Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.255
Cevap
36
Favori
334.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adamlar bildiğin Carl Zeiss kullanıyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FEYM F kullanıcısına yanıt
    Ben HTC 10 çıktığında tereddüt ettim, bekledim bekledim, xz çıkınca 1 hafta inceleyip aldım. Şu an tonla yazılım güncellemesi almış HTC 10 kamerası daha iyi sonuçlar veriyor. Ama xz kamerası onu geçebilecek kalitede, video çekiminde önde zaten, ve kamera iyileştirmesi için güncelleme alacak. Xz çok az daha düşük ses veriyor ama kalite olarak önde. Kasa olarak HTC daha sağlam duruyor. HTC 4gb ram 2k ekran, xz 3gb ram full HD ekran. Onun dışında özellikleri yakın, seçim sana kalmış.

• babadol kullanıcısına yanıt
    Sony Htc 10, S7 ye Xz de kullandigi sensoru verdi diyebiliyorum ben. Yani gecebilecek durumda olmaz da guncelleme verirse ayni seviyelere cikarlar.

Onun disinda ses olarak henuz Sony Htc'yi gececek konumda degil. Bu sadece ses yuksekligi de degil, frekans araligi, frekans tonlamasi, ses gucu, kullanilan dac, kullanilan amfi, ses tonu - yani koyu, notr, soguk adi altinda uc sekillidir ve genelde sese en az dokunani nakul gorunur, sony koyu tonda calar. Kisacasi Htc'de cok daha onde bu konularda beats ile yaptigi anlasmada yillarinda cok yol alindi. Kulakliga gelen sesi zaten saymiyorum, ortada Ath m50x i dahi surebilen bir Htc 10 amfi, dac kati var. bu konuda Htc 10'un en yakin rakibi su son cikan Axon 7. Onlar da ses konusunda baya iddialilar.

• Hoparlörden ses çıkışı vidosu yükleyebilirsiniz xz kullanan arkadaşlar.Ben ses için almayı düşünüyorum.Htc 10 A yöneldim mi?

• uğur03 U kullanıcısına yanıt
    Hocam ses icin alacaksaniz zaten Htc... ozellikle kulakliga gelen seste rakibi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: BforzaJçArşıK

Hocam ses icin alacaksaniz zaten Htc... ozellikle kulakliga gelen seste rakibi yok.

Kulaklıktan ziyade hoparlörden çıkan ses hangisinde güçlü

Htc 10.

Altta bass sesler icin woofer, ustte tiz ve midler icin bir hoparlor bulunuyor. Videodan kendiniz de dinleyin kararinizi verin.

https://youtu.be/aNsKqNdpifA

• quote:

Orijinalden alıntı: BforzaJçArşıK

Htc 10.

Altta bass sesler icin woofer, ustte tiz ve midler icin bir hoparlor bulunuyor. Videodan kendiniz de dinleyin kararinizi verin.

https://youtu.be/aNsKqNdpifA

Teşekkür ederim

Rica ederim. Htc 10 konusu da var forumda oraya da arkadaslara sorun, deneyimlerini paylassinlar. Ne kadar deneyim o kadar net karara vardirir. :) simdiden hayirlisi olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: uğur03

Hoparlörden ses çıkışı vidosu yükleyebilirsiniz xz kullanan arkadaşlar.Ben ses için almayı düşünüyorum.Htc 10 A yöneldim mi?

Ben HTC 10 dinledim, XZ'yi de kendim kullanıyorum, diğerlerini de nileme şansım oldu, en yüksek sesi XZ vermiyor, HTC hoparlörleri biraz daha kuvvetli ses veriyor, ancak hoparlörden çıkan ses kalitesi olarak XZ şu anda deneyimlerime göre en iyisi. Ayrıca HTC 10 stereo hoparlöre sahip değil, alttaki bas, üstteki tizleri veriyor, tek kanal yani. Kulalık çıkışı olarak HTC 10'u denemediğim için yorum yapamam, XZ kalitesi çok iyi geldi bana, kulaklığım çok kaliteli değil o nedenle ayrıntılı yorum yapmam sağlıklı olmaz. Şöyle bir durum da var, Sony bildiğim kadarıyla uluslararası bir anlaşma yapmış ve kulak sağlığı için kulaklık çıkışı sesleri sağır edecek kuvvetlere çıkmıyor. Yeterince yüksek sesi var ama en yükseklerden değil. İki telefon da 24-bit/192kHz ses desteğiyle geliyor.

• Arkadaşlar sony xperia larda kendinden jelatin oluyordu ekranda ve çıkarılması imkansıza yakın oluyordu. O jelatin xz de de mevcut mu? Bugünde inceledim telefonu ama jelatin varmı yokmu bakmak aklıma gelmedi. Birde ön arka jelatin bulunabiliyor mu? Birde speaker karşılaştırmalarında gördüğüm kadarıyla ses çıkış gücü bir hayli düşük. Telefon çaldığında duyabiliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokbiloz -- 8 Kasım 2016; 0:52:7 >
  • Bahsettiğiniz temperli cam tarzı ekran koruyucu ise ambalaj içeriğinden çıkmamakta.
  • BforzaJçArşıK kullanıcısına yanıt
    Aynı sensör olamaz çünkü xz 23mp, diğeri 12. Zaten sony kamerada en son teknolojisini kendisine saklar hep. Ses olarak da sana gidip deneyip biraz şaşırmanı tavsiye ederim, kaliteyi görmen gerek Müsait zamanda bir video yüklenelim ben.

• O jelatin yok dostum, eskiden dragontrail glass kullanıyordu, onlarda oluyordu. Bu sefer gorilla glass var. Ses çıkış gücünü ben de senin gibi izlediğim videolardan aşırı düşük sanıyordum. Sesi muadillerinden biraz daha düşük, çık değil. Kalite muazzam ama. Telefon çalınca ben duyuyorum.

• Arkadaslar telefonu alip on arka jelatin yaptiran oldumu?Yaptirdiysa nerede yaptirdi? Yada internetten satin alan olduysa link paylasabilir mi?

• babadol kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam o uzerinde yapisik gelen bir jelatin oluyordu ve cikarilamiyordu sony yazisi da cikiyordu o yok anladigim kadariyla artik? Valla ses bana cok dusuk gelmedi bugun yine inceledim. Media mrkt in ortasinda gayette duyuluyordu.

• Ses ile ilgili merakı olan şu videoyu izleyebilir, kaliteli bir mikrofon ve belirleyici şarkılar kullanılmış:

https://youtu.be/x0bKB7ISiBc

Yorum kısmından görüşleri de okuyun bence, bu tarafsız bir kanal takip ettiğime göre.

Ayrıca snapdragon 821 ve 4gb ram kullanan pixel xl ile performans karşılaştırması da izlenmeli:

https://youtu.be/GCBy97fRsxs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babadol -- 8 Kasım 2016; 16:34:17 >

• Yavaş çekim video denemesi yaptım, merak edenler:

https://youtu.be/_bzonFdO2sA

Bu da 5x zoom denemesi, HDR açık, Shutter 1 saniye, manuel mod:

Sony Xperia XZ Premium

• herkeze iyi formlar;

arkadaşlar benim tuaf bir sorunum var.. telefon görüşmelerinde genellikle 10dk sonra ses kalitesi (hem benim sesim hemde karşı tarafın sesi ) düşüyor ve ardından görüşmeyi ya ben sonlandırmak zorunda kalıyorum yada hat kendisi kesiliyor..bunun bir nedeni var mı?

bir önceki telefonum xperia z1 di. ve ondada ilk aldığımda bu tarz sorunlar vardı sonra yanlış hatırlamıyorsam ayarlar --- çağrı menüsü altında "ekolayzır" ve "gürültü azaltıcı" gibi seçenekler vardı onlar üzerinde değişiklik yaparak bu sorunu çözmüştüm. ancak xperia xz de bu menüleri bulamadım ve dolayısıyla sorunu halledemedim..

yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?
  • Hepsiburadadan 2.400 tl ye satın aldık bakalım orman mavisi renginden hayırlısı olur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokbiloz -- 9 Kasım 2016; 0:56:10 >
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.