Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (335. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.627
Cevap
66
Favori
437.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abicim baktığın yer detaylı değil sağ üstte üç nokta var orada "Tüketen uygulamalar. Sonra tüketen tüm uygulamalar" seçeneği var oradan görebilirsin

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 9 pieli xz1lerde pubg oynar iken ekranin sol tarafinda pixel kaymaları oluyor sizdede mevcutmu ?

• mehmetzengin M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, bimliyordum oradan bakılacağını. Bilgi paylaştıkça güzeldir. Tekrardan teşekkürler

• Arkadaşlar şu super slowmotion olayında dikkatimi bir şey çekti. 1080p çekimde 3 saniye kadar çekim yaparken 720p de yaklaşık 6 saniye kayıt yapıyor, haliyle 1080p ağır çekimden hiç bir şey anlaşılmıyor. Bilginize...

• Frkn50 F kullanıcısına yanıt
    Hocam birşey çıkıp gitmesi o piksel kayması oluyor sa bende de var çözümü nedir onun ya ekran dan mı kaynaklı donanım dan mı yoksa telefon kaynaklı mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekrandan kaynakli olduğunu sanmıyorum. Ekran donduruldugunde oteki tarafa geçiyor. Ya donanim ya oyundan kaynaklı pie kaynaklı gerçi 8 de ikende oyleydi belki oyun kaynaklıdır önceki değişen xz1de yoktu ama oyunu gumcelleme ile bozmuş olabilirler.

Hocam peki imkanınız varsa aspalt 9 u indirin yarışa başlarken bir pixel kayması var her yarışta olduğu için sinirlendim sildim birde sizin deneme şansınız varsa

• Eve gidince indiririm. Ayriyeten psp emülatör ile sistemi yorup deneyecem god of war ve gta vice city stories ile. Onceki degisen telefonda böyle sıkıntı yoktu.

• bende ilginç bi şey oldu ama güncellemeyle alakası varmı bilmem. xaomi kulaklıklarımı sony mdr kulaklık olarak algılayıp. ilk defa gürültü engelleme özelliği kendi kendine aktifleşti. dışardan çıt ses gelmiyor. nasıl oldu bilmiyorum ama güzelmiş böyle.

• Parmak izi sensörü çok nazlı :) Özellikle elleri çabuk terleyenler veya cildi yağlı olanlar için tam bir keşmekeş.. Sensörü ekrandan daha çok siliyorum diyebilirim
  • Abicim ahizedeki hoparlör sesi manyetik kristal oranı alttaki hoparlörden fazladır sebebi ise biri bas ağırlıklı diğeri ise tiz ağırlıklıdır. Bu bir eksiklik değildir emin olabilirsin.

• Arkadaşlar bu wps ayarı nereye gitmiş bulamadım.

Yurt dışındayım mahvetti bu telefon beni. Birde Roaming te wifi yi açtığımda reset atıyor sürekli, uçak modunda açabiliyorum ancak.

• BU TALİMATLARI YAPIP TELEFONUNUZA ROOM YÜKLEDİĞİNİZ ZAMAN OLUŞABİLİCEK HİÇ BİR HASARDAN (YAZILIM VE DONANIM) BENİ MESUL DEĞİLİM.

ALTTA ANLATICAĞIM YÖNTEM SONY XPERIA XZ PREMIUM CİHAZIMDA ANDROID 9 PIE GÜNCELEMESİNDE DENENİP BAŞARILI OLUNMUŞTUR.

İlk olarak Alttaki linkteki dosyaları indirin
    Newflasher: https://drive.google.com/open?id=1nIv1hq3xy9To6SYetwvCXjJG6knIg-0I
    XperiaFirm:https://drive.google.com/open?id=1X4GU7emMFJmnSdlrckpVYCd9u5XV9cef
    XperiaFirm ve Newflasher programlarını aynı klasöre açın.

1) XperiaFirm programı üstünden linkteki sayfada anlatıldığı talimatları izleyerek Sony telefonunuz için sistem yazılımı indirin. Link:http://www.cepreset.net/2015/09/sony-xperia-xperifirm-rom-indirme.html

2) İndirdiğiniz yazılımı alttaki ekran görüntüsünde sadece seçili olan dosyaları kopyalayarak Newflasheri çıkarttığınız klasörle aynı klasöre kopyalayın. (Kopyalanmayacak dosyalar .ta uzantılı ve bazı .sin uzantılı dosyalar)

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

Neden kopyalanmadığına gelince:

• .ta uzantılı dosyalar sim kart kilidiyle ve başka kilitle ilgili dosyalar sorun çıkarabilir.
    • Kopyalamadığımız .sin uzantılı dosyalarda sistemi sıfır fabrika ayarları gibi temiz kurulum yapacağından kişisel veri ve kurulu programları değiştirmemek adına kopyalamıyoruz.

3) Yüklemeye geçmek için telefonumuzu kapatıyoruz. USB kablo ile telefon bağlantısını kesiyoruz.

4) Telefon kapandıktan sonra ses kısma tuşuna basılı tutarken USB kablosunu telefona takıyoruz.

5) Elimizi ses kısma tuşunda üstte yeşil bir ışık yanana kadar tutuyoruz.

6) Şimdi telefon Flash Moduna geçti.

7) DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN ŞEY newflasher İLE YÜKLENECEK SİSTEM YAZILIM DOSYALARININ AYNI KLASÖRDE OLMASI GEREKLİ MUTLAKA. YOKSA YAZILIM AKTARMA BAŞARISIZ OLUR.

8) Newflash programı olan açtığımız dizindeki Newflasher.exe dosyasını tıklayıp açıyoruz. Karşınıza siyah bir komut ekranı açılacak

9) Gelen komut ekranında ilk sorulan soruya n yazıp entere basıyoruz. Karşımıza gelen ikinci soruya da n yazıp entere basıyoruz.

10) Yazılım atılmaya başlayacak. YAZILIM ATILMA ESNASINDA BİLGİSAYARINIZ HİÇ BİR ŞEKİLDE KAPATMAYIN ELEKTRİĞİNİ KESMEYİN TELEFONUN BİLGİSAYAR İLE OLAN KABLO BAĞLANTISINI KESMEYİN YOKSA YAZILIM ATMA YARIDA KALACAK VE TELEFONUNUZ BİR DAHA YAZILIM ATMADAN AÇILMAYACAKTIR.

11) Yazılım yüklemesi bitince şimdi USB kablonuzu programı kapattıktan sonra çıkarabilirsiniz yazısı çıkana kadar bekleyin. Yazı çıkınca enter a basın program kapanacak. USB kablonuzu çıkarabilirsiniz.

12) Artık güç tuşuna basarak telefonunuzu açabilirsiniz. İlk açılış her zamankinden uzun sürebilir telaşlanmayın. Cihaz açılana kadar bekleyin.

TELEFONUNUZ ARTIK HANGİ ÜLKE ROMUNU YÜKLEDİYSENİZ O ÜLKE YE YENİ YAZILIM GELDİĞİNDE OTOMATİK GÜNCELLEMEYLE YAZILIM GELECEKTİR.

YAZILIM YÜKLEME İŞLEMİ BİTTİ TELEFONUNUZ KULLANMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaygisiz -- 2 Aralık 2018; 3:41:11 >

• kaygisiz K kullanıcısına yanıt
    Peki reis yanlış yaparsak telefonun açılma ma olasılığı kaç

• Kolay kolay brick olmaz. Deneyebilirsiniz. eğer yapamazsanız xperia companion ile yazılım onarıma gidin ama arkadaş bir olayı atlamış tüm sn uzantılı dosyaları seçerek yükleme yapın veriler silinsin. Çünkü sürüm atlıyorsunuz eski veriler ile yeni vverilerin çakışma ihtimali daha büyük risktir. Risk e gerek yok.
  • Bndede var bn sorununun donanimsal olduğunu düşünüyorum oreoya downgrade edebilirsem daha emin olurum. Psp emulatördede ayni sorun var.

Sekiz de de var sanırsam

• Hocam varsa oreoya downgrade işleminin rehberini yapabilirmisiniz?

1. Sayfa da var reis

• Ozaman donanımsal hocam ilk degisen ciihazimda boyle bir sorun yoktu. 2. Cohazimdada yoktu bunda böyle

• 
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.