Şimdi Ara

Sony Xperia Z3 (D6603) Root Rehberi Ve Custom Romlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
4
Favori
17.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [simage]merhaba arkadaşlar xperia z3 ümü 6.0.1 den 4.4.4 e düşürmek istiyorum forumda tüm anlatılanları denedim anlatımları faklı farklı flashtools sürümleri ile de denedim fakat hep bu hata ile karşılaşıyorum eksik yada hatalı yaptığım ne var acaba yardım ederseniz çok sevinirim  Sony Xperia Z3 (D6603) Root Rehberi Ve Custom Romlar
  • Merhabalar öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim. 6.0.1 sürümüne son güncelleme ile stamia mod gelmişti bununla ilgili çalışmanız varmı acaba? Yada stamia modu tekrar nasıl aktif ederim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba hocam,

z3'e root atmadan önce galiba yedeklenmesi gereken birkaç şey vardı. tam hatırlayamadım galiba kamera için vb. bazı dosyalar vardı. neyse ben xda'dan biraz araştırma yapayım ama yine de bir sorayım dedim. neo var iken sürekli root atardım romlar yüklerdim fakat z3'e henüz kıyamadım ama artık buna da root atma zamanı geldi birkaç uygulama yüklemem gerekiyor ve root istiyorlar maalesef her neyse sony forever
  • Yahu bu kitkat romunda sıkıntı yaşayan oldu mu? boot ekranından sonra "kayıtlar durdu" diyor ve reboot atıyor sürekli bu şekilde
  • Hocam artık ses için 6.1 önerir misin

• ilk defa sony bir cihazı rootlayacağım. dökümanınızı okudum doğru mu anladım bilmiyorum. cihaz android 6.0.1. root işlemi için kitkat i flashlayip rootlayıp sonra prfcreator la oluşturduğumuz anroid 6 yi yada sizin verdiginiz rootlu sürümünü mü yükleyeceğiz? yani direkt 6 dayken rootlama şansımız yokmudur? samsung da tek tıkla yapıyoruz sony de bu işi yapmak samsunga rom atmaktan daha çok uğraştırıcı gibi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antinick -- 12 Şubat 2017; 3:59:52 >
  • 8.01 oreo sürümü için de keşke bir şey olsa.
  • Konuyu hortlattığım için özür dilerim ama büyük sorunlarım var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Telefonuma şimdiye kadar çok rom attım ve bu sefer garip bi sorunla karşılaştım.

Hangi romu atarsam atayım sony yazısını geçtikten sonra gelen xperia animasyonunda kalıyor daha devam etmiyor fakat donmuyorda öylece animasyon devam ediyor. 6 saat bıraktım düzelmedi nasıl çözebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oikawai

Konuyu hortlattığım için özür dilerim ama büyük sorunlarım var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Telefonuma şimdiye kadar çok rom attım ve bu sefer garip bi sorunla karşılaştım.

Hangi romu atarsam atayım sony yazısını geçtikten sonra gelen xperia animasyonunda kalıyor daha devam etmiyor fakat donmuyorda öylece animasyon devam ediyor. 6 saat bıraktım düzelmedi nasıl çözebilirim?
    android 5.1 custom rom kurdum telefon açıldı
  • Android 4 ile 6 arasında çok fark var mı? 4 e dönsem pişman olur muyum?

• hero4262321 kullanıcısına yanıt
    Hocam niye dönmek istiyorsunuz ki bu telefon için en mantıklı haretek sorunsuz bir custom rom bulup 6 tabanlı onunla devam etmek artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Hocam niye dönmek istiyorsunuz ki bu telefon için en mantıklı haretek sorunsuz bir custom rom bulup 6 tabanlı onunla devam etmek artık.
    Telefonu bir kaç ay önce sıfır olarak aldım ve 6 yüklü olarak geldi. Prensip olarak güncellemeye karşıyım.

Konum tabanlı Wi-Fi bile yok. Bildirim merkezi yok.

Şuan stamina modu kapalı ama açıkmış gibi davranıyor. Lte yi açıyorum hemen geçmiyor. Geçince de kapat diyorum kapatmıyor.

Tüm bunların önüne geçmek için Stock 4.4 kurmam gerekiyor diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

Telefonu bir kaç ay önce sıfır olarak aldım ve 6 yüklü olarak geldi. Prensip olarak güncellemeye karşıyım.

Konum tabanlı Wi-Fi bile yok. Bildirim merkezi yok.

Şuan stamina modu kapalı ama açıkmış gibi davranıyor. Lte yi açıyorum hemen geçmiyor. Geçince de kapat diyorum kapatmıyor.

Tüm bunların önüne geçmek için Stock 4.4 kurmam gerekiyor diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Bir yazılım onarımı istiyor gibi uzun zamandır format yememiş o telefon wi fi bile hemen kapanmıyorsa mutlaka format şart. Ama illa geçeceğim dersen 5.1.1 kullan bence yada custom rom a geç

• quote:

Bir yazılım onarımı istiyor gibi uzun zamandır format yememiş o telefon wi fi bile hemen kapanmıyorsa mutlaka format şart. Ama illa geçeceğim dersen 5.1.1 kullan bence yada custom rom a geç

Alıntıları Göster
    3-4 aylık Telefon sıfır aldım.

Yılbaşında onarım yapacağım

5.1 ile 6 arasında olumlu birşey var mı

• quote:

3-4 aylık Telefon sıfır aldım.

Yılbaşında onarım yapacağım

5.1 ile 6 arasında olumlu birşey var mı

Alıntıları Göster
    Google asistan bile 5.1.1 ve üstüne geldi hocam. Artık 4.4 için uygulamalar destek vermez. O yüzden 5.1.1 dedim ama bana kalsa custom rom yüklerim.
  • quote:

Google asistan bile 5.1.1 ve üstüne geldi hocam. Artık 4.4 için uygulamalar destek vermez. O yüzden 5.1.1 dedim ama bana kalsa custom rom yüklerim.

Alıntıları Göster
    Tamam haklısın da yayınlanan 5.1 düzgün mü custom olarak hangisini seçmeliyim. 6 ın 5.1 göre üstün olduğu yanlar var mı?

Sanki iyice kırpılmış gibi geldi bana.

Lenovo k5 note dan geçtim 5.1 yüklüydü.

Özellik bakımından bundan doluydu. Amiral gemi olan bir telefon bu kadar boş olunca insan afallıyor.

• hero4262321 kullanıcısına yanıt
    Carbon romlar çok iyii deniliyor hatta onlar için hızlı şarj desteği çıkaran bu forumdan bir arkadaş. 5.1.1 de mutlaka düzgün olan bir sürüm vardır büyük ihtimalle de son versiyonu en iyisidir. Ama bunları araştırmak için bu konunun derinliklerine inmek lazım.

• quote:

Tamam haklısın da yayınlanan 5.1 düzgün mü custom olarak hangisini seçmeliyim. 6 ın 5.1 göre üstün olduğu yanlar var mı?

Sanki iyice kırpılmış gibi geldi bana.

Lenovo k5 note dan geçtim 5.1 yüklüydü.

Özellik bakımından bundan doluydu. Amiral gemi olan bir telefon bu kadar boş olunca insan afallıyor.

Alıntıları Göster
    Z3 için bence en uygun 5.1.1 sürümü. Cihazı bu sürümle 1,5 yıl kullandım. Ne kasma var ne de donma stock romla. Şunu yapamıyorum dediğim herhangi bir olay yaşamadım. Güncelleme takıntısı bende de olduğu için cihazı rootlayıp güncelleme ile ilgili ne varsa kaldırmıştım. Notification çubuğunda 6.0.1 güncellemesi çıkmıyordu böylece.

• quote:

Orijinalden alıntı: elektrosenol

Z3 için bence en uygun 5.1.1 sürümü. Cihazı bu sürümle 1,5 yıl kullandım. Ne kasma var ne de donma stock romla. Şunu yapamıyorum dediğim herhangi bir olay yaşamadım. Güncelleme takıntısı bende de olduğu için cihazı rootlayıp güncelleme ile ilgili ne varsa kaldırmıştım. Notification çubuğunda 6.0.1 güncellemesi çıkmıyordu böylece.

Alıntıları Göster
    Cihazımda Root yok.

Sırasıyla ne yapmam gerekiyorsa özet olarak yazar mısın?

• quote:

Cihazımda Root yok.

Sırasıyla ne yapmam gerekiyorsa özet olarak yazar mısın?

Alıntıları Göster
    Cihazı 5.1.1 sürümüne downgrade etmen gerekli İnternette ilgili flashtool romu var. Rom .ftf uzantılı.
    Daha Sonra Kinroot apk ' yı indirip cihaza kur, bu yazılımla internetin açık halde cihazı rootla. Cihaz kapanıp açılır.

Sonraki işlem basamakları biraz uzun, özet anlatmayı denedim ama olmuyor. Senin cihazı rootlayıp cwm kurmanı sağlayacak 2 adet dosya yükledim (tek rar dosyasının içinde 2 adet rar dosyası var -aşağıdaki linkte) bu dosyaların birinde oku isimli not dosyası mevcut. Oradaki yönergeleri takip ederek cihazı rootlayabilirsin.

Kolay gelsin.

http://www.mediafire.com/file/8jfjbbilp8820ac/5.1.1_root.rar/file

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.