Şimdi Ara

Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ] (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.848
Cevap
72
Favori
599.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atroce

Ekran kalibrasyonunu(beyaz dengesi) xperia z ye de uygulamışlar

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190293

buda videosu

Bu kalibrasyon için bootloader kilidini açıp custom rom yükleyerek yapmışlar,bence yararından fazla zararıda olmuştur.çünkü kilidi açınca BE2 özelliği kayboluyor .
    Ama sanırım sony 4.2.2 yazılımda bu calibrasyon seçeneğini koyacak.Okuduklarımdan böyle bir şey çıkardım.Gerçi benim ekran konusunda hiç şikayetim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: hmozdemirr

quote:

Orijinalden alıntı: slant1111

quote:

Arkadaşlar şunu sormak istiyorum .kamera özellikleri ne durumda htc one x de veya galaxy s4 de olan özellikler var mi ? Bilgilendirirsenz sevinirim bunlar önemli şeyler.artık donanım etkilemiyor bu özellikler ön planda ve akılda kalıcı .

şuna bir cevap verin ya la

Keşke kullanmış olsam da cevap versem

sağol yinede kullanan arkadaslar cevaplayabilirmi acaba _?

• quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

buda videosu

Bu kalibrasyon için bootloader kilidini açıp custom rom yükleyerek yapmışlar,bence yararından fazla zararıda olmuştur.çünkü kilidi açınca BE2 özelliği kayboluyor .
    Ama sanırım sony 4.2.2 yazılımda bu calibrasyon seçeneğini koyacak.Okuduklarımdan böyle bir şey çıkardım.Gerçi benim ekran konusunda hiç şikayetim yok.

telefonu gume gidenlerde var bu islemi yaparken.. dikkatli olunmasi gerekiyor yalniz ekrani duzeltmis.. yandan bakinca duzgun diyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tesla Nikola -- 16 Mart 2013; 15:58:13 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar şunu sormak istiyorum .kamera özellikleri ne durumda htc one x de veya galaxy s4 de olan özellikler var mi ? Bilgilendirirsenz sevinirim bunlar önemli şeyler.artık donanım etkilemiyor bu özellikler ön planda ve akılda kalıcı .

Keşke kullanmış olsam da cevap versem

sağol yinede kullanan arkadaslar cevaplayabilirmi acaba _?

Arkadaşım mesajını çoktan gördüm ama o telefonlara sahip olanlara sorman lazım.Ben bilmediğim telefon hakkında nasıl yorum yapayım.Şu varmı diye sorsan cevaplarım ama mukayese olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

quote:

quote:

buda videosu

telefonu gume gidenlerde var bu islemi yaparken.. dikkatli olunmasi gerekiyor yalniz ekrani duzeltmis.. yandan bakinca duzgun diyorlar..

Root yapınca yapılabilse deneyeceğim ama onun için custom rom gerekli sanırım. Dediklerine göre O özellik yazılım ile gelecekmiş,zaten ben yandan bakıncada görüyorum ama bu telefona yan bakarsak ayıp etmiş oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: djkubi

1.20'den sonra dikkat!

Bu su geçirmez testlerinin .oku çıkmaya başladı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

quote:

quote:

buda videosu

Root yapınca yapılabilse deneyeceğim ama onun için custom rom gerekli sanırım. Dediklerine göre O özellik yazılım ile gelecekmiş,zaten ben yandan bakıncada görüyorum ama bu telefona yan bakarsak ayıp etmiş oluruz.

bos ver asiri onemli sey degil bunlar millet 20 derece aciyla telefon kullaniyor zaten

• Orijinalden alıntı: grolof

Arkadaşım mesajını çoktan gördüm ama o telefonlara sahip olanlara sorman lazım.Ben bilmediğim telefon hakkında nasıl yorum yapayım.Şu varmı diye sorsan cevaplarım ama mukayese olmaz.

sizde z yok mu hocam ? htc one 'da ki htc zoe özelliği var mesela Açıklama: ''HTC'nin bu yeni fotoğraf çekme yöntemi, fotoğrafı çekmeye başlamadan (düğmeye basmadan) 0.6 saniye öncesini ve 3 saniye sonrasını yakalıyor. HTC, fotoğraf çekerken ortaya çıkabilecek bulanık görüntülerin otomatik olarak kaldırılacağını da vurguluyor. Dahası bir albümü açtığınızda bu hareketli fotoğraflar, "yaşayan" bir fotoğraf albümü meydana getiriyorlar. '' samsung s4 tanıtım sayfasında da kamera uygulamaları bulunuyor hocam xperia z de durum nasıl acaba

• Forumu ilgi ile takip ediyorum. :) Bilgilendiren her kişiye teşekkürler.
  • 4.2 ile gelecek yenilikleri sabırsızlıkla bekliyorum
  • Orijinalden alıntı: slant1111

sizde z yok mu hocam ? htc one 'da ki htc zoe özelliği var mesela Açıklama: ''HTC'nin bu yeni fotoğraf çekme yöntemi, fotoğrafı çekmeye başlamadan (düğmeye basmadan) 0.6 saniye öncesini ve 3 saniye sonrasını yakalıyor. HTC, fotoğraf çekerken ortaya çıkabilecek bulanık görüntülerin otomatik olarak kaldırılacağını da vurguluyor. Dahası bir albümü açtığınızda bu hareketli fotoğraflar, "yaşayan" bir fotoğraf albümü meydana getiriyorlar. '' samsung s4 tanıtım sayfasında da kamera uygulamaları bulunuyor hocam xperia z de durum nasıl acaba

Bir sayfa önce sanırım arkadaş xperia z nin türkce kullanma kılavuzunu verdi onun kamera bölümünü incelerseniz inceliklerini daha iyi anlarsınız.Ben hem yazdıklarınızdan bir şey anlıyamadım yada şöyle deyim öyle bir özellik yok s4 ü ise hiç merak etmediğim için incelemedim.

• İlk günün sonunda izlenimlerim şöyle;
    Kulaklık ses kalitelisi çok çok iyi.
    kamerada bir sürü farklı çekim moduna sahip, ayarlamak istemeseniz bile kendi ortamı süzüyor ve en doğru modu kullanıyor. Gülücük modu var mesela resim çekerken karşıdaki ayarladığınız düzeyde gülene kadar çekmiyor resmi.
    Şarz ortalama bir kullanımda bir günü rahat çıkaracak gibi. Şimdilik doldur boşalt yapıyorum batarya kendini bir kaç haftaya bulur diye tahmin ediyorum.
    tasarım olarak da gayet ergonomik full hd video izlemekde ayrı bir güzel.
    Iphone 5'in 2bin liraya satıldığı bu piyasada tahmini 1800-2000 arası çıkması beklenen bu telefonu alan asla pişman olmayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xperia Z şuan jarirde satılıyor mu? Bu hafta Arabistandaki Sonylerden alma şansım var mı ya da, satışa başlanmış mı. Bilgisi olan varsa çok sevinirim.
  • Arkadaşlar
    Dün telefonu root yaptım ve bana sanki renkleri daha canlı gibi geldi ama sanırım rootlu olduğu zaman stamina mod çalışmıyor,o modu açtığımda bekleme süresi 2 katına çıkıyordu şimdi açık olsada kapalı olsada değişmiyor.O yüzden yeniden güncelliyorum bakalım nasıl olacak eğer renklerdeki canlılık devam ederse şimdilik rotsuz kullanacağım galiba.

Evet şu anda güncelledim ve root kalkınca stamina modda normale döndü.Demekki root dosyalarında hala hata var.Biraz daha beklemekte fayda var.Renklerdede herhangibir değişiklik olmadı,demekki bana öyle gelmiş.
  • Bugün Sony Center'a uğradım; gecikme olmazsa Mart sonu, en geç Nisan başında 1.850'den satışa başlayacaklarını söyledi, numaramı bıraktım, gelince arayacaklar. İlk partide yüklü miktarda cihaz beklemiyorlarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

Bugün Sony Center'a uğradım; gecikme olmazsa Mart sonu, en geç Nisan başında 1.850'den satışa başlayacaklarını söyledi, numaramı bıraktım, gelince arayacaklar. İlk partide yüklü miktarda cihaz beklemiyorlarmış.

İlk partide zaten sanıyorum sırf ön sipariş verenler için ürün gelecek. Belki vazgeçenler olursa onların ürünleri satışa sunulabilir. Piyasaya yeni çıkan bir telefon için 2000 altı bir fiyat gerçekten çok başarılı . Şubat ayında Ces 13 te tantıldığında 2500 civarı olur diye düşünmüştüm. Sabırsızlanıyorum ben de ön siparş verenlerdenim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminemre -- 16 Mart 2013; 18:35:48 >
  • quote:

Bugün Sony Center'a uğradım; gecikme olmazsa Mart sonu, en geç Nisan başında 1.850'den satışa başlayacaklarını söyledi, numaramı bıraktım, gelince arayacaklar. İlk partide yüklü miktarda cihaz beklemiyorlarmış.

Sanada çok zahmet verdim ve rootu becerdik ama bazı aksamalar olunca rootu kaldırdım kalıcı bir problem olmadı ve düzeldi hem stamina mod çalışmadı hem mesela wifiyi açınca iconun yani yeşil yada mavi oluyor rootlu iken koyu kırmızı oldu sanki tehlike varmış gibi kaldırınca normale döndü.
    Şu telefon bir an önce gelsede sende keyf almaya başlasan iyi olacak,neyse pek bir şey kalmadı.
  • Merhaba arkadaşlar şöyle bir video gözüme çarptı bu MOGA denen alet xperia Z ye dock satation gibi yandan takılıyor ve bildiğin PSP gibi oyun oynamamızı sağlıyor hem ordan yedek bir bataryadan güçte alıyo olabilir daha önce böyle birşeyle karşılaşan varmı bu olay süper ya oyun oynuyanlar için birde TV ye bağla xpeeria Z yi tamamdır geç karşısına kapış :)) vay be!!

http://www.youtube.com/watch?v=I9ncgoqSHK0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bombaciemre -- 16 Mart 2013; 19:06:19 >
  • http://www.youtube.com/watch?v=I9ncgoqSHK0
    hocalarım arkadaşlarım bu koldan nerden bulabilirız bilgisi olan varmı
  • quote:

quote:

Sanada çok zahmet verdim ve rootu becerdik ama bazı aksamalar olunca rootu kaldırdım kalıcı bir problem olmadı ve düzeldi hem stamina mod çalışmadı hem mesela wifiyi açınca iconun yani yeşil yada mavi oluyor rootlu iken koyu kırmızı oldu sanki tehlike varmış gibi kaldırınca normale döndü.
    Şu telefon bir an önce gelsede sende keyf almaya başlasan iyi olacak,neyse pek bir şey kalmadı.

Estağfurullah abi ne zahmeti, sen o kadar soruya bir şekilde cevap veriyorsun ben bir sf bi şey çevirdim çok mu. Senin derdin rootlamaktı zaten, şimdi rahatlamışsındır biraz :) Yaşadığın sorunları xda'da yazmamışlarsa yazarım bir ara, ona göre daha düzgün bir versiyon çıkartırlar belki...

• 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.