Şimdi Ara

Sony Xperia Z5 hakkında deneyimlerim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 yıllık Xperia Z kullanımı deneyimimden sonra Vodafone cihaz kampanyasından Xperia Z5 alarak yoluma devam etmeye karar verdim..Bu arada eşimde Sony Aqua M2 kullanıyor..
    Öncelikli olarak Z serisini tercih etme sebebim;
    Su ve toza karşı dayanıklılık
    Fotograf çekim özellikleri
    Ve telefonun elit görüntüsüydü..

• Xperia Z den sonra Z5 'i elime aldıgımda ilk etapta farkı boyutunun biraz daha uzun olması ve arka kapak kısmının verdiği soft histi..Enlemesine olarak Z ile z5 arasında fazla fark yok bence..
    İşlem yapma,uygulamalar arası geçişler daha hızlı z5 te..
  • Telefonu alalı yaklaşık 1hafta oldu.Aldıktan 1-2gün sonra Androıd 6.0 güncellemesi geldi..
  • Oyun oynamayla pek işim olmadıgı için o konuda şimdilik yorumum olamayacak..
  • Isınma konusuna gelirsek;
    Z serisinde de arka arkaya uygulama açınca ısınma oluyordu arka tarafta.
    Burada ki kıstas ısınma eger el yakacak düzeydeyse telefonda sıkıntı var demektir..
    Z5 tede hafif ısınma oluyor. Bunun için müşteri hizmetlerini aradım.Z5 in arka kapak kısmında kullanılan malzemeden dolayı ısınmanın aynı derecede olmasına karşı Z ye göre biraz daha fazla hisseddilebileciğini söylediler..O yüzden o konuya takılmıyorum..
  • Fotograf ve video çekme konusu ise bence her zamanki gibi süper...
    Odaklama konusunda Sony bayagı yol katetmiş. Ayrıca Z ye göre ön selfie kamerası daha yüksek çözünürlükte olmuş...
    Otomatik modda çektiğim fotolar..

• Şarj konusu ise sabah tan akşama kadar Wifi,internetten,facebook vs.. girince akşam 10 gibi %15 lere düşüyor.Bu yeni güncellemeyle stamina modu kalkmış. Onun yerine pil tasarrrufu diye bi mod gelmiş.
    Bunlar aktifken henüz şarjı ölçmedim..
  • Gelelim 4,5G hızına. Bira önce evde yaptıgım ölçümün sonuçları...
    Upload ve download...
    Bu mesaja eklenen görseller:

Sony Xperia Z5 hakkında deneyimlerim... Sony Xperia Z5 hakkında deneyimlerim...

• Tavsiye eder misiniz?
  • erolkan kullanıcısına yanıt
    Hocam tavsiye edermisiniz , yoksa x performance beklenmeli mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lunhker

Hocam tavsiye edermisiniz , yoksa x performance beklenmeli mi ?
    Şahsi fikrim kesinlikle tavsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erolkan

Şahsi fikrim kesinlikle tavsiye ederim...

Alıntıları Göster
    Güzel yazmışsınız da flood yapmasaydınız iyiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackjack8696

Flood derken?
  • quote:

quote:

Flood derken?

Yukarıda anlattıklarınızı 8 mesajda ayrı ayrı anlatmıssınız.
    Tek mesajda hepsini yapsaydınız daha iyiydi demek istemiş.

Hayırlı olsun bu arada. Bende almayı düşünüyorum ama ısınma kafamı kurcalıyor.
    Yazın güneşin altında video çekerken durumu ne olacak vs.
    4k video testleri yapılmıs ama ortam sıcaklığıda önemli. Yazın 40 derece sıcaklığın altında o performansı gösterecekmi cihaz bunun endişesindeyim.
    Sıcak ortamdaki ısınma durumunu tecrübe ettiyseniz paylaşırmısınız.

• Hocam cihazınız hayırlı olsun ama imzanız daha çok ilgimi çekti. Ne kadar güzel araçlar kullanmışsınız, görünüşe bakılırsa vergi, 2.el piyasası filan bunlara takılmadan zevkinize gore tercih etmişsiniz. Tebrik eder ve daha iyilerine sahip olmanızı dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbrsgn

quote:

quote:

Flood derken?

Yukarıda anlattıklarınızı 8 mesajda ayrı ayrı anlatmıssınız.
    Tek mesajda hepsini yapsaydınız daha iyiydi demek istemiş.

Hayırlı olsun bu arada. Bende almayı düşünüyorum ama ısınma kafamı kurcalıyor.
    Yazın güneşin altında video çekerken durumu ne olacak vs.
    4k video testleri yapılmıs ama ortam sıcaklığıda önemli. Yazın 40 derece sıcaklığın altında o performansı gösterecekmi cihaz bunun endişesindeyim.
    Sıcak ortamdaki ısınma durumunu tecrübe ettiyseniz paylaşırmısınız.

4K video çekimleri için hava biraz daha ısınsın yaz manzaraları eşliğinde çekim yapacagım..

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_fan_club

Hocam cihazınız hayırlı olsun ama imzanız daha çok ilgimi çekti. Ne kadar güzel araçlar kullanmışsınız, görünüşe bakılırsa vergi, 2.el piyasası filan bunlara takılmadan zevkinize gore tercih etmişsiniz. Tebrik eder ve daha iyilerine sahip olmanızı dilerim.

Teşekkürler..
    Benim düşüncem araç yada elektronik eşya alırken öncelikli olarak kullanım amacıma uygun olmasıdır. Aldıgım araçlarda o anki amaçlarıma uygun olarak aldıgım için zevkine vararak biniyorum ve sıkılmıyorum...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emre_fan_club

Hocam cihazınız hayırlı olsun ama imzanız daha çok ilgimi çekti. Ne kadar güzel araçlar kullanmışsınız, görünüşe bakılırsa vergi, 2.el piyasası filan bunlara takılmadan zevkinize gore tercih etmişsiniz. Tebrik eder ve daha iyilerine sahip olmanızı dilerim.

Teşekkürler..
    Benim düşüncem araç yada elektronik eşya alırken öncelikli olarak kullanım amacıma uygun olmasıdır. Aldıgım araçlarda o anki amaçlarıma uygun olarak aldıgım için zevkine vararak biniyorum ve sıkılmıyorum...

Alıntıları Göster
    benimde kesinlikle almayı düşündüğüm telefondu z5 premium alcam en kısa zamanda şuan kullandığım s3 kasıyordu çok ayar ediyordu beni zaten iyice öldü ekranı bozuldu

• quote:

Orijinalden alıntı: ExMilitary

benimde kesinlikle almayı düşündüğüm telefondu z5 premium alcam en kısa zamanda şuan kullandığım s3 kasıyordu çok ayar ediyordu beni zaten iyice öldü ekranı bozuldu

Bende aslında Z5 premıum almaya gitmiştim. Vodafone bayisinde vardı. Elime aldıgımda telefondan ziyade tabledimsi şekilde büyük geldiği için Z5 in benim için daha ideal olduguna karaar verdim...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ExMilitary

Bende aslında Z5 premıum almaya gitmiştim. Vodafone bayisinde vardı. Elime aldıgımda telefondan ziyade tabledimsi şekilde büyük geldiği için Z5 in benim için daha ideal olduguna karaar verdim...

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tabip -- 2 Mayıs 2020; 11:26:41 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.