Şimdi Ara

-Sony XPERIA™ XA1 PLUS- [ANAKONU]-YENİ GÜNCELLEME (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
450
Cevap
4
Favori
29.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony, eğer iddialar doğruysa, Türkiye'den çekilirse teknik destek alabilir misiniz bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu iki haftadır kullanıyorum.

Telefonu elimden düşürmediğim zamanlarda bir günü , orta halli kullanımlarda ise iki günü rahat çıkartıyor.

Telefondan video, film vs izlemeyi seven biri olarak ekrandan memnunum. Ekran güneş altında parıl parıl parlamıyor, ama ekranda yazılanları falan rahatlıkla okuyabiliyorsunuz. Yok ben güneş tepemdeyken video izliycem film izleyeceğim diyorsanız yetersiz gelir, uzak durun. Gece ise en son ayara getirmeme rağmen parlaklığı bana çok fazla geliyor, ışığı filtreleyen uygulamadan kullanıyorum.

Hoparlörü beklentimin üzerinde çıktı.

Parmak izi okuyucusu hızlı ( gerçi elleriniz terliyorsa benimki gibi bazen ilk seferde algılayamayabiliyor, bu telefonun sorunu değil tabi ki bilgilendirme amaçlı yazdım sadece )

Kamerasını sadece iç mekânda test edebildim renkler olduğu gibi çıkıyor; parlak ya da soluk değil neyse o.

Arayüzü hızlı

Telefon büyük, tek elle kullanımı için "tek elle çalıştırma" seçeneği var neyse ki

İlk kullandığım da üst üste gelen güncellemeler gıcık etmedi değil.

Hattım vodafone çekimde bir sıkıntıya denk gelmedim

Wifi çekiminde de bir sıkıntı yok

Orta segmentte alabileceğim en iyi telefonlardan biri olduğunu düşüncesi ile Media markın gece indiriminden 1370TL ye aldım.

Genel olarak memnunum telefondan
  • Evet öyle bir şey de var umarım çekilmez.
  • untitled kullanıcısına yanıt
    Mesajınız için teşekkürler hocam gayet detaylı bir şekilde kullanım tecrübenizi paylaşmışsınız. Sanırım ben de bu hafta içinde alacağım bu telefonu.
  • arkadaşlar telefonu eşime almıştım kendisi z2 den dolayı sony den memnundu başka marka da istemiyordu.kamera da z2 değil gibi canlı hayvan modu,gece modu yok.bu modlarla bayağı güzel resim çekiyorduk z2 de. nasıl halledebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpha Centauri -- 11 Temmuz 2018; 13:49:22 >
  • Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    O modları bende seviyordum fakat Sony yeni cihazlarında otomatik moduna daha çok güvendiğinden olsa gerek diğer modların hepsini hemen hemen kaldırdı. Ama manuel olarak beyaz dengesi ve iso ayarları ile mükemmel kalitede resimler elde edebilirsin.

• elektrosenol kullanıcısına yanıt
    evet kaldırması kötü oldu,manuel modda makro,beyaz dengesi,ışık,iso ile ayarlar yapılarak güzel resimler çekiliyor.eski alışkanlıklardan dolayı insan arıyor.mesela canlı hayvan modu güzeldi.şahane resimler çekerdik.sony nin bu modları bulunabiliyor mu?

• arkadaşlar bu telefon mu yoksa huawei p smart mı arada kaldım iki telefon arasında hangisi dersiniz.

piyasada cok fazla sıkıntı olduğunu yazan var sizce gerçekten sıkıntılı telefon bilgi verirmisiniz
  • ynsrcp Y kullanıcısına yanıt
    Bu cihazı bilmiyorum fakat ben portre modu için P Smart alacağım

• yok mu kullanan arkadaşlar
    xa1 plus sıkıntılı telefon değil.biz aldık memnunuz

P smartı elime almadığımdan karşılaştırma yapamayacağım.

Xa1 plusdan ise memnunum.
    Daha öncedende belirtiğim gibi renkler olduğu gibi çıkıyor. Ön kameradan yapılan çekimlerde yüz kusurları fazla belli olmuyor ama pürüzsüz de değil. Blur vermiş gibi fotoğrafları sevmediğim için ayarında olduğunu düşünüyorum.
    Arka kameradanda memnunum, telefonun güzel çektiği fark eden arkadaşlar ' senin telefonunla fotoğraf çekelim' demeye başaladılar, bu durum o kadar iyi olamaya biliyor.
    Akşam çekilen fotoğraflarda genelde fener kullanıyorum düşündüğümden daha az green verdi.
    Kamera beklentimin üzerinde
    Aslında genel olarak telefon beklentimin üzerinde çıktığı için memnunum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: untitled

P smartı elime almadığımdan karşılaştırma yapamayacağım.

Xa1 plusdan ise memnunum.
    Daha öncedende belirtiğim gibi renkler olduğu gibi çıkıyor. Ön kameradan yapılan çekimlerde yüz kusurları fazla belli olmuyor ama pürüzsüz de değil. Blur vermiş gibi fotoğrafları sevmediğim için ayarında olduğunu düşünüyorum.
    Arka kameradanda memnunum, telefonun güzel çektiği fark eden arkadaşlar ' senin telefonunla fotoğraf çekelim' demeye başaladılar, bu durum o kadar iyi olamaya biliyor.
    Akşam çekilen fotoğraflarda genelde fener kullanıyorum düşündüğümden daha az green verdi.
    Kamera beklentimin üzerinde
    Aslında genel olarak telefon beklentimin üzerinde çıktığı için memnunum.
    eyw hocam piyasada telefon hakkında cok fazla kötü yorum var haliyle kararsız kalıyor insan
    Haklısınız ama unutmamalı ki internette her şey çok abartılıyor

• Herkese selam arkadaşlar yeni bir cihaz alacağım da bu cihazı beğendim ama işlemci ile ilgili aklımda biraz kuşku var oyunlarda filan video kaydetme oynamada ısınma durumu nedir belli bir kıyasla bilgi verebilirmisiniz bununla note 5 pro arasında kaldım

• Ben bu telefonu aldım gayet güzel bence. Batarya hızlı gitmiyor. Bu havada fazla ısınıyor ama dinlendiriyorum sonuçta. Birde Android 8.1 alsa ne güzel olur 8.0'da şuan en yüksek olarak. 🙂

• Herkese merhaba arkadaşlar,

Telefonumu sabah ekran sararması, Wi-fi'den kopma ve kimi zaman kapanması (soft reset atmadan açılmıyordu telefon) nedeniyle Bakırköy KVK'ya servise verdim. Bu veya buna benzer sorun yaşayan var mı aramızda?

Teşekkürler
  • knbrgl K kullanıcısına yanıt
    bizde sorun yok

• Xperia'larda genelde GPS sorunlu oluyor. Navigasyon sırasında sık sık uydu bağlantısı kopuyor. Bunda da aynı sorun var mı acaba? Almayı düşünüyorum ama navigasyon ve iz kaydı benim için önemli.
  • Arkadaşlar bu telefonu android 7 ve 8' le kullanıp, aralarında olumlu-olumsuz yönlerini kıyas yapabilecek olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.