Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.627
Cevap
66
Favori
437.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yorumunuz için teşekkürler, millet sormadan ben sorayım, maksimum kaç dk 4k çekim yapabildiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Freekmichael F kullanıcısına yanıt
    Hocam benim cihazda öyle bir problem yok, kaldı şu ana kadar sadece sizde gördum bu durumu. Kutu üzerinde Revizyon kaç yazıyor söyleme imkanınız var mı Rev 1, Rev 2 gibi bir değer olacak?

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Hocam cihaz rev4. Gidip inceledim teknomarketlerdeki teşhir cihazlarında bile bu problemler var.

Hocam cihaz elinizdeyse bir şey yapmanızı isteyeceğim. Telefon uygulamasına girin ve numpaddan *#*#7378423#*#*'ü tuşlayarak ardından çıkan ekranda Service Test> Display seçeneğine tıklatıp aynı hata var mı kontrol edebilir misiniz? Şuan hayvan gibi bastırıyorum ekrana iz falan göremedim fakat daha devam ederse parmağımın girintisini görecem yakında :)
    Denedim fakat orada yukarı aşağı parmak hareketinde ekran sabit kalmıyor. Renkler değiştiği için oradan anlaşılmıyor. Deneyecek arkadaşlar anasayfada bos temanın olduğu yerde aynı parmak hareketleriyle test edebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freekmichael -- 14 Aralık 2017; 8:16:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freekmichael

Denedim fakat orada yukarı aşağı parmak hareketinde ekran sabit kalmıyor. Renkler değiştiği için oradan anlaşılmıyor. Deneyecek arkadaşlar anasayfada bos temanın olduğu yerde aynı parmak hareketleriyle test edebilir.

Hocam bence sorun canlı ekran kağıdında, ekran kağıdınızı kendiniz düz beyaz yapıp denerseniz bizim için daha faydalı olur. Kaldı ki ekranınızın sağ alt tarafında leke mevcut ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 14 Aralık 2017; 8:22:22 >
    Hocam videodaki cihaz 5 günde KVK tarafından kutulu değişim yapıldı. Yeni cihazda da aynı problem var. Onun videosunu da atacam. Temaların hepsinde durum aynı. Zaten alan ve alacak arkadaşlara yararlı olması adına bilgi paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freekmichael -- 14 Aralık 2017; 8:25:39 >
    Beni yanlış anladınız hocam, ben sorunun cihazda değil, canlı duvar kağıdı yazılımında olduğunu düşünüyorum, bunu anlamanın tek yolu sizin aynı testi sabit bir ekranda yapmanız.
    Aynı sorundan geçen yıl xz den değişim aldım

Bu problem maalesef SONY ekranlarında mevcut

Hatta ufak baskıda gölgelenme oluşturabiliyor normal kullanımda pek belli olmuyor irdeleyen kullanıcılar farkına varıyor xda da konusu vardı

Sabit bir ekran derken nasıl bişey hocam?

• Midnightmrt M kullanıcısına yanıt
    Hocam değişim aldıktan sonra durum ne oldu ?

bugün öğlen sıcağında bir deneme yapıp net süreyi vereyim hocam 4 k olarak uzun çekim yapmadım hiç
    Ana ekranda arka duvar kağıdını düz beyaz yapıp test edin misal, aynı sonucu verecek mi, onu kastettim hocam. Çünkü ben öyle bi iz görmüyorum, bastığım yerde çok hafif bir renk değişimi oluyor ki LCD ekranlarda karakteristik bir olaydır bu, doğal geliyor o yüzden.

• Hocam birkaç gündür başka bir rom kullanıyorsunuz. Gözlemlediğiniz kadarıyla geçiş yapılır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Freekmichael

Özellikle alacak arkadaşlar cihazın kronik sorunu için video linkini aşağıda paylaşıyorum. Alan arkadaşlarda sorun var mı yok mu kontrol ederlerse yararlı olur.

https://youtu.be/LO2Ni-3yUx4

Bu sorundan ilk cihazim kutulu değişim yapıldı. Yeni verilen cihazda da benzer sorunu yaşıyorum. Telefon ekranı değil kara tahta sanki!

Wayyyy... Çok ilginç yaa... Üstelik REV 4 bir cihazda...

Bu sorun daha kaç kişide var acaba?
  • 35.5KsK35.5 kullanıcısına yanıt
    Hocam başka rom derken insanlarda sanırım custom rom algısı oluşmuş. Ben halan stok romdayım hocam, sizin kullandığınızın aynısı, hani içerik olarak hiçbir farkı yok, sadece yayınlandığı bölge farkı var ve bize getiremedikleri o kasım güvenlik yamasını içeriyor. Pil kullanımım devasa ölçüde iyileşti, gün sonunda %40-%30 arası pil bırakabiliyorum. Dün yoğun kamera kullandım o yüzden 6 saate yakın bir ekran kullanım sürem oldu size bu örnekleri paylaşabilmek için. Fakat yoğun kullanımda bile 1 günü rahat çıkartır cihaz şu haliyle. Dediğim gibi VoLTE ve VoWiFi desteği yok, bunlar sorun teşkil etmiyorsa gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

• Ekrana bastırınca gölgelenme veya baskı uygulanan yerde koyu dalgalanma oluşur, çok normaldir.

Ancak bu şekilde çizgiler ilk defa gördüm. Çok ilginç...
    Acaba temaların bir sonucu mu dedim ama.. Bu mantıklı gelmiyor. Tema bir yazılımdır sonuçta.. Sorun donanımsal gibi duruyor.

Normal kullanımda olmuyorsa bu çizgiler, kabul edilebilir aslında.. Tabii her kişinin kendi tercihine bağlıdır.
    Hocam şu telefonun mavi rengi için bir ara "mutfaktaki ankastre buzdolapları vs gibi" demişsin.

Kafama takıldı şimdi yaa

Ne güzel çok beğeniyordum bu rengi, ne zaman baksam aklıma ankastre geliyor artıkın

Siyah mı alsam bilemedim ama siyah ta tercihim değildi hiç

• fotbes kullanıcısına yanıt
    Hocam XZ'deki yorumunuza dolu bir cevap yazdım gaza gelip, şimdi gene damlayacaklar bana :))

Hocam mavisine gelince, tam ne renk olduğunu halan çözemedim. Gün ışığında mavi gibi duruyor, beyaz ışık altında gri, ışık yandan gelince de koyu gri veya lacivert gibi duruyor ama gerçekten tasarımı kullanıcısını sıkmıyor. Sanki hologram kasalı bir telefon kullanıyormuş hissi veriyor rengi sürekli değiştiği için.

Yok hocam biliyorum custom rom olmadığını. Dediğiniz gibi başka derken farklı bölge için yayınlananı kastetmiştim. Ben cevabımı aldım müsait bir zamanda ben de geçiyorum

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.