Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mustitrg92 , mustitrg92 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
33.416
Cevap
471
Favori
1.645.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En iyi ses ve görüntü için hdmi arc üzerinden bağlamanız gerekiyor soundbari tvye. 55 inç TV ye tam uyuyor 120 cm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrPowerX -- 19 Aralık 2019; 11:58:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrPowerX

En iyi ses ve görüntü için hdmi arc üzerinden bağlamanız gerekiyor soundbari tvye. 55 inç TV ye tam uyuyor 120 cm.
    ama şöyle bir durumda var tv dolby atmos özelliğini de desteklemesi gerekiyor diye duydum. sanırım kullandığım tv desteklemiyor ama o ses geçişi alabilirsiniz demişlerdi.
    görsel olarak daha kibar bir ürün arıyorum ama bu özelliklerde hepsi genelde bu boyutlarda. samsung ve sony olarak tam bilmiyorum
  • Şimdi şöyle normal TV izlerken PCM modunda oluyor TV soundbarda da Dolby atmos secemiyorsunuz ama Netflix i açınca TV seslerinde Dolby dijital plus aktif oluyor onu seçtikten sonra netflixteki içeriklerde Dolby atmos ses alabiliyorum. (Tv'de atmos özelligim yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrPowerX -- 19 Aralık 2019; 12:10:10 >
  • quote:

Şimdi şöyle normal TV izlerken PCM modunda oluyor TV soundbarda da Dolby atmos secemiyorsunuz ama Netflix i açınca TV seslerinde Dolby dijital plus aktif oluyor onu seçtikten sonra netflixteki içeriklerde Dolby atmos ses alabiliyorum. (Tv'de atmos özelligim yok)
    evet bu konuda haklısınız peki bunu araştırırken muadil başka ürünler arasında kaldınız mı direk bu ürünü mü aldınız_?
  • Sk9y sk10y ve samsung q70 arasında kalmıştım fiyat/performans olarak sk9y aldım. Belirleyici kriterim apartmanda oturmam oldu sk9y de bile 15 ten yukarı açamıyorum sesi. Sizin beklentileriniz ve kulaginizin alışık olma durumu ney ( avr sistem ya da 5+1 kullandıysaniz) sizi soundbar pek tatmin etmeyebilir.

• quote:

Sk9y sk10y ve samsung q70 arasında kalmıştım fiyat/performans olarak sk9y aldım. Belirleyici kriterim apartmanda oturmam oldu sk9y de bile 15 ten yukarı açamıyorum sesi. Sizin beklentileriniz ve kulaginizin alışık olma durumu ney ( avr sistem ya da 5+1 kullandıysaniz) sizi soundbar pek tatmin etmeyebilir.
    açıkcası sk5r aradım bulamadım bir tane buldum satıcının yaklaşımını sevmedim almadım. boyut sorununa takıldığım için.
    benim bekletim temiz ses ve ses geçişlerini hissetmek odanın içinde. atıyorum yüzüklerin efendisi izlerken..
  • milyoncubaba kullanıcısına yanıt
    Sk8-9-10 lardan biri sizi tatmin eder kanaatindeyim ama cok kararsız kalırsanız magazalardan deneme yapın

• quote:

Sk8-9-10 lardan biri sizi tatmin eder kanaatindeyim ama cok kararsız kalırsanız magazalardan deneme yapın
    teşekkürler
  • Bence Samsunq Q70'nin sesi çok daha geniş ve canlı. Dinlemeden satın almamak en doğrusu olacaktır.
  • iyi günler ev sinema sistemi ile soundbar arasında ki farkı cok anlamıs degılım ancak evde fılm ızlerken guzel ses olsun ambıyansı felan tatmınkar olsun tarzı bı ufak caplı onerebılcegınız urun nedır ? fıyatı makum olursa sevınırım.
  • Lvntgl kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de 55 XF9005 kullanıyorum, ses için ne kullanıyorsunuz. Kaliteli ses için öneriniz nedir?
  • black knight B kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Lg sk9y kullanıyorum spk8-s kit ile birlikte.Çevresel ses alıyorum ama kalite konusunda birşey diyemem ilk ses sistemim. Başka marka soundbar yada avr sistem deneme şansım olmadı

• Ustalar, Harman kardon q70r nin arkasına 8500s arka hoparlör kitimi az önce kurdum. Normal tv izlerken arkalardan sesi duyuyorum. Netflixi acinca ses gelmiyor gibi. Hışır hışır ses geliyor gibi hissediyorum. Acaba netflixteki film arkalara ses gondermedigi icin mi gelmiyor. Yoksa acmam gereken bir ayar mi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umit.dulger U kullanıcısına yanıt
    TV ayarlarında digital ses çıkış tipini değiştirin ltfn.

• dolby atmos ile normal surround ses aynı mı fark var mı? dolby atmos destekli soundbar önerebilir misiniz
  • shagg S kullanıcısına yanıt
    Tv Samsung q80r, ses sistemim samsung harman kardon q70r, tv de ses çıkışı (soundbar Q70R HDMI) yazıyor.
    Normal TV izlerken arka 8500s hoparlörlerden TV nin sesi geliyor.
    Netflixe geçince ses alamadım. Yada denediğim filmde, o anki sahnede arkaya ses gönderim formatı yoktu, bilemiyorum.
    Bu akşam başka filmlerde de deneyeceğim. Şunuda dene bunu da dene diye önerisi olan varsa deneyeyim. Teşekkürler,
    Samsung TV'nin ses çıkış menüsünü bilmiyorum. Ben Philips kullanıyorum ve harici ses çıkış ayarlarından çoklu ses formatı seçimi yapınca sizin isteğiniz oluyor. Dolayısı ile TV ses ayarlarını değiştirin ltfn

• S.T.A.L.K.E.R. kullanıcısına yanıt
    Farkli formatlar. Atmos tavan hoparlorunu fiziki olarak destekliyor ya da sanal ilarak simule ediyor. Lg 8,9,10, samsung q70'lerde bu ozellik var.

Saygilarimla.

Tv menusunden arka hoparlorleri bagladiginizda ekranda nasil bir bilgi geliyor. Ben wam serisini bagladigimda sorround mode oluyor ama bu aparati denemedigim icin bilmiyorum.

Netflix'te iken sesi netflix menusunden 5.1 olan bir dile alip, tv'nin ses menusunden dolby digital secin.

Gercek 5.1 kayitlarda surroundlardan her ne kadar kayda bagli olsa da stereo gibi ses gelmez, kus sesi, ruzgar sesi, muzigin tinilari gelir. 2 kanal kayitlarda ise aslinda4 kanal stereo seklinde calisiyor.

Saygilarimla

• quote:

Orijinalden alıntı: zafermahmut86

Yok abicim yok, dilimizde tüy bitti:) veriyorum 220yi sorun yok
    Arkadaşlar merhaba,

Bugün bhphotovideo.com sitesinden Lg sk10y soundbar için aldığım spk8 arka hoparlörler Amerika'dan geldi. Emin olamadığım için soruyorum, spk8 hoparlör şu an 120V elektrikte çalışıyor. Bizdeki 220V prize direkt bağlasam sorun yaşar mıyım?

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.