Şimdi Ara

SONY Xperia™ Z3 Compact Bilgilendirme | Root | TR FTF ROM (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.175
Cevap
23
Favori
57.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • firmware klasoru bos kalacak kopyala degil kes yapacaksin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bllhsdmr99

indirme işini yandex ile hallettim.. fakat şimdide flashtools'da sıkıntı yaşıyorum.. resimde görünen hatayı alıyorum.. taşıma yapmama rağmen hala kullanamıyorum..
     SONY Xperia™ Z3 Compact Bilgilendirme | Root | TR FTF ROM

tasidigin icerigi kes yapacaksin kopyala degil yani diger klasor bos kalacak kalinti vs varsa sil..

• quote:

Orijinalden alıntı: architect57

Root edilmiş KitKat'tan, 23.0.1.A.5.77 versiyonuna rootlu olarak geçmemizi sağlayan yöntem benzeri bir şekilde Lollipop versiyona rootlu geçmeyi deneyen oldu mu acaba ya da mümkün mü sizce? Sizler kadar profesyonel olmadığım için denemekten çekiniyorum doğrusu.

XDA forumlarında bulduğuma göre mümkün görünüyor ama recovery'de sorun olduğunu yazmışlar. Konuya daha hakim olanlar tam olarak açıklayabilirse sevinirim.

http://forum.xda-developers.com/z3-compact/development/stock-firmware-23-1-0-690-generic-t3056413

ben rootlu versiyonu cwmden flasladim root var ama cwm ye girmiyor.. root gerektiren programlar calisiyor ama sistem dosyalarini silemiyorsunuz..(pratikte bir sorun yaratmiyor) bu arada lollipop cok guzel olmus herkese tavsiye ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drorcun -- 18 Mart 2015; 12:42:24 >

• drorcun D kullanıcısına yanıt
    herşeyi hallettim rootlama da yaptım. ancak amacıma ulaştığım söylenemez. yaklaşık bir ay önce filan telefonum garantiye gitti. garantiye göndermeden öncede ne yazık ki hiçbir yedek almadım forumları biraz araştırdıktan sonra bir kaç program aracılığıyla geri dönüşümün mümkün olabileceği algısı oluştu bende ve bu yüzden rootlamak durumunda kaldım telefonumu ama ne yazık ki şuan elde var sıfır.. hem geri dönüşüm yapamadım hemde boşuna vakit kaybı yaşadım. konu dışı olacak belki ama böyle bir durumda dosyaları kurtarma durumum nedir bilgisi olan arkadaş pm'den yazarsa burayı da boşuna meşgul etmemiş oluruz. herkese teşekkürler..
  • bllhsdmr99 B kullanıcısına yanıt
    Silinen dosyaları kurtarabiliyoruz, bunda bir sıkıntı yok ama format'tan sonra bir geri dönüşüm olurmu emin değilim.

Silinen dosyaları kurtarmak için ; "Hexamob Recovery" uygulamasını kullanabilirsin.

• @Tesla Nikola
    @drorcun

Konuya katkılarından dolayı teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By40bir -- 18 Mart 2015; 20:34:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bllhsdmr99

herşeyi hallettim rootlama da yaptım. ancak amacıma ulaştığım söylenemez. yaklaşık bir ay önce filan telefonum garantiye gitti. garantiye göndermeden öncede ne yazık ki hiçbir yedek almadım forumları biraz araştırdıktan sonra bir kaç program aracılığıyla geri dönüşümün mümkün olabileceği algısı oluştu bende ve bu yüzden rootlamak durumunda kaldım telefonumu ama ne yazık ki şuan elde var sıfır.. hem geri dönüşüm yapamadım hemde boşuna vakit kaybı yaşadım. konu dışı olacak belki ama böyle bir durumda dosyaları kurtarma durumum nedir bilgisi olan arkadaş pm'den yazarsa burayı da boşuna meşgul etmemiş oluruz. herkese teşekkürler..

boyle bir sey mumkun degil bence sadece cwm yedeginiz varsa geri donebilirsiniz, recuva benzeri programlarla dosyalari geri getirebilirsiniz sistem olarak (duzenli bir sekilde) geri donduremezsiniz. benim tabsiyem cwm recoveryden yedeklerinizi hafiza kartina alin ki daha sonra yukleyebilesiniz..

• tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. açıkçası önemli gördüğüm bir çok konuşma ve bir çok fotoğraf vardı. bunların ne kadarını kurtarırsam kardır diye düşünüyordum bu sebeple de ilk başta Recuva tarzı programlara yöneldim zaten. ancak burada da şöyle bir sıkıntı çıkıyor telefonu bilgisayara bağladığımız zaman bilgisayar onu medya aktarım modu (MTP) olarak tanıyor bu telefondan kaynaklanan bir sıkıntı. Yığın depolama modunda telefon hafızasını göremediğimiz içinde Recuva tarzı programlar telefon hafızasını göremediği için o bölgeyi tarama yapamıyor. Rootlu cihazlarda bir kaç program adı veriliyor ama onlarda pek bir işe yaramıyor. Kötü bir tecrübe oldu bana ama bundan sonra yedeklemeyi en az haftada bir yapmaya uğraşıyorum. Sizlere de nacizane tavsiyem telefon hafızanızı belirli aralıklarla bilgisayara veya internet ortamına yedeklemenizdir.
  • Bu işlemleri z3c D5833 üzerinde yapabilirmiyim.Ayrıca sizden önce bootloader kilidini açtım drn key den haberim yoktu silindi,şimdi serviste bakalım inşaallah yapabileceklermi.
  • Arkadaşlar, Android 5 güncellemesi iyice yaklaştı, benim merak ettiğim temiz bir kurulum nasıl yaparız. Otomatik olarak indirip kendisinin yüklemesini istemiyorum. En baştan sıfırdan temiz bir kurulum istiyorum. Bununla alakalı sağlam bir kaynağa yönlendirebilir misiniz? (Rootsuz kullanıyorum orjinal haliyle)
  • Mai Martı kullanıcısına yanıt
    FTF indirip flash tool ile flashlayacaksın. birde yeniden bir sıfırlama (sd kartı silerek). bu iş tamamdır. lollipop ise zaten çıktı. konuda ilk mesajdan Baltık romunu indirip rahatlıkla kullanabilirsiniz. türkiye'nin rom yayınlamasını beklemek gereksiz. hiç bir avantaj veya dez avantajı olmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: leon.29

Bu işlemleri z3c D5833 üzerinde yapabilirmiyim.Ayrıca sizden önce bootloader kilidini açtım drn key den haberim yoktu silindi,şimdi serviste bakalım inşaallah yapabileceklermi.

romlar farklı. pratikte çalışır ama iki model arasındaki tek fark çalışma frekansları olduğundan telefon özelliğinde sorun çıkarır.

• quote:

Orijinalden alıntı: By40bir

FTF indirip flash tool ile flashlayacaksın. birde yeniden bir sıfırlama (sd kartı silerek). bu iş tamamdır. lollipop ise zaten çıktı. konuda ilk mesajdan Baltık romunu indirip rahatlıkla kullanabilirsiniz. türkiye'nin rom yayınlamasını beklemek gereksiz. hiç bir avantaj veya dez avantajı olmayacaktır.

Bu bahsettiğiniz işlemin rootlamak ile bir alakası yok değil mi?

• By40bir kullanıcısına yanıt
    Bir de, tamamen sıfırlayabilmek için mi bu işlemi yapmamı öneriyorsunuz? Yani TR romu gelmiş olsaydı bile yine flashla mı diyecektiniz TR romunu temiz bir kurulum için?

• Mai Martı kullanıcısına yanıt
    Bu FTF flashlama işleminin root ile bir alakası yok. Mesela siz servise verdiniz ve bir şekilde yazılım ile ilgili sorun buldular ve "yazılım yüklendi" , "yazılım yenilendi" v.s gibi bir ibare varsa, onlarda ellerindeki FTF'yi flash ile telefonunuza flashlamış demektir. Yazılım yüklemenin başka bir yolu yok ve temiz kurulum gibi bir terimde yok. Sadece OTA (wifi ile telefon üzerinden güncelleme, yazılım yükleme) ile bilgisayara bağlayıp güncelleme arasında fark olur. Bilgisayara bağladığınızda yazılım bilgisayara iner ve telefona indirme bitince flashlanır. OTA ile yazılımın değişen bölümleri telefon cache bölümüne alınır ve oradan flashlanır.

Kısacası FTF flashlamaktan başka bir alternatifiniz yok. Sadece sorun şu olur; bazı kişiler illede Türkiye romunu bekleyelim, Update Canter bildirim versin öyle yükleyelim diyor. Bu ilk sayfada verilende Baltık Ülkeleri için verilmiş Global bir rom. Hiç bir sorun yaşamazsınız ve oda Sony'nin o ülkede yayınladığı bir romdur. Türkçe dahil onlarca dil seçeneği ondada vardır. Mesela bu mesajı yazdıktan sonra bende Baltık romunu flashlayıp 5.0.2'ye geçeceğim, o yüzden şimdilik bu kadar ...

Cevaplar için çok teşekkürler, fazlasıyla aydınlatıcı oldu. Peki şimdi bu baltık ülkelerine ait 5.0.2 yi telefona flashlasam, ve sonradan 5.1.0 gibi bir güncelleme çıksa, wifi veya bilgisayar ile otomatik güncelleyebilecek miyim, yoksa yine indirip manuel olarak mı flashlamam gerekecek?

• Telefonunda farklı bir sistem olmayacak. Yani normal çalışacak. Başkasının telefonu nasıl çalışıyorsa sendeki de öyle çalışacak. Ona güncelleme geliyorsa sanada gelecek. Yapılan işlem telefonu farklılaştırmıyor. İçindeki yazılımı manual telefona giriyorsun o kadar. İster sürüm değiştirirsin, ister daha aşağı bir sürümün FTF'sini bulur ona dönersin. Bu kadar sorgulama yapana kadar çoktan romu flashlamıştın :)

Baltık sürümüne geçince şu olacak; telefonun sanki estonya, letonya v.s gibi Baltık ülkeleri ile aynı sayılacak ve bunlara güncelleme gelince sanada gelecek. TR romu çıkınca onu yükler yine Sony Türkiye'ye mahkum olursun :)
  • Bu arada 5.0.2'ye geçtim ama bazı sorunlar var. Telefonum _77'li sürümde ve rootluydu. İlk mesajlarda anlattığımız gibi _77'li sürüme rootlu olarak geçmeyi, adım adım 5.0.2'ye geçmekte de uyguladım. SuperSu simgeside kalarak geçtim ama sistem uygulamalarını falan kaldıramıyorum. Sanki telefon root yetkisi almamış gibi Es Dosya Yönetici'de ayarlar'ı tıkladığımda uygulama kapatılıyor. İlk denediğim titanium backup uygulaması ile sistem uygulaması kaldırmak oldu ama, uygulama kaldırıldı demesine uygulamalar duruyor...

5.0.2 ise ilk bakış olarak güzel

İlk gözüme takılan, arka uygulamaları tek tık ile sonlandırmak kaldırılmışmı, benmi bulamadım ?

Ben beğenemedim şu 🍭 u ya

• quote:

Orijinalden alıntı: By40bir

Bu arada 5.0.2'ye geçtim ama bazı sorunlar var. Telefonum _77'li sürümde ve rootluydu. İlk mesajlarda anlattığımız gibi _77'li sürüme rootlu olarak geçmeyi, adım adım 5.0.2'ye geçmekte de uyguladım. SuperSu simgeside kalarak geçtim ama sistem uygulamalarını falan kaldıramıyorum. Sanki telefon root yetkisi almamış gibi Es Dosya Yönetici'de ayarlar'ı tıkladığımda uygulama kapatılıyor. İlk denediğim titanium backup uygulaması ile sistem uygulaması kaldırmak oldu ama, uygulama kaldırıldı demesine uygulamalar duruyor...

5.0.2 ise ilk bakış olarak güzel

İlk gözüme takılan, arka uygulamaları tek tık ile sonlandırmak kaldırılmışmı, benmi bulamadım ?

bootloader kapali olanlarda suan root olsa da system yazma izni yok, suan cmw recovery de calismiyor, xda'da bununla ilgili calismalar suruyor. t+backup ile uninstall yerine dondur yapabiliyoruz simdilik..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.