Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
33.416
Cevap
471
Favori
1.645.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 9y yerine 10y yazmışım dalgınlıkla. Mesajımı güncelledim. Kusura bakmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mirable

Hocam 9y yerine 10y yazmışım dalgınlıkla. Mesajımı güncelledim. Kusura bakmayın.

Yok hocam ne kusuru bende Türkiyeye giriş yaptı diye sevinmiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

quote:

Orijinalden alıntı: Mirable

Yok hocam ne kusuru bende Türkiyeye giriş yaptı diye sevinmiştim

Yurtdışı fiyatlarına baktım da zaten diğer yazdığım modeller arasında da baya fiyat farkı varmış :)

• Mirable kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı tv'yi kullanıyorum. Arka hoparlör eklenme imkanı nedeniyle ZF9 soundbar'ı tercih ettim ve ekledim de. Bütçeniz müsaitse daha iyi alternatif, kompakt ve verimli bir 5+1'e sahip oluyorsunuz. Tiz seven biri olarak tizlerden muzdaribim sadece; nedense tweeter koymamış Sony. Ama genelde memnunum, bugün olsa yine aynı seçimi yapardım.
  • Bu lg sj9 ile sky9 arasında ne fark var acaba bilen varmı arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap için teşekkür ederim hocam. ZF9 biraz pahalı tarafa kaçıyor şu an için.

XF9000 için bilginiz var mıdır? Sony center'a gittim ama açığı yokmuş. Test edemedim.
  • Mirable kullanıcısına yanıt
    Maalesef hiç incelemedim. Direkt ZF9'a yönelmiştim.

Hangi modele karar verirseniz 11.11'i bekleyin dilerseniz, fazla bir şey kalmadı. Öncesinde de kupon satışlarını takip ederek kupon edinmeye bakın.
  • Evet hocam 11.11 ve black friday'i bekliyorum alacaklarımı almak için.

Hatırlatma için teşekkürler.
  • Selamlar, uygun fiyatli (-₺800) ve tatmin edici sesi olan hangi soundbari tavsiye edebilirsiniz? xBox ve Netflix amacli kullanilacak. Fiyatlar cok ucmus.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

Teşekkürler

Gelsin deneyeceğim hemen

Alıntıları Göster
    Hdmi arc ile bağlantı yaptım. Dolby atmos denemek için YouTube üzerinden test videoları açıyorum.

Soundbar ekranında dolby atmos yazısı çıkıyor ne yapmam lazım bilemedim??

• Evet tweeter yok ama aşağıda bahsetiğim ayarlar durumu kurtarıyor sayılır. Belki bazı ayarları kurcalamamışsınızdır, diye sizinlede paylaşayım dedim.
    quote:

Bazı film veya dizileri izlerken , subwoofer'ın ses ayarını [8],[9] birimden fazla açarsanız (son ses 12) ses boğuluyor gibi oluyor, tizler iyice kayboluyor. Ama sonra fark ettim ki [Voice] [Up 2] , [Vertical Surround Engine] [On] gibi ayarları açtığınızda kaybolduğunu düşündüğüm tizler geri geldi boğukluk kayboldu. Verdiğim rakkamlar sizi yanıltmasın bunlar izlediğiniz içeriğe, hoparlör konumlanması ve ayarlarına göre değişebilir. Burda üstünde durmaya çalıştığım esas konu, boş bulunup Subwoofer sesini gereğinden fazla yüksek ayarlarsanız, izlediğiniz içeriğe bağlı olarak ses biraz boğulabiliyor. Bunun yerine Subwoofer ayarını izlediğiniz içeriğe göre ayarlamak daha mantıklı. (kumandada subwoofer ve arka hoparlörler için ses kontrolleride var.) Bazı durumlarda subwoofer'ı biraz kısıp sounbar'ın kendi sesini daha fazla açmanız daha iyi bir deneyim elde etmenizi sağlıyabilir. Bu örneği vermemin nedeni daha önce beğenmeyip iade ettiğim LG SJ9'da, subwoofer sesini sonuna kadar açsamda ses, tiz ağırlıklı gelmekteydi. Bası tok sesde değildi. Bu nedenle Sony HT-ZF9 alınca, bası direkt, fazla açmıştım ve ilk başlarda kötü bir deneyim elde ettim. Çünkü Sony'nin bu subwoofer'ın tok bir sesi var. Eğer sizde benzer bir deneyim yaşarsanız tiz'ler yetersiz gelirse [Voice] [Up 2] , [Vertical Surround Engine] [On] açmayı unutmayın.

Ben kendi deneyimimi bu linkte paylaştım. https://forum.donanimhaber.com/sony-ht-zf9-3-1-dolby-atmos-soundbar-sa-z9r-kablosuz-arka-hoparlor-seti-incelemesi--133193127

isterseniz sizde katkıda bulunun. Belki benim gözden kaçırdığım yada sizin bahsetmek istediğiniz ayar v.s olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 21 Ekim 2018; 4:35:32 >

• Arkadaslar 55 LG Oled E7N model TV kullaniyorum soundbari olan model. Sizce buna harici bir soundbar alsam olur mu? Mesela Sony HT-ZF9 Dolby Atmos modeli. Tv’nin kendi soundbari biraz yetersiz kaliyor.

• Salvatuon kullanıcısına yanıt
    Bendede LG 65E7 kullanıyorum. bir üstedeki mesajda detaylar var.
  • LG NP8540 H5 Kablosuz Ses Sistemini satıyorum 2 adet var soundbarda arka hoperlör olarak kullanıyordum garantisi 1 yıl daha devam ediyor almayı düşünen varsa yabancıya gitmesin

• Merhabalar,

500-1100 TL arası 2.0 ya da 2.1 soundbar tavsiyesi olan var mıdır??? Şimdiden teşekkürler.
  • TimFx kullanıcısına yanıt
    İncelemenizi okumuştum, elinize sağlık.

Ama yok hocam maalesef, tiz yok bu zıkkımda. Voice up levella oynadığınızda da zerre fark etmiyor tiz. Plasebo etkisi mi acaba sizinki; mazur görün lütfen benzetmemi.

Yine de memnunum; surround hoparlör alternatifi sunan bu düzey başka bir soundbar yok. Var olan diğer iki markanın da ya kendisi ya da surround hoparlörleri yok piyasada. İleriye dönük earc desteği de önemli bir artı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmetdu kullanıcısına yanıt
    Bütçeniz dahilinde Samsung HW-M550’yi alternatifler arasına alabilirsiniz. Forumda incelemesi mevcut. 3.1 sistem. Gittigidiyor Teknosa mağazasında 1010 lira fiyatı. İleride kablosuz surround hoparlör de ekleyerek 5.1 sisteme geliştirme imkanınız da olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

Bendede LG 65E7 kullanıyorum. bir üstedeki mesajda detaylar var.
    Peki hocam TV'deki dahili soundbar ile bunu ortak kullanabiliyor muyuz? Yani TV'deki atıl kalıyor mu onu merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Peki hocam TV'deki dahili soundbar ile bunu ortak kullanabiliyor muyuz? Yani TV'deki atıl kalıyor mu onu merak ettim.

Alıntıları Göster
    Optik çıkışı kullanırsanız, isterseniz aynı andada çalışırlar. Ama bu çok manasız olur (Fakat bu şekilde, bir çok yüksek kaliteli ses formatını kullanamazsınız. DD+, TrueHD gibi ) Tv'de tartışma programı falan izlerken, satın aldıgınız soundbarı kapatıp, herhangi bir ayar yapmadan sesin kolayca tv'den gelmesinide sağlayabilirsiniz.

Aslına bakarsanız TV'nin kendi soundbarı oldukça güzel, tvde eksik olan subwoofer etkisi (bas ayarı yapsanızda , baslar zayıf kalıyor). Eğer sinema atmosferine çok meraklı değilseniz soundbar almanıza gerek yok. TV'nin sesini açtığınızda, birazda ayar yaptıgınızda (ses menusu\sihirli ses ayarı\Bas modu) olduçta net ve tatminkar ses elde ediliyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 24 Ekim 2018; 17:10:59 >

• Lg Sk9y mi samsung hw-n650 mi hangisini almalı

• 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.