Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1908. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.625
Cevap
210
Favori
1.234.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19061907190819091910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vaay hocam benimde 3.5 yıllık martta 4. Yılı olucak işte sizinkine nazaran benimkinde herhangi bir sorun yok birtek eski pil performansını alamıyorum onuda gayet tabii görüyorum

Önceki postalarda cok konuşulmuştu hatırladıgım kadarıyla piyasada orijinal bataryayı temin edebileceginiz biryer yok mecburen yansanayi bir tane temin edebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eliniz yatkın ise birkaç video izleyerek takabilirsiniz. Sadece biraz güçlü bir saç kurutma makinesi lazım çünkü arka kapak ısı ile yapıştırılıyor. Orjinal batarya teminine gelir isek maalesef çıkma bataryalar dışında orjinal batarya maalesef bulamazsınız. Sony dışarıya yedek parça satmıyor. Piyasada orjinal diye satılan tüm parçalar yan sanayi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Eliniz yatkın ise birkaç video izleyerek takabilirsiniz. Sadece biraz güçlü bir saç kurutma makinesi lazım çünkü arka kapak ısı ile yapıştırılıyor. Orjinal batarya teminine gelir isek maalesef çıkma bataryalar dışında orjinal batarya maalesef bulamazsınız. Sony dışarıya yedek parça satmıyor. Piyasada orjinal diye satılan tüm parçalar yan sanayi.
    Teşekkürler hocam

Şarjı aslında iyi gidiyor 6 saati geçiyor ekran süresi. Kapak açılmasa ve patlama riski olmasa değiştirmeyeceğim aslında.

Bu ürün de mi yan sanayi

Sony Xperia Z2 Batarya Pil + Tamir Seti 3200 MAH 57,38 TL yerine 45,89 TL

https://urun.n11.com/batarya/sony-xperia-z2-batarya-pil-tamir-seti-3200-mah-P252607330

• quote:

Orijinalden alıntı: wardsg1

Vaay hocam benimde 3.5 yıllık martta 4. Yılı olucak işte sizinkine nazaran benimkinde herhangi bir sorun yok birtek eski pil performansını alamıyorum onuda gayet tabii görüyorum

Önceki postalarda cok konuşulmuştu hatırladıgım kadarıyla piyasada orijinal bataryayı temin edebileceginiz biryer yok mecburen yansanayi bir tane temin edebilirsiniz
    Aslında şarj süresi hala iyi 6 saati geçiyor. Şarjdayken kullandım ondan dolayı ısındı ve şişti galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: alpha9

Teşekkürler hocam

Şarjı aslında iyi gidiyor 6 saati geçiyor ekran süresi. Kapak açılmasa ve patlama riski olmasa değiştirmeyeceğim aslında.

Bu ürün de mi yan sanayi

Sony Xperia Z2 Batarya Pil + Tamir Seti 3200 MAH 57,38 TL yerine 45,89 TL

https://urun.n11.com/batarya/sony-xperia-z2-batarya-pil-tamir-seti-3200-mah-P252607330

Alıntıları Göster
    Batarya almaya gerek yok hocam 6 saat ekran süresi gayet yeterli bence Sony de patlama riski pek olmaz hocam ben orjinal bataryayı deldim o bile patlamadı ama ben yine de tedbir alacağım dersen teleservice e yolla sıfır orjinal batarya ile değişim yapsınlar biraz tuzlu olabilir ama işini sağlama almış olursun.

Link attığın ürüne bakmaya bile gerek yok hocam. Sony dışarıya edek parça satmaz. Bunların hepsi alibaba daki toptancılardan alınan bataryalar.

• Arka kapak baya açıldı, bariz belli oluyor. Bu sorunu halledebilirsem gerek kalmayacak. Bi telefoncuya göstereyim en iyisi

• Biraderin Z2 si bana kaldı. Daha önce Xperia Z kullandım ve mhl adaptör ile telefonu tv ye bağlayıp video izleyebiliyordum. Z2 de mhl 3.0 destekliyor yazıyor özelliklerinde. Acaba bu cihazda mhl 3.0 adaptör ile test eden var mı ? Mhl 2.0 ile arada ne gibi fark var. Mhl 2.0 da şarja bağlı olmasına rağmen video izlerken şarj hemen bitiyor. Gittigidiyor da mhl 3.0 adaptör 50 tl civarı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • artık bunlara gerek kalmadı.

al bi chromecast keyfine bak ben 50 liraya almıştım yılbaşı zamanı şu an ne olmuştur fiyatı bilemem hdmi çıkışlı tüm tvlere bağlıyosun telefondan istediğini açıp izliyorsun mutfakta kullandığımız dandik vestelde bile çalışıyordu öyle söyleyeyim

• aydogan kullanıcısına yanıt
    Doğrusun üstad da, ben sınırsız internet imkânı olmayan yerler için mhl kablo düşünüyorum. Mesela köyde cihazı hdmi çıkışlı lcd tv ye bağlayıp uygulamalardan video , canlı içerik izlemek için . Daha önce Xperia Z vardı ve onu gittgidiyordan aldığım 20 liralık mhl adaptör ile tv ye bağlayabiliyordum. Görüntü iyi isi fakat şarj etmediği için biraz handikaplıydı. Mhl 3.0 da hem 4k görüntü aktarımı yapılıp hem de şarj işlemi yapabiliyormuş. Gittigidiyorda Xperia Z3 için mhl 3.0 adaptöleri satılıyor 50 liraya fakat Xperia Z2 destekliyor mu emin değilim. O yüzden kullananlara danışayım dedim.

• Arka camı yaptırdıkça kırılıyor. Artık gına geldi. Yok mu bunun çözümü? İnternette birkaç kişinin arkaya plastik kapak taktırdıklarını okudum. Ama google da aratınca bulamadım plastik kapağı. Şunu bir halletsem daha 1 veya 2 sene kullanırım bu telefonu.

• GSM iletişim 100 liraya orjinal batarya değişimi yaptığını söylüyor. Forumda değiştiren var mı, performansı nasıl?
  • 0MG90 kullanıcısına yanıt
    Hocam root atmadan, rom yüklemeden anlamam. Ama şarj süresinden ve performansından yeterince memnun olmadığım için 6'dan 5.0.2'ye düşürmek istiyorum nasıl yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vlad the impaler

Hocam root atmadan, rom yüklemeden anlamam. Ama şarj süresinden ve performansından yeterince memnun olmadığım için 6'dan 5.0.2'ye düşürmek istiyorum nasıl yapabilirim?
    Flashtool ile resmi 5.0.2 romunu yüklemeniz lazım hocam. Çok basit bir işlem. Youtube'dan bakarak yapabilirsiniz.
  • Beyler sony pc companion ile pc ye yedek almıştım.Telefonum kırıldı çöp oldu. Başka z2 ye o yedekleri alabilir miyim?
  • Eğer değişmedi ise alabilirsiniz 2 sene önce Xperia sp den z5 e yedekleri aktarmıştım.

• Kamera çekimlerinde ufak lekeler var, arka kapağı çıkarıp temizlesem ıslak mendille faydası olur mu?
    Benim kamera çok bulanık çekiyordu. Arka kapağın kenarlarını saç kurutma makinası ile ısıtıp vakum ile çektim ve intenirnetten aldığım yedek kapak ile değiştirdim. Kamera da ki bulanıklık aynen gitti. Şimdi eskisi gibi net foto çekiyor. İnternette arka kapağın nasıl çıkarılacağı ile ilgili videolar var onlara bakarak kolayca yaoabilirsin. Ayrıca yedek kapak alırsan mutlaka satıcıya kapağın kamera lensinin çıkarılabilir mi olduğunu sor, çünkü dandik lens olamayan düz cam kapaklar var, pek mutlu etmeyebilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Faydası olabilir de olmayada bilir hocam. Çıkarmışken yeni kapak takmak çok daha mantıklı bence. Sizin yapacağınız işlem yaşlı kadına makyaj sürmek gibi ne kadar sürersen sür sonuçta yaşlı tam kurtarmayacaktır yada uzun süreli olmayacaktır.
  • arkadaşlar xpreia z2 arka kapağım kırıldığından beri düzgün arka kapak bulamadım. ne taktırdıysam 2 sertliğe çatır çutur kırılıyor. yokmudur bunun orjinaline yakın arka kapak satan bi yeri ? varsa bildiğiniz yardımcı olursanız sevinirim.
  • cenx07 C kullanıcısına yanıt
    zamanında çok araştırdım bulamadım.servise sormak lazım piyasadakiler yan sanayi dandik

• 
Sayfa: önceki 19061907190819091910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.