Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.627
Cevap
66
Favori
437.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avtheree

Sizlerden bir ricam olacak. Telefon cebinizde iken ve ekranı bacağınıza doğru bakarken arama geldiğinde, telefonu çıkardığınızda ekran tepki veriyor mu deneyebilir misiniz?
    Telefonu hep öyle kullanıyorum şu ana kadar sorun yaşamadım.Birkaç istisna haricinde
  • RavenoLL R kullanıcısına yanıt
    Telefonunuzun ekranında koruyucu film var mı?
    Bende neredeyse hep aynı durum oluyor ondan dolayı ekran dışa doğru bakacak şekilde koyuyorum. Öyle de bir yere vururum diye korkuyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avtheree

Telefonunuzun ekranında koruyucu film var mı?
    Bende neredeyse hep aynı durum oluyor ondan dolayı ekran dışa doğru bakacak şekilde koyuyorum. Öyle de bir yere vururum diye korkuyorum.
    Evet film var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ramın ne kadar kullanıldığını nereden ögreniyoruz

• Ben de bulamadım bunu. Aida64 diye bir app var işlemci, batarya, ram vs hakkında bilgi veren oradan bakıyorum.

• avtheree kullanıcısına yanıt
    Çözünürlük ayarını değiştirmeyi ve yüze odaklanmayı deneyin.

• L.J kullanıcısına yanıt
    Nereden yapabilirim bu ayarı?

• arkadaşlar selam herkese telefonu aralık ayından beri kullanıyorum konuyu da aktif takip edenlerdenim. Ama artık bu wifi sorunu yüzünden telefonu bırakıyorum. bu kadar büyük bir firmanın böyle bi sorunu çözememesi gerçekten açıklanamaz bir durum. Farkettim ki wifi sorunları yüzünden artık evde bile internete mobil şebeke ile bağlanıyorum artık. youtube'da video izlerken, chrome da gezerken birden bağlantınız kopuyor ve wifi ayarlarına giriyorsunuz telefon bağlanmaya çalışıyor ip adresi alınıyor gözüküyor ardından birden modemin ismi kayboluyor falan, bir problem olduğu çok belli. ayrıca laptop ile yan yana hız testi yaptım laptop 20 mbit, xz1 3 mbit... telefonu severek kullanıyordum ama bu çok can sıkıcı ve önemli bir sorun sebebiyle satmayı düşünüyorum.
  • avtheree kullanıcısına yanıt
    Sol altta dişli simgesi var oraya tıklayın kamera açıkken, oradan çözünürlük ayarını değiştirebilirsiz.

Odaklanma ise kamera açıkken ekranda odaklanmak istediğiniz yere dokunarak yapılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Gece çekimleri nispeten kötü. Selfie ekranı ters çıkıyor doğru. Kameranın güçlü olduğu taraf videolar diyebilirim.
    Selfie ekranı ters çıkıyor, neye göre ters çıkıyor?
    Tam tersine olması gerektiği gibi çıkıyor.

Karşıdan bize bakan kameranın görüş açısına göre çıkıyor.

Üzerinde yazı olan bir tişört ile ya da arkanda tabela olan bir yerde selfie çekil. Eğer yazı düz ve okunuyorsa, kamera ters değildir.
    Ki aynen o şekilde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Galeriden rahatlıkla fotoğrafı çevirebiliyorsun o konuda sıkıntı yok.

Alıntıları Göster
    Ne gerek var buna kardeşim :)
    Kamera zaten olması gerektiği gibi.. Onun tersi görünsün isteyen elbette çevirebilir ama asıl o zaman ters olur.
  • Arkadaşlar, eskisi gibi aktif değilim ama biraz okuyayım dedim eski sayfaları..

Bu nedir, bazı kişilerde ekran süresi için 4-6 saat gibi değerlerden bahsediliyor?
    Ben hiçbir zaman o değerleri görmedim.

Şu anda ortalama 9 saat ekran süresi alıyorum. Wifi - 4G karışık kullanımda..

Bu sorun neden oluştu ki acep?

Burada birkaç kez paylaştığım pil tasaruf önerilerini tekrar kopyalayayım, bir de böyle deneyin;

İlk günler pil biraz çabuk bitiyor, kullandıkça açılıyor. Ama uzun tecrübe ve araştırmalar sonucu şundan eminiz ki, Türk Telekom en az pil tüketen operatör.. Mesela vodafone ile arasında % 15-20 gibi bir tasarruf farkı var. Vodafone pili daha çok tüketiyor.

Öncelikle telefonda şu uygulamaları devre dışı bırakın:

AVG antivirüs,
    Amazon Kinddle,
    Amazon Shopping,
    Google Chrome
    SUİTE NEWS (Bunu komple kaldırdım, ismi böyleydi sanırım ama pili kesinlikle sömürüyor)

Başka kullanmayacağınız uygulama varsa devre dışı bırakabilirsiniz.

Google Chrome yerine SAMSUNG tarayıcı yükleyin, çok az pil harcar. Ayrıca ADBLOCK reklam engelleyiciyi de samsung tarayıcı ayarlarından ekleyin.

Ve Facebook Messenger kullanmayın. Messenger tam bir pil katilidir.
    (dilerseniz facebook yerine de "facebook lite" kurun. o pil konusunda daha da iyi ve içinde messenger da mevcut)

Normal facebook kullanabilirsiniz ama şu işlemi yapın:
    Facebook, instagram vb programlar için uygulama ayarlarına girin. Mesela instagramı açın, sonra orada Pil adlı bölümü açın. O sayfanın alt kısmında "ARKA PLAN ETKİNLİĞİ" yazıyor. O sürekli açıktır. Onu kapatın. Bunu dilediğiniz uygulamalara yapın.

Ayrıca konum bilgisi (gps) sadece gerekli zamanlarda açın. Boşu boşuna açık kalmasın, o da pili çok sömürür. Ben hergün kontrol ederim, açık unutmuşsam hemen kapatırım. Gerekli zamanlarda açarım.

Son tavsiyem, ekran ışığını gereksiz yere aşırı parlak kullanmayın. Ev veya mekan içinde kısın. Ben dışarda bile full ışık açmaya gerek görmüyorum, yetiyor.

Tüm bunları yaptıktan sonra pil ömrünüz artacaktır. Artmıyorsa, o telefonda sıkıntı var, önce yedekleyip sonra format atın.

Formattan sonra telefonun kurulumu ve uygulama yüklemeleriniz bitince, tüm bu önerilerimi tekrar yapın.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotbes -- 2 Temmuz 2018; 17:40:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

Arkadaşlar, eskisi gibi aktif değilim ama biraz okuyayım dedim eski sayfaları..

Bu nedir, bazı kişilerde ekran süresi için 4-6 saat gibi değerlerden bahsediliyor?
    Ben hiçbir zaman o değerleri görmedim.

Şu anda ortalama 9 saat ekran süresi alıyorum. Wifi - 4G karışık kullanımda..

Bu sorun neden oluştu ki acep?

Burada birkaç kez paylaştığım pil tasaruf önerilerini tekrar kopyalayayım, bir de böyle deneyin;

İlk günler pil biraz çabuk bitiyor, kullandıkça açılıyor. Ama uzun tecrübe ve araştırmalar sonucu şundan eminiz ki, Türk Telekom en az pil tüketen operatör.. Mesela vodafone ile arasında % 15-20 gibi bir tasarruf farkı var. Vodafone pili daha çok tüketiyor.

Öncelikle telefonda şu uygulamaları devre dışı bırakın:

AVG antivirüs,
    Amazon Kinddle,
    Amazon Shopping,
    Google Chrome
    SUİTE NEWS (Bunu komple kaldırdım, ismi böyleydi sanırım ama pili kesinlikle sömürüyor)

Başka kullanmayacağınız uygulama varsa devre dışı bırakabilirsiniz.

Google Chrome yerine SAMSUNG tarayıcı yükleyin, çok az pil harcar. Ayrıca ADBLOCK reklam engelleyiciyi de samsung tarayıcı ayarlarından ekleyin.

Ve Facebook Messenger kullanmayın. Messenger tam bir pil katilidir.
    (dilerseniz facebook yerine de "facebook lite" kurun. o pil konusunda daha da iyi ve içinde messenger da mevcut)

Normal facebook kullanabilirsiniz ama şu işlemi yapın:
    Facebook, instagram vb programlar için uygulama ayarlarına girin. Mesela instagramı açın, sonra orada Pil adlı bölümü açın. O sayfanın alt kısmında "ARKA PLAN ETKİNLİĞİ" yazıyor. O sürekli açıktır. Onu kapatın. Bunu dilediğiniz uygulamalara yapın.

Ayrıca konum bilgisi (gps) sadece gerekli zamanlarda açın. Boşu boşuna açık kalmasın, o da pili çok sömürür. Ben hergün kontrol ederim, açık unutmuşsam hemen kapatırım. Gerekli zamanlarda açarım.

Son tavsiyem, ekran ışığını gereksiz yere aşırı parlak kullanmayın. Ev veya mekan içinde kısın. Ben dışarda bile full ışık açmaya gerek görmüyorum, yetiyor.

Tüm bunları yaptıktan sonra pil ömrünüz artacaktır. Artmıyorsa, o telefonda sıkıntı var, önce yedekleyip sonra format atın.

Formattan sonra telefonun kurulumu ve uygulama yüklemeleriniz bitince, tüm bu önerilerimi tekrar yapın.

.
    Aldığımdandır hiç 9 saat almadım.

En kısık parlaklıkta film falan izliyorsunuz herhalde.

• sony turkiyeden cekilmesi garanti ve guncelleme destegı acısından sıkıntı cıkarır mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fotbes kullanıcısına yanıt
    Hocam wifi sorunu son güncellemelerde düzeldi mi son durum nedir.

• Mobil veri devre dışı bildirimini nasıl kapatabilirim sürekli karşıma çıkıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Şebeke sıkıntısı olabilir. 4g bazen çok hızlı bazen yavaş oluyor. Dalgalanma oluyor gibi. Umarım eski nesil sonylerdeki gibi şebeke sorunu değildir

Alıntıları Göster
    Problemi kendi varsayımlarımla çözdüm, sanırım 1 Mayıs yada 15 Mayıs itibarı ile Wap hizmetinin devre dışı kalmasıyla bazı güncellemeler yapmış operatörler...

2 yıl kadar önce bir deneme sürümünü kullandığım bir uygulama ekranında ben menü seçeneğine basarken anında çıkan reklama yanlışlıkla tıklayınca 25 tl abonelik ücreti yansıtmışlardı, bu bir daha olmasın diye hem mobil ödemeyi kısıtlamıştım, hem de aile koruması gibi bir şey yaptırmıştım.
    Mayıs itibarı ile Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri erotik sitelerle aynı kapsama alındığı için aile koruması yaptırdıysanız bu sitelere de giriş yapamıyorsunuz.

Yani facebook istiyorsanız erotik sitelere erişimi de açacaksınız gibi bir durum olmuş anladığım kadarı ile, kapsamda değişiklik yapmışlar.

engellemeyi operatörden kaldırınca sorun kendiliğinden düzeldi. Xz1'in bana göre tek kusuru dış hoparlör ses düzeyinin Xperia Z seviyesinin üzerine hala pek çıkamamış olması.

• fotbes kullanıcısına yanıt
    Ekran süresi 9 saat ise ortalama; Telefon boşta süreniz ne kadar acaba?

• Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

Flashtool üzerinden Almanya romunu flashladım 2 gün önce sonuç böyle dün öğlen 12de çektim şarjdan

• hocam şuan kullandığınız sürüm nedir? son güncellemeyi mi kullanıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.