorumlar okudum, doğrumudur? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ve aradaki farka değer mi?

Bir de JBl 3.1 yerine Dolby Atmos ve DTS desteklemesi nedeniyle Samsung Harman Kardon mu alsam diye aklım da çelinmiyor değil?

Daha fazla kararsızlığa düşmeden önce yorumlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Samsung aslinda harman kardon. Jbl' de harman kardonun alt markasiydi yani jbl'de samsung. Bu samsungun ses piyasasindakin istahi ve almak istedigi pazar payinin sounclari. Lg'de bu yolda ingilizlerin unlu markasi meridian ile ortaklikta. Piyasada market urunu olarak samsung,lg ve jbl var. Digerlerini ses sistemi uzerine calisan yerlerden ve istanbul disinda iseniz deneme sansiniz olmadan almak durumundasiniz.

Saygilarimla.
    Koreliler aslında malzeme ve sürücü kalitesinde çok iyi seviyelerdeler uzun süredir işin bana göre eksik tarafı ses işlemcisi ve dinamizmdi bakalım son ürünler nasıl olacaklar.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim.

R650 önermeniz hakkında biraz daha detay verebilir misiniz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Crossruff C kullanıcısına yanıt
    Ortadaki merkez hoparlor diyalog icindir. Yani 3.1 demek 3 tane hoparlor 1 subwoofer demek. Yanlis karar vermemeniz icin modelleri bir daha incelemenizi oneririm.

Saygilarimla.

• mastikadandabeter M kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Fiyat segmenti icersinde degerlendirme yaptigimda samsung daha agir basiyor. Evet lg atmos destekli gibi ancak 2.1 dizilimi ile atmos islevini yerine getirmekten uzak bir ozellik ilave edilmis. Samsungdaki 3.1 hoparlor dizilimi en azindan filmlerde diyaloglari ustlenerek gorev alacak gercek bir hoparlore sahip.

Samsungun tizlerinin biraz daha parlak ve basin arkasina gizlenmeyen ses karakteri de daha net bir ses almanizi saglayacaktir.

Saygilarimla.

hocam kolay gelsin bir kaç model arasında kararsız kaldım lg49uh850v 4k modelinin dobly atmos destekleyip desteklemediğini tam olarak bulamadım bu tv için asağıda bir kaç model arasında kaldım.

Samsung HW-Q70R/TK Harman Kardon Dolby Atmos 3.1.2 Kanal 330 W Soundbar 3.369 tl

LG SK9Y 500 W Soundbar 2.599 tl

LG SL9Y Dolby Atmos DTS-X 500 W 4K Pass Through Soundbar 2.999 tl

LG SL8Y Dolby Atmos DTS-X 4K Pass Through Soundbar 2.399

LG soundbar modellerinde şuan için indirim mevcut değil acaba beklemelimiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlacK SeA StorM 61 -- 25 Ocak 2020; 15:34:37 >
  • Kasim ayinda cok ciddi indirimler oldu. Sonrasinda yapilan kucuk indirimler cok cazip degildi soundbarlarda. Su anda alin ya da almayin demek riskli. Cunki piyasa eskisi gibi yeni model geldi eskisinin fiyatini dusurerek eritelim seklinde calismiyor. Yeni gelen kur etkisi ile cok yulsek fiyatla piyasaya giriyor, eskisini de indirimsiz fiyattan satarak aradaki fiyat farki ile stoklar eritiliyor. Buradan hateketle sl serisinin 700-800tl indirimler alabilecegi en yakin tarih 14 subat. Samsung ise en yulsek modeli olarak getirdi q70'i. O da 2900tl ile en dusuk fiyati gormustu. Samsung cok fazla oynamiyor fiyatlarla. Vatan'in kampanyalari olabiliyor beklenmedik. Oradan bir sure izlenebilir fiyatlari.

Saygilarimla.

sanırım sl serisini öneriyorsunuz suan 49inç televizyona olan en uygun boyut sl8y gözüküyor ..
  • Arkadaşlar benim televizyonum zaten Dolby Atmos destekliyor. Bu yüzden soundbar değilde, 5+1 sistem almak daha mı mantıklı olur ?

• UmuT__35 kullanıcısına yanıt
    Atmos desteklemeyen 5.1 sistem alsaniz tv'nizin desteklemesi ise yaramayacaktir. Alacaginiz anfini Atmosu desteklemesi, bir takim 5.0 hoparlor seti, 1 adet subwoofer ve en ucuzu 1.250tl olan bir cift atmos hoparloru ile sisteminizi kurmaniz gerekir. Ya da 1.250tl hoparlor yerine tavana hoparlor asmaniz. Yaklasik 7500tl butce gerekli.

Saygilarimla.

• Tam olarak SL onermedim. Sk serisinin daha da dusmesini beklentisinin yanlis olacagini hatirlatmak istedim. Bana gore su an alinabilecek fiyat performans urunu arka hoparlorleri ile beraber sk10y.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Tam olarak SL onermedim. Sk serisinin daha da dusmesini beklentisinin yanlis olacagini hatirlatmak istedim. Bana gore su an alinabilecek fiyat performans urunu arka hoparlorleri ile beraber sk10y.

Saygilarimla.
    49 inç'lik tv ye büyük gelmezmi peki hocam? son olarak lg 49uh850v modelinin dolby atmos destekleyip deskteklemediğini söyleyebilirmisiniz hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlacK SeA StorM 61 -- 26 Ocak 2020; 16:51:51 >
    Netflix dizi filmleri destekliyor zaten. Ayrıca 7500 TL mi ? naptınız hocam. 2000 ve civarınada setler bulunuyor. Ben öyle gümbür gümbür olsun istemiyorum zaten sesler net ve gilmlerde bass hissedilsin istiyorum o bana yeter. Stüdyo kurmayacagim :)

• UmuT__35 kullanıcısına yanıt
    Siz bir atmoslu sistemlere bakin. Belli ki piyasa ile cok ilgili degilsiniz.

Merhabalar,
    Sizin konuda deneyimli olduğunuzu görüyorum, yardımınız rica...
    Bose 700, Samsung HW-Q90R, Sony HT-ST5000 veya Sonos Playbar veya Playbase...
    Amerika'dan getireceğim için fiyat olarak buraya göre uygun. Siz hangisini önerirsiniz?
  • SATILIK JBL BAR 2.1 -- SATILDI

Kutulu herşey full satıyorum bilginiz olsun arkadaşlar emsallerinden kat kat iyi sese sahip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvan1903 -- 30 Ocak 2020; 10:1:51 >
  • Baho70 B kullanıcısına yanıt
    Belirttiklerinix icinde Samsung HW-Q90R en iyi cihaz. Sonos icin yorum yapamam hic dinlemedim. Kaliteli marka ama kullanici kitlesi ust gelir seviyesi. Bose700 set halinde alindiginda guzel. Atmos ile ilginiz yoksa tabi kibtercih edilebilir uygun fiyata geliyorsa.

Saygilarimla.

• Boyut olarak buyuk gelir ama sehpaniz genisse sorun olmaz. Ya da duvara da asabilirsiniz. Tv olarak lg kullanmadim. Ozelliklerini bilmiyorum.

Saygilarimla.

Çok teşekkürler,

Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.