Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.255
Cevap
36
Favori
334.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet bi grafik vardı, en çok Z2-3 zamanında satış yapmışlar. Ama mesela yeni çıkan her galaxy s ya da note cihazı satış rekoru kırıyor. Demek ki telefon satışlarında düşüş yok Sonyde sorun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • breaktime1123 B kullanıcısına yanıt
    Şimdi hali hazırda Sony kullanıcısı bir adam, aşırı teknoloji manyağı ya da son model bende olsun kafası, ya da kolleksiyon tutkusu yoksa yeni telefona geçmek için geçerli bir sebebi yok, her sene aşağı yukarı aynı standartlarda bir amiral gemisi çıkarıyor, özellikleri yazılımı birebir aynı. Diğer kullanıcıların, örnek veriyorum G5'te modülerliği tartıştı G6'da koymadı, S6'da SD kart gerekli mi yoksa çıkarmaları iyi mi olmuş gibi gibi tartışacağı farklılıklar varken bizde millet her sene millet Sony konuları altında tasarımına, kamera performansına, Sony'nin 6 ayda bir amiral gemi modeli çıkarmasına verip veriştiriyor. Kısaca değişen bir şey yok ki sony cephesinde, hangi konuya girsen zaten aynı muhabbet. Şimdi burda farklı olarak RGB sensörü eklenmiş diye onu mu tartışacaktı millet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 1 Mart 2017; 18:5:42 >
  • 44 plaka kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam hocam. Yok beğenmemekten değil daha önce iki kez almıştım xz yi. Mate 9 arıyordum zaten. Büyük ekran sevdası diyelim. :)

Sony x almıştım onu sevdiğim bir kardeşim beğenip isteyince mecburen telefon almak zorundaydım xz denk geldi aldım. Ben de bu kadar kısa sürede satacağımı düşünmemiştim. Fakat mate 9 u ikinci el almaktan vazgeçince bir hışımla gittim sıfır aldım. Yoksa xz beğendiğim bir cihazdı.

• placebo90 P kullanıcısına yanıt
    Mesela çok saçma değil mi bir telefonun kendi dahilinde gelen stok yazılımlarının güncellemesini manuel olarak kurmak zorunda olmamız, bence Update Center'dan tam versiyonlarını bize otomatik olarak sunmaları lazım Xperia klavyedir, kamerasıdır, Xperia Home falan.
  • Çerçeve yazıp çıkanların çoğu boş konuşan cihazı eline bile alamayan insanlar..

Sony sevdalısı çok facebook da Sony gurubu gibi bi samsung lg gurubu bulamazsınız yardımlaşma etkinlik paylaşım Sony i tercih etmeme sebep olan şeyde bu olmuştu zaten

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Haklısın çok saçma elle güncelleme yapmamız. Ama işte bence dört dörtlük hiç bir marka yok sony kusurlarından biride bu

Hocam bir de siz Xperia Home olarak hangi sürümü kullanıyorsunuz. Ben son tam çıkan sürüm olduğu için 10.2.a.2.10'u yüklemiştim lakin kamera uygulamasından her çıktığımda ekran yatay kalıyor ve kitleyip açmadığım sürece öyle kalıyor, çok sinirimi bozdu.
    Samsung, Apple filan da çok radikal değişiklikler yapmıyorlar hocam aslında hele apple hiç, mobil sektör bir anda gelişti ve yavaşladı şu aralar Samsungun da bişey yaptığı yok ekran kasa oranıyla oynayıp sürüyor piyasaya, ön kamera kaç senedir aynı mesela. Ama XZ premiumdaki 4K HDR ekran, 4gb ram, s835 dün bahsettiğiniz Sony nin daha yeni kullanmayı akıl ettiği bellek teknolojisi ve de 960 fps kayıt yapan kamera bu sefer en azından biraz adım atmışlar dedirtti. Yani satışlar tekrar artabilir bu modelle. Ama ben kamerada OIS ve de f1.7 - 1.8 diyafram açıklığı beklentisine girmiştim yine olmadı. Bakalım ne zaman değiştirecekler diyafram açıklığını. Bi sonraki modelde ayrıca ekran kasa oranı yüzde 75lere çıkacak, hissediyorum Neden mi? G6 ve S8den sonra çok tepki çektiler dünya genelinde artık yapacaklar bir güzellik. Tabi hem stereo hoparlör hem %75 ekran kasa teknik olarak mümkün müdür bilmiyorum.

• breaktime1123 B kullanıcısına yanıt
    Yapabilir aslında ama çıkış konumlarını Z2 deki gibi yapabilirse, bir de hoperlör yerleşiminin panel boyutu ile pek alakası yok eğer zamanında merak edip herhangi bir Xperia modelinin sökülmesini izlediyseniz. Fakat ekrandaki sıkıntı display formatını ekran boyunun belirleyecek olması. Sony'nin o donanımı sığdırabilmek için kasa boyutunu sabit tutmak zorunda lakin Sony ekran boyunu uzatırsa üstten alttan bu sefer de hem çözünürlükte hem de uygulamalarda sorun yaşar. En ideali kapasitif butonları kasa altındaki boşluğa yerleştirip oyun veya video için özel bir ayarda sunması. Lg G6 da ekran boyunu büyütüp 18:9 formatta çıkardı lakin benden söylemesi çoğu oyun ve video uygulaması üstten ve alttan boşluk kalacak biçimde çalışacak...
    Xperia keyboard'a çok sevindim ve hemen geçtim. Xperia home için ise tek beklediğim özellik tüm uygulamaların iphonedaki gibi tek sayfada olması. Bir de iç sayfaya girmek istemiyorum. Umarım gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    18:9 olayı hoş değil hocam her şey 16:9 a göre düzenlenmiş durumda, Sony girse böyle bi olaya yaygara çıkarırlardı çoktan ama LG yapınca innovasyon oluyor adı. Benim için XZnin ekran kasa oranı gayet iyi yani bir iki tık daha gelişebilir ama çok da sorun değil önemli olan kamera ve ses benim için, daha başarılı bi kamera(f1.7,raw, OIS vs.) ve "ses şiddeti" (kalitesi değil) daha yüksek olan bir kulaklık ses çıkışı. Hoparlör de daha tok olsa okeydir bütün temennim bunlar yani. Millet tutturmuş bir ekran kasa oranı gidiyor.
    Hocam 10.2.A.2.31 beta sürümünü kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım henüz

• Android sürümünü 7. ye nasıl güncelliyoruz. Yukarıda elle gibi bir şeyler okudum. Yardımcı olurmusunuz.

• @breaktime1123 Ekran kasa oranı XA modellerindeki gibi olsa çok ideal, fazlasına gerek yok bence.Tasarım olarak XA modelleri çok daha başarılı.

@placebo90 Sağolun hocam bir de betasını yükleyip deneyeyim bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 1 Mart 2017; 19:1:12 >
  • Xperia home ızgara seçeneğiyle bi sayfaya 5*5 uygulama sığdırıyor bilmiyorum öncekinde bu özellik varmıydı

• f.emre F kullanıcısına yanıt
    Pc companionla onarım yaparak 7.0 a yükseltebilirsiniz. Telefonunuzdaki herşey silinecektir yedeklemeniz gerekir.

Ekstra küçültmek gerekiyordu, simgeleri. Bu ekleme güzel olmuş. Ama beta gördüğüm kadarıyla. Stabil sürüm çıksın kullanırız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BullCock

Xperia keyboard'a çok sevindim ve hemen geçtim. Xperia home için ise tek beklediğim özellik tüm uygulamaların iphonedaki gibi tek sayfada olması. Bir de iç sayfaya girmek istemiyorum. Umarım gelir.

Ben Xz aldığımda SwiftKey vardı xperia klavye nasıl buluruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: deepfear7

quote:

Orijinalden alıntı: BullCock

Ben Xz aldığımda SwiftKey vardı xperia klavye nasıl buluruz?

Buradan indirebilirsiniz

http://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile-communications/xperia-keyboard/xperia-keyboard-8-0-a-0-50-release/xperia-keyboard-8-0-0-50-android-apk-download/

• 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.