Şimdi Ara

Sorun ekran kartındamı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İşlemcim E7400

Ekran kartım 9800gt 256bit
    http://www.tgar.com.tr/?urun-detay_8561_Bfg_9800gt_Oc_512mb_Gddr3_Pci-Ex_Ekran_Karti.html

Anakartım
    LANPARTY DK P45-T2RS PLUS

2*2 Kimgston 800 mhz ram
    1*250 sata2 hdd
    1*1 Tb hdd
    1*Dvd Rw

KAsam ise Coler master 420w power olan bi kasa

Makinada nfs oyunun veya başka bir oyun oynarken yaklaşık 30dk la 1 saat sonra makina kasmaya başlıyor.
    Sıcaklığa bakıyorum işlemci normal derece 30-40c çüpset yaklaşık 50 derece ekran kartı ise 55 derece oluyor
    makinaya kapatıp açınca düzeliyor.
    Makinama win7 de kurdum ama değişen bişey yok tam tersi win7 de açılışı felan bayağı uzun olmaya başladı.

oc felan yapmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umitaydin -- 7 Aralık 2009; 12:05:38 >

• ekran kartı yada anakartın driver larında bir sorun olabilir ... bios update yapılmışşsa ekran kartı ile uyuşmazlık çıkartmışda olabilir , ayrıca anakartın ayarlarını da sıfırlamayı dene bir tabi daha önce odan bişe ile oynadıysan

bunların haricinde farklı ramler denem şansın varsa deneyip bir bak yada tek tek dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 7 Aralık 2009; 12:24:50 >
  • arkadaşın dediği gibi problem yazılım kaynaklı , pc deki sürücüleri güncelle (ekran kartı driver i vs. ) eğer yine devam ederse bir format at , ondan sonrada devam ederse başka cözümler arıcaz :)
  • akşam eve gidince bu defa win7 32 bit kurup son driverları yükleyeceğim bakalım onda da sorun çıkacakmı. Ayrıca gözlemlediğim bir şey var win7 xp ye göre daha geç açılıyor takribi atıyorım xp 45 sn de açılıyorsa win7 60-70 sn yede açılıyor.
  • sen bence xp prof yükle
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.