Şimdi Ara

Soraka, the starchild. Elo hell'den çıkış. [rehber] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
4.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten bir support 6 slotuda dolduramaz bence masteryler 0/0/30 (utility) olmalı.
    Rehber güzel burdan hiç support oynamamışlara sesleniyorum hayatta farklı zevkleride tatmak lazım

Not: son maçımda soraka oynamıştım tam shurelya çıktım kazandık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel rehber. Şöyle bir taktik uygulanabilir;
    Eğer karşınıza janna olarak support varsa öncelikle takıma Ms gerekli bu yüzden;
    Shurelya's Reveire almak gerekiyor.
    Daha sonra bot lanede karşı tarafın kulesi yıkıldıktan sonra genellikle oyun ortada devam ediyor ve;
    Aegis of the Legion ardından
    Locked of the iron solari(Kesinlikle supportta bulunması gereken item)

Ben oyunlarımın çoğunu soraka ile oynarım.Takıma katkısı gerçekten fazla. Ama eğer runeniz yoksa ve henüz alışamadıysanız Ranked oyununa girmeyin.Elo Hell'den çıkmak yerine daha çok girebilirsiniz :)

Bu arada sorakayla en uyumlu şampiyon graves ve Gp'dir. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NDS

Zaten bir support 6 slotuda dolduramaz bence masteryler 0/0/30 (utility) olmalı.
    Rehber güzel burdan hiç support oynamamışlara sesleniyorum hayatta farklı zevkleride tatmak lazım

sorakada 8 offense vermek çok önemli 8/0/22 olunca masteriesten %10 cd kapmış oluyoruz buda healı 2 saniye daha kısa atıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Gurcellonline

Eklendi

Runeleride boyle olsunmu :D
     Soraka, the starchild. Elo hell'den çıkış. [rehber]

Mastery de bu boyle olsunmu :D

Bu lazımdı teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lien-

quote:

Zaten bir support 6 slotuda dolduramaz bence masteryler 0/0/30 (utility) olmalı.

sorakada 8 offense vermek çok önemli 8/0/22 olunca masteriesten %10 cd kapmış oluyoruz buda healı 2 saniye daha kısa atıyorsun

Zaten Bot ve shurelya ile %30cd kazanıyorsun üstüne cd rune'ler ve masterydekiler eklenince SINIR olan %40ı geçiyorsun yani 8/0/22 yapmak saçma

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lien-

quote:

Zaten Bot ve shurelya ile %30cd kazanıyorsun üstüne cd rune'ler ve masterydekiler eklenince SINIR olan %40ı geçiyorsun yani 8/0/22 yapmak saçma

sende botu mercury felan yaparsın(ben öyle yapıyorum) 2 saniye daha kısa heal lanede bayağı etkili oluyor denemeni öneririm

• Güzel bi build olmus eline sağlık dediklerini denicem
  • ap si çok can yakıyor onuda deneyin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrunKeNN PunK

düşük elolarda support iş yapmaz bence. adam oynamayı bilmiyorsa lane de ne kadar kasarsa kassın team fightta iş yapamaz. bu durumda carry yi kendin alıp takımı taşırsan daha avantajlı olabilirsin.

Çok komiksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: safazx

Herkese selamlar!
    Açıkcası forumda böyle rehber yapmak gibi niyetlerim yoktu. ancak forumun yarısının elo hell'de olması ve kurtulamamaları beni rehber yapmaya itti.

QQQ

Neden support?

çünkü özellikle son pick'e kalan kişinin elo bakımından en fakir olması ve yüksek ihtimalle kötü bir oyuncu çıkması muhtemel oluyor. Aslında siz support pickleyerek birden fazla sorunu ortadan kaldırıyorsunuz.
    1.si kötü bir support lane'de de late gamede de takımın yenilmesinin 1. nedenidir. Örneğin iyi bir supportun counter jungle bölgelerine koyucağı hayati bir ward team fight'a 4e5 sokup oyunu kazanmanızı sağlayabilir.
    2.si son pick'e kalıp support almayan insanların anneleriyle hepimiz tanışmışızdır heralde . böyle durumlarda leave de atamıyorsanız direk free elo kaybı yaşıyoruz. bunu da ortadan kaldırıyoruz.

Tabi yazdıklarım her zaman support veya soraka olun demek değil. eğer ilk 2pick'deyseniz kendinizi supportla harcamanız takım adına bir kar sağlamicaktır. ancak özellikle son 3 pick'ten biriyseniz support almanız elo hellden çıkış biletiniz olabilir.

Peki anladım, ama neden soraka?

öncelikle fakir zengin demeden her kesime hitap ediyor. yani 450 ip karşılığında bu kadar donanımlı bir support alabilmek varken(2x heal, silence aoe magic pen, aura mr) , özellikle başka bi support'a para biriktirmek akıl karı olmuyor.(tabi eğer 2k+ elo da supportluk görevinde değilseniz.)

peşin edit: sık sorulan başka sorular gelirse güncelleyeceğim.

Peki karakterimizi tanıyalım.

Consecration : Soraka 1000 range içerisindeki dostlarına 16 magic resist katar.

Soraka'nın neden support olduğunun en iyi göstergelerinden biri . Küçük gibi gözüksede takım olarak baz alırsak 80 magic resist katması karşı taraf için hiç hoş birşey değil :)

Starcall : Soraka yakındaki düşmanlara 60/85/110/135/160 (+%40 ap) magic damage vurur ve onların magic resistini 8/9/10/11/12 düşürür. etki 10 kere üst üste eklenebilir.

Soraka'nın teamfighttı kolaylaştıran skillerinden biri daha. verdiği damage küçük gibi gözüksede aslında etkisi yadırganamicak kadar az. stacklenme durumu teamfight uzarsa takım için işleri çok kolay bir hale getiriyor. olmaz ya ama bir düşünün 10x12 stackleyebildiğinizi :)

Astral blessing : Soraka kendisini yada bir dostunu iyileştirir 70/140/210/280/350 (+%45 ap) kadar healler ve ona 25/50/75/100/125 ekstra armor verir.

Lane'imizdeki sustaini sağlayan skillerimizden ilki. Verdiği heal'ın carry'i lane de tutmasına mı değiniyim, yoksa verdiği ekstra armoru team fight' ta carry'e atıp ölümsüzlüğe ermesine mi bilemedim. :)

Infuse : Eğer dosta tıklanırsa 40/80/120/160/200 mana verir. eğer düşmana tıklanırsa 50/100/150/200/250 (+%75ap) magic damage vurur ve onu 1.5/1.75/2/2.25/2.5 sn. silence etkisine sokar.

Soraka'yı soraka yapan yegane skillimiz. Sustain skillerimzden 2.si ve en etkilisi. Ashe ezreal gibi mana sıkıntısı çekmeye uygun carry'lerin yegane dostu. Alistar blitz gibi cc supportların yegane düşmanı.

Wish : Soraka bütün dostlarını aynı anda 200/320/440 (+%70ap) kadar healler. Haritanın neresinde olduğunun bir önemi yoktur. global bir ultidir.

Neden janna değil'de soraka sorusunun cevaplarından biri aslında bu ulti. Bütün haritaya aynı anda 500 heal atabildiğinizi bir düşünün. Team fight ve 1e1 kapışmalarının kader değiştiricisi. (şu oyundaki tek rakibi shen'in ultisidir heralde :) )

Fasulyenin faydaları :

+ Koridorda uzun değil, ÇOK uzun sustain
    + Mana yutan carrylerin dostu
    + Efektif silence
    + Aoe magic pen yardımıyla kolay asistler.
    + Takım oyunu oynamak isteyenler için en iyi support.
    + Global ulti

Sigaranın zararları :

- Early game de cooldown sıkıntısı
    - Infuse'u ( e ) kendisine basamıyor (nerf yedi bu konuda)
    - Kolay focus yiyebiliyor.

Genel taktikler ve build :

Lane'deyken (early-mid game) :

/>
    + pot + pot +
    />
    +
    />
    başlangıcıyla gidiyoruz.

amacımız sadece ve sadece carry'nin farm yapması. Bunu engelleyecek her türlü şeyi engellemeliyiz.

- Karşı tarafın supportu ward koyduktan sonra mor wardı mızı koymalıyız. gelicek ganklerden haberlerinin olmamasını sağlamak bundan geçiyor
    - E skilli no cost. yani mana kullanmıyor. Eğer ashe ezreal gibi bir carry'leysek e'yi mümkün olduğunca cooldown'da tutun. Adama spamleyin demiyorum ama ona yakın davranın :)
    - E skillini karşı tarafın supportuna atmalısınız. Carry basic atack yaptığı için (ezreal talon gibi bir castersa başka tabiki) silence'ın çok da bir etkisi olmayacaktır.
    - W skilliyle lanedeki arkadasınızın canını kontrol edicek olan sizsiniz. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

sonraki itemlarımız : Sırasıyla bu şekilde olucak ve her base'e döndüğünüzde bunlardan biri + 2ward alıcak şekilde b çekin. Eğer alamıyorsanız lane'de kalmaya devam edin. Ama özellikle filozof taşını alabildiğiniz an kesinlikle base yapın. pasif etkisi çok önemli

/>
    />
    />
    />
    />

Late game team fight taktik ve itemlar :

genel amacımız carry'lerin ikisini de korumak. ve her yeri wardlamak

- E'yi ya karşı tarafın ap casterına W'yu canı azalan ad carryimize atın.
    - R yani ultinin zamanlaması çok önemli. canlar yarıyı geçtiyse cc yeme olasılığınız arrtığından ultiyi kullanın.
    - amacınız ulti atmadan ölmemek olsun.
    - Team fight'da q spamleyin ama sadece q q q yaparken diğer skiller cdr den çıkarsa atmayı kesinlikle unutmayın.
    - Baron, drake , blue, red gibi spesifik yerlere mor wardlar koyun.
    - unutmayın ne kadar ward o kadar kolay team fight.

Son build :

/>
    />
    />
    />
    />
    />

bunların yanına oracle's ve sınırsız ward koymayı unutmayın :)
    edit : Build seçme bir build aslında. herkesin zevkine kalmış, 6.slot'da bol bol ward olması gerekiyor. Ve her oyun elbetteki bu build olmamalı. karşı tarafa göre build dizmek elbetteki en mantıklısı. !

Son olarak bir örnek :

yazarın son sözleri : şimdilik benden bu kadar. İleriki günlerde konunun aktifliğine göre eklemeler yapmaya çalışacağım. Kalın sağlıcakla

edit1: düzeltme

Starcall'ın 2. paragrafında ".. etkisi yadırganamayacak kadar 'fazla' " olarak düzelt. Gözünden kaçmış küçük bir eksik .)

• Dikkatimi talonla 21 gittiğin maç yenil feedlediğin maç yen :D :D

• Randuin fon yerine (ya da öncesinde) zeke's herald ya da wota daha yararlı olabilir takım için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurcakir

Güzel rehber. Şöyle bir taktik uygulanabilir;
    Eğer karşınıza janna olarak support varsa öncelikle takıma Ms gerekli bu yüzden;
    Shurelya's Reveire almak gerekiyor.
    Daha sonra bot lanede karşı tarafın kulesi yıkıldıktan sonra genellikle oyun ortada devam ediyor ve;
    Aegis of the Legion ardından
    Locked of the iron solari(Kesinlikle supportta bulunması gereken item)

Ben oyunlarımın çoğunu soraka ile oynarım.Takıma katkısı gerçekten fazla. Ama eğer runeniz yoksa ve henüz alışamadıysanız Ranked oyununa girmeyin.Elo Hell'den çıkmak yerine daha çok girebilirsiniz :)

Bu arada sorakayla en uyumlu şampiyon graves ve Gp'dir. :)

Son dediğin çok iyi olmuş. Özellikle Graves - Soraka..Bu ikili oynamayı biliyorlarsa ve birbirleriyle uyumlu oynuyorlarsa zehir ediyorlar oyunu. Graves pasif + Soraka pasif de çok uyumlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerwaguss

quote:

Orijinalden alıntı: Lwou

Bir Support asla 6 Slot'unu da doldurmaz.

Kalın yazınca daha da havalı oluyosun qnq

Benim bütün mesajlarım böyledir ayrıca bu sizi ilgilendirmez çocukça tavırlarınızı başkaları üzerinde kullanın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lwou -- 29 Mayıs 2012; 21:52:10 >
  • Güzel konu olmuş 1 senelik oyuncuyum hala support oynamayı bilmem Soraka açık bile değil ben de bi yerden başlamanın vakti gelmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galaxix

quote:

Orijinalden alıntı: Gurcellonline

Eklendi

Runeleride boyle olsunmu :D

Mastery de bu boyle olsunmu :D

Bu lazımdı teşekkürler.

sakın masterieleri böyle yapma.. crep kesmediğin için ekstra exe ver ward alanıda çok genişletmediği için gereksiz (kaynak: reddit) evimde bilgisayarım kötü olduğu için gösterip yardım edemiyorum kusura bakmayın

• oyunda Soraka'yı ilk günden beri hiç sevmiyodum, ama ranked oynadığımda support kavgaları çok olduğu için Janna ve Soraka aldım. Soraka'yla 2 oyun attım, ikisinde de çok iyi oynadım, garip ama çok eğlenceli geldi hem support hem soraka oynamak. Tavsiye ederim :)
  • Jannanin ultisi seni 5 kişinin arasından kurtarır,ama soraka kurtaramaz.
  • yorumlar için teşekkürler arkadaslar. normal game'de çok oynasamda ranked'de denemiyordum. bugün iyi sonuçlar alınca açtım bu başlığı. yarın sabah ilk iş masteries runes gibi konulara da değinmek olucak.

gecenin son fotoğrafı :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safazx -- 30 Mayıs 2012; 2:14:44 >
  • Soraka late de useless kalıyor gibi aslında.Daha iyi supportlar var bence.Janna ve Lulu daha işe yarıyor bana göre.Güzel rehber olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.