Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1466. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.625
Cevap
210
Favori
1.234.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14641465146614671468
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 44 plaka

quote:

Orijinalden alıntı: Creedence Clearwater R.

quote:

Orijinalden alıntı: berat256

Beyler dünden beri bu iş benim kafama takıldı telefona güncellemeyi yaptım fakat bazıları güncelleme sonrasında telefonu sıfırla diyor bazıları sıfırlamana gerek yok diyor bazı sitelerde eski işletim sisteminden kalıntılar olabilir sıfırla diyorlar ne yapmalıyım ? @Sadiceoyun hocam siz kısmen soruma cevap vermiştiniz fakat biraz daha açar mısınız ?

hocam, güncellediğinizde eski uygulamalar silinmiyor bile /data kısmına dokunmuyor. açılışta optimize etse bile yeterli olamıyor. sorun çıkarıyor. temiz kurulum her zaman en iyisidir. en iyi performans ve uzun batarya ömrü için

Yeni güncelleme için söylemiyorsunuz değilmi? Küçük güncellemeler için gerek yok diye biliyorum

valla buna küçük güncelleme diyorsanız yine siz bilirsiniz. ben hepsine yapıyorum. zaten çok fazla bugfix gelmiyor.

• böylesi pek iyi oldu, arkası da deri :)
  • quote:

Hocam Sony PC Companion'dan yazılımı tekrar yüklemek acil durumlar için geçerli diyorlar ben onun yerine Sony PC Companion'dan telefonun yedeğini alıp fabrika ayarlarına sıfırlayıp tekrar yedeklerimi yüklesem ?

sony pc companion bilgim yok
  • Creedence Clearwater R. kullanıcısına yanıt
    Z2 ye gelen güncelleme kaç MB?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aybarsk.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aybarsk.

Arkadaşlar merhaba, existenz y 1.5 kullanıyorum, existenz 4.5 e geri dönmek istiyorum, direk recoveryden flashlamayı denedim fakat olmadı. İlk 4.4.2 stock yükleyip üstüne root +recovery atıp sonra mı existenz yüklemem gerekiyor. O şekilde çok uğraştıracak başka yöntemi var mıdır acaba?

existenz 4.5 kitkat tabanlıdır, recovery'den direk flaşladığınızda yemez.

kitkat'a döneceksiniz, daha sonra recovery yükleyeceksiniz.

data, cache ve dalvik cache'i wipe edeceksiniz daha sonra rom zipini kuracaksınız.

cevabınız için çok teşekkürler, şimdi bir sorum daha olacak. Eskiden sony pc companion ile yedekleme yaptığımda uygulamalar dahil herşey yedekleniyordu. Fakat son 5 rom atışımda falan uygulamaları play storedan indirmek zorunda kaldım,kaldı ki kayıtlı olan veriler de gitti. Uygulamaları da yedekleyebileceğim yöntem/uygulama önerebilir misiniz acaba? Özellikle whatsapp konuşmalarımın kaybolmasını göze alamıyorum.

whatsapp için /sdcard içindeki whatsapp klasörünü yedekleyebilirsiniz, ayrıca yedekle ve geri yükle uygulamasını kullanabilirsiniz.

• Hocam sanırsam her güncellemeden sonra sıfırladığınızı söylemiştiniz eğer Sony PC Compaion ile yedek alıp sıfırlamıyorsanız nasıl yapıyorsunuz ?
  • quote:

Hocam sanırsam her güncellemeden sonra sıfırladığınızı söylemiştiniz eğer Sony PC Compaion ile yedek alıp sıfırlamıyorsanız nasıl yapıyorsunuz ?

fotoğrafları yedeklemek yetiyor. diğer her şeyi baştan kuruyorum. zaten kitkat'tayım. yerim sabit yani.
  • z1 den farkı yok diyolar ram ve işlemci dışında ? z1in kamerası iyi değil z2nin kamerası nasıl arkadaşlar ?
  • quote:

fotoğrafları yedeklemek yetiyor. diğer her şeyi baştan kuruyorum. zaten kitkat'tayım. yerim sabit yani.

Direk ayarlardan mı sıfırlıyorsunuz ?
  • quote:

quote:

Direk ayarlardan mı sıfırlıyorsunuz ?

flashtool kullanıyorum. ayarlardan sıfırlamak yetmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoDoking

z1 den farkı yok diyolar ram ve işlemci dışında ? z1in kamerası iyi değil z2nin kamerası nasıl arkadaşlar ?

ekran farkı var, işlemci farkı var(büyütülecek kadar değil), 1 gb ram farkı var, stereo hoparlör var, batarya farkı var, kamerada kapışırlar
    İyide hocam Flashtool bildiğin ROM atıyor onu napıcaz ben zaten güncellemeyi indirip telefona kurdum 5.1.1'i ayarlar kısmından hallettim sadece güncelleme sonrası eski kalıntıları silmek istiyorum.
    hocam kamera farkı cok mu var z1in kamerası berbat çünkü
  • Merhaba arkadaşlar bir şey soracağım. İnternette bir şey okurken sayfanın aşağısına iniyoruz sonra yukarı çıkmak için sayfayı kaydırmak yerine kısa yoldan yapacak bir şey var mı?

• Merhaba arkadaşlar, yaklaşık üç aydır kullandığım xperia z2nin şarj olarak en iyi giden versiyonu kitkat (4.4.4) idi. Şu anda 5.1 e güncelledim.Şarj süresinden memnun kalmadım. Garantiyi bozmadan (D6503) kitkat versiyonuna nasıl dönebilirim?
  • marinerr444 M kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada yazıyor.

• DoDoking kullanıcısına yanıt
    Z1in kamerasını birebir test etmedim. İnternette testler var. Z1c ile test ettim büyük fark yoktu kamera kötü de değildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: CryDeviL

Cihazı ilk aldığımdaki kulaklık ses çıkışıyla şu anki ses çıkışı resmen kıyaslanamayacak düzeyde. Devamlı müzik dinleyen birisi olduğum için Sonyi tercih ettim ancak bu yaptıkları yakışmadı.

Aynen dostum sabah 8 den akşam 6 ya kadar sürekli müzik dinlerim çalışırken 5.1.1 de bariz farkediliyor ses kısıklığı htc tercih edebilirim sırf bu yüzden

• Dostlar ben existenz 4.5 sürümünü yüklemek istedim fakat ne yaptıysam olmadı, 4.4.4 kitkat sürümüne geçtim rootladım recoveryden yükledim aroma installer ile seçimlerimi yaptım yüklendikten sonra yeniden başlayınca sony yazısında kalıyor hiç ilerlemiyor bile. Sonra bir alt kitkat sürümünü yükledim 4.4.2 olan tekrar rootladım bu sefer aroma installer'da hiçbir tiki değiştirmeden yükledim yine yeniden başlayınca sony yazısında kaldı ilerlemedi. Baya uzun süre bekledim hiç geçmiyor sony yazısını. Lollipop sürümü olan existenz y kurmuştum hiçbi sıkıntı yoktu onda.

Edit: wipe işlemlerini unutmadım onlarıda doğru bi şekilde yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altuntepe2 -- 30 Temmuz 2015; 19:00:16 >
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Hocam boot da kalıyor anladıgım kadarıyla. Kernel ile ilgili bir sorun olmasın? Bl kilidi acık mı? Kernel kaynaklı olmalı cünkü sistem başlamıyor anladıgım kadarıyla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14641465146614671468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.