Şimdi Ara

Sony yeni amiral gemisi Xperia 1 III'ü tanıttı: Snapdragon 888, 4K ekran ve gelişmiş kamera (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
3.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xperia 1 Mark 3

• yc#1 kullanıcısına yanıt
    Sağolun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tasarım gerçekten iyi olmuş bence ama ekran biraz abartı olmuş çözünürlük ve boyut olarak böyle giderse bu Android piyasasında iki seneye kalmaz 8" telefonları görmeye başlarız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskikarateci kullanıcısına yanıt
    telefonlarını kullandın mı peki? kasıyor diyorsun. eski telefonları kasıyor olabilir ama yeni telefonları gayet iyi YouTube'da vs. araştırmıştım ve süperdi. sen OLED 4K ekranı kullanmıyor ve işine yaramıyor olabilir ama sırf bu yüzden özelliği koymasınlar diyemezsin ve gereksiz göremezsin. 6.5 inclik takoz kullanmak istemiyorsan kullanma kullan diyen olmadı. ayrıca o takoz dediğin performansta baya iyi. evet apple rekorları ortada performansta geride kalma rekorları var appleın biliyorum

• joven kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarı ile çözünürlüğü ayarlayabiliyoruz. mesela pil hızlı biterse düşürebilirsin illa 4K olmak zorunda değil

• CircassiaN98 C kullanıcısına yanıt
    4K ekran ama bence güzel r özellik olmuş kimine göre değişir. sana gereksiz geliyor olabilir ama kimi beğenir ama daha fazla para ödüyoruz o dediğin doğru.

• palamutix P kullanıcısına yanıt
    kalın olunca da bu sefer telefonlar çok kalın deniliyor adamlar nasıl yapacaklarını şaşırdılar. mesela S20 Ultra Note 20 Ultra telefonlarına çok kalın demişlerdi Sony ince yaptı bu seferde çok ince oldu.

• samuray_x S kullanıcısına yanıt
    yorumda diğer insanlar da diyordu Sony 4000mAh batarya da bile güç tüketimini aza indiriyor diye bunda da öyle olacaktır muhtemelen. ama kullanırken süre az gelirse bildiğim kadarıyla ekran çözünürlüğü düşürebiliyorsun öyle bir çare bulunabilir ve OLED ekran olduğu için koyu temada daha az şarj yiyecektir.

• mck94 kullanıcısına yanıt
    seri yaptıkları içindir şöyle bildiğim kadarı ile 4K ekran sadece Xperia 1 serisinde var Xperia 5 vs. onların özelliklerinde 4K ekran yazmıyordu o yüzden olabilir başka bir isimde koyabilirlerdi ama bunu tercih etmişler

• yazıp yazıp engelliyorlar ne değişik tipler türedi yahu.

• GHOSTEAGLE00 kullanıcısına yanıt

Ben en çok çerçeve kalınlığında ve 21/9 ekran formuna takıldım

• palamutix P kullanıcısına yanıt
    yani tabi kimine göre değişir tipi

• Hocam ne çok kişiden bahsettiniz öyle
    Edit : Samimi olsun diye sonuna emojicon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-693ABB98A -- 14 Nisan 2021; 20:7:32 >
  • valla knk buradaki ler hiçbirşey bazen YouTube'da Instagram'da vs. birileri ile tartışıyoruz öyle uzun yanıtlar veriyorum ki aynı roman gibi ve birtane de yazmıyorum baya 9-10 yanıt ve bu 1 kişiye diğerlerine de ayrı yazıyorum hatta bazen inanıp inanmamak sana kalmış aynı anda 10-15-20 kişi ile bile tartıştığım oluyor bazen yazdıkça yazasım geliyor

• CircassiaN98 C kullanıcısına yanıt

Her şey kâğıt üzerinde olduğu gibi işlemiyor, Xperia XZ Premium kullandığımda aradaki farkı gözlerimle görmüştüm. Kaldı ki şu ana göre çok daha eski teknoloji o telefondaki ekran ve sizin küçük dediğiniz boyuttan da küçük.

O yüzden kâğıt üzeri veriler belli yere kadar sizi götürür, deneyim ise varış noktasıdır. Özellikle gerçek 4K filmler izlediğinizde diğer ekranların tatmin etmeyişi belli bir süre geçmiyor. Ayrıca bu modelde belirtilen ekran teknolojileri çok daha üstün ve 120hz arayüz ile muazzam olacak. Şarj herkes için sorun değil, önemliyse zaten 2K veya FHD ekran olan cihaza gider, bu telefonu almaz olur biter...

Benide bilen bilmez! yazdığım konu ya kilitlenir yada birden bire 3000 kusur mesajı olan üye Yok olur

Edit : Bunu niye yazdım ?

• valla knk hiçbirşey anlamadım ¿

• Citizen hesabını korusun

• Clusive kullanıcısına yanıt
    Her şey kağıt üzerinde olduğu gibi işlemiyor kısmını bana neden yazdınız onu anlamadım.Zaten benim argümanım buydu.Kağıt üzerinde rakamlar değişecek ama pratikte bir fark göremeyeceksiniz.Gözlerinizle gördüğünüz farkı tam olarak anlatır mısınız lütfen?Çünkü anlattığım durum teknik olarak mecburen geçerli.Yani insan gözünün 6.5 inch ekranda 4k ile 2k çözünürlük arasındaki farkı anlaması imkansız.Deneyim demeyelim varış noktasına pratik diyelim.Çünkü deneyim subjektif yorumlara çok açık.Özellikle de kişiler arasında iyi anlayışı, teknik bilgi, doğru bilgi gibi kavramlar farklı karşılığa sahip olacağı için birinin eline bir telefon alıp ekranı iyiymiş demesinin aslında rasyonel olarak hiçbir karşılığı yok.Çünkü bu konular fazlasıyla teknik konular dolayısıyla pratikteki performansları da teknik olarak ölçülebilen konular.Örneğin işlemci tarafında kağıt üzerinde yazılanlar kabaca fikir verir ancak en nihayetinde çeşitli benchmarkla sokarak pratikte nasıl performans verdiklerini ölçeriz.Ve bir kullanıcının eline alıp biraz kurcalayıp işlemcisi hızlıymış ya da yavaşmış şeklinde yorum yapmasını beklemeyiz yapsa da pek takmayız.Aslında işlemciler için bu mantık hemen hemen yaygınlaşmış durumda.Ancak ekran, ses gibi konularda insanlar sanki bunların başarımları ölçülemiyormuş gibi davranıyorlar.Bunun en büyük sorumluları da ülkemizde teknoloji incelemesi yapıyormuş gibi gözüküp aslında hemen hemen hiçbir rasyonel derinliğe sahip olmayan yorumlarla milyonlar izlenen siteler kanallardır.Bugün bu söylediğim teknik detaylara inen içerikler için gsmarena gibi yabancı içeriklere başvurulmak zorunda.Dolayısıyla çok az insan işin bu tarafına geçiyor ve doğal olarak bu alanlarda daha bilinmez, daha büyülü bir hava esmeye başlıyor.Biraz konudan saptım.Konumuz aslında bu detaylarla çok da bağlantılı değil.Çünkü çözünürlük zaten nicel bir değer dolayısıyla direkt bir matematikle bahsettiğim durum anlaşılabilir.Mantıken inch başına düşen piksel miktarının artışı sonsuza kadar fark yaratmayacaktır.İşte bu noktaya ulaşıldığından bahsediyorum.İki ekran arasında fark hissetmeniz bu bir sürü parametreden herhangi birine bağlı olabilir.Hatta oynattığınız içeriğin kalitesine kadar değişebilir.Hissettiğinizi düşündüğünüz şeyin piksel sayısı farkı olduğundan emin olun.Ki tekrar söylüyorum bu mümkün değil eğer büyüteçle ya da vr ile bakmıyorsanız.Daha iyi hdr deneyimi sağlanmış olabilir.Daha çok renk gamutu kapsanmış olabilir.Ya da algınızda iyi ekran olarak oturttuğunuz ekran aslında renkleri doğru değil biraz fazla renk saturasyonuna sahip ekran olmuş ve bununla karşılaşmış olabilirsiniz.

Bahsettiğim durum kişiye göre değişebilecek bir durum değil.Teknik bir zorunluluktur.Dolayısıyla bana öyle geliyor tarzı öznel bir ifade kurmadan anlattım.Fizik kanunları değişmediği ya da gözlerimiz mutasyonla level atlamadığı sürece bu boyutlarda ekranlarda 4k çözünürlüğün algılanabilir bir karşılığı yok.Çünkü bu parlaklık gibi renk üretimi gibi bir konu değil.Dolayısıyla 4k ekran bence güzel özellik derken aslında 2k ekranla yan yana koyduğumda farkını söyleyemeyeceğiniz bir özellikten bahsediyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.