Şimdi Ara

Sony Xperia Z5 Premium kulaklık girişi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
12.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Z5 cihazım bugün ıslandı ve o zamandan beri kulaklık takılı olmamasına rağmen 2-3 saniyede bir takılıp, çıkarılmış gibi algılıyor ne yapmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı sorun bendede var normalmi bilmiyorum

• Kardeşim telefonu kapat ve kurumasını bekle, nemli kalmasını engellemek için biraz pirincin içinede tutabilirsin. Ayrıca herkes çok zararlı falan diyor ama ben z3+ ım ıslanınca havluya silip kapatıp "uzaktan uzaktan" kurutma makinesiyle güzelce kurutuyorum. Sonrada soğumasını bekleyip açıyorum. Bir sorun kalmıyor.
  • Bendede z5 krom modeli var kulaklık takılı olmamasına rağmen "Takıldı/Çıkarıldı" diye bildirim geldi sürekli ve ondan sonrasında Soket çalışmamaya başladı. Şuan kulaklık ile şarkı dinliyemiyorum.

• ByCeLLaT kullanıcısına yanıt
    tek çözüm kulaklık fişine kontak sprayi sıkıp kulaklık soketine sokup çevirip çıkartıp takmak... yada pamuklu çubukla yap...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    Sakın ola kulaklık girişine kontak sprey ile müdahale etmeyin. kontak spreyin ekrana zarar verme riski var.
  • Telefona herhangi bi sprey sıkılmaz heryere azarar verir. Pirincin içinde 1 gün bekletin. Kulaklığı cebinizde zorlamayın. Jack zorlanmasın asla. Takıp çıkarırken kibar olun 5 konnektörlü ve içerde 5 pin var yalama olur. Kulaklık takılıyken fişi tutup sağa sola döndürmeyin. Pinler gerginliğini kaybeder temassızlık olur. Takıldı çıkarıldı yapması temassızlıktan jack değişecek.
  • Benim Z5'de olmuştu.Pirincin içinde 5-6 saat beklettim sonra düzeldi hocam. Ondan sonrada bir daha su temas ettirmedim :D
  • Suya dayanıklılığı vardı birde peh.

• eldor kullanıcısına yanıt
    Soundabout indir. mediaaudio aç wired headphones seç. sound about service te no-status seç. çalışıyor. Sorun yazılımsal. ben yaptım oldu. haberiniz olsun

• aydıntas A kullanıcısına yanıt
    Bugün durduk yere kulaklık çalışmamaya başladı dediğini uyguladım. İnternetten orjinal kullaklık bakarken tekrar çalışması mucize gibi geldi teşekkürler sipimin
  • aydıntas A kullanıcısına yanıt
    Biraz erken sevinmişim heralde, mikrofon çalışmıyor, kulaklık da çalışırken gidip gidip geliyor çözemedim. Servise göndersek sorun gidiyor mu ? Ben bu telefonu suya felan da sokmadım bu hayırdır ya şimdi durduk yere.
  • Yeni kulaklık aldım 1 hafta kullandım şuan o da çalışmıyor.
  • Soundabout indir. mediaaudio aç wired headphones seç. sound about service te no-status seç. çalışıyor. Sorun yazılımsal. ben yaptım oldu. haberiniz olsun.

İnternetten buldum ve işe yaradığını söylüyor herkes.
  • Soundabout geçici bir çözüm, ben sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum

• Arkadaşlar bu problemden dolayı telefonu servise gönderip sonuç alan var mı? Servis saçmalayarak kullanıcı hatası falan diyormuş bu arızaya. Ben neredeyse bir senedir kulaklık kullananamıyorum. Sound about programı da kulaklık çalıştırıyor hoparlör çalışmıyor o an bi telefon gelse ahize çalışmıyor. Bu program sayesinde çalışıyor olması sorunun yazılımsal olduğunu da gösteriyor. Çözüm olarak ne buldunuz?

• herkes_gibi_ kullanıcısına yanıt
    benim de son 1 aydır böyle bir problemim var temassızlık olduğunu sanıyordum. Servise göndermeyi düşünüyordum bende. Siz ne yaptınız? Sonuç alabilen var mı?
  • sony z 5 aldığıma çok pişmanım. söyledikleri gibi sounabout yükleyip uygun ayarda kulaklık çalışıyor fakat kulaklığı çıkardığında dışa ses vermiyor. sonra soundabout u açıp başka bir ayar yapıyorsun o zaman dışa ses veriyor ancak kulaklık gidiyor. yok böyle saçmalık. siz siz olun eşe dosta söyleyin sony telefondan uzak dursunlar. sorun sadece bende sanıyordum bir baktımki internette sony nin kulaklık problemi olay olmuş.
  • SONY XPERIA Z5 PREMIUM TELEFONUMDA KULAKLIK SORUNU VARDI. GARANTİ SÜRESİ SONA ERMEDEN K.V.K. SERVİSİNE GÖNDERDİM. JACK GİRİŞİ DEĞİŞTİRİLİP GERİ GÖNDERİLDİ. ŞİMDİLİK KULAKLIK SORUNSUZ ÇALIŞIYOR AMA İLERİDE TEKRAR AYNI SORUNU YAŞAYACAĞIM HİSSİ VAR İÇİMDE. AYRICA TELEFONU GARANTİYE ORİJİNAL KUTUSU İÇİNDE GARANTİ BELGELİ VE FATURALI OLARAK GÖNDERMİŞTİM. BANA GERİ GÖNDERDİKLERİNDE KVK KUTUSU İÇERİSİNDE SADECE TELEFON VARDI DİĞER BELGELER SANIRIM KAYBOLDU. GARANTİYE TELEFON GÖNDERİRKEN SİZ DE BU HUSUSA DİKKAT EDİN DERİM.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.