Şimdi Ara

SONY Xperia™ Z3 Compact Bilgilendirme | Root | TR FTF ROM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.175
Cevap
23
Favori
57.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HiddeN_Ra

quote:

Orijinalden alıntı: By40bir

quote:

Orijinalden alıntı: mpekdemir

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mpekdemir

Teşekkür ederim kardeşim dün bendehttp://oceanhost.eu/d7iuzncelhpr/D6603_23.0.A.2.93_Generic_20GLOBAL.ftf.htm buu linkten sürümü indirip flasla telefonumu eski sürüme indirdim. Rootladım. Şuan telefonum rootlu. Peki şimdi önceki sürümü olan 23.0.1.A.1.49za yükseltsem root kaybolurmu? Kaybolursa eğer eski sürümde kullanmaya devam edicem mecbur ama simdi android 5.0 lolipop güncellemesi gelince onuda yükleyemicez demektir bu öylemi?

Telefonu kablo ile pc'den güncellersen root gider.

Yok hayır Pcden kabloyla değil telefonu sürüm düşürdükten sonra telefona ipuçlarında güncelleme geldi. Yeni sürüme güncellemek istermisiniz diye telefondan güncelleyeceğim yani. Telefonadan güncellerisem root gidermi? Ayrıca siz mevcut sürümde rootladıktan sonra sürüm güncelledinizmi? Suan rootladığınız sürümdemi kullanıyorsunuz yoksa farklı sürümdemi?

Sürüm düşürüp, root yaptım ve daha sonra en sürüme yükselttim. Ama farklı bir yöntem izleyerek bunu yapabiliyorsunuz. Bunun ayrıntılı anlatımını yapacağım ama internet aboneliğimi değiştiriyorum ve şu an mobildeyim sadece. Resimler vs bilgisayarda. Sana yanlış yol göstermek istemem. Root'a kadar aynıydı ve işlemi zaten yapmışsın. Fakat yeni sürüme rootlu olarak geçiş için z3compact'a ait dosyalar var. Sana malesef yaramayacak yani.

evet kardeş şu root işini anlatım yaparsan çok yararı olur. hatta videolu anlatırsan ben ve bir çok üyede minnettar kalır.

Sürüm düşürüp root yaptınızmı? Anlatımı bende yapmayı istiyorum. Resimleri v.s. hazırladım ama 1 gb civarı bir Upload yapmam lazımki, malesef şu an internetim yok. Siz dediğim gibi sürüm düşürüp root yaptıysanız gerisi kolay ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Videolu anlatim yapmis
    http://forum.xda-developers.com/z3/general/guide-rootrecovery-how-to-root-install-t3017056

• hocam bu flashtool ile .93 olan ftf romu flaslayamıyorum her defasında c flashtool firmwares içine kopyala diyor kopyalıyorum ama olmuyor programı açar açmaz hemen bu hatayı veriyor bütün driverler eksiksiz yüklendi vede hatasız olarak win 7 kullanıyorum bir türlü flaslayamadım indirdiğim ftfyi de atıyorum firmwares klasörüne ama olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cibitci

hocam bu flashtool ile .93 olan ftf romu flaslayamıyorum her defasında c flashtool firmwares içine kopyala diyor kopyalıyorum ama olmuyor programı açar açmaz hemen bu hatayı veriyor bütün driverler eksiksiz yüklendi vede hatasız olarak win 7 kullanıyorum bir türlü flaslayamadım indirdiğim ftfyi de atıyorum firmwares klasörüne ama olmuyor

Flash tool bir eski surumunu yukle bilgisayara

• cibitci kullanıcısına yanıt
    Driver'larda flashboot ve fastboot seçeneklerinide seçtinmi? Telefonfon kapalı durumda olacak ve ses kısma tuşuna basılı tutup usb kablonu tak. Cihazı flashboot olarak tanır. Bunu yaparsan ve yinede olmazsa, yapabileceğim bir şey yok. En büyük ve tek sorun, bence driver'dan dolayı oluyor.

• quote:

Driver'larda flashboot ve fastboot seçeneklerinide seçtinmi? Telefonfon kapalı durumda olacak ve ses kısma tuşuna basılı tutup usb kablonu tak. Cihazı flashboot olarak tanır. Bunu yaparsan ve yinede olmazsa, yapabileceğim bir şey yok. En büyük ve tek sorun, bence driver'dan dolayı oluyor.

Aynisi basima geldi driver ile alakali degil xda da yaziyor,bir onceki flash tool surumunu kullanirsa duzelir

• quote:

Yükledim hocam onları driver lerde sıkıntı yok sadece programı açar açmaz hata veriyor

• Tesla Nikola kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam birde öyle deneyelim bakalım alıştık Nexus ta roota olmuyor böyle

• By40bir ve Tesla Nikola hocam tesekkürler.Sizin yazınız ve sizin linkiniz sayesinde başarılı bir şeklide downgrade yapıp root sağladım.Hemde ilk seferde.Çok tesekkürler.
  • ROOT 'lu olarak 23.0.1.A.5.77 sürümüne geçmek 1. mesajın sonuna eklenmiştir. Kolay gelsin ...
  • Konuda emeği geçen herkese çok teşekkürler sorunsuz bir şekilde root yapıp sürüm yükselttim iyiki varsınız by40bir tesla nikola

• Hazir onceden root eklenmis 77 li surum

@By40bir
    https://mega.co.nz/#!BJ8CSa4Y!bQ4ebjs2uhJ_1I2PRNRjBFPEMHGy0sUyBDWHYomE2X8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tesla Nikola -- 21 Şubat 2015; 10:56:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tesla Nikola

Hazir onceden root eklenmis 77 li surum

@By40bir

Teşekkürler Upload etmek istediğim dosya buydu. İnternet olmadığından halledemiştim ve hazırlamayı anlattım.

• quote:

quote:

Hazir onceden root eklenmis 77 li surum

@By40bir

Teşekkürler Upload etmek istediğim dosya buydu. İnternet olmadığından halledemiştim ve hazırlamayı anlattım.

Ilk sayfaya camera fv-5 programinida ekle istersen bu programla telefonun kamera kendine gelitor

• Ek olarak bunlarda yararli
     SONY Xperia™ Z3 Compact Bilgilendirme | Root | TR FTF ROM
  • quote:

Ek olarak bunlarda yararli

Bu attığın resim, Kitkat sd full access uygulamasının çalışmasımı? Ben uygulamanın 1.2 sürümünğn apk sını kurdum ama menüde dahi göremedim

• quote:

quote:

Bu attığın resim, Kitkat sd full access uygulamasının çalışmasımı? Ben uygulamanın 1.2 sürümünğn apk sını kurdum ama menüde dahi göremedim

Tmm şimdi oldu. Bu dediklerim sadece modülmüş. Onları çalıştırmak için ana uygulama gerekiyormuş.

• quote:

quote:

quote:

Tmm şimdi oldu. Bu dediklerim sadece modülmüş. Onları çalıştırmak için ana uygulama gerekiyormuş.

xposed framework kur, icinden modulleri indir,obb modulu cok iyi oyunlar vs hep hafiza kartina oto.kuruluyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

xposed framework kur, icinden modulleri indir,obb modulu cok iyi oyunlar vs hep hafiza kartina oto.kuruluyor

Yeni kurulanları mı taşıyor sadece? Yoksa mevcut kurulumlarıda arka planda kendisi taşıma yapıyormu? Birde sd card full access modülünü kurdum. Buda sanırım ben bir komut vermeden sd card yetkisini halletti.

Ayrıca; bu kurulan modüllere dışarıdan erişemiyoruz sanırım. Arka planda kendisi çalışıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yeni kurulanları mı taşıyor sadece? Yoksa mevcut kurulumlarıda arka planda kendisi taşıma yapıyormu? Birde sd card full access modülünü kurdum. Buda sanırım ben bir komut vermeden sd card yetkisini halletti.

Ayrıca; bu kurulan modüllere dışarıdan erişemiyoruz sanırım. Arka planda kendisi çalışıyor.

Direk hafiza kartina kuruyor tasima degil,

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.