Şimdi Ara

SORU TAHMİN EDIYORUZ. TUTTURANA BUYUK IKRAMIYE (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
12
Favori
3.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcatrazzxx

quote:

Orijinalden alıntı: cacaleno

quote:

Orijinalden alıntı: alcatrazzxx

Edta bileşiği Etilendiamin tetraasetik asit'in kısaltmasidir. Sanayide metal iyonlarindan kurtulmak icin kullaniliyor. Mesela sucuklari kesiyorlar ya. O kestikleri aletteki iyonlar sucuga bulasiyor. Bunlar seni kanser yapabilir. EDTA ile onlari cokturuyorlar falan. Cok genis kullanim alani var. 11. sinif kitabinda detaylica var.

Çıkmaz.

http://m.youtube.com/watch?v=Ae0qP-q3L88

hiç gülceğim yoktu yaa :D

• İlk sentezlenen organik madde at fava bekle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • transformatör ve gözlerle ilgili şu derinlik falan
  • Cumhuriyet dönemi: 12 soru
    Milli edebiyat: 3 soru
    Servet-i Fünun ve Fecri Ati: 6 soru
    Tanzimat 1 ve 2: 5 soru
    Divan edebiyatı ve diğerleri: 7 soru

İki tane şiir bilgisi gelecek. İki dörtlükten oluşan bir şiiri verip öncüller verecek (alışılmamış bağdaştırma yapılmıştır, tunç uyak kullanılmıştır, vs vs)

Bir tane anlatım bozukluğu bir tane de çatı sorusu bekliyorum. Diğerleri fix zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Myxo -- 20 Haziran 2014; 11:05:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: World-x5

Cumhuriyet dönemi: 12 soru

İki tane şiir bilgisi gelecek. İki dörtlükten oluşan bir şiiri verip öncüller verecek (alışılmamış bağdaştırma yapılmıştır, tunç uyak kullanılmıştır, vs vs)

Bir tane anlatım bozukluğu bir tane de çatı sorusu bekliyorum. Diğerleri fix zaten.

Alışılmamış bağdaştırma derken?

• quote:

Orijinalden alıntı: Elifçe

quote:

Orijinalden alıntı: World-x5

Cumhuriyet dönemi: 12 soru

Alışılmamış bağdaştırma derken?

Bağdaştırmalar ikiye ayrılır. Alışılmış ve alışılmamış bağdaştırma.

Aslında bağdaştırma dediğimiz şey hepimizin bildiği tamlamadır. Ama nitelemekten ziyade şiirsel anlatım için kullanılır. Alışılmış bağdaştırma kelimeleri arasında anlam ilgisi bulunan bağdaştırma diyebiliriz. Kulağa tuhaf gelmez yani..

Şiirin içinde "beyaz atlılar geliyor.." derse burada beyaz atlılar alışılmış bağdaştırmadır.

Fakat alışılmamış bağdaştırmalarda kelimeler arası anlam ilgisi yoktur. Ve şiirde sık sık kullanılır anlam kapalılığı sağlamak için.

"Beyaz titreyiş, beyaz korku.. " gibi ifadeler alışılmamış bağdaştırmadır mesela. Çünkü bu kelimeleri yan yana görme olasılığın çok azdır normalde.

• biri soru tutturma mi dedi
    biyolojide sistem kimyada organik fizikte optik cikacak

• Fizikte Sağ el kuralından 1-2 soru çıkacak, sorular şu şekilde olabilir:

1-indüksiyon akımı, lenz kanunu (artar/azalır hangisi doğrudur)
    2-manyetik alan içindeki elektrik yüklü cismin periyodik hareketi
  • BİR BİYOLOJİ OLİMPİYATÇISI OLARAK BİYOLOJİ TAHMİNLERİMİ YAZAYIM :

1) MİKROTÜRBÜL ARAFİLAMENT GELCEK
    2) HORMON EKSİKLİĞİ FAZLALIĞI HASTALIKLARI
    3) DUYU ORGANLARINDAN KULAĞIN YAPISINDAN GELECEK
    4)ÜREME GELİİŞME GELİRSE SPERM OLUŞUMU VE YUMURTA OLUŞUMUNDA İSİMLER GELİR
    5)EKOLOJİDE SİMBİYOTİK İLİŞKLİER
    6)BASİST SOLUNUM VE FOTOSENTEZ SORUSU
    7)KURBAĞALARDA KALP YAPISI ÇIKACAK. DİKKAT SADECE AKCİĞER TOPLARINDA TEMİZ KAN VAR DİKKAT
    8)BİYOLOJİ GENEL ANLAMIYLA DİKKAT İSTİYEN SORULARDAN OLUŞACAK

BAKALIM NELER GELECEK BAŞARILAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLieNWare1

İki ozdes yuumurtadan biri haliya biri mermere atiliyor uygulanan itmeler ve uygulanan kuvvetleri karsilastiriniz

Sinavda gorusuruz

bizim dersane sınavında cıkmıstı :D itmeler eşit kuvvetler mermer>halı mıydı ?
  • herkes son gunlerde ne ogrendiyse yazmis. cok ucmussunuz % 90i cikmaz bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: -satürn

herkes son gunlerde ne ogrendiyse yazmis. cok ucmussunuz % 90i cikmaz bence.

%90 geçmiş yıllarda çıkmış konu ve sorular zaten. Gelme ihtimali çok yüksek. Ben ve benim gibi bir çok kişi tekrar yapmış oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yosuua

quote:

Orijinalden alıntı: -satürn

herkes son gunlerde ne ogrendiyse yazmis. cok ucmussunuz % 90i cikmaz bence.

%90 geçmiş yıllarda çıkmış konu ve sorular zaten. Gelme ihtimali çok yüksek. Ben ve benim gibi bir çok kişi tekrar yapmış oldu.

oke

• epoksit geçen yıl sanırım bir soruda vardı ve soru iptal oldu meb kitabında epoksit var ama sadece basit bir tanım şeklinde. çıkacağını düşünmüyorum. fizikteyse çok farklı şeyler olabilir çünkü geçen yıla kadar o kadar fazla sözel soru içeren bir sınav olmamıştı ve kimseninde tahmin ettiğini düşünmüyorum. ha dershaneler ne olur ne olmaz çıkar diye mutlaka anlatmıştır sözelleri ama bir tane fizik öğretmeni çıkıp en son 93 yılında sorulmuş olan çekirdek fiziği konusundan bu yıl soru çıkabilir diye söylemiş olmasını geçin düşünmüş olmasına bile ihtimal vermiyorum ki geçen yıl bu konudan 3 soru çıktı.
  • cevherden metal elde etme basamaklarıyla ilgili bi soru. banko.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iremyazici_

epoksit geçen yıl sanırım bir soruda vardı ve soru iptal oldu meb kitabında epoksit var ama sadece basit bir tanım şeklinde. çıkacağını düşünmüyorum. fizikteyse çok farklı şeyler olabilir çünkü geçen yıla kadar o kadar fazla sözel soru içeren bir sınav olmamıştı ve kimseninde tahmin ettiğini düşünmüyorum. ha dershaneler ne olur ne olmaz çıkar diye mutlaka anlatmıştır sözelleri ama bir tane fizik öğretmeni çıkıp en son 93 yılında sorulmuş olan çekirdek fiziği konusundan bu yıl soru çıkabilir diye söylemiş olmasını geçin düşünmüş olmasına bile ihtimal vermiyorum ki geçen yıl bu konudan 3 soru çıktı.

Soru iptal olmadı.İptal olan 2 soru var.Biri ebüliyoskopi sorusu diğer ise N As sorusu.Bilmeden konuşmayalım.

• aklımda bi soru var ama cevabı yok hem cevap da vermiş olursunuz.

sıcaklık reaksiyon entalpisini değiştirir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wiggins22

quote:

epoksit geçen yıl sanırım bir soruda vardı ve soru iptal oldu meb kitabında epoksit var ama sadece basit bir tanım şeklinde. çıkacağını düşünmüyorum. fizikteyse çok farklı şeyler olabilir çünkü geçen yıla kadar o kadar fazla sözel soru içeren bir sınav olmamıştı ve kimseninde tahmin ettiğini düşünmüyorum. ha dershaneler ne olur ne olmaz çıkar diye mutlaka anlatmıştır sözelleri ama bir tane fizik öğretmeni çıkıp en son 93 yılında sorulmuş olan çekirdek fiziği konusundan bu yıl soru çıkabilir diye söylemiş olmasını geçin düşünmüş olmasına bile ihtimal vermiyorum ki geçen yıl bu konudan 3 soru çıktı.

Soru iptal olmadı.İptal olan 2 soru var.Biri ebüliyoskopi sorusu diğer ise N As sorusu.Bilmeden konuşmayalım.

geçen sene tek bir soru iptal olmadı mı o da bileşikler vermiş etil alkol falan kaynama noktası sorusu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gianuzzi Yarımayı

quote:

Orijinalden alıntı: Wiggins22

quote:

geçen sene tek bir soru iptal olmadı mı o da bileşikler vermiş etil alkol falan kaynama noktası sorusu?

+ N-As-P sorusu iptal oldu.N'in özel bir durumu var elektronegatifliği pozitif.Bu da tüm ametallere göre daha küçük olmasına sebep oluyor.Şıklarda en fazla N diyordu;o doğruydu.Fakat soru iptal edildi.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.