Şimdi Ara

Sony Xperia Z5 hakkında deneyimlerim... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar geçtiğimiz hafta aldığım Xperia Z5 telefonumu alır almaz android 6.0 kurdum. Dolayısıyla 5.1.1 ile herhangi bir deneme şansım olmadı.
    Güncellemeden sonra pc compainon ile onar diyerek temiz kurulum yaptım.
    Aldığım günden beri gözlemlediğim kadarıya şarj konusunda ciddi problemim var. En son bugün hesaplama yoluna gittim.
    Az önce telefonun pil kullanımı menüsünü açtım ve kullanılan bütün güç tüketimlerini topladım.
    Telefonun gösterdiği bana yaklaşık 1000mh güç kullanımı yaptığımdı.
    Aldığım ekran süresi ise 1 saat 27dk. Kalan şarjım kaç diye sorarsanız:

%36 - Sadece %36
    Dolayısıyla bu şarj akşamı bile çıkartmayacak ve ekran süresinden anladığımız kadarıyla fazla kullanmamama rağmen.
    Bazı arkadaşlar çekim gücü wifi vb yolları söyleyeceklerdir. ben onlar söylemeden cevap vereyim. telefonu 3g nin sürekli yüksek çekim gücüyle çektiği yerde kullanıyorum. ofisin içinde wifi var, ofisten çıktığımda da 3g açık.
    Oyun falan hiç oynamam zaten. Bu konuyu yazdığım sırada telefonu elime aldım ve ekranı açar açmaz şarj %35 e düştü. kafayı yiyeceğim.
    bilenler bilir akıllı telefonda sürekli sony kullandım, bütün telefonlarımda root işlemleri custom romlar kernel flashlamalar falan herşeyi yaptım. bunu söylememin sebebi bilinçsiz bir kullanıcı olmadığımı sizlere belirtmek yanlış anlaşılmasın.
    Sırasıyla Arc - S - Z - Z2 - Z3 ve şimdi de Z5. ancak bu kadar rezalet bir şarj olayı görmedim.
    Sizlere bu konuyla ilgili sorum:
    sizce daha 1 ay dolmamışken telefonu servise yollasam mı yoksa akşam yine telefonu onar diyerek temiz kurulum yaparak bir daha mı denesem?

Parmak izi okuyucu ile ilgili sorunum ise,
    5 adet parmak izi kodlamasının tamamına sadece iki parmağım ile (sol el işaret ve orta parmak) her şeklini kaydettim. o tuşu sadece o parmaklarımla kullandığım için sağını solunu üstünü altını telefona tanıtmadığım yeri kalmadı, ancak,

arkadaşlar 10 denemede 1 kere parmağımı tanıyor, bazen inat ediyor onu da tanımıyor. sizlerde de bu parmak izi okuyucu bu kadar randımansız mı çalışıyor? yoksa sorun benim telefonda mı?

bu iki konuyla ilgili yardımcı olup fikir verebilecek arkadaşlar olursa sevinirim. sorunların çözülmemesi halinde salı günü telefonu servise yollamayı düşünüyorum (telefonu turkcellden aldım bildiğim kadarıyla ilk 1 ayda sorunlar olduğu zaman servis testlerinde gerçekten bu sorunlar var ise değişim oluyormuş)

yardımlarınız için herkese teşekkür eder, iyi günler dilerim
    0 | |

• erolkan kullanıcısına yanıt
    5,2 inç galiba. cepte falan taşıması rahat mı.el de kullanması
  • hayırlı olsun ama mesajları tek yerde toplasan bi de resimleri simage yapsan daha rahat okunur konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: asım2

5,2 inç galiba. cepte falan taşıması rahat mı.el de kullanması

Elde tutması ve taşıması bence gayet rahat.. Ama z5 premıum olsaydı bu kadar rahat olmazdı emin olun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bacardi_mojito

Arkadaşlar geçtiğimiz hafta aldığım Xperia Z5 telefonumu alır almaz android 6.0 kurdum. Dolayısıyla 5.1.1 ile herhangi bir deneme şansım olmadı.
    Güncellemeden sonra pc compainon ile onar diyerek temiz kurulum yaptım.
    Aldığım günden beri gözlemlediğim kadarıya şarj konusunda ciddi problemim var. En son bugün hesaplama yoluna gittim.
    Az önce telefonun pil kullanımı menüsünü açtım ve kullanılan bütün güç tüketimlerini topladım.
    Telefonun gösterdiği bana yaklaşık 1000mh güç kullanımı yaptığımdı.
    Aldığım ekran süresi ise 1 saat 27dk. Kalan şarjım kaç diye sorarsanız:

%36 - Sadece %36
    Dolayısıyla bu şarj akşamı bile çıkartmayacak ve ekran süresinden anladığımız kadarıyla fazla kullanmamama rağmen.
    Bazı arkadaşlar çekim gücü wifi vb yolları söyleyeceklerdir. ben onlar söylemeden cevap vereyim. telefonu 3g nin sürekli yüksek çekim gücüyle çektiği yerde kullanıyorum. ofisin içinde wifi var, ofisten çıktığımda da 3g açık.
    Oyun falan hiç oynamam zaten. Bu konuyu yazdığım sırada telefonu elime aldım ve ekranı açar açmaz şarj %35 e düştü. kafayı yiyeceğim.
    bilenler bilir akıllı telefonda sürekli sony kullandım, bütün telefonlarımda root işlemleri custom romlar kernel flashlamalar falan herşeyi yaptım. bunu söylememin sebebi bilinçsiz bir kullanıcı olmadığımı sizlere belirtmek yanlış anlaşılmasın.
    Sırasıyla Arc - S - Z - Z2 - Z3 ve şimdi de Z5. ancak bu kadar rezalet bir şarj olayı görmedim.
    Sizlere bu konuyla ilgili sorum:
    sizce daha 1 ay dolmamışken telefonu servise yollasam mı yoksa akşam yine telefonu onar diyerek temiz kurulum yaparak bir daha mı denesem?

Parmak izi okuyucu ile ilgili sorunum ise,
    5 adet parmak izi kodlamasının tamamına sadece iki parmağım ile (sol el işaret ve orta parmak) her şeklini kaydettim. o tuşu sadece o parmaklarımla kullandığım için sağını solunu üstünü altını telefona tanıtmadığım yeri kalmadı, ancak,

arkadaşlar 10 denemede 1 kere parmağımı tanıyor, bazen inat ediyor onu da tanımıyor. sizlerde de bu parmak izi okuyucu bu kadar randımansız mı çalışıyor? yoksa sorun benim telefonda mı?

bu iki konuyla ilgili yardımcı olup fikir verebilecek arkadaşlar olursa sevinirim. sorunların çözülmemesi halinde salı günü telefonu servise yollamayı düşünüyorum (telefonu turkcellden aldım bildiğim kadarıyla ilk 1 ayda sorunlar olduğu zaman servis testlerinde gerçekten bu sorunlar var ise değişim oluyormuş)

yardımlarınız için herkese teşekkür eder, iyi günler dilerim
    0 | |

Hemen şarj konusundan başlamak isterim.Bende sizin gibi Z5 i aldıktan 1-2 gün sonra 6.0 A yükselttim. Şarj konusunda, telefon hakkında Sony müşteri hizmetleriyle konuşurken edindiğim bilgi şu yönde;
    Z5 ve Z5 premıumun batarya çeşidi ve teknolojisinde kullanılan duruma istinaden bataryanın performansı şarj edildikçe daha da iyi olacakmış. Diğer bataryalar gibi şarj etmek için bataryanın bitmeye yakın olmasını beklememek gerektiğini söylediler..

• Telefonu alalı yaklaşık 14 gün oldu. Kısaca gözlemlerim;
    Şarjı standby konumunda pil tasarufu modu kapalıyken 2 günü rahat geçer. Wifi açıkken çok internette dolaşıp,face,instıgram,youtube izlersem şarjı sabah tam şarjdan başlarsam akşam saat 10 a doğru şarj seviyesi %23 lere kadar düşüyor. Ben oyun oynamayı sevmiyorum ve oyun yüklü değil telefonumda..
    Pil tasarruf modu açık olursa bu oranın %40 lar civarında kalacağını düşünüyorum...

• Buda ufak bi 4K çekimi...
    https://youtu.be/oqmPshFsev8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolkan -- 15 Nisan 2016; 21:57:41 >
  • Çok teşekkürler . Bilgilendirmeler yararlı olmuş benim gibi almayı düşünen arkadaşlar için .
  • Bu arada daha önceden Z cihazımda kullandığım "clean master,battery doctor vs.." gibi uygulamaları yükledim. Baktımki şarjı daha hızlı tüketmeye başladı. O uygulamaları geri kaldırdım...

arkadaşlar, parmak izi tanıma ile ilgili sorunu çözdüm.
    telefonda ekranı kilitlemek için Screen Off uygulaması kullanıyorsanız eğer soruna sebep olan uygulamanın bu olduğunu size söyleyebilirim.
    telefonun ekranını bu uygulama ile kilitlediğinizde tekrar açmak istediğiniz zaman parmak izi okuma devreye girmiyor. zaten kilit ekranının en altında parmak izi resmi yerine kilit resmi çıkıyor.
    normal power düğmesi ile kilitlediğiniz zaman ise parmak izi ile açabiliyorsunuz.
    uygulamayı kaldırdım ve parmak izi gayet stabil ve hızlı çalışmaya başladı.

şarj konusundaki sorun için ise genel yorumlara dayanarak telefonu biraz daha kullanmaya karar verdim.
    aldığım tarihten itibaren 25 gün içerisinde hala şarj belirttiğim kadar az gidiyor olursa telefonu servise göndereceğim,
    düzelirse iki sorunumda düzelmiş olacak.
    sonuçları buradan da yazarım.

herkese iyi günler

• Ben de z5 almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz? Aldığınızdan beri 8 ay geçmiş daha iyi yorum yapabilirsiniz. Teşekkürler.

• hocam z5 önerir misiniz bütçem 1500 ancak biraz zorlayarak almayı düşünüyorum ne dersiniz?

• Bence hiç düşünmeden alın. Ben çok memnunum...

Hocam ben de z5 düşünüyorum. Cihaz iyi mi? Bu saatten sonra alınır mı? Araştırdığım kadarıyla dual sim dışında versiyon kalmamış. Çift sim'li olmasının bir dezavantajı var mı? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skydiver132

Hocam ben de z5 düşünüyorum. Cihaz iyi mi? Bu saatten sonra alınır mı? Araştırdığım kadarıyla dual sim dışında versiyon kalmamış. Çift sim'li olmasının bir dezavantajı var mı? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Bence Z5 hala piyasadaki yeni çıkan çoğu telefonlardan daha iyi. Tabiki bu telefondan ne beklediğinizle alakalı..

Ben;

Suya,toza dayanıklı olsun,iyi fotograflar çekeyim,hız o kadar önemli değil çünkü oyun oynamıyorum ama yinede işlemcisi hızlı bana göre..

Çift simlisi hakkında bilgim yok ama eger aynı batarya varsa şarjı biraz daha az gidebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolkan -- 24 Ocak 2017; 21:41:50 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.