Şimdi Ara

SOUNDBAR, ARTILARI VE EKSİLERİYLE

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Eng1234 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
10.185
Cevap
192
Favori
597.921
Tıklama
Giriş
    233 Mesaj
    Merhaba, özellikle netflix filmlerini baz alarak ses anlamında en optimum cihaz hangisidir? veya en dip cihaz
    tv olarak lg 50uh635v baz alabiliriz.
    |
    |
    55q60 Tv'de LG sk9y soundbar aldım çok memnunum, hem baslar hem tizler beni çok tatmin ediyor, tavsiye ederim. Benim aldığım fiyat 1699 TL idi ama şuan biraz yükselmiş sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    420 Mesaj

Tr dublaj bazı filmlerde konuşma sesleri bazen çok az geliyor müzik ve efektler çok yüksek ama konuşmalar az olabiliyor. Örnek akşam tekrardan izlediğim gladyatör filmi, müzik ve efektler iyi fakat konuşma sesleri çok az geliyordu. Sesi açıyorsun bu sefer müzik ve efektler rahatsız ediyor.

|
    |
    eiskent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    233 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DrPowerX

akifa ve milyoncubaba ya cevap olsun
    55q60 Tv'de LG sk9y soundbar aldım çok memnunum, hem baslar hem tizler beni çok tatmin ediyor, tavsiye ederim. Benim aldığım fiyat 1699 TL idi ama şuan biraz yükselmiş sanırım.
    evet fiyat anlamında baya yükselmiş durumda ama ben boyutlarından rahatsızım görsel olarak yani o nedenle soğuk bakıyorum ama genede düşündüğüm ilk cihazlardan birisi.
    bağlantıyı nasıl yaptınız?

Tr dublaj bazı filmlerde konuşma sesleri bazen çok az geliyor müzik ve efektler çok yüksek ama konuşmalar az olabiliyor. Örnek akşam tekrardan izlediğim gladyatör filmi, müzik ve efektler iyi fakat konuşma sesleri çok az geliyordu. Sesi açıyorsun bu sefer müzik ve efektler rahatsız ediyor.
    bu hangi cihaz için geçerli? veya tüm cihazların ortak sorunu mu?

Bence tamamen netflixle dublajla alakalı bir durum. TV 55q60 soundbar sk9y. Belki benim soundbar ayarlarından kaynaklanıyordur ama her filmde böyle değil bazılarında çok iyi bazılarında bu şekilde o da bana dublaj sorununu düşündürüyor.

|
    |
    milyoncubaba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    420 Mesaj

En iyi ses ve görüntü için hdmi arc üzerinden bağlamanız gerekiyor soundbari tvye. 55 inç TV ye tam uyuyor 120 cm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrPowerX -- 19 Aralık 2019; 11:58:43 >
    |
    |
  • Teğmen
    233 Mesaj
    quote:

En iyi ses ve görüntü için hdmi arc üzerinden bağlamanız gerekiyor soundbari tvye. 55 inç TV ye tam uyuyor 120 cm.
    ama şöyle bir durumda var tv dolby atmos özelliğini de desteklemesi gerekiyor diye duydum. sanırım kullandığım tv desteklemiyor ama o ses geçişi alabilirsiniz demişlerdi.
    görsel olarak daha kibar bir ürün arıyorum ama bu özelliklerde hepsi genelde bu boyutlarda. samsung ve sony olarak tam bilmiyorum
    |
    |
    Şimdi şöyle normal TV izlerken PCM modunda oluyor TV soundbarda da Dolby atmos secemiyorsunuz ama Netflix i açınca TV seslerinde Dolby dijital plus aktif oluyor onu seçtikten sonra netflixteki içeriklerde Dolby atmos ses alabiliyorum. (Tv'de atmos özelligim yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrPowerX -- 19 Aralık 2019; 12:10:10 >
  • Teğmen
    233 Mesaj
    quote:

Şimdi şöyle normal TV izlerken PCM modunda oluyor TV soundbarda da Dolby atmos secemiyorsunuz ama Netflix i açınca TV seslerinde Dolby dijital plus aktif oluyor onu seçtikten sonra netflixteki içeriklerde Dolby atmos ses alabiliyorum. (Tv'de atmos özelligim yok)
    evet bu konuda haklısınız peki bunu araştırırken muadil başka ürünler arasında kaldınız mı direk bu ürünü mü aldınız_?
    |
    |
    Sk9y sk10y ve samsung q70 arasında kalmıştım fiyat/performans olarak sk9y aldım. Belirleyici kriterim apartmanda oturmam oldu sk9y de bile 15 ten yukarı açamıyorum sesi. Sizin beklentileriniz ve kulaginizin alışık olma durumu ney ( avr sistem ya da 5+1 kullandıysaniz) sizi soundbar pek tatmin etmeyebilir.

• Teğmen
    233 Mesaj
    quote:

Sk9y sk10y ve samsung q70 arasında kalmıştım fiyat/performans olarak sk9y aldım. Belirleyici kriterim apartmanda oturmam oldu sk9y de bile 15 ten yukarı açamıyorum sesi. Sizin beklentileriniz ve kulaginizin alışık olma durumu ney ( avr sistem ya da 5+1 kullandıysaniz) sizi soundbar pek tatmin etmeyebilir.
    açıkcası sk5r aradım bulamadım bir tane buldum satıcının yaklaşımını sevmedim almadım. boyut sorununa takıldığım için.
    benim bekletim temiz ses ve ses geçişlerini hissetmek odanın içinde. atıyorum yüzüklerin efendisi izlerken..

Sk8-9-10 lardan biri sizi tatmin eder kanaatindeyim ama cok kararsız kalırsanız magazalardan deneme yapın

|
    |
  • Teğmen
    233 Mesaj
    quote:

Sk8-9-10 lardan biri sizi tatmin eder kanaatindeyim ama cok kararsız kalırsanız magazalardan deneme yapın
    teşekkürler
    |
    |
    |
    |
    iyi günler ev sinema sistemi ile soundbar arasında ki farkı cok anlamıs degılım ancak evde fılm ızlerken guzel ses olsun ambıyansı felan tatmınkar olsun tarzı bı ufak caplı onerebılcegınız urun nedır ? fıyatı makum olursa sevınırım.
    |
    |

Hocam ben de 55 XF9005 kullanıyorum, ses için ne kullanıyorsunuz. Kaliteli ses için öneriniz nedir?
    |
    |
    Lvntgl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba;

Lg sk9y kullanıyorum spk8-s kit ile birlikte.Çevresel ses alıyorum ama kalite konusunda birşey diyemem ilk ses sistemim. Başka marka soundbar yada avr sistem deneme şansım olmadı

|
    |
    black knight kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    33 Mesaj
    Ustalar, Harman kardon q70r nin arkasına 8500s arka hoparlör kitimi az önce kurdum. Normal tv izlerken arkalardan sesi duyuyorum. Netflixi acinca ses gelmiyor gibi. Hışır hışır ses geliyor gibi hissediyorum. Acaba netflixteki film arkalara ses gondermedigi icin mi gelmiyor. Yoksa acmam gereken bir ayar mi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

TV ayarlarında digital ses çıkış tipini değiştirin ltfn.

|
    |
    umit.dulger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
SEO
bankalar.org
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.