Şimdi Ara

Soru Taşıma!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • soru taşıma olayı nasıl ne yapıcaksınız ihtiyacınız olursa? risk olur mu? hiç böyle kağıdı alınmış duyduğunuz var mı? alınmamış ve yapan nasıl yapmış? duyan bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: nazsensay

soru taşıma olayı nasıl ne yapıcaksınız ihtiyacınız olursa? risk olur mu? hiç böyle kağıdı alınmış duyduğunuz var mı? alınmamış ve yapan nasıl yapmış? duyan bilen var mı?

risk faktörü var tabi; abi ben soruyu sıraya yazarım diyenler var
  • işte bizde mi öyle çözsek napsak ki? çok sıkıntılı bu olay bence. sayılar 2-4-6 şeklinde olup soru da akıl tutulursa tamam ama öbür türlü zor
  • Tutarsın aklında olur biter.En fazla 2-3 soru taşı zaten fazlasına gerek yok.Bu sefer diğer dersten zamanın azalır.Ben şahsen takıldığımda soru olursa şıklarıyla birlikte ezberlemeyi düşünüyorum.Soruyu unutmam zaten önemli olan şıklar.
  • 1 sorudan fazla inş olmaz diye düşünüyorum olsa bile o kadar süre çözememişsek sonra da çözülmez de işte şıklarıyla ezberlicek zaman olması var olmaması var.. yapan biri yok mu hiç
  • ben geçen sene özetle cavap kağıdının arkasına yazmıştım hiç şüphe uyandırmadım gayet sakindim
  • geçen sene fen sınavında.fizikte ve kimyada yapamadığım soruları sıraya yazdım ve biyolojiden artan zamanımda çözdüm.3 soru yazmıştım üçü de doğru çıktı.bu sene yapamadığım olursa yine yazacağım.böyle şeylerden korkmayın bence.kimse böyle bir şey yapıyorsunuz diye size bir şey yapacak kadar acımasız olamaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huzurluksuz

geçen sene fen sınavında.fizikte ve kimyada yapamadığım soruları sıraya yazdım ve biyolojiden artan zamanımda çözdüm.3 soru yazmıştım üçü de doğru çıktı.bu sene yapamadığım olursa yine yazacağım.böyle şeylerden korkmayın bence.kimse böyle bir şey yapıyorsunuz diye size bir şey yapacak kadar acımasız olamaz

fakat kural dışı değilmi sence? sonuçta her dersin belli süresi var. ve birde aklıma birşey takılıyor. sizin için demiyorum kendim için merak ediyorum. kul hakkına girmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KneeL.

quote:

Orijinalden alıntı: huzurluksuz

geçen sene fen sınavında.fizikte ve kimyada yapamadığım soruları sıraya yazdım ve biyolojiden artan zamanımda çözdüm.3 soru yazmıştım üçü de doğru çıktı.bu sene yapamadığım olursa yine yazacağım.böyle şeylerden korkmayın bence.kimse böyle bir şey yapıyorsunuz diye size bir şey yapacak kadar acımasız olamaz

fakat kural dışı değilmi sence? sonuçta her dersin belli süresi var. ve birde aklıma birşey takılıyor. sizin için demiyorum kendim için merak ediyorum. kul hakkına girmez mi?

fizik-kimyada bir iki soru aklına takılır şıklar bakımından gidip gelirsin aklında tutabilirsin ama cevap kağıdının arkasına falan yazmak bence de biraz fazla.

• Geçen sene benim gibi matematikten 4 soruyu sıraya şıklarıyla beraber yazıp soru numarasını unutmayın beyler 4 bosum vardı 3unu yaptım ama hangı soru olduklarını yazmamısım daha büyük sorunda 4 soruyu bitirince fark ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: makinamüh

Geçen sene benim gibi matematikten 4 soruyu sıraya şıklarıyla beraber yazıp soru numarasını unutmayın beyler 4 bosum vardı 3unu yaptım ama hangı soru olduklarını yazmamısım daha büyük sorunda 4 soruyu bitirince fark ettim

hocam, başkasın gerçekten
  • Bence gozetmenin guzelce bi gozlenmeli.sorun cikarticak aksi bir tipse hic denemeye bile gerek yok.bir soru yapicam derken butun sinav gidebilir.kimin ne yapicsgi hic belli olmaz.kurali uygulucam diye bir yillik emeginizi mahveder.ama sinif cok buyuktur ,arkada. veya ortalarda oturursun yap o zamab.

• garantili bir yol benimki . yakalanma riski sıfır .

gözetmen matematikleri toplamadan 30sn önce soruyu ezberleyin şıkları da ezberleyin . aklınızda sürekli tekrarlayın . geometri geldiği anda hemen açın kitapçığı içine matematik sorusunu yazın. hatırlarsanız çok rahat yöntem . ben düşünüyorum . 60 dk geometriye fazla .

eğer risk almak istiyorsanız ise sorunun gereksiz kelimelerini çıkararak sıraya yazın . şıkları da optik formdaki soru numaraları yanına küçük a,b,c,d,e işaretleri koyarak yazabilirsiniz . örneğin a şıkkı 1 optik formda 1.sorunun soluna küçük bir a işareti koyun . bu da sıkça denenmiş ve başarılı olunmuş bir yöntemdir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan1122

Bence gozetmenin guzelce bi gozlenmeli.sorun cikarticak aksi bir tipse hic denemeye bile gerek yok.bir soru yapicam derken butun sinav gidebilir.kimin ne yapicsgi hic belli olmaz.kurali uygulucam diye bir yillik emeginizi mahveder.ama sinif cok buyuktur ,arkada. veya ortalarda oturursun yap o zamab.

Sınıfta kamera varsa ve oldugun yeri net görüyorsa bu çok riskli en mantıklısı ezberlemek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi bu soru taşımak nasıl oluyor . şık ezberlemek felan yazmışsınız bana bunu açıklayan lütfen çok iyi olur .
  • Hiç yasal değil..
    Sizinle birlikte yarışan insanlara haksızlıktan başka birşey değil bu..
    Hesap veremeyeceğiniz işlere girmeyin derim
    son karar sizin tabi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhakopan67

Abi bu soru taşımak nasıl oluyor . şık ezberlemek felan yazmışsınız bana bunu açıklayan lütfen çok iyi olur .

Konudaki mesele; Branş sınavları belirli bir zaman dilimi içerisinde yapılıp, daha sonra da toplanmasından kaynaklanmakta.
    http://www.osym.gov.tr/belge/1-19164/2013-lisans-yerlestirme-sinavlari-lyssinava-giris-belge-.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dh_diferential -- 9 Haziran 2013; 23:05:31 >
  • Biri cevaplasin abi nedir bu soru tasima olayi ??

• quote:

Biri cevaplasin abi nedir bu soru tasima olayi ??

Bak mesela matematik testinde yetiştiremedin. Bir soruyla uğraşıyorsun. O soruyu bir yere yazıp ya da aklında tutarak bir sonraki dersin sınav süresinde optiğe işaretliyorsun. Bu da soru taşıma oluyor.
  • quote:

Biri cevaplasin abi nedir bu soru tasima olayi ??

lys de hani önce matı veriyolar sonra geo yu ya mesela matta yapamadığın bi soru var onu ezberliyorsun şıklarıyla beraber sonra optik geo kağıdı vs bi yere yazıp çözüyorsun yani başka bir ders için ayrılan sürede bir önceki sınavın sorusunu çözüyorsun.

NOT:Ben dershanede açıyorum kitapçığı çatır çutur çözüyorum:D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.