Şimdi Ara

Sony Xperia XZ2 5.7'/18:9 Ekran/SD845/3180mAh [Ana konu] Dayanıklılık Testi Geldi !!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
3
Favori
14.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu tasarım altındaki Sony yazısının konumu bile berbat geliyor bana. 2 tane Z3 plus, z5 ve hali hazırda z5 premium kullanan birisi olarak zerre beğenmedim bu yeni tasarımı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

64GB UFS ancak kaçıncı sınıf olduğu belli değil hocam. Şöyle bir baktım ancak maalesef birşey bulamadım.

aynen bende baktım gözükmüyor

@CR7_35
    xa2 yerine bence lg g6 ya bak ben baya sevdim. tek eksiği 821 az eskide kaldı. ama xa2 alacaksan ona göre eski sayılmaz

htc bende pek önermem. huawei de çok güzel. onuda takip ediyorum.

bu sitede puanlama yapılıyor kamera için belki yardımcı olur

https://www.dxomark.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmancan71

quote:

64GB UFS ancak kaçıncı sınıf olduğu belli değil hocam. Şöyle bir baktım ancak maalesef birşey bulamadım.

@CR7_35
    xa2 yerine bence lg g6 ya bak ben baya sevdim. tek eksiği 821 az eskide kaldı. ama xa2 alacaksan ona göre eski sayılmaz

Kardeş Allah nasip ederse 2 hafta sonra bende yeni telefon alma niyetindeyim. Lg'ye olan önyargılarıma rağmen g6 bilhassa görsel olarak cezbediyor beni. Düşündüğüm adaylardan biri ama lg'nin her an patlama ihtimali korkutuyor beni. G6 yanı sıra ise note fe ve u ultra'da adaylarım arasında ama bakalım.

• Hadi be ulen o kadar gün saydık ee yeni amiral gemisi ne zaman gelir 1 sene sonra mı ??

Z5 P ile XZ P ye bakıp XZ2 ye bakıyorum arada dağlar kadar fark var kesinlikle olmamış sırf 845 diye geçmek mantıklı değil gider XZ P alırım daha iyi en azından kulaklık girişi var.

HTC 'nin donanım ve performansı Sony ile aynı sayılır ikiside güçlü ve saf androide yakın kamera performans olarakta U11 ilk 3 e girecek bi telefon zaten en yüksek puanı o almış Sonyden bi tık daha iyi çekiyor Sony kameralarının sevmediğim noktası gran yapması.

Huaweide çin dedik ucuz olur dedik Mate 10 Pronun fiyatı çok yüksek bi telefona o kadar para vermem Android 8 olan iyi bi amiral gemisine geçecek gibiyim.

osmancan71

Kanka Premium işi yattı 1 sene sonra falan görürüz ya da Eylülde falan.

G6 tasarım ve ekran oranı olarak gördüğüm en şık telefon lakin kamerası çok kötü hem ön hem arka bunu testlerde de söylediyoe bildiğin bulanık çekiyor bide 835 değil o paraya U11 var 500 daha koyar XZ Premium alırım.

Dur bakalım ya amiral gemilerini beklersem Z5 Premiumla devam beklemezsem U11 XZ P veya XA2 diyorum(630 işlemcide o donanımda iyi iş görür bence Sony nin arayüz yağ gibi akıyor zaten)

• CR7_35 kullanıcısına yanıt
    Hocam en yakın fuar eylül de anca o zaman gelebilir. Belki Samsung gibi yapıp note serisi gibi premium versiyonu eylül de çıkarma ihtimali var.

Valla z5 premium kullanıcısıyım hocam. XZ1'e geçmek mantıklı gelmiyordu ama XZ2 mantıklı geliyor. Eğer 3000 altı gelirse düşünülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adiyamanmp3

quote:

quote:

@CR7_35

Kardeş Allah nasip ederse 2 hafta sonra bende yeni telefon alma niyetindeyim. Lg'ye olan önyargılarıma rağmen g6 bilhassa görsel olarak cezbediyor beni. Düşündüğüm adaylardan biri ama lg'nin her an patlama ihtimali korkutuyor beni. G6 yanı sıra ise note fe ve u ultra'da adaylarım arasında ama bakalım.

bütçeni bilmiyorum ama xz2 düşünüp g6 dediysen bi miktar var galiba. huawei de p20 serisini çıkaracak mate serisinin altında biraz daha orta boyutlarda ekranı oluyo galiba p serisinin mart27 de tanıtacaklar. huawei de güzel telefonlar yapıyor son 2 senedir. G6 nın işlemci felanda eski aslında güzel telefon ama uzun süre kullanım düşünüyosa istersen huawei bekle. gerçi onun çıkması gelmesi derken 2 ayı bulur :D . note fe de güzel. s8 de düşer kısa süre sonra. huawei p10 plus idi heralde 5.5" olan. onada bak istersen oda fena değil.

@CR7_35
    premium u napcan yaw 5 6 " lik telefonda farkedilmiyo benim bildiğim. ppi değeri yüksek olsun yeter telefonun. G6 nın ön kamerasına kötü diyolar evet. ama arka kamera için kötü değil iyi diyolar benim baktığım shiftdelete incelemesinde felan. hatta ukt testindede kötü dememiş. bence sende huawei bekle yada eski modellerine bi göz at p10 plus siyahı güzel. ayrıca g6 835 olsa direk alırdım :) 820 ile 821arasında çok fark yokmuş 835 ten 21 e iyileştirmeler biraz fazla.

@ouzqan
    3000bin altı çok zor ya. ilerleyen zamanlarda hızlı düşer her zamanki sony politikası olarak :D . sony nın ifa yı beklemekte sıkıntı. xz2 de bambaşka bi tasarım geldi. ifada belki beklenilen 5.5" lik klasik premium değil 6.2" lik gelebilir ve tasarım konusu muamma. eski sony olsa tamam bi tasarım çizgisi vardı samsung huawei gibi ama şimdi değişti biraz. ceo felan değiştirdik onuda değiştiriyoz diye saçma bişi çıkarmazlar inş. 2 sene sonra inş oturur yeni tasarımları bizde tekrar düşünürüz :)

bu arada çankırıdamı ikametiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 1 Mart 2018; 0:15:21 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Adiyamanmp3

quote:

quote:

@CR7_35

bütçeni bilmiyorum ama xz2 düşünüp g6 dediysen bi miktar var galiba. huawei de p20 serisini çıkaracak mate serisinin altında biraz daha orta boyutlarda ekranı oluyo galiba p serisinin mart27 de tanıtacaklar. huawei de güzel telefonlar yapıyor son 2 senedir. G6 nın işlemci felanda eski aslında güzel telefon ama uzun süre kullanım düşünüyosa istersen huawei bekle. gerçi onun çıkması gelmesi derken 2 ayı bulur :D . note fe de güzel. s8 de düşer kısa süre sonra. huawei p10 plus idi heralde 5.5" olan. onada bak istersen oda fena değil.

@CR7_35
    premium u napcan yaw 5 6 " lik telefonda farkedilmiyo benim bildiğim. ppi değeri yüksek olsun yeter telefonun. G6 nın ön kamerasına kötü diyolar evet. ama arka kamera için kötü değil iyi diyolar benim baktığım shiftdelete incelemesinde felan. hatta ukt testindede kötü dememiş. bence sende huawei bekle yada eski modellerine bi göz at p10 plus siyahı güzel. ayrıca g6 835 olsa direk alırdım :) 820 ile 821arasında çok fark yokmuş 835 ten 21 e iyileştirmeler biraz fazla.

@ouzqan
    3000bin altı çok zor ya. ilerleyen zamanlarda hızlı düşer her zamanki sony politikası olarak :D . sony nın ifa yı beklemekte sıkıntı. xz2 de bambaşka bi tasarım geldi. ifada belki beklenilen 5.5" lik klasik premium değil 6.2" lik gelebilir ve tasarım konusu muamma. eski sony olsa tamam bi tasarım çizgisi vardı samsung huawei gibi ama şimdi değişti biraz. ceo felan değiştirdik onuda değiştiriyoz diye saçma bişi çıkarmazlar inş. 2 sene sonra inş oturur yeni tasarımları bizde tekrar düşünürüz :)

bu arada çankırıdamı ikametiniz

Valla hocam şu tasarımla xz2'yi bedava verseler kullanmam, elden çıkarırım direkt. :) Sony'yi çok seviyorum hali hazırda da kullandığım cihaz yine Sony ama şu yeni tasarım anlayışı bana zerre hitap etmiyor. Note fe, u ultra ve g6 arasında gel git yaşıyorum şimdilik. Hayırlısı artık..

• ingiltere fiyatları belli olduhttps://www.clove.co.uk/sony-xperia-xz2https://www.clove.co.uk/sony-xperia-xz2-compact bu tasarımı sonradan çözdüm lenovo tango platformuna benzemiş, yeni ekip arkadaşları almışlarhttps://www.gsmarena.com/lenovo_phab2_pro-pictures-8145.php hwp da ersin abinin dediği gibi ağustos-eylül 2018 gibi tr piyasasında olur ve fiyatı neredeyse apple iphone 8 64 gb lık ve samsung s8 i geçip 4000tl seviyesine gelir.güle güle sony

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Kamera farkı

Sony Xperia XZ2 5.7"/18:9 Ekran/SD845/3180mAh [Ana konu] Dayanıklılık Testi Geldi !!!

• Xz2 bir önceki modelden sanırım 100 $ - € daha pahalı ve sanırım bu telefonun gelişi en az 3599 3699 TL olabilir. 3000 seviyesinde gelirse direk alırım yine pahalı ama elimde Xperia Z var yetti artık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TnesQuare

Xz2 bir önceki modelden sanırım 100 $ - € daha pahalı ve sanırım bu telefonun gelişi en az 3599 3699 TL olabilir. 3000 seviyesinde gelirse direk alırım yine pahalı ama elimde Xperia Z var yetti artık :)

almanyada 800euro diye hatırlıyorum fiyatını. 1-2 sitede gördüm. doğru ise tr girişi 4k civarı olur.

• XZs ile Xz2 nin hoparlör karşılaştırması. Sesi artıralım derken sanki çin malı telefonlar gibi tizi çok fazla vurmuşlar. Umarım bir güncelleme ile acoustic dosyalarına ayar çekerler.

@0MG90 detaya inersek sony güzel bir kamera çıkarmış deriz ancak sony türkiye bunun bile pazarlamasını yapamayacağı için maalesef etkili bir özellik diyemiyoruz.

Bu arada kavisli tasarım çok baş ağrıtacak gibi özellikle okullarda bir dokunuşla aşağı bile düşer bu tasarım.

Fiyat olayına gelirsek. Mediamarkt isveç web sitesini örnek aldım.

XZ1 4290 SEK --> 2003 TL ye tekabül ediyor. 2599 TL ye satılıyor. 600 lira kâr diyelim.
    XZ2 7990 SEK --> 3735 TL ye tekabül ediyor. 600 lira kâr diyelim. 4300 bandına gelebilir. Ama İsveç te sony-wf-1000x hediyeli. 500 onu düşsek XZ premiumun ilk satış fiyatına yakın bir fiyattan girebilir. 3800 bandı başarılı da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouzqan -- 13 Mart 2018; 10:55:46 >

• https://www.gizchina.com/2018/03/13/sony-xperia-xz2-compact-and-original-model-launched-in-hong-kong/ xz2 compact bile honkong da 640$ çıkmış yani=3200-3400tl çivarında çıkaçak, xz2 yi düşünemiyorum 4000-4200tl olur, yurt dışında hi-res audio kulaklık veriyorlar doğruhttps://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8573&idPhone2=9082

• koreli41 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten ekran dışında çok bir fark yok o yüzden fiyat olarak taş çatlasın 300 400 oynuyor compact ile normal seri arasında. Birtek X compact farklı oldu o da donanım açısından zayıftı zaten.

Ben zaten İsveç fiyatı verdim sizde Hong Kong vermişsiniz. Ülkeye özgü özelleştirmeler oluyor en iyi si Nisan veya Mayıs ta gelince fiyatını görünce yorum yapmak.

• Evet görüyorsunuz, mükemmel gsmarena abinin eline düşmüşhttps://m.gsmarena.com/sony_xperia_xz2-review-1735p7.php

• İlk mesaja GSM arena incelemesini koydum aslında başarılı bir cihaz ama hayallerdeki gibi çıkmadığı için hayal kırıklığı oldu.
  • İlk incelemeler oldukça iyi duruyor.

• Özetle ; TR ile ilgili hiçbir bilgi yok. Fiyat,çıkış tarihi ve ön sipariş vb.

XperiaBlog haberine birçok avrupa ülkesinde ön sipariş veriliyormuş ve çeşitli hediyeler de varmış.

Şu telefona kafayı taktım :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TnesQuare kullanıcısına yanıt
    Hediyeleri bende gördüm ama Türkiye de kulaklık çıkarsa dua et hocam. Kablosuz şarj da sony aksesuarı satan hepsisony, btsony gibi firmalarda 150-200 bandından girer bence.

Sony mobile Almanya fiyatları XZ1 600 Avro Bizde 2600 TL Vatanı baz aldı.
    XZ2 ise 800 Avro Tahmini bizde 3500 olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.