Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1867. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.625
Cevap
210
Favori
1.234.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18651866186718681869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Temiz hocam kamera camım, sizdekinde buğulanma çizilme ya da nemlenme olduysa açıp temizlemenizde ya da değişmenizde fayda var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Thekanarya kullanıcısına yanıt
    Hiçbir sorununuz yoksa devam edin, ben şahsen ısınmasından dolayı 6.0.1 e geçtim. Memnunum da gayet.

• Cihaz ömrünü doldurmaya başladı ama biraz daha kullanıcam. Samsung S7 edge nin fiyatı biraz daha düşünce onu alırım en azından o zamana kadar birikim yaparım. Tabi bunun için teknoloji marketlerinde 2700 tl seviyesine düşmesi lazım :)

• Zamanında Z2'yi 3-4 sene kullanırım diye almıştım donanım özelliklerine güvenerek. Sonra kendi hatalarım yüzünden 2 senede ekran+dokunmatik+kasa hasar gördü. Kvk 700 küsür onarım ücreti çıkarınca haliyle cihazdan vazgeçmek durumunda kaldım. Muhtemelen ya Xperia X'e geçeceğim ya da XZ'nin fiyatı düşene kadar yarım yamalak çalışan Z2'nin iyice posasını çıkaracağım. Demem o ki kamera hariç, donanımı hala taş gibidir bu cihazın. En az 1,5 sene daha götürür sağlamı. Cihazlarınıza iyi bakın. Ekranı ya da dokunmatiği hasar görünce taş gibi telefonu elden çıkarmak durumunda kalıyoruz çünkü. 2.eli 600 lira olan bir telefonun kasa değişimime 700 vermeyeceğimiz için.

• sword88 S kullanıcısına yanıt
    Sd kartı dahili bellek gibi göstermenin rootsuz bir yöntemi var. Youtube'da videosu mevcuttur. En az Android 6.0'da çalışmaktadır. Sony Xperia, hafıza kartını dahili hafıza olarak ayarlama yazarsanız Youtube'a çıkar. Bizzat kendim birleştirdim bi ara. 10 gb dahili rom yeterli olmuyor çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Arkadaşlar telefonun şarjı %15 civarlarına geldiğinde şarj birden 3'erli 5'erli azalıyor, AIDA 64'ten baktığımda batarya sağlıklı gözüküyor, lakin daha önce böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Sizce bataryanın değişim zamanı gelmiş mi? Ayriyetten batarya değişimi için Teleservise versem kaça patlar? Bir de verdiğime beni pişman edecek bir arıza çıkartırlar mı? Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. İyi forumlar...

Z2'nin her yazılımında %15'ten %4'e şarj pat diye iner. Bu bataryanın bozulduğuna işaret değil, yazılımsal bir hatadır ve bunu azimle düzeltmediler. O kalan %4 ise fazlasıyla uzun süre dayanır. Telefonu ilk aldığımda, 8 saat ekran süresi aldığım dönemde dahi o %15, %4'e hemen inerdi.

• sanane900 S kullanıcısına yanıt
    Ekran sürem ortalama 4 buçuk, 5 saat civarı hocam, eskiden 6 buçuğa zorlardı, ihtiyarladı bizimki
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Benim de şu an öyle. İlk aldığımda kitkatla 7-8 saat ekran süresi alırdım. 2 senede ihtiyarlıyor haliyle doldur/boşalt yapa yapa. Ama %15 olayı pille alakalı değil hocam dediğim gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanane900 -- 31 Mart 2017; 18:22:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanane900

Sd kartı dahili bellek gibi göstermenin rootsuz bir yöntemi var. Youtube'da videosu mevcuttur. En az Android 6.0'da çalışmaktadır. Sony Xperia, hafıza kartını dahili hafıza olarak ayarlama yazarsanız Youtube'a çıkar. Bizzat kendim birleştirdim bi ara. 10 gb dahili rom yeterli olmuyor çünkü.

Hocam çok teşekkürler. Çözdüm sorunu. Benim için telefon değiştirmeye kadar gidecek bir sorundu. Büyük dertten kurtardınız.

• Kamera lensinde leke ve hafif çizikler varsa kulak çubuğuna çok az diş macunu sürün ve kamera lensinde yavaşça gezdirin. Ardından hafif ıslak bir bezle kalanları alın, kamera lensi telefonu ilk aldığınızdaki gibi tertemiz olacak. Denendi, çalışıyor.
  • quote:

Direkt link verir misiniz daha kolay olur onlarca video var çünkü öyle.

• Arkadaşlar yakın zamanda hiç kasa değişimi yaptıran var mı ?
    Ucuz yollu nereden temin edebiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exterminatee

quote:

Direkt link verir misiniz daha kolay olur onlarca video var çünkü öyle.

https://youtu.be/CBJ_U__pJQQ

Biraz karışık iştir ama çözdüğünüz zaman hafıza kartınızın istediğiniz kadarını dahili hafıza olarak atayabilirsiniz.

• 0MG90 kullanıcısına yanıt
    Kalıcı mı hocam? Marka farkeder mi ipana signal sensodyne falan

• bYUğur kullanıcısına yanıt
    Farketmez Benim kamera daha iyi çekmeye başladı artık nasıl kirlendiyse
  • 0MG90 kullanıcısına yanıt
    Denedim eskisine göre daga iyi çekiyor, birde karbonatı macun gibi yapıp sürenler varmış o da çözüyormuş

• Merhaba arkadaşlar şöyle bir sorunum var telefonu kullandıktan sonra ekranı açık bırakınca otomatik kapanmıyor açık kalıyor ekran uyku moduna geçmiyor ekran kapalı iken örneğin telefon çaldığı zaman yada bildiri geldiği zaman ekran ışığı yanınca birdaha kapanmıyor manuel olarak ekranı kapatmam gerekiyor tuş kilidi yada ekrana çift tıklama ile yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada nadiren de olsa kendi kendi kapanıyor ayarlardaki uyku modunu hem 1 dk. Hemde 30 Sn. De denedim değişen bişey olmadı.

• Ayarlardan ekran ayarlarına gidip, "akıllı arka ışık kontrolü" ayarını kapalı duruma getirin. Aksi taktirde cihazınız elinizde olduğu sürece uyumaz ama masanın sehbanın üzerinde falansa uyuması lazım.

• Bende z2 vardı hevesimi alamadan sattım. Özlüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • türk doğan T kullanıcısına yanıt
    Aynen dostum bende o şekilde yaptım düzeldi şuan Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 18651866186718681869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.