Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (541. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.625
Cevap
210
Favori
1.234.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 539540541542543
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: crasy

benimki 2014 25. haftada üretilmiş daha yeni varmı piyasada bilmiyorum en son güncellemeden bi önceki güncelleme yüklü olarak geldi kasa açıklığı yok gibi lens kayık

nette lg g3 fotolarına baktım, lens kayıklığı dediniğiz kameranın tam ortada olmamasıysa g3 dede aşağı kısma daha yakın, daha önce g2 kullandım ondada ortalı değildi demekli fazla önemsenevicek durum değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    kamera tam yerinde hocam içindeki lens tam ortalı durmuyor. Bende pek önemsemiyorum. Bilgi vermek için söyledim 25. hafta üretimdede bu sorun devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.faruk72

quote:

Orijinalden alıntı: akke4323

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pocemonmutlu

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

quote:

hocam bizdeuygundan siparişim geldi bugün ölü pixel var bitane değişim istedim. Garantiyi bende delta biliyodum. Medcell yazıyo garantide. Siyah renk aldım kutu içeriğinde bişey yok normal kulaklık şarj aleti. Cihaz 14w25

belkide ucuz etin tadı yavan olur, ataaözü bu iş için geçerli, teknosadan alıp ölü piksel çıkan varmı daha önce bizdeuygundan g flex aldım onda da ölü piksel vardı ! ! !

ufak kusurları olan cihazları ucuza ithal edip, ucuza satıyorlar galiba

TEKNOSADAN ALIP EKRANDA ÖLÜ PİKSEL OLAN VARMI.

Ben teknosadan aldım ve ölü Pixel yoktu. Çıkana da denk gelmedim. Sadece lens kayması var bende ama o da biraz fazla gibi

Lens kayması diye tabir ettiğimiz kamera modülünün montajı esnasında mı sapma var, yoksa arka kapağın üretim esnasında lensin durduğu ölçüdemi ufak milimetrik sapma var?.

Arka kapakta görünen lens ortamı değil İşte hocam. Kapağın konumundanmıdır yoksa lensin konumundanmıdır bilmem. Ama lens kapağı ortalı değil. Sorun da teşkil etmiyor. Netice de tel ihtiyaçlarımı fazlası ile karşılıyor. Aldığımdan beri (yaklaşık 45 gün) sorun yaşamadım. Güncellemeden önce 4dk 4k çekiyordu şimdi 8dk çıktı. Isınma ise her telefonda karşılaştım. Bu da seri ısınıyor. Tek Avantajı çabukta soğuyor. İleride sorun yaratırmı bilmem. Şimdilik rahatsız etmiyor...

Benim sorma sebebim bazı üyeler "2000 lira ver kasa açık lensi kayık" yazmış, bende spariş verdikten sonra başlığı göz gezdirirken bu yazıları okuyunca huylandım, durumu bizzat görenden duymak istedim. Lensin kayık olması çekime etki ediyor heralde diye düşündüm.

Maşallah nazar değmesin güle güle kullanın.

Üretim nummaranız nedir örn:14Wxx?

14w21 sürümü hocam. Lens kayıklığı görüntülere etki etmiyor ama arkadaşlarda haklı. 2 bin civarı bir para veriyorsun aldığın ürünün hali de pazar malına benziyorsa sinmiyor içine mesele bu. Pazar malı da sadece "lan acaba benim lenste kayık mı" diye telefonu kurcaladıktan sonra lensi kayık görünce yaşanılan hayal kırıklığının adı olsun :) dediğim gibi bir etkisi yok.

Hocam son cikan sürüm sizin aldığınız mi?

Yok hocam 24 den sonrası çıkmıştır şimdi. Onlara yönelin. Benimki 40 küsür gün önce alındı

Internetten aldigim zaman bunu gorme sansim var mi?

• quote:

quote:

benimki 2014 25. haftada üretilmiş daha yeni varmı piyasada bilmiyorum en son güncellemeden bi önceki güncelleme yüklü olarak geldi kasa açıklığı yok gibi lens kayık

nette lg g3 fotolarına baktım, lens kayıklığı dediniğiz kameranın tam ortada olmamasıysa g3 dede aşağı kısma daha yakın, daha önce g2 kullandım ondada ortalı değildi demekli fazla önemsenevicek durum değil

Katılıyorum sadece estetik bir sorun

• arkadaşlar z2den ciddi manada anlayan birine ihtiyacım var telefonla hiçbirsıkıntım olmamasına rağmen snapchatte rehberi senkronize edemiyorum snapchat rehberi kimseyi bulmuyor yardımcı olabilicek biri var mı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam bizdeuygundan siparişim geldi bugün ölü pixel var bitane değişim istedim. Garantiyi bende delta biliyodum. Medcell yazıyo garantide. Siyah renk aldım kutu içeriğinde bişey yok normal kulaklık şarj aleti. Cihaz 14w25

belkide ucuz etin tadı yavan olur, ataaözü bu iş için geçerli, teknosadan alıp ölü piksel çıkan varmı daha önce bizdeuygundan g flex aldım onda da ölü piksel vardı ! ! !

ufak kusurları olan cihazları ucuza ithal edip, ucuza satıyorlar galiba

TEKNOSADAN ALIP EKRANDA ÖLÜ PİKSEL OLAN VARMI.

Ben teknosadan aldım ve ölü Pixel yoktu. Çıkana da denk gelmedim. Sadece lens kayması var bende ama o da biraz fazla gibi

Lens kayması diye tabir ettiğimiz kamera modülünün montajı esnasında mı sapma var, yoksa arka kapağın üretim esnasında lensin durduğu ölçüdemi ufak milimetrik sapma var?.

Arka kapakta görünen lens ortamı değil İşte hocam. Kapağın konumundanmıdır yoksa lensin konumundanmıdır bilmem. Ama lens kapağı ortalı değil. Sorun da teşkil etmiyor. Netice de tel ihtiyaçlarımı fazlası ile karşılıyor. Aldığımdan beri (yaklaşık 45 gün) sorun yaşamadım. Güncellemeden önce 4dk 4k çekiyordu şimdi 8dk çıktı. Isınma ise her telefonda karşılaştım. Bu da seri ısınıyor. Tek Avantajı çabukta soğuyor. İleride sorun yaratırmı bilmem. Şimdilik rahatsız etmiyor...

Benim sorma sebebim bazı üyeler "2000 lira ver kasa açık lensi kayık" yazmış, bende spariş verdikten sonra başlığı göz gezdirirken bu yazıları okuyunca huylandım, durumu bizzat görenden duymak istedim. Lensin kayık olması çekime etki ediyor heralde diye düşündüm.

Maşallah nazar değmesin güle güle kullanın.

Üretim nummaranız nedir örn:14Wxx?

14w21 sürümü hocam. Lens kayıklığı görüntülere etki etmiyor ama arkadaşlarda haklı. 2 bin civarı bir para veriyorsun aldığın ürünün hali de pazar malına benziyorsa sinmiyor içine mesele bu. Pazar malı da sadece "lan acaba benim lenste kayık mı" diye telefonu kurcaladıktan sonra lensi kayık görünce yaşanılan hayal kırıklığının adı olsun :) dediğim gibi bir etkisi yok.

Hocam son cikan sürüm sizin aldığınız mi?

Yok hocam 24 den sonrası çıkmıştır şimdi. Onlara yönelin. Benimki 40 küsür gün önce alındı

Internetten aldigim zaman bunu gorme sansim var mi?

Hocam netten alımlarda 7 gün mü 10 gün mü ne şartsız iade hakkınız var araştırın bi bunu. O sorun yapmaz sanırım Size. İyi kontrol edip olaylarsınız o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: godsmack82

Hala donuyor ya düzeltemediler şu Androidi gitti. İşlemci 5ghz de olsa donuyor Apple çatır çatır çalışıyor ya kaç sene önceki Modeller bile

Hocam ne sıkıntılar var cihazda?
  • ya şu my xperia bizde çalışmıyor mu? şu aşağıdaki uyarıyı alıyorum. bağlanamama olarak ilk neden başka bir Google hesabı ile kaydedilmiş falan diyor, kıllandım, başka Google hesabı ile bağlanmadım, telefonu da sony store'dan aldık, ilk açan benim, nasıl oluyor?

★SONY XPERIA™ Z2  KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT  | TR ROM FTF ★
  • Hepsiburadan cihazı alan oldu mu? Kutu içeriğinde gürültü önleyici kulaklık çıkıyor mu acaba
  • Bizdeuygun sitesinde Delta yazıyor arkadaş aldı onunda Delta ama sizin Medcell olmasına şaşırdım.

Ben Teknosa'dan aldım siyah renk ölü piksel yoktu sadece lens kayması ve kasa açıklığı vardı benim içinde bunlar sorun değil.

Dediğiniz gibi bir olay olamaz bence ufak kusurları olan cihazları alıp burada ucuza satma diye bir şey yoktur yani öyle yapılmaz zaten tekrar paketleme vs. uzun iş zaten garanti başlangıcı filanda anlaşılırdı bence o yüzden zaten öylede değil. Şöyle oluyor yurt dışında telefonlar gerçekten çok ucuz (arabalar vs. çoğu şey zaten öyle çünkü bizim ki gibi saçma sapan vergiler yok) adamlar oradan alıyorlar ucuza bir arkadaş vardı M8'i 600 TL'ye denk getiriyormuş Almanya'ya gidecekti o yüzden 2 tane alıp burada satacaktı yani fiyatlar aşırı ucuz burada çok vergi var adamlar yurt dışından ucuza ithal ediyor toplu sonrada burda yine uygun fiyattan satıyorlar.

Cihaz içeriğini bilmiyorum ama hocam garantisi değişik bir şey olması gerekiyordu alacaksınız bence bizdeuygun.com'dan alın ama kutu içeriğini bilmiyorum paralel ithalat onların sattığı da hatta biri sormuştu galiba kulaklık çıkmıyormuş önceki sayfaları kontrol edin.

• hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Ben bizdeuygundan aldım cihazı ne ölü piksel nede kasa açıklığı var sadece lens kayması var teknosada gaziantep teyim incelediğim cihazda ölü piksel ve kasa açıklığı vardı teknosadan lg g pro aldıgımda ölü piksel vardı değiştirdim bu şans işi bilginize.
  • Ben bizde uygundan aldım z2 yi Delta garantili 14w24 üretimi sorusu olan varsa pm den veya burdan yardımcı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black-Viper -- 2 Ağustos 2014; 1:09:53 >
  • crasy C kullanıcısına yanıt
    Ben gönderdim birşey yapmadan geri geldi, ayıpdan ne anlar teleservis.
  • Bu telefon bi harika dostum

★SONY XPERIA™ Z2  KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT  | TR ROM FTF ★ ★SONY XPERIA™ Z2  KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT  | TR ROM FTF ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkness_kaan -- 2 Ağustos 2014; 2:10:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

quote:

Orijinalden alıntı: sensemaker27

quote:

Orijinalden alıntı: merhum

Haa demeki lens kayması iyi bişeymiş, öğrendik.

lens kayması olan telefon ile lens kayması olmayan telefonun farkı sadece birinin lensinin kaymış olması diğerinin kaymamış olmasından başka bir şey değildir... o lensin orada bulunmasına sebep olan "fotoğraf çekme görevi" sorunsuz bir şekilde yerine getiriliyorsa sorunu başka yerde (!) aramak gerekir...

benim hTC one M8 de bulunan lens kayması fotoğrafını paylaşmam, lens kaymasının iyi bir şey olduğunu ispat için değil aksine şu anda piyasada bulunan en iyi iki android cihazdan birinde rastlanan durumun diğerinde de rastlanabildiğidir...

şahsi olarak ben bardağın hep dolu kısmına bakmaya çalışan biri olarak bardağın boş kısmına bakmayı alışkanlık haline getirmiş, hayatta daha önemli sorunlar var iken milimetrik sapmaları kendilerine saplantı haline getiren insanlara şaşırıyorum, bu açıklamayı da zaman ayırarak yapma ihtiyacı duymamın sebebi budur...

göz kusur aradıktan sonra kusur bulmak zor değil...

Göz Kusur Aradıktan Sonra, Kusur Bulmak Zor Değil ise Eğer;

Kusursuz Cihazı Üretmekte Zor Olmamalı. Milimetrek sapmaları Sorun yada saplantı olarak görenlere şaşırıyorsunda, Böylesine Büyük Markaların (Sony, HTC, LG Apple Samsung) böylesine büyük alt yapıları, sınırları zorlayan mühendisliği ve en son nesil teknolojiye sahip firmaların, özensiz, itinasız, ham hum şaralop iş yapmasını nasıl doğal karşılayabiliyorsun? Hele ki bir de bu ürün az önce saydığım altyapı teknoloji mühendislik gibi unsurların en son meyvesi iken ve ayrıca yüksek bir satış fiyatı dilimindeyken...

Kasanın açıklığı telefonun su geçirmezliğine;

lensin kayık oluşu kamera nın fotoğraf video çekimine en ufak şekilde zarar bile gelmeden performans vermesine engel teşkil etmeyebilir.

Ancak PRESTİJİNE gölge düşürdüğü kanısındayım.

ve böylsesine önemli bir cihazı bu şekilde detaylarına özen göstermeden özverisiz şekilde piyasaya sunan bir markanın HER ÜRÜNÜNDE OLMASA DA ancak istisna kavramımın da üzerindeki kadar çok ısınma, özelliklerin stabil çalışmama, teknik servis hizmetlerinin çözüm odaklı yerine hatayı kullanıcıda arayıp sürekli bir münakaşa hali de varsa;

İşte bu sinek küçük ama mide bulandırır atasözünü ister istemez akla getirir.

4K video çekme teknolojisini avuç içi kadar cihaza sığdırmayı başarabiliosa Sony, BUnun haklı gururunu yaşaması açısından o lensi düzgün oturtmak gibi basit bir işlemi es geçmemeli.

Buna Dereyi Geçip Çayda Boğulmak Denir.

Böyle bir ürüne de yüksek meblağ ödeyip bir de üstüne avukatıymış gibi savunmak, Şevkat Yerimdar Filmindeki gibi kelek karpuza kefil olup sattırmaktan başka bir şey de değildir.

arkadaşım metroloji nedir bilir misin sen? ben senelerce Nikon markasının Türkiye distribütöründe, ileri ölçüm cihazları uzmanı olarak çalıştım. Türkiye'nin önde gelen teknoloji firmalarının, Türkiye'de üretim yapan yabancı firmaların arge bölümlerine ve laboratuvarlarına, tubitak'a, odtü'ye, itü'ye, yüksek çözünürlüklü kameralar ve lazerler ile mikrometrik ölçüm yapan yüksek teknoloji ürünü makinalar ve hesaplama programları sattım, eğitimlerini verdim...

146,8 x 73,3 x 8,2 mm ölçülerinde bir cihazın içine yüzlerce bileşenin mikrometrik hesaplarla "kusursuz" yerleştirilmesinin çok kolay birşey olduğunu mu zannediyorsun? "kusursuz cihazı üretmekte zor olmamalı" lafından öyle zannettiğin ortada gerçi... bu arada bilmeyenler veya unutanlar için hatırlatayım 1 mikron = 1/1000 milimetre

mesela, lensi dışarıdan "kusursuz" görünen sony xperia ultra cihazımı, nikon smz 1500 stereozoom mikroskobu altına alıp 500 x büyütmede baktığımda normalde lens merceklerinin yamuk yumuk yerleştiğini ve tam üstüste gelmediğini görebiliyorum, hatta ulan acaba yine "kusursuz" görünen iphone 5s cihazında da böyle birşey var mıdır diye denediğimde aynı şeyle karşılaşabliyorum... ama sen bakıyorsun "kusursuz" sen zannediyorsun "kusursuz"...(!)

o yüzden dedim ki "göz kusur aradıktan sonra kusur bulmak zor değil"

ve yineliyorum;
    böyle mikrometrik hesaplamaların sıfır hata ile montajı gerçekleşmiş "kusursuz" bir yapı olamaz... mutlaka kayma sapma olur... yapılan mikrometrik hesaplamalarının montaj/üretim esnasında sıfır hata ile hayata geçmesi bugünkü teknoloji ile imkansızdır.

ben bunun böyle olduğunu yerinde bizzat dünya gözüyle gördüm, açıklamalarını bizzat mühendislik proflarından dinledim... peki sen "kusursuz cihazı üretmek zor olmamalı" düşüncesini neye dayandırıyorsun?

benim telefonumun lensi 10 mikron yukarı kaymıştır montaj esnasında göz zevkini bozar, senin telefonunun işlemcisi anakarta monte edilirken görüntü işlemcisine olması gerekenden 10 mikron fazla yaklaşmıştır ve olması gerektiğinden fazla ısınır, bilemezsin...

"4K video çekme teknolojisini avuç içi kadar cihaza sığdırmayı başarabiliosa Sony, BUnun haklı gururunu yaşaması açısından o lensi düzgün oturtmak gibi basit bir işlemi es geçmemeli." demişsin...

arkadaş nerden biliyorsun basit bir işlem olduğunu? o basit dediğin işlemin nasıl yapıldığını son günlerde televizyonlarda yayınlanan turkcell t50 animasyon reklamında mı gördün?

kimsenin dereyi geçip çayda boğulduğu falan yok, merak etme... sadece çok şey bildiğini zanneden ama bi bok bilmeyen, üstelik daha kötüsü bilmediğini de bilmeyip ahkam kesmeyi matah bir olay zanneden cahiller topluluğu var... utanmadan bir de kalkıp dalga geçerek "lens kaymasının da iyi birşey olduğunu öğrenmiş olduk ahuhadajljkj" deme salaklığına düşmezler mi işte en çok onlara gülüyorum...

alıntı yaptığın mesajımda yazdığım gibi "ben farkındalıklarımdan ötürü bardağın dolu kısmına bakarım" doğal karşılayabilmem de bu sebepten dolayıdır. lensin 3 mikron 5 mikron kaydığında sorun etmemem yukarıda yazdığım olayların farkında olmamdan ve hoş görmemden ötürüdür..

"Böylesine Büyük Markaların (Sony, HTC, LG Apple Samsung) böylesine büyük alt yapıları, sınırları zorlayan mühendisliği ve en son nesil teknolojiye sahip firmaların, özensiz, itinasız, ham hum şaralop iş yapmasını nasıl doğal karşılayabiliyorsun?" soruna umarım cevap olmuştur...

atalar boşuna dememiş "hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" diye...

bu forum sayfasında cihazlarıyla ilgili sorun ve sorularına cevap arayan insanların vaktini bu satırlarla meşgul ettiğim için kusura bakmayın...

• ha bu arada ilgilenenler için Nikon Metroloji : http://www.nikonmetrology.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motor Kafa

Arkadaşlar numara engellemeyi beceremedim,bir kişi yardımcı olabilir mi?

up😔

• Merhaba.
    Bende dün aranıza katıldım benide eklesene listeye..14w27(27. hafta üretimi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

quote:

Orijinalden alıntı: godsmack82

Hala donuyor ya düzeltemediler şu Androidi gitti. İşlemci 5ghz de olsa donuyor Apple çatır çatır çalışıyor ya kaç sene önceki Modeller bile

Hocam ne sıkıntılar var cihazda?

Ya sıfır telefon içinden 5 TL'lik kulaklık çıktı ona zaten ayar oldum bir de mesaj yazarken klavye takılıyor. Her zaman değil ama oldu yani. Bir iki uygulama durdu diye rapor verdi. Ondan sonra soğudum cihazlar. Apple hastası değilim tam tersi Sony daha karizmatik bir cihaz bana göre.Telefon root lu değil ve bulaşmam öyle şeylere. Yeni sıfırladım. İçinde doğru düzgün uygulama yok. Eski 8gb hafıza kartı var ilk çıkanlardan. Onun içi şarkı dolu acaba müzik açıkken falan onu okuyacağım diye mi donma sorunu yaşıyorum?

• Teknosadan aldım teli 2 gündür kullanıyorum harika bir cihaz. Beyaz aldım ama keşke siyah alsaymısım daha güzel gibi

• 
Sayfa: önceki 539540541542543
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.